Летните вълнения на..НАБОР'95

  • 18 993
  • 300
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 184
Само ние с Кабо Алма ли мислим, че времето за почивка наистина е за почивка?
И аз, и аз... Laughing Самоцитирам се:
През ваканцията - почивка и обогатяване на общата култура. Нямам намерение да пренапрягам детето, за да не се получи ефекта на пренавита пружина.
За подготовката, както казах, изчаквам да видя резултатите на племенницата и кръщелницата - едната ходи в школа, а другата е на самоподготовка, но във всички случаи, ще започне с новата учебна година.
Кабо Алма, благодаря за препоръчаните книги. Ще се възползваме.

# 31
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Малее, аз тази фирма, която знам е 50 лв на месец на предмет, официално си дават документ, не е нещо на ръка и ги смятахме с една приятелка, че излиза по 5-7 лв на час, като гаранция мои познати са ги ползували, аз лично не обичам там където е масово, тук групите са макс от 8 души.

# 32
  • Мнения: 2 829
АМИДАЛА-  bouquet
за инфото

# 33
  • Мнения: 331
дороти, от септември до юни са 10 месеца, така че и по 50 лева на предмет на месец, ако са 2 предметите - БЕЛ и математика, накрая пак отиваш на 1000 лева. Освен това провери пак за 50-те лева, защото всички школи - по български, английски и т.н. и т.н. за следващата година са вдигнали цените с около 30 %, за което не получават адмирации, но какво да се прави. Всеки си калкулира инфлацията, само работодателите - не.

# 34
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да ако така ги смятащ, но ги смятали по 50 на месец, но ако е половин месец ваканция или нещо друго си взимали хората за половин месец и т.н. А мисля и е необходимо да са по-малко деца за да има ефект.

# 35
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Чух добри отзиви и за тази школа.

http://www.tarabg.com/page/section/5/56/

Днес е първото изпитание за набора пред нас.Дано децата имат късмет. Grinning

# 36
  • Мнения: 331
Да ако така ги смятащ, но ги смятали по 50 на месец, но ако е половин месец ваканция или нещо друго си взимали хората за половин месец и т.н. А мисля и е необходимо да са по-малко деца за да има ефект.
Аааааа, така по излизат сметките.
Ох, сигурно си права и за по-малкото деца в група. То вече и при частен  учител да си, май е все тая - и при тях си в група - по 6-7 деца, та пак си като в килийно училище........ Не знам вече кое е по-добро. Школи - колкото искаш. Доволни и разочаровани - колкото искаш (за една и съща школа, съотв. някой "известен" учител).  Трябва да си smile3530 (Шерлок Холмс), за да се ориентираш в джунглата.
Хайде да ви разсмея малко - скоро четох, че около 30 на сто от англичаните смятали, че Шерлок е действителна личност, а не литературен герой. Тези нали не са учили тука (проучването НЕ включва англичани, учили в България-шегичка), защо са толкова неграмотни - 30 на сто си е сериозна цифра!!

# 37
  • На село
  • Мнения: 873
Здравейте, мами! Моята дъщеря Маги си изкара един доста спокоен 6ти клас с повече мързелуване, отколкото учене. До 5ти клас беше много сериозна по отношение на ученето и завършваше с "отличен" почти по всичко, а тази година направо ме е яд като й гледам бележника.
От началото на април Маги ходи на уроци по математика, от две седмици започнаха да решават задачите за 7ми клас. Учителката й е дала много сериозно домашно за ваканцията, разпределено по седмици. Учителката по математика в училище също е дала голямо домашно, което ще бъде оцнявано.
По литература също съм се насочила към уроци. Четенето на книги не е сред любимите занимания на Маги, но задължителните, а и нещо отгоре, ще ги прочете. 
За трите месеца до 15 септември се планували почивка на планина (от утре), море, Велинград, а през останалото време - на село при прабаба.
Намерихме работа на Маги, за да си изкара джобните за ваканцията - една книга от 220 старници трябва да набере в Уърда. Засега изглежда много ентусиазирана.

# 38
  • Мнения: 48
А каква е цената за която сте се разбрали? До сега не сме ходили на частни уроци, но тази години май ще се наложи.Става въпрос за математика.

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 13:00 от yanis

# 39
  • Мнения: 3 740
Камен замина за лагера за приключения на Мальовица. Снощи се чухме: било му интересно, но беше разочарован, че нямало душ.  hahaha Като се върне, ще споделя впечатления.

# 40
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моя чете Немили-недраги и аз го питам е как е харесва ли ти а той:

- Ами не - алкохолизъм и партиотизъм.  Joy Joy

# 41
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В сайта на МОН са излязли учебниците, между които трябва да се избира. Интересно за география няма, ама се сетих от там, че класната ни е географичка.

# 42
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Брава на вас Wink
Ние четем Хари Потър ...  Joy
За Немили-недраги не щем да чуем още ..

# 43
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Идвам от съседната тема на кандидатстващите след 7-ми кл. и настръхнах. Как ще се изтърколи бързо-бързо идващата учебна година и ние ще сме на тоя хал. Laughing Но до тогава има малко време.
Моят син приключи с поезията и разказите  от списъка и сега е на А.Константинов.Но скоро заминаваме на море и той категорично отказа да си носи книга от "Списъка". Twisted Evil

# 44
"Маминото детенце" и "Ангелинка" не влизат по новия учебен план!
А знаете ли, че по проекта на Министерството този випуск няма да държи изпити, а всички продължават в клас подготве Rolling Eyes  Е, директорът ни каза: Питах и Господ, ама и той не знае със сигурност! Та ще чакаме , евентуално наесен да разберем!

Общи условия

Активация на акаунт