МАЙското човече лакомо яде, по-бързо то да порасте! (5)

  • 10 102
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 37
Хоп запис и от нас на новата темичка newsm03
Алабала  newsm51 newsm44 страоотна е  newsm10
Ох аз днес не мога да наготвя даже малката само се криви изка внимание да я люлееш да и говориш  love001душица мамина.И нашата косичка почна да пада малко по малко ама само да кажа че ние се родихме със коса за фибички направо smile3503
Мале Алабала вие всичко възможно бабешко сте преминали със синът ви от глупост по голяма глупост мас,мед сол УЖАССССС #Puppy dog

# 16
  • Мнения: 247
Алабала, мерси за темичката. Както винаги е страхотна!  bouquet

Аз също не давам вода. Само на кърма сме. Нашата педиатърка изрично ми забрани да давам вода да не говорим със захар. Според нея това било изключително вредно. И съм склонна да и вярвам на 100%. А за медът знам, че е най-големият алерген.

# 17
  • Мнения: 0
Да се запиша поне в тази тема набързо че отивам на гинекологи така ме е шубе въпреки че родих преди повече от 50 дни още не съм пробвала кекса и мъжо почва да недоволства та сега след прегледа ще трябва вече да се престраша.За шишетата честно казано не мисля за сега да купувам стъклени ние сме с Бифрий и доколкото разбрах те са най-безопастни,а за водата честно казано аз давах подсладена,че карахме тежка жълтеница и за да ни минава по-бързо,защото ни задържаха повече в болницата за наблюдение и за малко бяхме на ръба да ни включат на фототерапия

# 18
  • Мнения: 1 492
Запис и от мен!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Нели, така си е.Всичко друго мога да забравя но това, че изобщо не усетих какво е да си имам и гушкам бебче с баткото няма да й го простя.Бях кълбо от нерви, мъжът ми все на работа аз забранявам да се правят гореизброените неща обаче като изляза от стаята и тя ги правеше, че и после при една караница ми се "похвали" че си правела каквото иска зад гърбът ми с моето дете #Cussing out
Абе въобще да ви кажа това вместо най- хубавите дни беше най- ужасният и кошмарен период в живота ми.Добре, че мъжо е на моя страна и се усети и той на време та го изкарах от там.Сега всички граници са начертани от мен.Деца при нея не оставям, ако иска да ги гледа в мое присъствие ...и така. Да си беше изиграла картите по друг начин сега нямаше да е така но истинкса е приказката, че каквото сам си направиш и Господ не може да ти го направи Wink Хаха днес май ми е ден да се ядосвам на свеки, бягам в ДИС  Mr. Green
Слава Богу, че детето ми не пострада от цялата и огромна простотия на баба си.тогава вече щях да я утрепя  #2gunfire

# 20
  • Мнения: 1 792
аз минавам  както обикновенно набързо за да се запиша в новата ни темичка иотивам да спя.
Алабала мерси за темичката ни чудесна както винаги Hug
на всички бебоци от мен по една голяма целувка по дупетата Hug

# 21
  • Варна
  • Мнения: 175
Запис и от мен,благодаря за темата  bouquet
Интересен беше спорът за кърменето,в тази връзка- специален поздрав на Exence от мен в ефир Peace,аз кърмих само около 10 дни-в болницата,за да не водя спорове с лекарите,и удома малко,за да ми спре кърмата по естествен начин,но след това минах на АМ.Първо,както ми каза една лекарка - "ако детето беше мое,нямаше да рискувам да го кърмя".Последиците от увреждане на щит жляза са ужасни,и не бих поела тези рискове.Освен това,с намалена доза на Тироксина хич не бях добре.Трето,но не последно! - момичета,замислете се какво ядем,какви Е-та и какви боклуци се съдържат в храната ни, итогава няма да осъждате толкова много не-кърмещите майки.Просто аз самата не съм сигурна,че в Бг кърмата ни наистина е най-доброто което можем да предложим на децата.Лично моето мнение е ,че смесеното хранене е оптималното и осигурява възможно най-много неща на бебето baby_neutral
Хубав ден на всички и приятни разходки!  bouquet
Забравих да коментирам шишетата- и аз мисля че някой прави пари от тия новини,но както и да е...аз пък винаги съм харесвала стъклените шишета и сега съм с такива и 2 пластмасви на Б Фрий,защото стъклото лесно се мие и по-малко ще го стерилизирам Joyи не се чупят толкова лесно ,здрави са!

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 10:53 от heliana71

# 22
  • Варна
  • Мнения: 903
Alabala,  благодаря за темичката и полезните, събрани линкове!
За шишетата: аз се замислих да и сменя шишето ( че е от баткото, нищо, че почти не е ползвано, малко е надраскано от миенето). В тази връзка: вие с каква четка миете шишетата?
Кърменето при нас е мъка понякога. Мнооого мързеливо това девойче, та се налага да и "впръсквам", че да я подсещам. А за качеството на кърмата- на няколко места пишеше, че храненето на майката не е от особено значение. Та се надявам, че въпросните Е-та не преминават в нея.
Варненки, свиркайте, моля, като излизате из Морската градина, да направим сгляда Grinning

усмихнат ден от нас Hug

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 969
С четка на Bfree съм  - http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_45_133&products_id=204
Много съм доволна, изчистват перфектно  Peace
Аз още не смея да тръгна на поход към морската.Лека полека увеличавам разстоянието до вкъщи, че ако баткото много се разлигави да се прибирам бързо Whistling
За Е-тата.Има някой доста опасни , кърмещите избягвайте напитките и храните оцветени в червено.Също избягвайте да давате на децата си (по- големите) от тях Peace

# 24
  • Мнения: 1
Здравейте!
Най после дойде и моят ред да се похваля.Имам си момченце, казва се Иван, роди се 3850гр., 50см. Термина ми беше на 30 май, но родих чак на 6 юни. Задържаха ни доста дни в болницата, защото раждането беше трудно и след него имахме малко проблеми.Слава Богу вече всичко е наред(да чукна на дърво).Исках само да споделя с Вас радоста си! Весел ден! newsm03

# 25
  • Мнения: 517
Честито Алекс Hug Нека малкият Иван расте Здрав и силен и много да те радва. А ние всички си мислехме, че вече няма да има родилни иЗненади   bouquet  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 448
Запис и от нас с Гого!
Алабала Hug

# 27
  • Мнения: 37
Честита рожбичка Ванко на мама Алекс да ти расте здрав и послшен големият юнак Hug

# 28
  • Мнения: 16
и аз да се разпиша

има ли вече бебе с оцветени очички?нашите още са сиви.

аз забравих да кажа че Неда от няколко дни започна да си гука и ахка и си говори  Laughing
а от вече седмица има и усмивки които не са точно насочени за нас /според мен/ но скоро ще са
/четох че бебетата често се усмихват когато акат или имат газ.аз съм си взела да чета "Какво да очакваме през 1-вата година" има доста интересни и полезни неща а  и със сигурност я има в превод на БГ,нашата педиатърка ми я препоръча/

и аз знам за кърмата че дори да не се храним добре пак произвеждаме качествено мляко.но не е хубаво да се диетства драстично защото тогава токсините които отделяме отиват право в кърмата и следователно вредим на беб.


приятен и лек ден

# 29
  • София
  • Мнения: 39 765
Алекс е още малък, все още е със сиви очи, но започнаха да изсветляват. По принцип трябва да станат светли - сини или зелени Simple Smile
Дияна се роди с лилави очи, и още на 2рата-3тата седмица станаха много сини.

Общи условия

Активация на акаунт