Клуб "Без грим, без токчета, без ролки"

  • 11 360
  • 261
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 139
Анда, имаш прекрасна кожа с равен тен - това имах предвид под добър генетичен материал Wink

П.П. Приличаш ми на Селма Хайек Grinning

# 76
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Анда,ти си доказателство,че хубавия човек може и без грим...... Flutter
грозния  също.все пак грозотата и красотата,нее  еднаква за всички.

LaughingИма нещо вярно.....

# 77
  • Мнения: 2 388
Анда,ти си доказателство,че хубавия човек може и без грим...... Flutter
Peace Така е.
И наистина ми напомня на Селма Хайек.

# 78
  • Мнения: 1 547
Crazy chic пусна мухата и сега ще гледа сеир. Laughing

Аааааа, много моля, без клевети! Не ми е възможно да пусна тема и да я рефрешвам трескаво през минута - имам и други дела, все пак  Mr. Green

Виждам, че ведра дискусийка се е получила, браво. Какво противоречиво и провокиращо се видя в нея, не знам. Тъй както има жени, които се харесват с фон дьо тен, пудра, руж, сенки и прочее; други, които се харесват с удължена коса, силиконови устни или пиърсинг на езика, така има и жени, за които красотата е в липсата на такива. Моля, уважавайте правото на хората да имат предпочитания. Умишлено нарекох "кукер" само и единствено себе си - така се чувствам аз с грим /разбирай, фон дьо тен, пудра, руж, сенки, червило, молив и спирала/ и не, не е защото не мога да се гримирам. Умения имам, хубава козметика имам, последно ме гримира представителка на Шанел във Виена - ами, пак ми беше зле, изтрих се след минути.

Колкото до гланцове, спирала, сенки - естествено, че слагам. Токчета - естествено, че имам. Ставаше дума за това, че си падам по лекия ежедневен стайлинг; че предпочитам платформи или маратонки пред 10-сантиметров ток; че окото ми не се насочва към лаченото, лъскавото и мрежестото, а към семплите памучни материи и удобството на дънките и някой готин топ, ей-такива работи. Обичам жени с естествени коси, а не с боядисани, къдрени и тупирани - нещо забранено, нещо нетактично, м? И да, има много неща за споделяне, защото когато си носиш голата физиономия, е особено важно състоянието на кожата - петна, бръчици и пъпки са доста по-видни и мисля, че всякакъв спор по този въпрос е излишен. Нетретираната коса се поддържа по съвсем различен начин от третираната. Познавам много жени, които имат моите нагласи, интересуваше ме има ли такива и тук. Нека си спестим дебатите относно коя е по-по-най, наистина...


P.S. Сега видях снимката на Анда - за това говоря, да  Hug

P.P.S. Заглавието на темата е, много ясно, шеговито - какъвто оттенък има и цялата тема, впрочем.

# 79
  • Мнения: 2 229


Редактирайте си постовете, момичето си махна снимката, но като сте я цитирали си седи. Grinning

И аз съм на мнение, че е много по-леко и готино без тежки гримове, не че някога съм ползвала ФДТ, но особено лятото ми се струва лудост, ако не искаш да прикриеш нещо, а си слагаш просто ей така..

# 80
Аз харесвам токчета, някак по женствена ми стои жената с тях, харесвам лек грим сложен добре и не на последно място излъчването, без което всичко губи смисъл. Виждала съм девойки на по 15г. с 10см. ток и ходят като "пикаещи крави" еми смешно е, затова всичко трябва да е умерено според възрастта и да отива на съответната дама.

P.S. Напълно естествената красота я има само при децата, досега не съм виждала перфектно лице без капка грим!!!!

# 81
  • Мнения: X
Ето,снимката на Анда е чудесен пример,онагледяващ нагласата й. Хвала на такива хора и пу да не й е уроки Hug

# 82
  • Мнения: 62
И на мене ми се зачервяват лесно бузите, имам чувствителна кожа. Но не мисля, че не изглеждам добре така, просто гледам винаги да съм чиста, и крема ми е достатъчен.

palavata_monahinq, моля, не го приемай лично, аз просто си разсъждавах за себе си. Аз никога не съм ползвала червило, но имам цвят на устните.

Ykk, какво общо има това дали някой води здравословен живот и спортува с това дали се гримира newsm78? Нима грима компенсира това, че не се храним разумно и не се грижим за здравето си? Това са си отделни неща и нямат нищо общо. Ако случайно имаш предвид какви средства за хигиена и поддържане има освен купените, виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3270.0 и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=286670.0

Анда,   bouquet!

Общото е, че както много хора казаха до сега- красотата идва отвътре. Ако се храниш здравословно, с плодове и зеленчуци,протеини, пиеш вода, това видимо се отразява на цялостния външен вид, в частност на кожата. ако спортуваш, кръвообръщението се подобрява, кожата е по-свежа и еластична. Когато организмът ти се чувства добре, това неминуемо се отразява на външния вид. И обратно - ако се тъпчем с боклуци, не приемаме достатъчно витамини, водим заседнал начин на живот и не прекарваме достатъчно време на чист въздух, кожата се отпуска, изглеждаме посърнали и уморени и по-често се налага да прибягваме да разкрасяващата козметика. Малко лаишки се изказах, но мисля,че логиката ми се разбира. Затова и ми е интересно дали дамите, които се харесват достатъчно без грим, са открили за себе си някакви такива начини да подържат добър външен вид  Hug

# 83
  • Мнения: 5 877
Мерси, засрамихте ме, нямам особени претенции - разбира се, че има недостатъци. Исках просто да кажа, че и без грим е разрешено да се ходи по улицата, полицията не ме е спряла  Laughing.

# 84
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 287
Ама има едни 70-80годишни бабички начервени с химически червила и накъдрени пухени косички че даже и лакирани ooooh! Знам,че ще ме нападнете сега ама аз не ги одобрявам. Naughty дано не стана такава бабичка.Едва ли щом сега не се червисвам.

# 85
  • Мнения: X
Ама има едни 70-80годишни бабички начервени с химически червила и накъдрени пухени косички че даже и лакирани ooooh! Знам,че ще ме нападнете сега ама аз не ги одобрявам. Naughty дано не стана такава бабичка.Едва ли щом сега не се червисвам.
Мен пък повече ме притесняват бедните отрудени бабички на две плитки с черна забрадка и бастун,които нямат пари да изядат една пастичка с най-добрата си приятелка в близката сладкарница.

# 86
  • София
  • Мнения: 9 600
P.S. Напълно естествената красота я има само при децата, досега не съм виждала перфектно лице без капка грим!!!!
Тука съм абсолютно съгласна.  Peace
Особено като си представя сега личицето на дъщеря ми. Praynig Mr. Green

# 87
  • Мнения: X
Да, Ykk, ясно е, че здравето идва отвътре, с това никои не спори.  Peace Но какво общо има грима? Или се грижиш за себе си, или не. Който не се гримира не трябва да прави нещо по-различно от останалите, здравето и спорта са нужни за всички!!!И който се гримира и разкрасява, освободен ли е от грижа за здравето, диета и спорт заради грима newsm78 Не смятам, че неползващите грим трябва да са по-напред със здравословния начин на живот от останалите...


P.S. Напълно естествената красота я има само при децата, досега не съм виждала перфектно лице без капка грим!!!!

А защо непременно красотата да означава перфектност  Hug

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 14:19 от Анонимен

# 88
Мерси, засрамихте ме, нямам особени претенции - разбира се, че има недостатъци. Исках просто да кажа, че и без грим е разрешено да се ходи по улицата, полицията не ме е спряла  Laughing.
Наистина си страшно симпатична и доста добре изглеждаш и без грим, но аз например бих си сложила малко спиралка на миглите, за да не са ми като на мишка очите,харесвам хубави дълги мигли, като ги нямам с помощта на едно мацване се получава горе долу желания ефект, дано не прозвучи като заяждане, аз най-вече за себе си говоря, за моето виждане за грима.

# 89
  • Мнения: 1 616
Харесвам се много с умерен грим и хубави дрехи, но факт е, че се кипря само по повод или в пристъп на случайно вдъхновение. Умея да се гримирам (даже приятелки и колежки прибягват до помощта ми) и изглеждам в пъти по-хубава с грим, но сутрин предпочитам да се потъркалям в леглото петнайсетина минути повече, отколкото да ги отделя да се клепам... Не съм хубавица, не мога да се похваля с хубава кожа (бледа, пореста и луничава), но и без грим се чувствам добре, защото съм свикнала с недостатъците си - те не ми пречат и аз не им преча... Laughing Преди няколко дни се замислих върху нещо друго... По принцип съм луд фен на обувки с токчета и ходя само с такива на работа. Наложи се заради една баскетболна среща да си купя маратонки и се появих така на училище - с потниче, спортно долнище и маратонки... На дечурлигата им увиснаха долните челюсти - бяха изумени, че ме виждат в такъв вид и споделиха, че силно ме одобряват, защото приличам на тях... После още два-три пъти се подмятах спортна из училище и те пак не пропуснаха да споделят, че много ми отива подобно облекло... Та ми хрумна, че няма нищо лошо в това да си ходя натурална, щом това ме подмладява... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт