Oт чаканите ЮЛСКИ рачета, излюпиха се вече три близначета :) (тема 66)

  • 14 830
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13
Дуци , снимките ми са наобратно , защото съм мързелива и като съм ги качвала ме е домързяло да ги оправя  Mr. Green А за полата , много ме е яд че вече не мога да я нося , защото много си я харесвах . Тези снимки са от Великден .
ЗА бъбреците да кажа - аз упорито образувам песъчинки в бъбреците и поради тази причина ще пия Неоренал до края на бременността. Иначе бактерии и т.н. нямам, песъчинките се получават от задържането на урината, което пък си е от бременността.
Тони , кой ти го изписа този Неоренал ? Защото аз в началото на 9-тия имах бъбречна криза и даже пих АБ , но никой не ми спомена че мога да пия нещо превантивно . И аз образувам песъчинки .
Тити , как беше плажа днес  Wink

# 16
  • Мнения: 219
Благодаря за вниманието Hug За мое успокоение ще пусна една стерилна, а АГ-то ако го питам, ще вдигне рамене. Винаги трябва да настоявам, ако смятам, че ми има нещо, защото това означава за тях допълнителни изследвания. Аз като чета при вас какви записи, изследвания и пр. ви правят не вярвам да са по Здравната каса. Даже и за цитонамазката ме питаха ще я правя ли или ще се откажа. Както и да е. Всъщност, моята гинеколожка, която ме изражда, сега не работи по ЗК и не ме следи тя, но и при нея ходя.

# 17
  • Мнения: 223
А... е как да не са по здравната каса, аз не съм плащала за цитонамазка и микробиологии - особено второто имам 5 правени по време на бременноста... И за кръвни изследвания и урина не се плаща... Това ти е по право.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 411
Хи хи, добре, ама да не ме разпънете после  Mr. Green
кау4уков биберон -залъгалка на Чико + 2 подплънки за кърмачки пак на Чико
комплектче на Себамед - детски шампоан + бебешки лосион + слънцезащитен крем 50+, по 20 мл всяко
мостра Лактацид и мостра на някакво бебешко кремче на Авент
Тва е
[Тони , кой ти го изписа този Неоренал ? Защото аз в началото на 9-тия имах бъбречна криза и даже пих АБ , но никой не ми спомена че мога да пия нещо превантивно . И аз образувам песъчинки .
Неоренала ми го изписа нефролог. Гинеколожката ме прати за допълнителни изследвания при нефролога и така.

# 19
  • Мнения: 690
Леле, Майра, много готина идея от страна на болницата. Това ме подсеща за една история от колежа (ама забравих за кой магазин ставаше дума) - та в магазин за дамска конфекция бяха направили 'чакалня' за мъжете, където имаше Плейстейшън и комикси. Мъжете с голямо удоволствие ходеха там да пазарят жените/приятелките им, а самият магазин беше увеличил 3 пъти продажбите си  Joy

Вече съм спокойна - мъжо ми се обади, че утре сутринта отиваме да сменяме леглото в магазина тук Simple Smile

Бях навън и се върнах със загар на потник  #Crazy

Сакси, пак си много креативна   bouquet

Забравих - за запис на тонове и аз не съм ходила. Питах си лекарката и тя ми каза, че се правят обикновено при проблемни бременности или когато не са направени превантивни процедури. При мен нямало нужда, но можела да ме прати ако искам..

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 16:26 от jollity

# 20
  • София
  • Мнения: 123
Леле, Майра, много готина идея от страна на болницата. Това ме подсеща за една история от колежа (ама забравих за кой магазин ставаше дума) - та в магазин за дамска конфекция бяха направили 'чакалня' за мъжете, където имаше Плейстейшън и комикси. Мъжете с голямо удоволствие ходеха там да пазарят жените/приятелките им, а самият магазин беше увеличил 3 пъти продажбите си  Joy

Вече съм спокойна - мъжо ми се обади, че утре сутринта отиваме да сменяме леглото в магазина тук Simple Smile

Бях навън и се върнах със загар на потник  #Crazy

Сакси, пак си много креативна   bouquet

Забравих - за запис на тонове и аз не съм ходила. Питах си лекарката и тя ми каза, че се правят обикновено при проблемни бременности или когато не са направени превантивни процедури. При мен нямало нужда, но можела да ме прати ако искам..

Е ако има плейстейшън в родилното вместо телевизор,моя мъж ще седи там цяла нощ,пък може и да откара целия ми престой Joy

На мен ми казаха същото за тоновете.Само ги слушат и това е,досега запис нямам.

# 21
  • София
  • Мнения: 334
Джолити, хубаво за леглото, да оправите скоро цвета!  Peace

За тоновете - досега само веднъж са ми ги записвали, евентуално в петък ще ми е следващата и последна  консултация, тогава може би ще ги проследят пак, ама не съм сигурна. В частна болница съм, явно всеки лекар си преценява според случая дали по-често или по-нарядко да записва тоновете.

Никакви телевизори и плейстейшъни в родилното! Да им е гадно и на тях  Crossing Arms  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 58
Здравейте и от мен!
Много се радвам че Шмилянка и бебоците вече са си вкъщи!Да са живи и здрави всички!
Аз днес за първи път бях на запис на тонове!Всичко е ОК!Даже една контракция нямах по време на записа ,но затова пък бебока беше доста активен Heart EyesОбаче това обедно време за запис на тонове е убийствено после в най-голямата жега се прибирам Close

# 23
  • Мнения: 142
И за кръвни изследвания и урина не се плаща... Това ти е по право.
Подкрепям  smile3521 За рутинните изследвания нищо не се плаща - кръв, урина, цитонамазка и микробиологии. Те са си предвидени по ЗК. Плащали сме за БХС и ФМ, който е пожелал да си ги направи.
Една моя позната е родила през нощта в МД - момченце 4100. Термина й беше на 15 юни.  И двамата са добре smile3501

# 24
  • София
  • Мнения: 334
Една моя позната е родила през нощта в МД - момченце 4100. Термина й беше на 15 юни.  И двамата са добре smile3501
Ех, браво! Моя приятелка пък - миналата седмица Simple Smile Изобщо все хубави новини и още много хубави ни предстоят... Grinning

# 25
  • Мнения: 66
Малее,страшни сте.Аз докато заведа голямата дъщеря да и стегнат шините,докато оправя записите на МР3-ките на двете госпожици и сте изписали старата тема,че даже и два листа от втората.Сакси  bouquet страхотно заглавие.По въпроса за мачовете-моя такива не гледа.По-скоро аз ще викам гоооол отколкото той.Напоследък го бъзикам да идва с мен да напъва,а той ми отговаря,че може и да ме изроди ,но с напъните освен да се изложи hahaha ToiletЗа тоновете на мен всеки път ми ги слушат с една дървена слушалка и даже ми е супер интересно как доки успява да уточни колко са точно.Всеки път ми се иска да я питам,ама ме е страх да не си помисли,че се заяждам нещо.Та по тоя повод очаквах след като вече съм в 9-я да ме вика по-често,а тя -на две седмици Thinking

# 26
  • Мнения: 2 543
Някой да е ползвал за гъбички "Gynazol"? Т.е. срещу гъбички. Mr. Green Лекарката ми каза да си го купя и да преценя дали ще успея сама и ако не - да ида тя да ми го сложи. Confused Не, че съм толкова смотана, но пък нали съм със серклаж. а то се слага с някаква спринцовка... да не взема нещо да прецакам... Та, знае ли някой дали е толкова сложно за поставяне и има ли шанс нещо да объркам, ако си го сложа сама? Confused

# 27
  • Мнения: 2 741
denica при мен е абс същото положение, добре че два пъти лежах в болница,че да ми вземат секрет, мен ме накара доки да се откажа от цитонамазката. Аз тея стерилни урини и ехографи ги правих благодарение на майка ми, че тя е мед. лице и ме праща насам натам, а на доки като кажа нещо, че се оплаквам и се прави, че не ме чува.Нооооооо така е явно в дълбоката провинция  Hug
Иначе, много добре знам какво ми се полага по каса, но просто не ми го прави и това е Peace
Мен също ме викат на две седмици.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 946
Астарта  Hug, взехме си количка тогава. Харесахме я тъкмо в онзи магазин, дето ни каза в Дружба, но понеже знаех, че я има същата и в МЕТРО с 15лв по-малко ходихме и я купихме от там. На Bertoni е - това е разумното, което можем да си позволим, пък и на мен Bertoni ми харесват, защото са доста цветни.

jollity, и на мен не са ми правили запис на тоновете. Слушат ми ги всеки път (но не в продължение на 15-20 минути) и това е. Явно, те си преценят кога е нужно, защото специално при моя лекар веднъж имаше едно момиче, което носеше запис на тоновете (беше я пратил, че в кабинета май няма такъв апарат).

Тони, браво за подаръците! На Чико досега не съм случвала да дават. Лекцията наистина е интересна, слушала съм я вече веднъж. Щях и втори път да дойда, ако не бях точно днес на ЖК.
В четвъртък обаче съм на линия.  Wink

И да попитам какво става със снимките? От срещата вчера, пък и на близначетата на Шмилянка. То и Емзи днес се прибира... надявам се утре или вдругиден да има кратко включване.  Thinking

# 29
  • Мнения: 219
Не ме разибрайте грешно. Всички редовни изследвания ги правят, освен цитонамазките. Но и аз не се натискам за тях, защото нямам никакви оплаквания, свързани с гъбички, течения и пр. и не съм имала. Само веднъж след спонтанния аборт лепнах от болницата някакви, но то беше отдавна и са излекувани.
Естествено, имах някои проблеми в началото и са ме изпращали при специалист, допълнителни изследвания са ми правили. Исках да кажа, че трябва да си настоятелен за нещата извън касата. А когато си знаеш правата, никой не ти се "опъва".
Симпатюхче, ти откъде си?

Общи условия

Активация на акаунт