Нищо че случайно става, СЕПТЕМВРИйче казва сладко "мама"!

  • 8 748
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Добро утрооо

Охх Люска незнам какво ти е меннието за курортна и педитата но мойто е абсолютно ОТРИЦАТЕЛНО.Все пак живея в  тоз квартал и всичките лекари от курортна не стават з амен Twisted Evil
От кол и въже събрани #2gunfire

Аз не съм имала лоши впечатления от персонала, но пък и не ми се е налагало да ги търся за нещо сериозно (да не чува дявола)!
Специално Йоргова я познавам покрай служебни ангажименти и имам добро впечатление.... абе както и да е , само Маринка да се оправи по-бързо!

Кали, не знам даи е успокоение или не, това,че и ти нямаш парички.Тези от НОИ са за  #2gunfire
За пишленцата- и аз подръпвам съвсем леко. Страхувам се и това е. При Мимо също беше леко зачервено, но всичко си беше в реда на нещата.
Да ти е жив и здрав юбиляра! Още дълги години да се радва на деца, внуци и правнуци!   bouquet  bouquet  bouquet

Честит рожден ден на mamanagabi!  bdbaloni
Много щастие, усмивки и любов!!!! newsm51

Да са живи и здрави и днешните месечинки!  newsm51

# 46
  • Мнения: 295
Добро утро!

Хю докато четох ми приличаше на натравяне,но лекарите си знаят най-добре.Дано да няма повече подобни случки с Габи!

За Камчия-Павлинка-едно време е бил курорт за деца,мъжа ми от бебе са го водили на къмпинг Рай,но пред 2 години отидохме да видим къмпинга и беше в отчайващо състояние.

ДаниМакс-дано Маринка се оправи!

Нищо не забелвам,ако се наложи хирург ще го водим какво да го правя.Като го къпем съвсем лего дръпвам колкото да почистя.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 145
Привет и от мен, след почти удушаване на педката.
Отидох за направление и този път притнетра и не работел. Направо избеснях. Направих си изследването на нослето като си платих, но това на нищо не прилича. Решила съм че ще подам оплакване в касата.
Хю, преживяла си невероятен кошмар. Надявам се никога да не се повтаря случката с Габи и да не се случва на никого.Много прегръдки и от мен и за двама ви.
Павлинка, девер ми е бил с проблеми с дишането като малък и му казали, че единствено въздухът в Св. Влас е подходящ и за астма и за ларингити и фарингити и всякакви такива заболявания. До 6 годишен са го водили всяко лято и от тогава няма никакви проблеми. Така че ако искш заведи Данчо там, а не в Несебър Аз и от лекари съм чувала, че въздухът там е смесица от планина и море и много помага при всякакви такива проблеми. Даже преди имаше детски санаториум там.
Ади сан, много се радвам че се отчете. Hug
За забелването - НЕ ЗАБЕЛВАМ! И преди съм казвала, че доктор мъж ми каза че детето само ще се оправи като стане на 2-3 г.
Честит рожден ден на Маманагаби! Да си здрава и много щастлива!  bouquet
Пъ въпроса със закъснението напари от Нои, винете работодателите си. Явно са закъснели с подаването на ведомостта. Това са единствените причини за закъснението. Така ми отговориха от там.
Кали мей, да е жив и здрав татко ти!  bigdance2

# 48
  • Мнения: 141
Краси,Благодаря за успокоението Hug,но следобед ще го заведа да го чуят

Веси,Кали Мей  bouquet

Хю,и аз докато четях си поплаках ,дано всичко да се забрави бързо и да нямаш поводи за притеснения  Praynig Hug

# 49
  • Мнения: 1 745
Лизи заспа с 300 зора. ooooh!Направо ме побърква-хем мрънка,че й се спи,хем не иска да ляга изобщо. #Crazy

Аз имам един куп чинии за миене,варя зеленчуци за пюре или супа,каквото излезе. Laughing

Лекси,и нашето педи се стиска за направленията. CloseА нефроложката ни пита защо не сме взели и ние като й казахме,че не ни е дала,щото седмица преди това ни беше дала,тя направо падна.Каза,че до 6 години може да дава направления всеки ден.А като отидох при педи,с всичкото си нахалство ме пита "Колко ви изръсиха за прегледа и ехото?"  #Cussing out Няма оправия ей!А аз още малко ако почакам,може и да пропусна и тоя месец за смяна.... Rolling Eyes

Честит рожде ден на МаманаГаби!    bouquet Hug  bouquet

Кали Мей,честито и на баща ти!  Hug  bouquet

# 50
  • Мнения: 319
Честито на всички рожденници  bouquet
Аз този месец смених педката. Ами тя нашта беше ужасна - мога да я търся само в работното й време, не дава мобилен. Ако се наложело да ходя на дежурен #2gunfire Освен това, се намира в една болница, където болни, здрави всички са на куп! Е, хайде моля няма нужда вече.
Съседката ми е Джи пи, но води и детска консултация. Тя я лекува при втория спазъм. Та я записах при нея!

# 51
  • Мнения: 38
Hue, и аз се просълзих, признавам си  Cry Толкова страшно звучи. Дано всичко е вече зад гърба ви и да не се случват повече такива неща нито на вас, нито на никой тук  Praynig Прегръщаме ви с Деси и двамата  Hug

За забелването да кажа нещо и аз от личен опит. Имам племеник, който ще направи 3 годинки сега през юли. Миналата година точно се оказа, че трябва да му направят такава процедура на пишлето, защото сестра ми не го е забелвала изобщо. Уж някакви мазила, не знам какво си там още имаше, които щели да помогнат ползваха, ама не помогнаха и се наложи лекарска манеса. Иначе всичко е минало много бързо и без проблеми за детето. Но все пак реших да кажа и аз каквото знам.

Люси, благодаря ти, че се поинтересува  Hug Кухнята я харесваме избирателно, т.е. ядем всичко, което е с месо + кремчетата и гриса, а постните манджи категорично се отхвърлят. Та се намага да правя разни фокуси, като например да смесвам супата и яденето или да слагам хляб, за да се хапне и постното Wink А парите за май ги получих отдавна, не знам защо при теб са се забавили толкова  newsm78

Ади, добре дошла отново и дано имаш време да влизаш по-честичко  Hug

# 52
  • Мнения: 1 745
Я да се посъветвам аз с вас,нали сте ми приятелчета.  Wink
Чудя се дали да мине Лизито на 4 хранения? newsm78
По принцип има дни,в които се буди по-късно или пък после спи повечко и пропускаме попарата в 11,т.е. -тогава е на 4 хранения и няма проблем.В смисъл-не е неспокойна,не огладнява много.А на 5 вече ми се струва,че не е толкова гладна и сме с хиляди маймунджелъци. ThinkingТа се чудя-да минаваме ли на 4 или не! Rolling EyesТя се буди към 7:30-8-8:30 и не е много озверяла.Пък вечер супа ако й давам,тогава се оказава,че АМ ще го спрем напълно... newsm78Ох,много се обърках вече... Rolling Eyes Помагайте.... Praynig

# 53
боже хю какъв ужас,аз ако бях сигурно щях да полудея от мъка,радвам се че дребния е добре и се моля на господ никога вече да не ви се случва такова нещо Praynig и не го пожелавам на никоя майка да го изпитва,прегръщам ви и много целувки от нас за вас  love001.Кали мей честит празник на баща ти да е жив и здрав и много щастлив.Красии радвам се,че повръщането при вас е спряло и не се е налагало да ходите по доктори,ти даваше ли на малката кисело мляко,защото на мен лекарката ми каза че било голяма грешка че съм давала кисело мляко на ники и това още повече предизвикало повръщането,сега вече остава да чакаме да спре че тва е направо мъка,целувки от нас.Пебс на мен ники ми яде  4 пъти и  нямаме никакви проблеми,ако искаш опитай Лизи да яде  4 пъти и тя сама ще си покаже дали и е добре така или не, вече ти ще си прецениш като видиш  детето как се чувства,ние сме на 4 хранения ама сега като се върнахме от софия изписаха ни АМ-АПТАМИЛ АР(против повръшане),и сега трябва или да спрем супата вечер или да минаваме на 5 хранения,което незнам как ще стане ама ще го измисля някак,та според мен щом Лизи става към 7:30-8:00,спокойно мжете да  минете на 4 хранения,целувки и прегръдки от нас  Heart Eyesчестит празник и на МаманаГаби newsm51,много здраве,щастие и усмивки

# 54
  • Мнения: 229
Хю, много ми стана мъчно докато четох разказа ти. Слава Богу, че всичко е наред с Габи!  Hug Дано никога повече не ти се налага да преживяваш подобен кошмар!  Praynig

pebs, Алекс отдавна яде 4 пъти дневно, като става между 7:30 и 8:30 сутрин. Не е проблем. Сутрин попара/кус-кус/друго, на обяд пюре, следобед каша и вечета мляко.
Помежду яденетата (без преди вечерното) давам силно разреден сок - хем за хидратиране, хем за леко засищане.  Peace Слагам 40-50 мл сок и допълвам до 130-140 мл с вода. Изпива 2 такива шишенца дневно, а ако сме навън цял ден и е голяма жега, може да изпие и трето, но него вече му го правя съвсем разредено, да е почти вода.
Ако нещо случайно много изгладнее, давам следобед към 16 (час преди кашата) малко плодово пюре - към 60-80 гр. Но това вече го правим мнооого рядко, да не кажа почти никога.

А за нас с Алекс за последното денонощие не мога да кажа нищо хубаво.  Tired Вчера следобед спа само 15 мин. в резултат на което от 17 до 20 ч. рева непрекъснато. Хем му се спи, хем като го сложа в леглото и се изправя директно прав, а после се и разревава от умора. Направо станах луда. После му дадох да яде малко по рано и в леглото, но това не беше краят. Тогава си заспа добре, но после рева от 12 до 3, а накрая и на мен ми идеше да ревна с него, толкова бях изтощена и умирах за сън. Дадох му Панадол, заспа и след 30 мин пак рев.  #Crazy Не е истина каква ужасна нощ имахме.  Tired Днес съм като парцал.
Направо не знам какво ще го правим с този отказ да спи през деня в леглото си вкъщи.  Rolling Eyes Мислех, че не е кой знае какво, но след вчерашния рев следобед осъзнах мащабите на проблема. Ако не спи следобед, после реве до вечеря!  #Crazy
Моля ви, помагайте със съвети, че ако дните и нощите ми са такива от тук нататък, направо ще полудея.

# 55
  • Мнения: 17
Ехо, мами. Благодаря за милите думи за моето слънчице. Ами то всички бебоци са едни сладурковци- на снимките, които успях да разгледам тук-таме. Ние бяхме навън, но се опикахме зверски, та се прибрахме, сега ръмжи, защото му се спи зверски, но обикаля, ама мисля да го оставя да видим кога ще се предаде.
Хю, дано никога не преживеете подобно нещо- нито вие, нито който и да е друг.
Людмилче, писах, че ще ходим, но нямаше да можеш да ме разубедиш- на мъжо му се обадиха, че отива командировка в петък за понеделник, стана много набързо, та само споменах и след това не съм влизала. Решихме, че не можем да платим иначе 1-месечна почивка на море и това е идеална възможност, но не знаехме къде отиваме- поразпитахме, всички казаха, че е много хубаво там и в неделя тръгнахме. На всичко отгоре на мъжо не му плащат командировъчни- сигурно това е единствената командировка в историята така, но нали сме си едни каръци. Добре, че поне направиха скандал за мястото, където ги настаниха- направо нечовешко, та поне си извоюваха по- нормални условия на живот, но както и да е. Ками, и ние бяхме в Рай, има и бунгала, които се ремонтират, но като цяло нашето не беше от тях, поради тази причина го прибирахме вечер за спане( носихме му леглото) и сутрин излизахме в 06,00 на брега да диша йодни пари и после разходки яко.
Лекси, благодаря за съвета- не знам вече, че нали и на Камчия е такова и ние викаме –супер: хем море, хем гора, ама ей на.
Бебе, ние само я придърпваме назад колкото позволява пишлето и го чистим с памук с вода, че според баща му само с вода нищо не ставало- почти сме готови.
Кали, да ти е жив и здрав рожденика и да ви гледа и радва много.
И аз нямам пари за май.
Пебс, и ние сне така със заспиването- сакън да не отърват нещо тия деца без тях да стане. А ако детето позволява, спокойно можеш да минеш на 4 храненента- скоро го четох някъде, при нас обаче няма да стане – нали сме гладници, но вече започва и нашия да се кротва малко с това ядене.
Стига, че май пак стана супер дълго.

# 56
  • Мнения: 17
Хекси, това херувимче, какви ги върши, че те тормози. Ние тъкмо отказахме присипиването на ръце преди морето, но там нямаше как, че ме беше гнус да го допирам до каквото и да е, а той отказва да заспива в кошарата, сега го гушкам до мен и като заспи го прехвърлям. Ако уловя момента да му се е доспало, но преди да се изнерви заспива в леглото, но с цената на поне 500 мл. вода, след което се опикава и сменям по 3 памперса на нощ и преобувам.
Вашите деца наливат ли се с толкова вода- дани изпива по 2-3 литра на ден само водата. Ако не го изследвахме скоро щях да си мисля за захар, направо ме пребива с това лочене.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 145
Павлинче, ако искаш поразпитай доктори, които се занимават със специализирани зоболявания и те да ти препоръчат мястото. На влас от личен опит мога да кажа, че нее толкова влажно. Сравнявам го с Бургас, но ти най -добре ще прецениш къде е подходящото място за сладура Данчо.
Хекси, сори за кошмарната нощ. Знам какво е, защото и Алекс имаше такъв период, нобеше само 10 дни. За мен решението, колкото и да е неприемливо беше да го сложа в количката в апартамента и дори без да го бутам, заспиваше като отсечен и ааз веднага го слагах в креватчето му, още даже докато не е заспал дълбоко. И като се събуди и види че е в креватчето си и почва игра. И така си реших проблема, вече няма проблем да спи там. Другото, което се сещам, още по-неприемливо май е да го гушнеш малко да се успокои и одреме и тогава да го слагш, но то си е почти приспиване. Много гадно, направо не знам какво да те посъветвам, но явно е етап  щото и при нас се случи

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 145
Забравих да ви покажа ншата среща с морето. Само го вижте какъв е смешен така разплакан

# 59
  • Мнения: 721
Хю, направо не е истина кошмарът, който сте преживяли. Дано никога не се повтаря.

Ани, Люси, благодаря ви за координатите.  bouquet  bouquet Hug Hug

Маринка снощи вдигна 39 Т, намерихме спирт в хотела и успяхме да свалим до 38 Т, по-надолу не пада. Оказа се, че в комплекса има денонощно педиатър и добре оборудван медицински център. Колко са добри докторите, не се знае. Сутринта заведохме детето на преглед, каза ни, че не чувала нищо в гърдите, а хриповете които аз чувам са били "горни" и идвали от запушения нос  Shocked Shocked. Пробива поредния 7ми зъб и можело и от това да се е получило, плюс промяната на климата. Аз мисля, че може и да е вирусно - хотелът е пълен с деца - българчета, русначета, румънчета, все някой киха, кашля. Ние уж сме все на открито, но в асансьорите, в лобито все се засичаме с някой. Изписа ни само Нурофен, и хомеопатичен спрей за нос.
Не сме я къпали нито в морето, нито в басейна на хотела. Преценихме, че водата е студена за нея. Само й топнахме на няколко пъти крачката в морето.

Видях, че сте обсъждали почивките на море - аз мога да ви препоръчам системата ол инклузив - има по 100 вида яденета, много от тях стават за деца. Има каши всеки ден, менюто е огромно. Маринка опита по педагогически домат, патладжан, свинско и други дреболии покрай мене. Добре е да има столчета за хранене - в Албена ги има във всеки ресторант. Кошарка също ни дадоха от тук, но не във всеки хотел предлагат.

ЧРД на патерици на Вери!

ЧРД на Мама на Габи!


Редактирам се - Лекси, много сте сладки и двамата

Общи условия

Активация на акаунт