Просто чувствителна кожа или...

  • 7 476
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 511
Да попитам-ти кърмеше ли и съответно спазваше ли диета подобно на АБКМ?
Да, все още кърмя. Диета никога не съм спазвала. Peace Днес й дадох млечна каша на Хумана (досега не бях купувала тази марка) и за моя изненада пак се появиха червените петънца от допира на кашата до бузката newsm78.............вече съм сигурна, че реагира само на определени каши. Това не е АБКМ, но какво е не знам.

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 21:15 от Gvendulin

# 16
  • Мнения: 175
Да попитам-ти кърмеше ли и съответно спазваше ли диета подобно на АБКМ?
Да, все още кърмя. Диета никога не съм спазвала. Peace Днес й дадох млечна каша на Хумана (досега не бях купувала тази марка) и за моя изненада пак се появиха червените петънца от допира на кашата до бузката newsm78.............вече съм сигурна, че реагира само на определени каши. Това не е АБКМ, но какво е не знам.

Както казах, говорих с едно майче днес, тя казва, че от определен вид млечен продукт го прави детето и!
А къде се зачервява детето ти, само около устата или и по тялото! За колко време минава?
Зачервеното прилича ли на опарено от коприва!
Кашта на хумана млечна ли беше!?
Има една безмлечна с ябълка, подходяща за АБКМ, не че това, за което пишем е точно такова!
 НЕ знам какво е ?

# 17
  • Мнения: 175
Гуендалин,
гледам сте големички, махай я тази каша, щом не я понася детето, карай си на попарка, щом нищо му няма от сиренцето. Поне е по-естествен продукт, виждаш какво слагаш!
В тези каши почвам да се замислям
Аз съм давала само 2 вида, задължително безмлечни-още преди да се получи този проблем, бях решила, че няма да я тъпча с млечни каши, при положение, че кърмя!

# 18
  • Мнения: 83
При нас описаните обриви се появяват само от краве кисело мляко, но пък имаме непоносимост към овче сирене (излизат му пъпки), бисквити плазмон безглутенови (имат прясно мляко) - изхожда ги до 15 мин след ядене, краве масло - кошмарни колики. Млечни каши и пюрета не съм давала и не знам дали ще реагира.  Докато беше само на кърма беше от 2ри до 4ти месец с разстройство и слуз. После аз минах на диета без млечни продукти и той се оправи. Така, че аз го водя алергичен към краве мляко, но на алерголог така и не сме ходили. Може да има само непоносимост.

А давали ли сте АМ и имаше ли реакция към него?

# 19
  • Мнения: 175
Не съм давала АМ!

До момента никакви млечни не съм давала!

ЕДва сега при захранването , като дадох сирене, извара и КМ се зачерви!

Ще видим какво ще каже алерголожката!!!!!!!

Хич им нямам доверие на тези особи! ЗА мен това си е неизследвана област!
ДИета му е майката!

# 20
  • Мнения: 175
Да ви попитам какви са езичетата на децата ви, в смисъл чисто розовки, имат ли петънца!

Дъщеря ми е с т.нар. Георграфски език, все едно е  на петънца, в нета съм чела, че такива хора са предразположени към алергии, та затова ви питам!

# 21
  • Мнения: 83
Езика на моя син е гладък и без петна, но пък е с доста бяла кожа, което може да е предпоставка за по-голяма чувствителност.

 maia4444, при кой алерголог ще ходите?

# 22
  • Мнения: 175
Езика на моя син е гладък и без петна, но пък е с доста бяла кожа, което може да е предпоставка за по-голяма чувствителност.

 maia4444, при кой алерголог ще ходите?

Аз съм от Плевен и ще ходим при Краева, която си преглежда тук!
Нямам добри отзиви за нея, но тепърва ще трупам впечатления и ще пиша!

# 23
# 24
  • Мнения: 511
А къде се зачервява детето ти, само около устата или и по тялото!
Само около устата.
Цитат
За колко време минава?
от 15 до 30  минути.
Цитат
Зачервеното прилича ли на опарено от коприва!
Точно така изглежда.
Цитат
Кашта на хумана млечна ли беше!?
Да, млечна.
Гуендалин,гледам сте големички, махай я тази каша,
Каша давам само веднъж седмично. Peace

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 14:28 от Gvendulin

# 25
  • Мнения: 511
Да допълня,че когато водих детето на алерголог тя ми каза,че понеже малката е бяла,руса и синеока ще е по-предразположена към алергии.............всички светлооки,светлокоси  и бели хора били такива..........и аз съм такава,но алергии нямам newsm78

# 26
  • Мнения: 175
А къде се зачервява детето ти, само около устата или и по тялото!
Само около устата.
Цитат
За колко време минава?
от 15 до 30  минути.
Цитат
Зачервеното прилича ли на опарено от коприва!
Точно така изглежда.
Цитат
Кашта на хумана млечна ли беше!?
Да, млечна.
Гуендалин,гледам сте големички, махай я тази каша,
Каша давам само веднъж седмично. Peace


Същото е и при нас!
Кали е беличка със сравнително светли очички!


А алерголога каза ли да приемате някакви медикаменти или само въздържание от млечни и до кога!
Питам, защото тази седмица ще ходя при алерголог и да знам за какво да се интересувам.

# 27
  • Мнения: 511
А алерголога каза ли да приемате някакви медикаменти или само въздържание от млечни и до кога!
Не, никакви медикаменти не ни изписа, няма и нужда. За другите ти въпроси получих доста неопределени отговори от алерголожката, защото на толкова малко дете няма как да се установи към какво е алергията, всичко са предположения. Аз приех до годинката да не давам млечни. Както вече писах сега реакции няма, освен от някои разтворими млечни  каши, които давам много рядко и като вида реакция (сега се появяват 1-2 пъпчици, а преди бяха мнооого повече)спирам на втората лъжица.  Интересно ми е какво ще ви кажат на вас newsm78

# 28
  • Мнения: 543
Момичета, да докладвам за нашето посещение при лекарката, макар че проблемът ни изглежда малко по-различен - имаме само ситни пъпчици около устата, и то отвреме-навреме. Според нашето педи това е контактен дерматит - кожата се дразни от контакта с храната, препоръча да се измива устата след ядене, а не да се бърше със салфетки. Аз не мога да установя някаква зависимост от конкретна храна, така че нейното обяснение ми изглежда логично за нашия случай. Много често при нас става при въвеждане на нова храна, а после отшумява.

# 29
  • Мнения: 175
А алерголога каза ли да приемате някакви медикаменти или само въздържание от млечни и до кога!
Не, никакви медикаменти не ни изписа, няма и нужда. За другите ти въпроси получих доста неопределени отговори от алерголожката, защото на толкова малко дете няма как да се установи към какво е алергията, всичко са предположения. Аз приех до годинката да не давам млечни. Както вече писах сега реакции няма, освен от някои разтворими млечни  каши, които давам много рядко и като вида реакция (сега се появяват 1-2 пъпчици, а преди бяха мнооого повече)спирам на втората лъжица.  Интересно ми е какво ще ви кажат на вас newsm78


И аз да докладвам!

Ходихме при алерголог!
Каза да ограничим, т.е. да спра да и давам млечни, аз и без това не и давах при тези реакции!
Аз да огранича рибата, шоколада ... ПИтах дали да огранича млечните продукти, тя каза да хапвам умерено!

Най-същественото от прегледа беше, че според нея захранването с млечни може да се отложи доста  във времето, има деца които ги захранват на 1,5г- с млечни, но като се приема и Зиртек, по някаква схема-1 седмица се пие, почива се... схема някаква!
АЗ съм много против лекарствата, изчетох доста за това захранване чрез прием на Зиртек /антихистамин/. В повечето случааи се отрича, тъй като се подтиска алергичната реакция, не лекува!

Ако се сетите нещо питайте!
Ще имам среща с нея около след месец, тогава може пак да опитам да дам нещо млечно да видя реакцията!

Питах я за разликата  между уртикария/реакция като нашата/ и АБКМ. КАза, че и двете са си хранителни алергии, няма значение как реагира организма, щом има реакция, трябва да има и превенция!

Общи условия

Активация на акаунт