Раждане в АГ "Света София"(бившата Тина Киркова)

  • 140 707
  • 1 235
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 373
Момичета, един въпрос имам и аз. Става въпрос за следене на бременност в Тина Киркова. Каква е разликата ако си избера лекар, при който да се следя и ако не си избера лекар, а просто се следя. В смисъл какво се плаща и не се плаща и какво точно ще прави лекаря по време на следенето, само ще му показвам изследванията, или...... А ако се следя другаде, а само избера лекар за раждането?
Предварително ви благодаря!

# 1 171
  • Мнения: 23 304
Така,има платена женска конслултация в Тина Киркова към определен лекар.Струва 400 лв. и включва следене на бременността всеки месец,чрез изследвания/кръв,урина/,преглед с ехограф,измерване на тегло и кръвно налягане.Няма нужда да имаш избор на лекар,за да запишеш платена женска консултация./така или иначе избор на лекар се прави доста по-късно/Не знам как стои въпросът с женска консултация по здравната каса.Аз прецених,че така ще си ме гледа един и същ лекар,който после искам да ме изражда,а и ще ми излезе по-евтино да платя ЖК,отколкото да ходя на часно и по ЗК.

# 1 172
  • Мнения: 373
ДесиX2, а той самия ли си те преглежда в негов кабинет, или си чакаш пред ЖК като останалите. В симсъл какви са привилегиите да те следи определен лекар. С него ли се разбираш за час и за всичко, или.....

# 1 173
  • Мнения: 23 304
ДесиX2, а той самия ли си те преглежда в негов кабинет, или си чакаш пред ЖК като останалите. В симсъл какви са привилегиите да те следи определен лекар. С него ли се разбираш за час и за всичко, или.....

Преглежда ме лекаря,при който съм записала ЖК.Акушерките дават час за следващата конслутация.Преди консултацията минавам през лабораторията и звънкам на лекаря ми,че съм долу и го чакам пред 113 кабинет,където е женската консултция за висчки/мисля/.Привилегията е,че ме следи един и същ лекар,всеки път ме гледа на ехограф и всеки месец ми се пускат изследвания.

# 1 174
  • София
  • Мнения: 278
Мен ме следи Гергов по здравна каса. Запазвах си час за следващия път, не съм чакала отпред кой знае колко, пускаше ми всички изследвания.
Според мен, ако нямаш някой определен лекар впредвид, няма смисъл да плащаш пакет за следене на бременността.
В смисъл - мен винаги ме гледаше само той. Поправете ме ако греша, защото акушерката, която работеше при него ми беше позната.... ама незнам дали има връзка  newsm78

# 1 175
  • Мнения: 373
sisilia, ти като си била по ЗК плащала ли се нещо, или си отишла само с направлението и така

# 1 176
  • София
  • Мнения: 278
sisilia, ти като си била по ЗК плащала ли се нещо, или си отишла само с направлението и така
Само с направление. Нищо не съм плащала, но бъди подготвена, че това, което се полага по ЗК е почти нищо. 2 или 3 ехографа бяха (не помня точно) за цялата бременност, иначе изследвания ми се пускаха всеки месец. Добре че имах позната(както казах), та ме гледа всеки път на ехограф.

# 1 177
  • Мнения: 23 304

Според мен, ако нямаш някой определен лекар впредвид, няма смисъл да плащаш пакет за следене на бременността.
акушерката, която работеше при него ми беше позната.... ама незнам дали има връзка  newsm78
И аз мисля като теб.Сестра ми до последно не знеше къде и при кого ще ражда и си ходеше по здравна каса на консултации в поликлиниката.На фетална и БХС си ходеше отделно.
Може би има връзка,че акушерката ти е позната.Обикновено момичетата ,които са по ЗК май ги гледат опредлени лекари,но не знам кои.

# 1 178
  • София
  • Мнения: 803
Ехаааа, какъв бейбибум. Да са живи и здрави всички бебета.
А ти откъде имаш това инфо?
Казано честно не знам в какъв период се раждат по-малко бебета, май лятото като цяло си се раждат повече бебета, едно, че зимата хората нали няма какво да правят  Mr. Green, друго, че все пак лятото може би е по-лесно гледането на бебе.
Дъщерята на моя приятелка роди на 4.06., отишла с контракции и болки и я върнали да си прави контрастни душове за да спре контракциите  Rolling Eyes Rolling EyesТа добре че док.Игов успял да я вкара и я поели само акушерки, та успешно се появило хубавото ни бебе Крис на бял свят. Инфото като цяло е от док. Стоичкова шефката на неонатологията и от мамата очевидец на събитията  Laughing Laughing

Относно ЖК по ЗК и аз бях при Гергов по този начин , но честно казано не съм много очарована, ако специално док. Стаменов не ме беше изпратил при него , не мисля че щях да се запиша някак проформа минават нещата. Отделно си ходех на фетална морфология и си пусках изследвания в клиника Малинов за да ми е споко.

# 1 179
  • Мнения: 1 745
Да споделя-и аз съм по ЗК при д-р Илиев!До вчера бях доволна-пусна ми изследвания,взе ми секрет,всичко точно!Даже вчера ме погледна за 30 секунди на ехографа "без да записва и без да го плащам" ,просто за негово успокоение да види всичко ли е ОК!Питах го за някакво направление за нефролог,защото в началото ми беше казал,че ще ме прати!НО каза,че нямал право да ми дава направления (и сигурно е така),да си платя 60-70лв. в един МЦ (дето той работи на частно) ,както и ми пусна изследвания,пак платени-15-тина лева!! Rolling Eyes И да ходя на късна ФМ пак в тоя МЦ при него...Малко ми стана съмнително!
Иначе си се водя при него и само той ме преглежда!Имате право да изберете между него,Шишенкова и Гергов!Другите не водят ЖК по ЗК! Peace

# 1 180
  • Мнения: 373
Може би трябваше да обясня всичко от самото начало. На мен ще ми е второ раждане и преди родих при Ташков, сега пак ще раждам при него. Само че исках поне следенето да ми мине по каса, защото в момента сме малко затруднени финансово. Иначе ми е ясно какво поема касата, но все пак..... Не ми се дават в момента тези 400 лв. Затова съм в такова чудене. Не мога да си намеря лекар, който да работи по каса в района на Военна болница. Най-препоръчвания др. Гиздов не издавал обменни карти, другите не щат да се занимават с касата. Затова питах как са нещата в Тина Киркова по каса. Ако някой има предложение ще съм му много благодарна!

# 1 181
  • Мнения: 23 304
Затова питах как са нещата в Тина Киркова по каса. Ако някой има предложение ще съм му много благодарна!
Ето какво каза pebs:
Имате право да изберете между него,Шишенкова и Гергов!Другите не водят ЖК по ЗК! Peace

# 1 182
  • Мнения: 373
Още нещо да попитам, в тези 400 лв влиза ли ФМ?

# 1 183
  • Мнения: 23 304
Още нещо да попитам, в тези 400 лв влиза ли ФМ?
Не,нито БХС.

# 1 184
  • София
  • Мнения: 3 524
Още нещо да попитам, в тези 400 лв влиза ли ФМ?
Не,нито БХС.
да добавя и - нито амниоцентеза ако се налага, нито фетална ехокардиография на плода.
на практика това което влиза е малко повече от това което ти се полага по каса- т.е. имаш си изследванията на кръв и урина всеки месец, всеки месец ехофграфски преглед, мерене и т.н. за отблеязване в картона и накрая на бременността- тонове на плода. накратко е това Peace

за по ЗК знам за гергов че преглежда той е мн внимателен. за шишенкова и положителни и отрицателни отзиви съм чела, но не съм била при нея никога и не мога да кажа нищо Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт