На есен с песен в 5ти клас, ще е набор '97г.

  • 14 569
  • 305
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 11 711
Е защо не Ви харесва новата дума?Вие да не се обидихте за амбициозките  Naughty?Веднъж и на мен да ми хрумне нещо ново...
Че сме амбициозни,такива сме и не мисля,че това е обидно.Е сигурно в очите на някои изглеждаме смешни,ама и на мен са ми странни такива,на които не им пука...

Днес ходих до училището на Алекс да му видя резултата.В крайна сметка му взех сертификата.Е не сме с максимум токчи,ама хайде да не съм чак толкова амбициозна.
Има 52.5 точки от 60,което изчислих,че прави 87,5%.За начало не е зле,дано и за в бъдеще така остане,още повече,че с мъжа ми не знам немски т.е. няма кой да му помага.


# 46
  • Мнения: 7 263
Вие да не се обидихте за амбициозките  Naughty?

И да се обиждаме и да не се обиждаме  Crazy Crazy Crazy- фактите са доста красноречиви - повечето тук СМЕ такива  Peace
Лично аз смятам, че да си амбициозен родител значи да си отговорен за бъдещето на детето си и да помагаш за израстването му.
Всички тук сме реалисти все пак никой не е тръгнал да прави детето си примерно художник или музикант, ако няма нужните заложби за това. Никой не тика детето си в нещо, в което не е добро. Така че, това е ползотворна амбиция.
Днес гледах резултатите от матурите и съм доволна, че набелязаните от мен / съвсем теоретично като цели / училища са се представили повече от добре на тях.
Ето ви линка и на вас http://rezultati.zamaturite.bg/uspeh/index.php дори си поиграх да извадя данни за някои матури във таблици, за да мога по-лесно да анализирам резултатите. Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 11 711
Аз пък си помислих,че иде реч за матурите след 4 клас  ooooh!.Сега ще разгледам школата,да набележа следваща цел,че ей сега ще се изтърколят годините...

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Аз пък си помислих,че иде реч за матурите след 4 клас  ooooh!.Сега ще разгледам школата,да набележа следваща цел,че ей сега ще се изтърколят годините...
Ха,ха! Точно това си мисля. Да ви кажа честно,честичко надничам в темата за бъдещите 7-мокласници и си представям как ще сме и ние, живот и здраве след 3 год. Бързичко ще минат, и определено трябва да сме подготвени.
Е защо не Ви харесва новата дума?Вие да не се обидихте за амбициозките  Naughty?Веднъж и на мен да ми хрумне нещо ново...
Че сме амбициозни,такива сме и не мисля,че това е обидно.
Не съм се обидила, готина си е думата  Peace, а и предпочитам да съм амбициозка, отколкото безотговорна. Просто споделих, че това нито е обидно ,нито-лошо. Напротив даже, определено се гордея с това. А най-важното е, че и детето ми го оценява и е супер щастлив, че съм такава Grinning.

# 49
  • Мнения: 7 263
А ето ви и още интересни материали  Simple Smile

http://www.mladabg.org/

Резултати и тестове за математическо и лингвистично кенгуру.

В интерес на истината смятам, че вярната и коректна информация е първата и сигурна крачка към сполучливия изпит на училище.
Забелязвам интересна тенденция / от резултатите от матурите/ - начело / никаква изненада са пак силните езикови гимназии плюс СМГ, НПМГ, НГДЕК/ така прехвалените и търсени напоследък НФСГ и НТБГ не са в най-челните редици. Също така някои СОУ са доста напред в класациите - поиграх си да извадя резултатите по БЕЛ, Математика, История и три от езиците / немски, английски и руски/.

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аааааааааааа  Crazy, стига с тази математика  Naughty... баста, викам аз  Stop

Да си говорим за изкуство, творчесто и красота.  Flutter Laughing
Въй, кат' Людмила малко го дадох  Thinking

И като казах Людмила...
Миналия уикенд разходих синчето до Камбаните. Не можете да си представите, каква пустош, колко е занемарено и обрасло в трева.

А какво беше... през '79г. чисто ново, още дори не беше официално открито. Имам една много готина снимка там... цяла тайфа деца. И умирахме от кеф да бием камбаните.
Пък сега...  ooooh!

# 51
  • Мнения: 7 263
Даааа Шани - едно време беше чисто и хубаво там. Природата беше прекрасна - ние си ходехме там на екскурзии направо. А сега - вляво от камбаните, където имаше преди прекрасни полянки и места за пикник - сега има цял нов комплекс май. Или поне последния път като сбърках да водя децата там сновяха огромни камиони и всичко беше в кал и коловози. Тревата изпотъпкана, цветя ... изобщо нямаше. Прах, мръсотия....

Яд ме е как така с лека ръка се унищожават хубавите неща създадени преди  Sad, а нови на никой не му идва на ум да създава.

# 52
  • Мнения: 7 263
Да си говорим за изкуство, творчесто и красота.  Flutter Laughing
Въй, кат' Людмила малко го дадох  Thinking

Та като каза Людмила - случайно да знаеш къде из Младостите има местенце, където де се рисува, моделира и прочие възвишени дейности с цел укротяване на малкия дзвер щото един от двама ни ще завърши лятото в стая на 4-ти км. с южно изложение и май няма да е той. Close Close
Намерих едно готино местенце, но е в центъра и ни е далеч и няма как да го водим освен събота и неделя, а тогава пък гледаме да сме извън София по възможност.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 952
Искам да честитя чудесните резултати на децата, които са държали езикови тестове – Честито Mimi72, Lina d, Шани, Ali&Meli!

Ali_sun, жалко е наистина, че малко точки не са ви достигнали. Децата са малко непредвидими на тази възраст – имат попадения и “падове”, никой не може обаче да им изкара от главичките, това което вече е влезло. Знам, че ширещото се мнение е обратно, но според мен детето ти учи добре езици, защото има подредено и логическо мислене. Оттам насетне за каквото и да си използва ума, винаги ще бъде на ниво. И сега имате избор, след 7-ми клас още по-голям, поздрави го специално за хубавия резултат постигнат в кратки срокове.

Лени, поразгледах резултати от матурите за Сф и това, което ми прави впечатление е, че едни и същи училища се въртят в предните редици независимо дали за БЕЛ, Математика или език става дума. Малко късно видях, че е даден броя на децата, които са държали съответната матура и не всички резултати са представителни - когато са се явявали 2-3 деца е нормално това да са най-изявените, когато са 100-тина и нагоре и училището е в челните редици - струва ми се това е за голямо "браво".

Щом пиша тук, явно и аз съм от амбициозните. За оправдание мога да кажа, че гледам резултатите да са истински и добити с известно количество труд. Естествено имам колебания на моменти, както и ви писах наскоро  Hug

Шани, дай нещо за изкуството или за плетки и гоблени да си бъбрим вече, че то юли месец стана  Grinning И докато пишех, Лини се включи и тя за изкуство и лудници  Grinning


# 54
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Изкуство-да, много хубаво ,ама на който му се отдава.Щот математика се учи ,ама рисуване -не. Много си е добре детето да е надарено ама ние се пазарехме по рисувани да не ни пишат 5-тици.
 Направи ми впечатление за класирането по английски /от линка на Лени/- 1-ва и 2-ра английска са някъде надолуууу.
 От моя близка знам,детето и учи във френската ,че цяла година нямат читав учител. Та извода май е - или математика , или някое СОУ и много уроци за сигурно влизане във ВУЗ. /Малиииииииии, нали съм си амбициозка ,чак за ВУЗ се замислих.../.
 Сигурно съм изперкала, а като си помисля че ме чака и още веднъж...И аз искам стая с южно изложение Laughing. Лени, резервирай  Wink.

# 55
  • Мнения: 7 263
Ali_sun така като гледам за цял етаж ще има да се съберем - че и каре белот може да изкараме  Crazy

Обаче първо исках да ви обърна внимание за линка - това го писах и в другата тема - вижте все пак колко деца са постигнали този успех. Защото нали се сещаш, че за да постигнат 120 деца 5.50 - то всяко е изкарало над 5. А има училища с по един участник - е верно изкарал 5.80, но той ще да има някоя майка звяр  Twisted Evil Wink Wink Wink, която го мъкне по уроци и няма никакъв избор детето...
Иначе и аз съм изненадана от някои от резултатите, и все още се мъча да си ги интерпретирам някак.
Колкото до рисуването - вярвайте ми че искам да  #2gunfire всяка госпожа пишеща по-малко от 6 по музика и рисуване на дете. На тази все още крехка възраст, на която са нашите защо им убиваш желанието бе аланколу?!
Да на 100 деца ще се роди 1 художник ! Аз бих искала да е моят син, но това е божа работа.... Ето и тази тема е показателна - диплим ние тука едни задачи и само Шани горкинката и Лети отвреме на време успяват да внесат някой вопъл за изкуство!
Но децата са чувствителна и нежна струна - ако я опънеш грубо и рязко - тя или се къса или свири фалшиво!!!!
Защо някои самозвани педагози така ги прекършват.
Малкия ми син рисува далеч по-добре и далеч по-интересно от големия - е и какво от това? Трябва ли да забраня на големия да рисува.
Напротив - мисля да го насърчавам дори - не за да стане художник, а така за негов си кеф и за изразяване на емоциите му.
Същото важи и за музиката - не всяко дете е надарено със слух и дадености да стане музикант - е това значи ли че трябв да го осакатиш и откажеш безвъзвратно като му шляпнеш 3 или 4.
Само за сведение, понеже споменах  ooooh! на милата ни госпожа, че Боби ще кандидатства и по рисуване и по музика \ както и по домашен бит\ сме наградени с 5-ци Twisted Evil

# 56
  • Мнения: 217
Едно бързо здрасти и от мен мили мами! Честито на всички за всички успехи на дечицата, че за жалост нямам време да ви изброя поименно! Ами като всичките дечица са ни прекрасни!
Какво има толкова да го мислим добре ли е да си " амбициозка" или не? Че аз се гордея, че съм амбициозка, то си е комплимент. Имам хубав живот и го дължа на добрия Господ, а после най-вече на амбиция и труд. По-малко амбициозните може да си живеят по-спокойно, но със сигурност доста по-скучно и в никакъв случай по-добре от нас. Дерзайте, значи.
Яна е вече в тотална ваканция, и Алиансът свърши, само на плуване си ходим. Мързелува с ясното съзнание за добре свършена работа. Получи заслужени подаръци и по цял ден се занимава с тях. От време на време дундурка беба или свършва нещо друго из къщи - полива цветя, бърше прах, подрежда си стаята / всеки ден по едно чекмедже Wink/.
Аз пък съм много щастлива след години усилено бачкане и тичане по задачи да съм си в къщи и да си гледам децата. Знам, че това ще е кратък щастлив период и му се наслаждавам. Напоследък ми се събират и около 6, дори 7 часа сън - то си е постижение! Е, не наведнъж, но с натрупване става.
Хубаво лято на всички!

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Привет Hug Честито на всички деца за новите успехи  bouquet

Ние си изкарахме супер в Хисаря. Бях с 4 деца, там към нас се присъедини и пето. На девер ми детето. Още от първия ден въведохме правила и организация и до последния нямаше никакви проблеми. Децата са доволни от почивката, аз също. Имахме нужда малко от разтоварване.

И да ви питам, вашите деца ще изучават ли втори чужд език от пети клас? В нашето училище ще имат информатика, но няма да имат втори език, ще се изучава само английски.

# 58
  • София
  • Мнения: 11 711
И да ви питам, вашите деца ще изучават ли втори чужд език от пети клас? В нашето училище ще имат информатика, но няма да имат втори език, ще се изучава само английски.


Моето няма да изучава втори език.Ще си продължи с немския+разказвателен предмет на немски.

# 59
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И да ви питам, вашите деца ще изучават ли втори чужд език от пети клас? В нашето училище ще имат информатика, но няма да имат втори език, ще се изучава само английски.

хъх, няма да имат. Иначе инф. технологии ще имат.
Много е кофти.

Радвам се, че сте изкарали ОК на Хисаря  Simple Smile В кой хотел бяхте?

Лени, нали знаеш, че музикант (респ. художник) къща не храни. Та на тези мили души на изкувствто никой не гледа с добро. Обаче ние, като ридители - да.

Общи условия

Активация на акаунт