На есен с песен в 5ти клас, ще е набор '97г.

  • 14 566
  • 305
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
лошото е че той самия на моменти е болезнено амбициозен и не приема загуби.А живота все пак не е само победи,нали!?!
Абсолютно! Моичкият беше свикнал да се справя с всичко лесно и перфектно, а сега с таз излагация в СМГ му се посмачка фасона. Поне разбра,че човек понякога губи, достатъчно е само малко невнимание. Дано стане  по-съсредоточен и внимателен!

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

като/ако приемат малчо в Шилер, ще ме светкаш от къде да си наема частен преподавател.
Че баща ми едва ли ще му стигнат силите И за 3 внук, обучение по немски. Grinning

Щерката е завършила курса в Британиката с 89%, което е крайно зле за нейните възможности. Снощи пристигна доклада.
Но никой и за нищо не й е помагал. Каквото е постигнала го е постигнала сама.

Иначе е непукистката на мама...  Hug

В бабин дом намерила пластелин и спретнала чудна глава на мишка. На другия ден измайсторила платноходка с подръчни материали. Жалко, че не ги снимах.  Blush

Баща ми беше онемял от сръчността й и възможностите й. Твърди, че само за 6м. ще я направи математичка от класа.  Grinning При това щяла да качи и поне 3-4кг.  Joy

# 32
  • Мнения: 7 263
но лошото е че той самия на моменти е болезнено амбициозен и не приема загуби.А живота все пак не е само победи,нали!?!
Али не ходи на курсове в Гьоте институт,само за сертификат се яви.

Лично аз първото го считам за качество! Амбицията е много як двигател, и винаги е първата стъпка към успех във всяко начинание!
А по принцип в Гьоте има ли курсове за толкова малки / имам предвид 4, 5-ти клас/. Защото аз си мислех, че там няма курсове за деца.

Абсолютно! Моичкият беше свикнал да се справя с всичко лесно и перфектно, а сега с таз излагация в СМГ му се посмачка фасона. Поне разбра,че човек понякога губи, достатъчно е само малко невнимание. Дано стане  по-съсредоточен и внимателен!

Алисън и при нас е така, донякъде защото все пак имаме голям шанс за класиране в ПЧМГ  Praynig. Онзи ден обаче си говоря с мойта приятелка математичката / дето помагаше на Боби за подготовката/ и използвах точно твоите думи - излагация! А тя ми се скара и ми вика - "Е ти на изпит не си ли се дънила!!!" - Хем знае много добре гадта Crazy, че съм! И ми каза - "Няма да си подбиваш самочувствието на детето! Просто приеми че неговата стълба и по-дълга и му трябва повече време от на другите".
Та така изнесе ми една лекция и се позамислих, че е права. За мен наистина представянето на Боби си беше провал / преди да си говорим с нея/. Ми сега като се замислям не е чак толкова зле - Защото той не е математически гений в никой случай. Просто се труди и се занимава одавна.
Сега съм вече доста по-сдържана и спокойна и се надявам и той да е получил урок, но ще работя върху това да не се чувства зле и неуспял.

Шани - браво на Ати! Резултата и е много добър, пък щом и го е постигнала сама - още по-голямо браво! А относно офертата с математиката и килата не пропускай  Peace

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
За мен представянето в СМГ в никакъв случай не е провал.Всички знаете,че започнахме подготовка от средата на април.Децата от неговата група,които влязоха бяха ходили на уроци от 3 клас. Да не говорим,че до нова година си нямаше идея,че харесва математиката.Просто детето смяташе че ще се справи, и ударът за него беше голям. Иначе за 2 мес. средата на класирането не е толкоз зле.
 Иначе мен си ме гложди,че имаше шанс да се напъне за някоя и друга точка, да добута до 28.

# 34
  • Мнения: 7 263
Ali_sun ако синът ти е изкарал над 20 точки в СМГ - непременно продължете и догодина подготовката и / все пак зависи и от възможностите ви и вижданията ви разбира се/ му дай шанс да се пробва в ПЧМГ догодина / а всъщност защо не и тази - има още две сесии на 18 и 28 юли, ако не ме лъже паметта.
Дано детето продължи да има интерес към математиката, защото има дечица, които след като не успеят после някак си се отдръпват от този предмет. Така стана с дъщерята на едни наши познати. Голямата им дъщеря е страхотна математичка - няма задача, която да и дадеш на тест или контролно в училище, която да не реши - учителят и по математика се гордееше с нея. Но отиде ли на изпит се срива. И на кенгуруто и на олимпиядите и на пробните изпити в СМГ - пълен провал. А същата задача я решава от раз в къщи - просто слаба психика. Сестра и е далеч по-слаба в логиката и въобще като математическо мислене, но е тотална противоположност - не и пука изобщо. И тя като сина ти ходи няма и 3 месеца на курсове в СМГ / хвана част от последния модул/ и я приеха в 5-ти клас преди година / или две беше/ вече нямам спомен. Та голямата започна да набляга на БЕЛ и езиците и тотално заряза математиката след този опит. В училище пак е с 6 от - до. И на матурата има супер висок резултат, но сега ще видим какво е направила днес на изпита по математика - стискам и палци. Тя изцяло си пренасочи и усилията и интереса в другия полюс и заяви, че е било грешка това с математиката. А всички, които я познават са наясно, че е математичка като мислене.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
А всички, които я познават са наясно, че е математичка като мислене.
 
Така мислят всички,които познават сина ми.Дори учителя му в СМГ беше казал,че той просто е за това училище. Същото каза и г-жата му по английски от курса,която всъщност го насочи към СМГ. За сега няма да се отказва,амбициран е да решава много задачи още от 5 клас,пък да видим. Иначе и езиците много му се отдават.По бълг. на матурата има само 1 сгрешена запетайка.С английския също е много добре. Интересното е ,че на тестове и контролни е перфектен.Явно нещо малко не му достига.

# 36
  • Мнения: 7 263
Ето ти линк за датите - таксата за изпита е 10 лв
http://www.parvamatematicheska.com/priem4.html, ако решиш.... Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 11 710
Шани браво на щерката!89% ми се струва супер,а и след като не сте и помагали.Защо да се е изложила?
Много амбициозки /нова дума ей сега я измислих/ сме се събрали тук  Laughing!
Али синът ти къде учи английски?Насърчавай го за математиката!

# 38
  • Мнения: 667
Момичета, благодаря ви за милите думи за дъщеря ми.

Ali&Meli, браво на момчето, отличен резултат!

Ali_sun, едно време за мен също всички мислиха, че  съм математичка и трябва да уча в математическа гимназия. Аз избрах немска гимназия  и въобще не съжалявам. Искам да кажа, че това мислене винаги ще е от полза на сина ти, усилията, които полага също, независимо от избора му по-нататък - щом му се отдават езици, може и  в езикова гимназия да учи - аз силно се надявам след време Мартина да учи в езикова.

Шани, дано малчо влезе в Шилер, почти ви завиждам, че имате в София училища за малки със сериозно изучаване на език.
И на мен 89 % ми се вижда супер, нашият % е малко по-малък. Успокоиха ме, че с напредване на материала, ставало по-трудно и процентът падал.

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мерси момичета  Hug
Не е малко 89%, но понеже на много проекти не пожела да вложи по-голямо старание, се получи така.
Молих я да се старае, казвах й да влага много, но тя - не, та не. На нея й харесвало така, тип джаста-праста  Close
Пък и тя си е създала вече имидж на знаеща и това допълнително не я стимулира никак.

lina d - имаме избор, така е. Само дето и разстоянията не са никак малки. Е, Шилер ми е удобен. Дано имаме шанс.  Praynig
Иначе и аз съм избрала езикова гимназия за щерката. Иска ми се това да е испанската, но явно няма да мога да се наложа.
А брат ми си записа големия син тук:
http://www.ivanapostolov.bg/bg/
Да видим какви ще са отзивите.


.Защо да се е изложила?

защото:

Много амбициозки  сме се събрали тук  Laughing!

 Joy Joy

# 40
  • Мнения: 1 142
Здравейте,момичета.
Хайде и аз,като амбициозна мама да се похваля от синковеца.И на нас ни дойде от Британика годишния резултат-93%.Ние с баща му не знаем английски,така че сам се е оправял.Като за трета година мисля,че добре се е справил.Макар че за тези три години спада с по-няколко процента.Първата завърши с98%,втората с 97% и сега вече ви казах.Дано това да му помогне и за напред,защото аз мисля да го насоча към кандидатстване в езикова гимназия.

# 41
  • Мнения: 1 142
Шани,забравих да те поздравя за успеха на дъщеря ти.Аз лично мисля,че това е много добро постижение,като се има предвид,че това не им е роден език.Напоследък съм много отнесена и ако не съм поздравила някого за успехите на децата моля да ме извини.Не е с лоши чувства.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Лени,мерси за линка,ще помислим още малко.
Лина, аз не съм на всяка цена за математическа, детето поиска да се пробва, и му дадохме шанс.Между нас казана ,винаги съм го виждала повече с езици.Там настина е мнага добър.Не ми е на ниво английския, но като гледам тестовете които ми носи, всичко е без грешка.
Али, много пъти съм казвала,че синът ми ходи в център за работа с деца, имахме късмет да поподнем на страхотна учителка по английски, която работи със сърце.
Шани и мими, браво на децата ,това според мен е отлично /при нас няма % оценяване, та не мога да сравня, но ми се струва добре/.
Колкото до амбициозките  Laughing,не мисля че сме чак толкова.Просто тук сме се събрали майки на които им пука какво ще стане утре с децата им.Ако имаше поече такива майки като нас, щеше да има повече умни и добри деца, и нямаше да се налага да обикаляме София, та детето ни да има нормална заобикаляща го среда. Но, уви! Радвам се че има и други като нас  Laughing.


# 43
  • Мнения: 1 142
Али ,много хубаво си го казала.Напълно те подкрепям,защото и аз мисля така.

# 44
  • Мнения: 7 263
Просто тук сме се събрали майки на които им пука какво ще стане утре с децата им.Ако имаше поече такива майки като нас, щеше да има повече умни и добри деца, и нямаше да се налага да обикаляме София, та детето ни да има нормална заобикаляща го среда. Но, уви! Радвам се че има и други като нас  Laughing.

 Peace Peace Peace Ali_sun страхотно си го казала, няма как да не се подпише човек под това! Peace

и наистина помисли... мисля, че си струва

Шани - силно ме интересуват отзивите ти за гимназия "Иван Апостолов". Наред с ръчкането за училище сега си набелязах и няколко средни училища - тази гимназия ми е в началото на списъчето. Естествено в списъка са и всички държавни езикови гимназии / може би без френската/  НГДЕК и АК /вече/.

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 11:06 от Lennyh

Общи условия

Активация на акаунт