Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се понася тортата Рафаело в жегите? Не идва ли тежка?
Може ли крем Ганаш да се направи с млечен шоколад вместо тъмен? Няма ли да стане твърде мек?
Как мога да създам ефект на море върху торта? Имате ли някакви предложения?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се понася тортата Рафаело в жегите? Не идва ли тежка?
-
Може ли крем Ганаш да се направи с млечен шоколад вместо тъмен? Няма ли да стане твърде мек?
Кремът Ганаш може да се направи с млечен шоколад, но за по-добра текстура трябва да добавите малко натурален шоколад. Съотношението е 1 чаша тежка сметана, 200 грама млечен шоколад (или 300 грама бял) и 40-50 грама натурален шоколад. Добавянето на натурален шоколад ще подобри текстурата, без да придава прекалено горчив вкус.
-
Как мога да създам ефект на море върху торта? Имате ли някакви предложения?
За да постигнете вид на море върху торта, можете да използвате светъл конфитюр или сладко, оцветено в синьо. Това ще осигури желания морски ефект. Освен това е добра идея да поставите корабчето върху прозрачно домакинско фолио отдолу, за да го предпазите от разтапяне от желатина, особено ако е тежък и голям.
-
Как да направя по-лек крем за торта? Може ли нещо със заквасена сметана?
-
Как се прави покритие с моделираща маса?

Обаче на мен ми беше дошла музата със санитарен силикон, студения. Опитах се, ама за съжаление на мъжо силикона беше стар и засъхнал и на буци на места и не можах да го изкарам от флакона. Също така предварително намазах листото с мазнина, за по-лесно отделяне после. Имаше частичен резултат, но поради лошия силикон и недостатъчното му количество ефекта не беше добър.

!!! Ще задобрееш скоро и няма да можем да те стигнем. 
Напръсках я с АВТО-шпрей за да може да се маже с нишесте или мазнина. Ще пробвам тия дни и ще покажа резултата. И аз незнам още дали, и какво ще се получи.
То не може всички благинки да получим наведнъж. Продължаваме да мислииииииим......