Все повече щастливи ЮЛСКИ мами гушкат свойте беборани (тема 71)

  • 12 124
  • 301
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2
Дуци, в коя Надежда си , ако не е тайна ? Питам , защото аз съм в 6-та...

# 226
  • Мнения: 591
И аз да ви кажа съм с нагласата до последно да си изкарам в къщи както Кетито е направила Simple Smile И като го казах това на доки тя много учудено ме погледна и с малко по- сериозен тон ми казва добре, но ако ти изтекат водите идваш веднага независимо дали си усетила нещо Wink Но сега като разбрах, че на Кетито и е за втори път малко се обезкуражих ooooh!

Душичка, хайде кажи си де...за да няма  smile3512 и smile3513...а и нали си душичка  Innocent

# 227
  • Мнения: 66
Момичета,я кажете как сте с яденето в тия жеги?Аз закусвам сутрин и после почти цял ден карам на течности,най-много някой плод да хапна или салатка.Вечер хапвам,но малко.Мислите ли,че ще има проблем за бебето?Ама като не ми се яде какво да направя?

# 228
  • София
  • Мнения: 979
Момичета,я кажете как сте с яденето в тия жеги?Аз закусвам сутрин и после почти цял ден карам на течности,най-много някой плод да хапна или салатка.Вечер хапвам,но малко.Мислите ли,че ще има проблем за бебето?Ама като не ми се яде какво да направя?
Няма проблеми, и аз така карам сутрин хапвам малко, на обяд таратор или салатка, и вечер пак така, от време на време и сладолед вкарвам в менюто. Иначе много течности, и някой беше писал, че е полезно за по - лесно раждане чай от листа от малини и съм на такъв, само че студен и цяла нощ се наливам и е приятен. Но не се чувствам отпаднала, дори ми е много по леко.

# 229
  • Варна
  • Мнения: 289
Честита госпожица на Кетито!!!Жива ,здрава- бързо възстановяване на мама и много късмет и здраве на малката бонбонка!!!Ама как си говорихме във форума в 8.00 сутринта и ето- бебка е налице след няколко часа ...браво!!!

# 230
  • Мнения: 4 371
Апамче, във втора съм.

Астарта ми писа смс Simple Smile Малчо се казва Илия, родил се е в 16.35, тежи 3200 и е 50 см. Засукал е тази сутрин. Тя вече е добре, въпреки че раждането е било неочаквано и болезнено. Поздравява всички ви, в събота ще ги изпишат сигурно и ще пише. Каза, че много й липсваме Heart Eyes Аз като помня какъв зор давах да си ходя от болницата я разбирам Simple Smile

# 231
  • Мнения: 195
Честито на Кетито, да й е живо и здраво детенцето и много, много да ги радва   bouquet
И аз се глася да се запътя към болницата достатъчно късно, че да не се задържам много в предродилно, ама да видим  newsm78

# 232
  • Мнения: 132
ЧЕСТИТО НА КЕТИТО, МАЙМУНКА И НА МQRR
Живи и здрави да са ви дечецата
а на вас бързо въстановяване
[/b]

# 233
  • София
  • Мнения: 18 679
Честито на Кетито, ей тъй се прави - раз, два и айдеее Hug

За яденето - и аз съм така, ям основно плодове и салати и в резултат съм непрекъснато в тоалетната Rolling Eyes Даже спрях желязото, че ме разстройва допълнително и сега ще видим в понеделник резултатите от изследванията Confused

# 234
  • Мнения: 66
Благодаря,че ме поуспокоихте.Не мога да ям в тия жеги.Вече не знам дали не искам да раждам или не още.Едно е сигурно нека утре си ида на ЖК да видя докъде е стигнал синковеца,да ми дадат направлението за болницата, пък каквото такова.

# 235
  • Мнения: 58
А бой искаш ли? smile3512
Я бързо си казвай всичко smile3513
 Mr. Green
Варете ме ,печете ме-няма пък! Crossing Arms
Ама то какво да ви говоря за лекция изнесена от психолог!Нищо конкретно,само общи и завоалирани неща без конкретни решения на проблема! Joy
Започна с това ,че да не си мислим че бебето не чува,не мисли и не разбира,че сиреч не е личност преди да е проговорило!(Силно се съмнявам ,че на някой му минават такива мисли)
После каза ,че ние сме светът за бебето неговите уши,очи,чуства и т.н. и трябва винаги да контактуваме с него когато е будно!Като порасне да участваме в игрите му!По този начин му помагаме да опознае света!Когато сме нервни бебето ни усеща и започва да плаче или става неспокойно!
Каза че мислите са му егоцентрични(аз съм,аз искам) и си мисли че всички мислят като него!И другото характерно за мислите е фантасматичен начин на мислене!Всички си мечтаем както ние така и малките,но за разлика от нас ,които разграничаваме мечтите от реалността,за малките мечтите са реалност!
Страховете им започват още от малки с това ,че като затворят очи или просто сме далеч от полезрението им и човека от който най-много се нуждаят-мама вече не съществува!К,во да правим в случая точно правило няма постепенно трябва да го научим ,че сме си там и че ще бъдем там дори когато се събуди!Ама как точно,всеки сам ще си разбере като опитва и греши!
Каза ,че в никакъв случай не трябва да сравняваме децата си с другите на тяхната възраст!Всяко дете е индивидуалност определена 50%генетично и останалите 50% от нас!Това че съседското дете може нещо ,а нашето не не е от значение, защото нашето може друго ,дето съседското не го прави!Също интересно нещо което каза ,че с въвеждането на бешката хигиена имахането на памперса не трябва да бързаме а да го оставим до две годишна възраст,тогава вече започва да осъзнава физиологичните си нужди и може да ни каже и съответно да се контролира по добре!Не, че не можем да го научим и на десет месеца,но каза ,че ще бъде насилствено,нефективно и може да му създаде травма(психологическа)!
Любопитно беше и това че каза-кърмене след една година не го разбирала и приемала нито от физиологична нито от психологична гледна точка!Отбиването трябва да става постепенно към 10 месец
Ха каза ,че бебетата не се нуждаели от татковците в началото(първите няколко месеца)всичко от което имат нужда е майката,а татковците ни трябвали на нас за да ни държат в буквален и преносен смисъл,най-вече да ни успокояват  и да ни вливат здрав разум,за да се преборим със следродилната депресия!
И обобщено да не забравяме че ние сме света за бебето,чрез нас чува ,чуства и вижда и с всеки проблем да се справяме сами на принципа опит-грешка!

А сега разбрахте ли всичко?Който не е да пита,ама аз не мога да му отговоря! Joy

От презентациите имаше интересни продукти-лекарства!
Бионект(Написала съм го на български както се чете) съдържа хиалуронова киселина и спомага за бързото възтановяване на рани с образуване на значително по-малък белег!Има два варианта марли напоени с киселината и крем!Без значение какво ще ползваме,важно е раната да не е секретираща и се започва лечението  24 часа след получаване на раната!Превръзката се сменя пак на 24 часа и лечението продължава до пълно заздравяване!
За тези с болки в ставите и мускулите изцяло растителен продукт ,който може да се ползва от бременни и кърмачки Фитодолор,за болки в гърлото Исла (таблетки за смучене) и тантум вердетантум роза било много добро за интимна хигиена след епизиотомия!
Хайде сега за изнесената лекция и презентация по 5 лв,за всички които я прочетоха!След малко ще ви пратя банковата си сметка Joy

Това на нищо не прилича:Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 11 нови отговора.

Joy Joy hahahaПитай мъжа ми каква душичка съм(със скорпионско жило отзад)

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 13:38 от душичката 32

# 236
  • Мнения: 58
А и сега се сетих казаха за промяната  в Софийските юлски лекции,за тези които не са родили  Simple Smile дотогава
На 1 юли се изтегля лекцията Уроци по кърменеНа нейно място на 10 юли идва Къпане на бебетоА лекцията с психологичния тест дето този месец се отложиСледродилна депресия ще бъде на 29 юли
ПП.Ей,много четете ще ви удари някоя буква по челото!Аз започвам да домакинствам!

# 237
  • Мнения: 925
Честито, Кетито! Супер си, толкова бързо!   bouquet
Душичка, мерси за инфото! Ама и тези психолози кви неща си измислят, начи! За ЕБХ - щели сме да го травмираме! И това не е първото такова мнение на специалист, каквото чувам! Но се замислям - като не е имало памперси така масово допреди 12-13 години, какво е станало?? Да не би всички дечица, дето са учени тогава да се изчишкват в легенче/гърне да са травмирани?
Не отричам, че това с ЕБХ е по някакъв начин създаване на изкуствен рефлекс, малко като кучето на Павлов, ама това толкова ли е страшно??
Не разбирам, явно ще трябва още да почета.... newsm78

# 238
  • Мнения: 9 913
много странна лекция са ви изнесли..... ако татковците само чуят, че не са необходими, леле....
тази жена сигурно също не е кърмила кой знае колко. И за бебешката хигиена - не знам дали е било изобщо нужно да засяга този въпрос.

Астарта май преди е споменавала това име - Илия? А баткото как се казваше?

# 239
  • Мнения: 6 940
ЧЕСТИТО НА КЕТИТО! НАДЯВАМ СЕ ВСИЧКО ДА Е МИНАЛО ЛЕКО И ВЕЧЕ ДА Е СПОКОЙНА, А ДЕТЕНЦЕТО ДА Й Е ЖИВО И ЗДРАВО!

Копирам ви поста на mqrr от един друг форум:
Цитат
Ние сме още в болницата и се опознаваме. секциото мина ОК...ще разправям по-подробно от къщи. Миряна Виктория се роди в 9 сутринта и тежи 3200кг и 50 см. Засега е много спокойно бебче и дано да е така за напред. Ето малко първи снимки!

http://picasaweb.google.co.uk/jpboos/MiryanaVictoria

Общи условия

Активация на акаунт