Все повече щастливи ЮЛСКИ мами гушкат свойте беборани (тема 71)

  • 12 100
  • 301
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 690
Астарта май преди е споменавала това име - Илия? А баткото как се казваше?
Мисля, че Алекс Simple Smile

# 241
  • Мнения: 591
Много е хубава бебката на mqrr...и едни хубави бузки Heart Eyes и носле...охх само се размазвам от тези снимки Heart Eyes

# 242
  • София
  • Мнения: 545
Тони-барбарони, честит рожден ден!   bouquet

Честита госпожица на Кетито!   bouquet

# 243
  • София
  • Мнения: 1 902
Честито на новите мами,ма Кети каква е бързачка...направо ми скри шапката...Той доктора и мен ме предупреди да не чакам много много преди да му звънна да не родя по-пътя,че 2-рото раждане не било като 1-вото newsm78пък да видим,дано при всички да е бързо и леко Hug

# 244
  • Мнения: 326
За яденето - и аз съм така, ям основно плодове и салати и в резултат съм непрекъснато в тоалетната Rolling Eyes Даже спрях желязото, че ме разстройва допълнително и сега ще видим в понеделник резултатите от изследванията Confused
А бе и аз така през последния месец го карам повече на плодове и зеленчуци. А и от желязото бях все разстроена и ето на .. хемоглобина от 112 станал 101, а уж пия Малтофер. Та сега се чудя какво да правя?!??! Ама каквото такова.

Бебе Миряна е голям бонбон. Да е жива и здрава.

Днес докато чаках пред приемния кабинет за попълване на документите за понеделник гледах как една майка родила явно днес разговаря с мъжа си. Двамата се прегръщаха и бяха толкова развълнувани. Стана ми много мило, цялата се разтреперих от вълнение и като ми потекоха едни сълзи ...  Чак ме досрамя и тръгнах да се поразходя из коридорите. Кой знае какво са си помислили хората.
Ето на, сега пак се разплаках. Такива мигове са незабравими и несравними. Охх май се побърквам.

# 245
  • Мнения: 223
Абе прецаква ми се нещо и постнах два пъти... сори

# 246
  • Мнения: 223
Душичка, ти си била нашите очи и уши за тази лекция Laughing И на прицнипа на пробата и грешката - явно не сме сгрешили, че не сме дошли Laughing

Жалко само, че си била единствена от групата (а... не се знае, може пък да ти е било по-добре хихихи). Имаше ли още развалени сандвичи? Wink

Тити, Астарта беше споменавала това име Илия и аз така помня от преди. Вчера ми каза, че още не е решила, защото е видяла бебчето само за малко и чака да й го донесат облеченко и очовечено, че да й заприлича на едно от двете имена, между които се колебаят, явно е имало резултат Simple Smile

# 247
  • Мнения: 79
Всички гооврите как след раждането таткото ще е при вас и т.н. , а тук в болницата в Хасково само му показват бебето през едно стъкло и докато родилката не я изпишат никакво излизане от отделението или посещения при нея, само по телефон или разговори през терасата.  Ако се носи багаж се предава я на санитарка, я на акушерка и те го носят в стаята. Достъпа до отделението е страшно ограничен, даже акушерки от друго отделение малко трудно влизат.

А в тази жега освен течности нищо друго не ми се поглежда, а и постна зеленчукова супа студена само това, най-добре ми действа.

# 248
  • Мнения: 219
Душичка, благодаря за разказа. Ей ти 5 лв. omm По отношение на тезата, че "мама е винаги до теб", смятам, че може би заради нея сега синът ми трябва винаги да знае, че мама е някъде наблизо, без да се натрапва, за да е спокоен. Не мога да го оставя да спи дори при майка ми, да не говорим за свекъра в друг град. Хем иска да е самостоятелен, хем да чувства сигурността, която му вдъхваме.
За по-късното отказване от памперса бях чела някъде нещо подобно. И след 1г. и половина са готови да се научат да не пишкат в него, а с акането-към 2 годишни. Това е свързано с някакви центрове в подкорието на мозъка, които могат да контролират т.н. хигиена. Ако насила опитите ви са по-ранни наистина можете да загнездите травма, която ще се провяи по-късно, напр. в напишкване и пр.

# 249
  • Sofia
  • Мнения: 9 756
Душичката   bouquet

Абе сега се замислих- фирмата ще плаща ли някакви осигуровки за мен докато съм в майчинство или всичко се поема от държавата? newsm78

# 250
  • Мнения: 2
Ккоколин и моя хемоглобин е нисък-104, а пия Тардиферо(или Таргиферон беше) от 2 месеца и нещо , но няма никаква разлика.Днес бях при мойта доки и тя ми даде по-силно желязо, чакай да видя как беше...Тот'хема...пък ще видим . Даде си ми талона за раждането и каза на 10 пак при нея , а аз и казах ако се задържа дотогава LaughingКачила съм 2 килца и половина за 2 седмици EmbarassedЩеше да ме бие #Cussing out, аз и казвам нали сега расте бебка , не аз , така че споко...тя се смее:Расте, расте , ама ти да не раждаш слонче JoyВъпреки че аз не съм почнала да ям повече откакто забременях,папкам си както преди , ама....какво да се прави колкото толкова...важното е бебка да е добре Grinning

# 251
  • Мнения: 195
apam4e моя хемоглобин е 106. От 10 дена пия Тот'хема, но не са ми пускали изследвания да видим дали има ефект.  На мен ми го предписа доки 2х1, но аз го пия по едно на ден сутрин на гладно, че ми става лошо от него. На теб по колко ампулки на ден ти изписа докторката?

# 252
  • Мнения: 69
Душичката, трябва да идеш при лекторката да ти плати повече от пет лева - вредни - за лекцията. Не съм очаквала, че някой психолог може да каже, че бащата бил излишен в началото или когато и да е. Аз съм чувала не от един и двама точно обратното, за изключителното присъствие на бащата в двойката "майка-бебе" като условия за нормалното психическо развитие на детето.
За кърменето какво да кажа? Не го разбирала - ама доводи даде ли? Нещо подобно ми се случи преди известно време. Купуваме си рутер и гледаме два модела с еднакви параметри различни цени. Почваме да разпитваме продавача кой е по-добър и защо и неговия отговор: "Ами няма за какво да говорим - това е марката!" - и ни сочи единия. Мнооого професионално. Crossing Arms
За липсата на апетит направо ви завиждам - аз не мога да се спра. Добре че има плодове, че да набивам от тях. То всеки път като отида да пия вода и минавам покрай хладилника. Затова е много гадно кухнята да ти е в дневната.  Stop
Ей сега прочетох, че и бащите имали "инстинкт за гнездене". Как да заразя и моя мъж, не знам?!

# 253
  • Мнения: 326
За по-късното отказване от памперса бях чела някъде нещо подобно. И след 1г. и половина са готови да се научат да не пишкат в него, а с акането-към 2 годишни. Това е свързано с някакви центрове в подкорието на мозъка, които могат да контролират т.н. хигиена. Ако насила опитите ви са по-ранни наистина можете да загнездите травма, която ще се провяи по-късно, напр. в напишкване и пр.
Дъщеря ми е на 1г.8м. и сега започнахме да я оставяме без памперс, за да свикне. Не знам какво ще излезе. Така като слушам от баба й се поддава на възпитание, понякога си казва понякога не. Но като се роди бебето и го види, че и то е с памперс обзалагам се че и тя ще иска пак да го слагаме. И така пак всичко отначало.

apam4e този тардиферон си го спомнам. Пих го предишната бременност (едно розово е нали). Нещо не ми понесе и все бях с разствойство. След това го смених с Ферофолгама, ама все тая. Нямаше никакъв резултат.
Сега след операцията лекарката ми каза, че ще продължа да приемам желязо, не знам с какво лекарство ще бъде.

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 15:26 от Kokolin@

# 254
  • Мнения: 682
Душичката, мерси за инфото!
NBM, докато си в майчинство работодателят ти плаща само здравните осигуровки, които са към 8 лв. на месец, ако не се лъжа.(цифрата е някакъв процент от мин.работна заплата за страната)

Общи условия

Активация на акаунт