Педиатри за изключително кърмене и късно захранване

  • 110 682
  • 253
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 120
аз търся педиатър по възможност от Перник, който да ме подкрепи на 100 процента за захранване най - рано след шестия месец, щото сегашния лекар на бебето ми, който е Джи пи, ама имал и бебета пациенти - така ми каза като се записахме - съм му набрала яко.... след първия месец ми каза да започна да му давам сокчета, след втория пюрета?!?!?! и още куп други неща.....
отива в пенсия за моето бебе!
 ако не намеря в Перник ще потърся и в София, не е кой знае колко далече... все пак.....
и аз търся такъв педиатър от Перник, ама май няма... Cry Cry

# 211
  • София
  • Мнения: 2 348
В началото беше спомената и др.Зоева от "Доверие". Моето дете е при нея.
 Дразни ме това, че когато говорим за кърменето казва:"... ако още има кърма", но иначе не ме кара да дохранвам, дори когато детето наддаваше само по 200гр. 2 месеца подред. Към 4-5ти  месец ми обясни как да захраня, но аз отказах и тя се съгласи с решението ми. Захранвам педагогически, но тя не е наясно с този вид захранване и не ме подкрепя.

 П.п. др. Зоева НЕ дава съвети за изключително кърмене. Мен ме посъветва да давам подсладена вода със захар заради жълтеницата, а сега - заради жегите често да давам вода.

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 11:53 от skrech

# 212
  • Мнения: 23
гр.Варна - д-р Катя Димова Окръжна болница в поликлиниката на 1 ет. 111каб. , доволна съм засега твърдо е за захранване след 6 -я месец и е много внимателна

# 213
  • Мнения: 384
Искам да препоръчам д-р Петрунова от 18-а поликлиника в София. Много сърдечна и мила жена, привърженичка на късното захранване. Преди да избера нея, попаднах при един вампир от същата поликлиника - усойна и злобна педиатърка, която ми обясни, че съм като циганките, щом кърмя "на поискване". Видяхме се точно веднъж и бях категорична, че това няма да е нашата педиатърка.

# 214
Бойка Иванова от 17дкц,много загрижен и всеотдаен специалист

# 215
  • Мнения: 690
Искам да препоръчам д-р Николова от Авицена (Лозенец) - работи и по здравна каса. Държи дъщеря ми да е изцяло на кърма - като не препоръчва даването на вода, чайове, биби... Каза ми, че е хубаво да се кърмим до 6-тия месец. За сега съм доволна, понеже това са и моите разбирания.

# 216
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Д-р Силвана Попова от 10 ДКЦ- Разсадника София също ме насърчава до 6 м. само на кърма и захранване след това с оризова каша   bouquet  bouquet  bouquet
Бях много изненадана но и радостна че имаме такава педиатърка  Hug

С две ръце подкрепям! Обожавам я тази жена! Не само за кърменето, но и за всичко останало! Винаги ми дава много адекватни съвети и определено се инетресува от новостите в педиатрията.

# 217
Нашият доктор е за изключително кърмене ,даже ние сме на 5м и 1/2 и още не искаше да го захранваме Simple Smile

# 218
е браво на мен нали съм си новак и забравих да кажа кой е нашия доктор Вадим Ангелов страхотен е

# 219
  • Мнения: 1 219
моят коментар няма да е от полза защото моят педиатър е в Ню Йорк но искам да изкажа и аз колко съм доволна от нея.Казва се Анжела Бадинер-и тя е с две ръце за кърменето.В момента момиченцето ми е на 3 навършени месеца-аз ще захранвам след 7-ми навършен месец.Още едно уточнение-в България казват "изключително кърмене".Да ама не!!!!Защото аз познавам майки които казват: "аз съм на изключително кърмене"
ама когато са навън дават кърмата от бутилка.Тук в Ню Йорк майките както и аз самата кърмим навсякъде:в паркове,в метрото,в магазините,в ресторанта дори на улицата.Това за мен е "изключително кърмене".Много мои познати казват че се срамуват да кърмят навън и че това в България още не е прието за нормално и хората гледат странно на майките които кърмят навън.Бебчето ми е на кърма от 5-тата минута след раждането и до ден днешен не знае какво е бутилка биберон и пр.

# 220
  • Мнения: 1 219
А каква точно е целта на този списък с лекари, подкрепящи късното захранване? Ако не искаш да си захранваш детето по старата изпитана схема, в нета има достатъчно инфо кога да му дадеш храна, различна от мляко. Нужно ли е лекарят да препоръчва късно захранване, за да бъде добър лекар?

Много едностранчива ми се струва тази мода на късното захранване. Лично моето мнение е, че, както всяко ново нещо, и това е нож с две остриета.


ами да ти кажа това не е мода.Тук в USA от много години се захранва късно а това в бг е останало от комунизма-"старата изпитана схема" както ти казваш.Едно време е трябвало жената да се върне скоро след раждането на работа и затова лекарите са налагали ранното отбиване и захранване.А както добре знаем по времето на комунизма е било невъзможно да не се подчиниш на лекаря.Слушаш и изпълняваш.Та е останало и до ден днешен тази прословута "стара схема" която и в бившата СССР е отречен отдавна.

# 221
Здравейте!!! Имам две деца, и двете са при различен педиатър.Но съм по доволна от педиатъра на малката - д-р Филипова от гр. Бургас практикува в Трета поликлиника заедно с мъжа си.Тя се занимава с бебетата, а посли ги поема д-р Филипов

------------------------------------------------------------------------------------

Това е справочна тема за педиатри, подкрепящи изключително кърмене и захранване след навършени 4-6 месеца. Моля, ако сте доволни от такъв педиатър, напишете името му тук.

Ако търсите такъв педиатър, питайте в тази тема.

[/quote]

# 222
  • В събота
  • Мнения: 201
Д-р Снежа Александрова, педиатър, поликлиниката, Казанлък.  Peace

Преди да избера нея, попаднах при един вампир от същата поликлиника - усойна и злобна педиатърка, която ми обясни, че съм като циганките, щом кърмя "на поискване".
И нашето GP направи същото сравнение. Ужас!  #Crazy Решихме да ходим при нея само за мерки и теглилки, докато дойде декември, та да я сменим. При д-р Александрова ходим на платен прием. Невероятно приятна и добре осведомяваща се за новостите лекарка. Винаги препоръчва да се вглеждаме в детето си и да се съобразяваме с това, от което има нужда, а не с разни схеми, защото всеки човек е с индивидуални потребности още от самото си раждане.

# 223
Д-р Нещерова Пловдив. Чудесен лекар и човек. Ние сме изключително доволни от нея. Подкрепя кърменето и насърчава майките, които кърмят.

# 224
  • у нас
  • Мнения: 5 740
Др. Мария Янева - Бургас, Трета п-ка.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт