Жегите не ще ни спрат, ЯНУАРСКИ тумбаци скоро ще личат

  • 18 866
  • 268
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 389
Здравейте и от мен, аз си ви чета, но пиша рядко.
Да обясня за ЖК на мен какво ми правеха миналата сряда - направи ми картон, мери кръвното, тегли ме, мери с нещо като пергел корема ми:), пусна ми изследвания - токсиплазмоза, СПИН, хепатит, васерман, хемаглобин, захар, левкоцити...друго не се сещам. Каза, че трябва да кача най-много 11 кг. - щели сме да се виждаме през 20 дена и трябва да съм качвала по 600гр. Никакво тесто и сладко. Много белтъчини - яйца, мляко, сирене и плодове и зеленчуци. Та май е това. ААА каза и много стриктно да се мажа с крем против стрии корема и гърдите.

Да предупредя мамите, които ще се женят - отделете си един ден - психо, туб диспансер, изследвания васерман и после за печат при личната. Голямо обикаляне беше поне тук във Варна.

Хубав ден ви пожелавам:)

# 61
  • Мнения: 871
Добро утро сладурки  Laughing
Мим ти не беше ли правила и преди за токсиплазмозата?
А Васермана нали важи 6 мес ще ми го пуснат след 3 седм,а мед ще вадя в началото на септември  newsm78?
Аз съм с постоянно гадене и обикновено преди обед  Sick, но четох в една книжка че 9-10 г.с хормона на бременност е най висок и за това  newsm78
МТВ ти още на моренце ли си  Laughing
Лек и успешен ден

# 62
  • Варна
  • Мнения: 389
Мим ти не беше ли правила и преди за токсиплазмозата?

Да, правех, и теста ми беше силно положителен, та затова правят повторно, за да видят дали имам текуща инфекция. За радост нямам, имам само някакви зверски антитела!
А медицинското е валидно 30 дена - за Васерман не знам колко.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Привет и от мен мамчета!  bouquet
За жегите-трудничко ги понасям.Най-вече много ме бали глава,та за това гледам повече в къщи и на сянка.
Някой питаше за повишените левкоцити-нормално е при бременност да са малко над горна граница.
Аз имам леко гадене и неразположение само сутрин,но пък така ми се подува корема,че по някога мисля че ще гръмна.Като плондер съм.
Май ще трябва и аз да ходя на пазар за дрешки,че моите ми стискат доста вече.
Лек ден и да стоите на хладно! smile3525

# 64
  • Мнения: 2
Здравейййте, момичета.
Ето ме и мен. Завърнах се след една хубава ваканция при мама и тати на село, сред балкана, в прохладна къща  Peace Беше ми адски хубаво и хич не ми се връщаше в Бургас. Явно и организмът ми не го иска, защото през целия престой вкъщи се чувствах завидно добре и точно преди да потеглим обратно започнах да повръщам и така съм вече 3ти ден без да пропускам Crossing Arms Не знам кога ще му се види края. Не  съм имала време да ви изчета, милички. А толкова много сте изписали. Вчера, първият работен ден, ме сблъска с 3 сделки и четене на конско от моя страна на колегите, които ми се водят подчинени.  ooooh! Така не ги обичам тези работи, но наистина много ме бяха ядосали и не им се размина.  Crazy
Ами това е от мен за сега. Ще се върна назад да прегледам какво сте писали и по-късно пак ще се включа.
Целувки по тумбачетата.

# 65
  • Мнения: 1
Привет януарски тумбачета Laughing
Май наистина като се мине в 12-13 седмица, нещата стават по-розови. Взех да се чувствам и аз човек , а не парцал и взехе да ми се връщат силите Simple Smile Дано при всички по-скоро да се оправи Sick Praynig
Да ви ви питам, че леко ми е притеснено, трябва да ходя на зъболекар, не знам дали може да ми прави нещо newsm78. Знам че имам някякви си кариеси-ходих на преглед малко преди да забременея, и си мисля че трябва да ги оправям по-навреме. Но се притеснявам това да не навреди на бебчо. Така че моля ви някой ако е наясно какво може и не може нека сподели

# 66
  • Мнения: 270
vailet_79  и аз имам проблем като твоя.Консултирала съм се,понеже имам много слаби зъби.Между 4-ти и 8-ми месец няма проблем да си правиш кариеси,но по възможност да е навреме,за да няма лекуване на зъба с  разни лекарства,които са токсични за бебето.През другите месеци на бременността не е хубаво да се правят зъби,понеже машинките на зъболекарите са високочестотни и могат да предизвикат контракции Peace И понеже в събота аз вече ще съм в 4-ти месец официално,ще ходя да си правя кариесите да не стане по-зле работата.
Лек ден момичета Hug

# 67
  • Мнения: 2
Изчетох виии! Доста сте писали.
Първо да благодаря за искрените поздрави за рождения ми ден. Гледам bubi4ko е пуснала "мухата"  Laughing. Лично нея я поздравявам за хубата новина  по отношение на варицелата Peace
Хиляди прегръдки за Mianania Дано скоро да имаш нов повод за радост и този път всичко да е наред. Praynig

# 68
  • Мнения: 1
Благодаря danince, ама взех дасе замислям дали да ходя тази седмица или следващата, понеже съм в 13 седмица и 2 дни. Чудя се да поизчакам ли малко, че да не си навлека контракции по никое време  Thinking
Как не ги обичам тези зъболекари, а не ми се отлагат нещата за по-късно Sad
Ще видя, додовечера има много време Simple Smile
Хайде, приятен обяд на всички Hug

# 69
  • Мнения: 850
          vesito82 много се радвам че се завърна , нещо се бях претиснила за теб защото изчезна преди прегледа и нищо до сега  Hug
 
        Alizarina мерси за компетентната информация за БХС ! След като я прочетох май вече съм на 100% ч е ще го пропусна ако няма предписания от доки живот и здраве!

          Всичко най мамчета с тоббачета и хубав ден!   bouquet

# 70
  • Габрово
  • Мнения: 23
Здравейте мили мами не съм ви посещавала отдавна Днес ме изписаха от болницата.В петък влязох защото имах зацапване заради което се изплаших много и нали съм си кърък попаднах на "много разбиращ лекар"След като ми направи преглед се изказа доста шокиращо т.е. намалено количество околоплодни води и ще бъда под наблюдение 1 сед./не че някой ме наблюдава/за да се разбере дали тази бременност ще съществува.  Съответно аз-рев цяла нощ.Всяка сутрин на визтация ме питат за какво съм тук и след моя отговор се споглеждат някак странно.Вчера гл.лекар ме гледа на УЗ и всичко било наред.Изписаха ме без някой нещо да ми поясни или обясни.Такава немърливост и безочие не съм срещала.ВЪЗМУТЕНА СЪМ Crossing Arms

# 71
  • Мнения: 260
Вени, много неприятна ситуация.  Confused Странно, че в болницата нито другите лекари, нито някоя сестра са ти обяснили какво става. Може би са опитвали да скрият грешката на лекаря, благодарение на който са те приели.  Thinking Важното е, че всичко е наред. Дано не се повтарят подобни случки!

За зъболекарите - и аз ще трябва да ходя.  Rolling Eyes При миналата ми бременност в четвъртия месец започнаха да ми кървят венците, затова от сега взимам превантивни мерки. Трябва другата седмица да мина на един преглед да ми каже какво има за оправяне и да се уговорим от кога да започваме.  Tired

# 72
  • Мнения: 63
Ехо, здравейте и от мен. Няколко дни не съм влизала и вие вече сте открили нова тема. БРАВО!
Mianania, съжалявам много.  Hug Видях снимките на Ния, много е следка.
Момичета, аз не съм се включвала, защото от жегите ме наляга такава умора.
 Колегите ми вече ме разкриха и то по шкембето. Дрехите си ми стават, но шкембето стърчи, не е като при първата бременност, сега трудно могат дълго се скрият нещата особено сега като е лято и дрехите са по- тънки.

# 73
  • Мнения: 9 494
Момичета и от мен едно мнение за тези изследвания...Мисля че мойта док е добра в това кеото прави....и мисля да и се доверя...в сряда ще ходим при нея да ни види и ще ми пуска кръв и урина...та това което ми препоръча тя това ще правя...може би са хубави тези изследвания когато има нужда от тях...едно време майка ми като ме е раждала даже и на ехограф не са я гледали...казвала ми е че са ги гледали само при проблемна бременност, пък я какви сме хубави и здрави...успех на всички...повечеко положителни емоции и мисли....

Ни най-малко нямам намерение да влизам в словесен дебат Peace, но ако недай се Боже има някакъв проблем с бебето то той ще е на 100% на родителите-не на доктора. Едно време и антибиотици не е имало и са мрели като мухи...сега при положение че има техника, методи и т.н. е жалко да се отричат всички тези неща...
Говоря така, защото съм попадала в раздела "Деца с увреждания"...и в "ЗАПАЗИ ДАРИ НА"-влезте и прочетете-в никакъв случай няма да ви навреди-само ще ви информира Peace
Хубаво е човек да е оптимист, но все пак с мярка.
За съжаление няма застраховани Confused

veni78, радвам се че всичко при теб е ок Hug
За съжаление май във всички държавни болници отношението е аналогично Confused

bebka2304, да още 1 ден ще сме на морето...всички хубави неща имат край /само салама 2 Mr. Green/
Как не ми се връща на работаа Twisted Evil

Весел и слънчев ден! Sunglasses

# 74
  • Мнения: 656
Привет най-после и от мен, бъдещи януарски мамчета!

Мен една седмица ме нямаше и вие сте изписали доста, естествено..
Миананиа, много  Hug  Радвам се, че не го приемаш толкова зле, радвай се на сладката ти Ния и съм сигурна, че скоро пак ще си в отчетни Wink Praynig

При мен, да ви кажа, вече мина първоначалната еуфория и сега се чувствам съвсем нормално - е, гади ми се още, от време на време  Sick... ама това е в границите на нормалното.  Вече се ядосвам на хората като ми казват "ааа - ти си бременна, не трябва еди-си-кво"... не могат ли да ме възприемат съвсем нормално - не знам.  Аз вече се чувствам наред, така че - какво толкова - не мога да ги разбера.

Момичета, не знам при вас как е, ама моята лекарка каза, че не е хубаво да правя секс повече от 2 пъти седмично... Само дето така съм се разгонила...  Embarassed  Че и мойто мъж тръгнал сега на фитнес пак и почна да пие някви креатини, та и той така ... много сме смешни  Mr. Green

Иначе - колегите твърдят, че имам коремче от бебето, а аз продължавам да си държа на моето, че е просто от прекаленото ядене... Ама кво ли разбират те Wink

Общи условия

Активация на акаунт