Забрана за забременяване

  • 5 187
  • 125
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 62 595
babche

Много е лесно и гъделичкащо егото да се каже, че тези, които са по-зле си го заслужават, а пък гледай как ние сме се измъкнали и сме по-горе от тях. Хубаво, рискувала си и си спечелила. А как щеше да мислиш, ако не се беше измъкнала, а напротив, отвсякъде те бяха натискали още по-силно?
Няма какво да обяснявам повече. Сигурно много ти харесва да размахваш камшика и да си спомняш унижението, което те е владяло докато си "чистила на тикви". Думите ти са красноречиви.

Дори да дойдат и да зачистят постовете ми това не ме притеснява, защото написаното от мен е това, което мисля.

# 91
  • Мнения: 1 517
Има два вида неуспели в живота: тези, които не си дават много зор и само си търсят оправдания и другите, които наистина са се напънали, но са имали мал шанс. Първите обаче са повече. А успелите такива не са виновно за неблагополучието нито на едните, нито на другите.

# 92
  • Мнения: 3 016
Според мен не е правилно  .4 години не са малко.

# 93
  • Мнения: 804
Извинете за отклонението.
Радостина светът не е училище и ти не си класната. Сопри се и си мери думите, а ако е възможно и емоциите. Умението да се спори е мерилото за онова между ушите.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 94
  • Мнения: 1 517
Извинете за отклонението.
Радостина светът не е училище и ти не си класната. Сопри се и си мери думите, а ако е възможно и емоциите. Умението да се спори е мерилото за онова между ушите.
  bouquet  bouquet  bouquet

Напротив - училище е светът, но ВСИЧКИ сме ученици в него   bouquet А даскалката може да е излязла в отпуск по майчинство.

# 95
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, ама не. Ще имаш много здраве от мен! Поне да беше изкарала някакви факти, вместо да ми говориш от "висотата" на възрастта.

Ето, МОТ има правено проучване в БГ. Тук има цифри, а не емоции.

http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2774&sectio … =2&id=0000502


Ето и една статия http://www.cwsp.bg/htmls/page.php?category=444&id=635

Има и едно нещо, което се казва "стъклен таван" и се прилага като спирачка за йерархичното развитие на жените.


Бай дъ уей, не съм учител. Икономист съм.

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 20:43 от RadostinaHZ

# 96
  • Мнения: 804
Висотата на "стъкления таван" е различна, както са различни и таваните на архитектурните шедьоври и мечтите. Виж, ако говорим за панелка - там таванът е с едно ниво, въпросът е да не се примиряваш с него.
А факти от вестници не изкарвам защото от работа нямам време да чета упражнения по журналистика. Ама ти чети, чети и на нас акъл давай!

  bouquet

# 97
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, аз пък време и акъл имам да чета. Така си повишавам квалификацията. Или за теб ученето е загуба на време?
Във всеки случай направих много ценни изводи за нагласите в БГ и ще ги използвам по предназначение.

# 98
  • Мнения: 804
Е, аз пък време и акъл имам да чета. Така си повишавам квалификацията. Или за теб ученето е загуба на време?
Във всеки случай направих много ценни изводи за нагласите в БГ и ще ги използвам по предназначение.
Ох, само не казвай, че вестниците за теб за източник на познание, че съвсем ще ме съсипеш!

ПП. Пък това с отправките за БГ вземи го изтрий. Излагаш се. Като си недоволна влакове и самолети колкото щеш. Егати излагането!

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 20:56 от babche

# 99
  • Мнения: 5 370
Е, аз пък време и акъл имам да чета. Така си повишавам квалификацията. Или за теб ученето е загуба на време?
Във всеки случай направих много ценни изводи за нагласите в БГ и ще ги използвам по предназначение.
Ако правиш изводи за "нагласите в България" от форумски писания в събота вечер-аман ти е работата. Mr. Green
Сега ми става ясно как си стъкмяват резултатите социологическите агенции. Whistling

# 100
  • София
  • Мнения: 62 595
Обърнахте го на чисто заяждане без никакви факти. Какво очаквате, Господ да слезе на земята и да ви каже кое е факт и кое измислица ли? Като не ви изнася вестниците ви виновни, агенциите виновни, изобщо всички виновни, защото не казват това, което вие мислите за вярно.

Бабче,

Обръщаш го на обиди. То се вижда кой се излага.
Можеш да кажеш с какво не си съгласна в статиите, но ти е по-лесно да кажеш "такова животно нЕма".

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 21:00 от RadostinaHZ

# 101
  • Мнения: 79
Жените на ключови позиции точно пък са си взели мъжа-домакини, шъ знайш. Както и шивачките са отишли да работят на 40 градуса по 12 часа на ден за кеф.
Ти на кой свят живееш? Или си потънала в благополучие, че викаш "като няма хляб да ядат пасти"?

Скъпа Радостина, преди да стигнат на тези ключови позиции представи си жените са били вече омъжени и си имат деца и кво според теб да се разведат ли?
Аз живея в напълно реален свят, но ти май не си точно наясно и цитираш неща от далечното минало. В момента в повечето фирми персонала е от жени, за каква дискриминация говориш тогава. От управителя до служителя на най-ниска пзиция
За работата 12 часа, в днешно време хората работят за пари, а не за кеф. А най-добре е когато работата им доставя удоволствие и получават нужното заплащане.

Когато имаш нужното образование имаш съответно и избор.

# 102
  • Мнения: 5 710

А по темата - фирмата предлага условия, а човекът е свободен да ги приеме или не. Ако аз вложа в обучението му пари - нормално е да искам той да си ги изработи.


Е не мога да се съглася с това. Колкото и капиталистически настроена да съм ( аз съм), мисля, че има права, които не бива да се дават така лесно , заради единия работодателски интерес.
Хората борби са водили за 8ч. работен ден, за права на жената да гласува, да абортира, да ражда, да има майчинство (!) , да учи, да стъпва в 'мъжки' професии и т.н. Ако утре една фирма каже " айде правим седмицата 80 часа, на който му изнася да стои", в кой точно век се връщаме?  И е ясно, че една компания може да просъществува , ако ключов служител го няма 3-6 месеца. Както казах за мен 2-3 г не е вариант, а и едва ли е вариант за една жена, която прави кариера.
Не може да се подават такива декларации. Не е законно, Бабче.
Може да се договарят сто неща, но не може да се нарушава закона, защото той в крайна сметка е отражение на някаква обществена норма, нали?..

# 103
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако стабилността на една компания се крепи на присъствието на един ключов служител, за каква стабилност изобщо може да става въпрос? Няма незаменими хора, пък колкото и да са ключови.

# 104
  • Мнения: 3 621

А по темата - фирмата предлага условия, а човекът е свободен да ги приеме или не. Ако аз вложа в обучението му пари - нормално е да искам той да си ги изработи.


Е не мога да се съглася с това. Колкото и капиталистически настроена да съм ( аз съм), мисля, че има права, които не бива да се дават така лесно , заради единия работодателски интерес.
Хората борби са водили за 8ч. работен ден, за права на жената да гласува, да абортира, да ражда, да има майчинство (!) , да учи, да стъпва в 'мъжки' професии и т.н. Ако утре една фирма каже " айде правим седмицата 80 часа, на който му изнася да стои", в кой точно век се връщаме?  И е ясно, че една компания може да просъществува , ако ключов служител го няма 3-6 месеца. Както казах за мен 2-3 г не е вариант, а и едва ли е вариант за една жена, която прави кариера.
Не може да се подават такива декларации. Не е законно, Бабче.
Може да се договарят сто неща, но не може да се нарушава закона, защото той в крайна сметка е отражение на някаква обществена норма, нали?..

10¢'s caffè&lounge    202uu  202uu  202uu абсолютно съм съгласна с тебе

Общи условия

Активация на акаунт