До момичетата в Бургас-информация за гинеколог 2

  • 120 563
  • 962
  •   1
Отговори
# 15
  • до Бургас
  • Мнения: 76
И аз да се запиша в темичката:)
Доктор който ми следи бременността нито един път не ми измери корема не ме изтегли, а ми правеше само видеозон и 2 пъти ми пусна изследвания, според мен не трябва да е така и откъде да придобия представа как всъщност лекар трябва да следи бременността??

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 443
Мила,това е действителността тук,в Бургас (иска ми се да сложа някой цветущ епитет пред него,ама ще се въздържа).Когато отидох да раждам в Майчин дом - Варна,старшата акушерка и още една колежка бяха много учудени,че никой не ми бил мерил тоновете,че не ми следяли теглото и т.н.Направо бяха изумени  #Crazy И когато им казах,че съм от Бургас,се усмихнаха заговорнически и старшата каза:Ама ти от Бургас ли си?Ааа,така кажи,бе,ние ги знаем там вашите...  Sick Малко кофти ми стана,ама то на черното бяло как да кажеш  Mr. Green

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 703
Здравейте, някои знае ли др. Гавазова работи ли със здравната каса , и имали ехограф?
Благодаря ви предварително.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 703
Извинявайте , обърках се за Градева искам сведения, дали има ехограф и дали работи по здравната каса.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 443
Градева работи със ЗК,но няма ехограф и никога не е имала.Учудващо,но факт!И пак пада чакане в приемната-доста жени я посещават.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 703
DARI 76, благодаря ти

# 21
  • до Бургас
  • Мнения: 76
Мила,това е действителността тук,в Бургас (иска ми се да сложа някой цветущ епитет пред него,ама ще се въздържа).Когато отидох да раждам в Майчин дом - Варна,старшата акушерка и още една колежка бяха много учудени,че никой не ми бил мерил тоновете,че не ми следяли теглото и т.н.Направо бяха изумени  #Crazy И когато им казах,че съм от Бургас,се усмихнаха заговорнически и старшата каза:Ама ти от Бургас ли си?Ааа,така кажи,бе,ние ги знаем там вашите...  Sick Малко кофти ми стана,ама то на черното бяло как да кажеш  Mr. Green

По време на бременността качих повече от 40кг и когато попитах доктора дали е нормално той ми каза че е добре... Тонове през бременността никой не ми слушаше нито пак ми измериха таз и въобще никой не го интересува как я караш...

# 22
  • Мнения: 825
Как ме боли като чета за нашия град, толкова голям, а изоставен откъм медицина  Cry
Но за съжаление, това е истината. Нямаме добри и отговорни лекари. Да родиш тук без проблеми вече си е чист късмет. А колко семейства почерниха, думи нямам  Cry
А относно слушането на тоновете, ............ако ми ги бяха слушали както е редно нямаше да загубя бебето си ........................

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 130
Вижте момичета, какво да ви кажа освен, че всички бургаски "светила" на гинекологията не успяха 6 години да окрият една глупава миома и накрая отидох на собствена глава в София (МД - доц. Н.Доганов - перфектен оператор) и за 2 месеца приключиха въпроса - диагноза, операция и айде в Бургас Laughing! Тук дадох луди пари за прегледи и лекарства - там платих 35лв за еднократен преглед при доц.Доганов, а от там нататък всичко през здравната каса - никой не ми поиска нищо освен по 3,20лв но вечер за болничен престой! Кажете ми нормално ли е в един такъв град като Бургас само да те скубят за пари и да не могат да лекуват друго освен елементарно бяло течение без усложнения angrynewsm61  Rage и да се оплюват един друг!
Пресен пример ходих на профилактичен преглед 1 година след операцията при известен бургаски лекар - давам му епикриза, снимки от лапароскопията и знаете ли какво чувам: "Ама Вие сигурна ли сте, че сте имали миома - аз нищо не виждам на снимката? Кой ви направи операцията?" Аз изпаднах в див ужас и като му казах, кой ме е оперирал- въпросният лекар венага сви знамената и започна да замазва положението! Абе ужас да не им попадаш в ръцете!

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 959
То, че положението е лошо в Бургас, това е ясно.
Но според мен всяка жена съвсем спокойно може и трябва да настоява да се направи всичко необходимо за нея и бебето.
На мен си ми следяха тоновете на бебето, правеха ми ВСИЧКИ /дори извън заложените/ изследвания, които прецених, че са нужни за моето състояние, и естествено , че ми следяха тегло и т.н.
Просто трябва да сте по-информирани и настоятелни  Peace

# 25
  • до Бургас
  • Мнения: 76
Напълно съм съгласна, само че аз например не знаех как се следи бременността и какво поема здравната каса, вече сега няма да съм толкова не информирана и когато реша да имам 2-оро дете на никой няма да позволя да  се подиграват с мене.

# 26
  • Мнения: 6 461
И през двете ми бременности са ми правили нужните изследвания.
Теглеха ме на кантар ,тоновете задължително .

# 27
  • Мнения: 70
Да се запиша и аз.
Доволна съм от д-р Нина Добрева, ж.к. Зорница - 0888423512
при първата ми неуспешна бременност Добрева се показа като компетентен и опитен гинеколог

# 28
  • Мнения: 825
То, че положението е лошо в Бургас, това е ясно.
Но според мен всяка жена съвсем спокойно може и трябва да настоява да се направи всичко необходимо за нея и бебето.
На мен си ми следяха тоновете на бебето, правеха ми ВСИЧКИ /дори извън заложените/ изследвания, които прецених, че са нужни за моето състояние, и естествено , че ми следяха тегло и т.н.
Просто трябва да сте по-информирани и настоятелни  Peace
не съм съгласна, че не съм настоявала. Аз много настоявах даже да ми направят секциото по-рано, даже пътека направих до д-р Георгиев, но той все ме връща ли връща, че имало още време. Никой не ме послуша какво искам аз и кога го искам. Те тук нашите не дават да им даваш акъл и никой не те пита какво искаш ти!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Така че хайде да не се обиждаме на компетентни и некомпетентни. Да не говорим че никой не е длъжен да разбира от всичко , та нали за това са докторите, да ти казват какво да правиш. Иначе за какво им плащаме.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 384
права е MARMORANA !
те знаят само да повтарят"я не ги чети тия простотии в интернет-там само разбирачи"

дааа разбирачи сме-че тоя интернет/форумите/си е цял медицински и лекарски семинар!  Grinning
а те какво правят -
в кой месец си-отг в 19г.с реакцията им   newsm78

притупват те и айде следващите бързи 20лв да влязат Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт