Декоративни рибки

  • 158 761
  • 297
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 111
Star  Hug
Как е рибката която стоеше на дъното?

# 151
здравеите искам да ви кажа 4е ли4но аз се занимавам сас разваждане на дикоративни рибки и продавам.оба4е наи важни са ословията като например температурата общо зето трябва много да се 4ете много да ти трагне вси4ко  Whistling

# 152
 сащо и не е хубаво да има аквариум с рибки в стая която се спи нз за6то това е не6то много ло6о по4ва6 да се разболява6 и тнт.

# 153
  • Мнения: 1 318
Ами моя аквариум е в стая, в която спя... От какво можеш да се разболееш? Не съм знаела, че не е препоръчително.

# 154
zdraveite imam edna bremenna beta ama neznam mnogo za tiah i iskah da popitam dali e jivorodna ili haiverna ribka  i ako e haiverna kato si hvarli haivera togava li da pusna majkia da go oplodi ili da sa zaedno

# 155
  • Мнения: 1 180
Привет! Имам 15-литров аквариум с две златни рибки, изкуствени водорасли, камъчета, помпа с филтър. Водата е бистра, на камъчетата са бели и са започнали да потъмняват и зеленясват. Как да ги изчистя? аквариума е на окола 4 месеца. Гъбата на филтъра я измивам редовно, водата все още не съм сменяла. Какво да правя?

# 156
  • Мнения: 1 526
tanya.d, четри месеца не си сменяла водата? Златните обичат свежа и чиста, хладна вода. Според акраристите са необходими 15-20 литра на една рибка. Водата сигурно се е напълнила с микроскопични водорасли и алгий, сменяй 1/4 веднъж седмично, за да са ти чисти камъните. Сега можеш да ги изчистиш само механично (извади ги и ги промий и изтъркай).
прочети и това


моята "червена шапка"

# 157
  • Мнения: 4 187
Star  Hug
Как е рибката която стоеше на дъното?

Жива е  Grinning, плува си! Наблюденията ми са ,че стои на дъното предимно вечер, може така да си почива  newsm78. За всеки случай, при две частични смени на водата добавях AQUA MEDIK. Ако не друго поне биологичния баланс да подобря  Wink.

# 158
niakoi 6te mi kaje li betata jivorodni li gi rajda ili na haiver za6toto v4era kupih edna bremenna i sam ia itdelil i ako e haiverna majkia triabva da go sloja pri neia kato si hvarli haivera nali za da go oplodi

# 159
  • Мнения: 1 318
Бетите хвърлят хайвер. Прочети повече в Google.

# 160
# 161
blagodaria vi no kato pusnah majkara pri neia i tia se skri Grinning kakvo ozna4ava tova moje li da mi kajete

# 162
  • Мнения: 1 180
Tali Dan , благодаря за съвета! Значи, да извадя камъните и водораслите от аквариума, да ги измия хубаво /без препарат/ и да ги върна? Също и по стените отвътре има леки кафеникави налепи - как да ги изчистя? А през това време рибите къде да ги сложа? като махна камъните, на дъното ще останат боклуци - как да ги махна тях?

# 163
  • Мнения: 1 526
Сложи ги в някакъв голям съд (дори буркан от 3 л), леген, кофа но да не е имало там химически препарати. Изчисти си аквариума (с чиста, нова гъба без препарат), камъните и водораслите, после върни част от водата и добави една част нова. С две думи рестартирай аквариума. Слагаш ли добавки за стрес и бактерии? Ако не би било добре да си вземеш. Във всеки спец. магазин има  Peace. Успех!
И аз гледам златни (красиви, непритенциозни и издръжливи рибки са), твойте какви точно са?

# 164
  • Мнения: 1 180
Много, много благодаря!!! Срам ме е малко, ама незнам точно какви са златните рибки - около 2-3см са, златни на черни петна, с рошави опашки. Имам два препарата - единия е нещо като мастило, другия е някакъв подобрител за вода - да не изчаквам 24 ч. да престои водата. Голямо обяснение му ударих, няма що. Иначе рибите са си добре, водата е бистра, но тези зелено-кафеникави мръсни петна мнооого ме дразнят!

Общи условия

Активация на акаунт