Декоративни рибки

  • 159 055
  • 297
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 187
Дано, за сега всичко е наред. Междувременно търся нов аквариум, харесах един на СЕРА, но е 120лв  Rolling Eyes. Искам да е пак като моя, оборудван със всичко, но малко по голям.

ПП: Като гледам в нета, това е една много добра цена  Crazy!

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 19:32 от star

# 76
  • Мнения: 2 111
Какъв е този аквариум и какво му е оборудването?
Моят е обикновен за 20 лева около 40 литра  newsm78

# 77
  • Мнения: 689
да се запиша и аз в темата  Grinning
решила съм да взимам Бета и  събирам инфо

# 78
  • Мнения: 4 187
Ей на този прилича, само че е на СЕРА.  Сегашният го взех за 50лв от МЕТРО, и той изглежда по същия начин, но ми се иска да го заменя с малко по голям.
В моя има филтър, помпа, аератор, само термостат си купих допълнително.
Новият искам да има същите неща, да е двойно по- голям и ако може да е на същата цена  Mr. Green.


Този никак не е лош  Party., но е много, много малък  Sad, 10литра.

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 00:17 от star

# 79
  • Мнения: 21
Я и аз да се изфукам.Мъжа ми е маниак на тема акваристика.От една колба с 3 рибки която аз донесох,в момента имаме над 10 аквариума с различни размери.Най малкия-наното е 7 литра.Представлява това:


А ето и най-големия ни аквариум-500 литра пълен с Рейнбол рибки:



А на линка отдолу е неговата галерия с малки видеа в You Tube
http://www.youtube.com/tsetsoignatov

# 80
  • Мнения: 1 526
Е,  iignatova определено има с какво да се похвалите! Много са красиви, особено рейнболите!
между другото мъжът ти го "познавам" (не лично, разбира се) като маломир от един друг форум  Peace

# 81
  • Мнения: 21
Здравей
 Tali Dan, определено ни разкноспирира Simple Smile, Наистина това е мъжът ми, който изцяло се занимава с аквариумът, моя скромен принус към това бижу в нас е , че всъщност аз го запалих, и това че когато отсъства от Бг, аз се грижа доколкото мога за рибите.

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 12:51 от iignatova

# 82
  • Мнения: 689
Здравей
 Tali Dan, определено ни разкноспирира Simple Smile, Наистина това е мъжът ми, който изцяло се занимава с аквариумът, моя скромен принус към това бижу в нас е , че всъщност аз го запалих, и това че когато отсъства от Бг, аз се грижа доколкото мога за рибите.

И аз го знам съпруга ти от друг форум-вие сте едни от малкото все още хора в Бг,с рейнболи,поздрави за добре подържаните аквариуми.  bouquet

Аз си взех мъжка бета-много е красив и игрив.
Децата му се радват много,за сега аквариума в това,но от другия форум ме убедиха,че колкото е по-естествено пресъздаден биотопа-толкова е по-красиво.
Скоро ще го променям,сега приготвям растенията,един кокосов орех и др.

http://img87.imageshack.us/my.php?image=eyez069fo4.jpg

 

# 83
  • Мнения: 21
Благодаря Water Lily, аз също много харесвам бетите, мечтата ми беше аквариум пълен с бети , но уви не се получава, както предплагам знаеш заради непонсимостта на мъжките в един аквариум. Доколкото знам в Китай дори организират бой между мъжки бети, ние си направихме един експеримент с бетата, която имахме в наното - сложихме й едно огледало и тя веднага се наежи готова за бой. Можеш да пробваш предполагам че на децата ще им бъде мнго интересно.

# 84
  • Мнения: 2 111
iignatova страхотни аквариуми  Peace
Кой е този форум за риби и аквариуми,ще ми е интересно и полезно да прочета повече ?

# 85
  • Мнения: 21
www.aquaportal.bg
Това е сайта за рибки.Сравнително нов е но има доста инфо вече както и знаещи модератори които могат да помогнат с всякакви съвети.Мъжа ми(malomir)поне го прави винаги с удоволствие.

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 14:58 от iignatova

# 86
  • Мнения: 689
erota -този форум също е хубав,

http://aquariumbg.com/forum/index.php

iignatova -в аквариума ме научиха на този трик с огледалцето  Simple Smile
настръхва и вади перки като лъвска грива малкия  Laughing
Много агресивна рибка,ако има друга-не ми се мисли,даже охлюв ме е страх да сложа при него  Crazy
Някои хора гледат 2 женски и едим мъжки в голям аквариум,но пък женските не са така атрактивни за съжаление.
Дали из нета няма видео на бой с бети  newsm78

# 87
  • Мнения: 2 111
Благодаря момичета  Hug

# 88
  • Мнения: 21
Water Lily, по принцип сме гледали бета в големият ни аквариум, но там тя има съвсем друго поведение, така че няма проблем да я сложиш с други риби. Агресията настъпва само , когато е с други мъжки бети , колкото до женските  мъжкият ще започне веднага да ги гони, а доколкото съм чувала след, като хвърли хайвера женската -  мъжкият я убива. При нас това не се случи, женската умря сама още преди да има хайвер Sad.

# 89
  • Мнения: 689
Тъкмо четох,че мъжката бета гони женската,за да се чифтосва с нея,от което тя се изтощава,особено ако аквариума е малък и без достатъчно камъни и растения,където тя да се скрие..
Самото размножаване не е лесна работа,правят се разни покачвания на вода и т.н.
Ето хубави снимки,на който се чуди за какви бети говорим Simple Smile

http://www.straitsaquariums.com/gallery.php?cat=Betta%20Gallery& … &maxperpage=9

За бъдещия ми голям аквариум планувам дискуси.

iignatova -жалко за рибката,причините не изяснихте ли?
Имаш ли дискуси,как се гледат,в какъв аквариум минимум?

http://www.straitsaquariums.com/gallery.php?cat=Fish%20For%20Sal … amp;subcat=Discus
Линка от сайта не ми се отваря,проблем ли има или при мен нещо не е в ред?

Общи условия

Активация на акаунт