Декоративни рибки

  • 158 918
  • 297
  •   1
Отговори
# 60
radi-t за 3 златни 15 литра са им малко, на една златна рибка й трябва минимум 30 литра вода като за начало в 15-литровия аквариум можеш да си вземеш гупи,хелери,молинезии,плати,неонки,даниота и мн други видове малки рибки, но след време ако ще си вземаш по голям аквариум "Примерно" 100 литра там спокойно можеш да си вземеш 3-4 златни рибки. И имай на предвид златните рибки се гледат само със златни те немогат да се гледат с други видове рибки понеже златните рибки ще нападат другите или другите ще нападат златните  Wink. И ако питаш някой продавач на рибки дали става да си гледаш златни в по-малак съд или с др рибки той те лъже просто изка да си избие парите. Знам го от личен опит.Питах го дали мога да си взема 5 златни той каза, че може и сега не мога да се оттървъ от тях . Заедно с златните имам 7 гупи,1 молинезия която постоянно хапе златните ,3 хелера,1 анцитрусче и 2 охлюва.
Ето и аквариума ми 65 литра е, някои от рибките не се виждат  Peace  http://prikachi.com/files/414538v.jpg

# 61
radi-t за 3 златни 4 литра са им малко, на една златна рибка й трябва минимум 30 литра вода като за начало в 15-литровия аквариум можеш да си вземеш гупи,хелери,молинезии,плати,неонки,даниота и мн други видове малки рибки, но след време ако ще си вземаш по голям аквариум "Примерно" 100 литра там спокойно можеш да си вземеш 3-4 златни рибки. И имай на предвид златните рибки се гледат само със златни те немогат да се гледат с други видове рибки понеже златните рибки ще нападат другите или другите ще нападат златните  Wink. И ако питаш някой продавач на рибки дали става да си гледаш златни в по-малак съд или с др рибки той те лъже просто изка да си избие парите. Знам го от личен опит.Питах го дали мога да си взема 5 златни той каза, че може и сега не мога да се оттървъ от тях . Заедно с златните имам 7 гупи,1 молинезия която постоянно хапе златните ,3 хелера,1 анцитрусче и 2 охлюва.
Ето и аквариума ми 65 литра е, някои от рибките не се виждат  Peace  http://prikachi.com/files/414538v.jpg
имам грешка в литрите вместо 4 съм написъл 15

# 62
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 913
Значи една златна рибка има нужда от 4 л. вода. Каква е цената на златната рибка? Може ли да си взема и мъжа и женска такива и да чакам бебенца Laughing

# 63
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Не съм съгласна, че златните рибки не съжителстват с други. В аквариума си имам златни рибки, скалария, данио, сомчета, леери и анцитрус. Никой с никой не се бие. Категорично съм против живородки и в предишния си пост съм обяснила защо.

Мириел, аз лично след 8г. с аквариум вече не ги издържам. Вярно че не искат големи грижи, но в един момент ти писват. не бих си го причинила повторно. Чудя се и този как да разкарам, но ми се свидят рибките да ги хвърля.

# 64
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 913
Чудя се защо ли се получава така. А с другите рибки не се ли чувстваш по същия начин Thinking Жалко, че не съм наблизо за да ги взема като ги изхвърлиш Laughing

# 65
Значи една златна рибка има нужда от 4 л. вода. Каква е цената на златната рибка? Може ли да си взема и мъжа и женска такива и да чакам бебенца :Lil:
Бях написал по горе, че на една златна и трябва минимум 30 литра !!!А относно купуването ти можеш да си вземеш златни в по-голяm аквариум но да ги развъждаш е трудно. Трябва първо 2-ката златни рибки да ги оставиш в аквариум без др рибки и в продължение на 3-4 месеца да са на температура 22-24 градуса след като изминат месеците трябва да увеличиш температурата на около 27-28 градус.После златните рибки почват да се чуфтосват и след няколко дни златната рибка(женската) започва да снася хуляди зрънца(хайвер)по дъното и след това мъжкият минава и ги опложда . Процесът е труден ако ще ги развъждаш успех  Hands Thumbsup

# 66
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 913
Всъщност това за развъждането по-скоро се шегувах, но наистина клоня към златните рибки. Обаче аквариума, който ни дадоха е малък - 20 -25 л. Мисля си, че няма да е добре златната рибка да е самотна.

# 67
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Много трудно се определя при хайверните коя е мъжка и коя женска, така че ако сложиш просто 2 рибки и чакаш, може и да не дочакаш. Laughing Моите любими рибки са Бетите, но те наистина са бойни. Лично съм виждала оплодената женска как хвърля хайвера - мъжкия плува силно покрай нея и тя в това време хвърля зрънцата. Накрая обаче направо я изкорми да я блъска.


Miriel
, вземи си нещо по-малко - като неонки - те са стадни рибки и плуват заедно, така че купи си поне 5бр., барбуси, данио. Потърси съвет в зоомагазин. Гелдай като купуваш и какво е състоянието на самите аквариуми в магазина - дали са чисти или целите почернели.

# 68
  • Мнения: 4 187
Айде и аз тук  Grinning. Миналата година, Рая си поръча рибки на Дядо ти Коледа, следователно се сдобих с аквариум. Казвам сдобих, защото естествено интересът към тях в момента, е само от моя страна  Mr. Green. Тя държи да ги храни, но само ако и напомня . Загубих първите две три семейства  Confused, състоящи се от две златни рибки и анцитрус. Честно казано, ако знаех, че никак не е лесно, нямаше да се навия.......

Аквариума е малък, 20л, купихме го от МЕТРО, оборудван с филтър, помпа, лампа. Допълнително съм купила термостат. Нямам естествени растения, няма място.

След бурните 2-3 месеца, в които почти всички риби си отидоха, положението е нормално. Няма жертви , близо година вече . В момента аквариума е населен с  черен телескоп

Една на която и викам златна рибка, но имам съмнения , че е Калико


и един анцитрус, не мога да намеря малка снимка.


Всичко е наред с малкото изключение, че катранено черният ми телескоп, стана златен Shocked. Вече от два месеца е така.
Първо си помислих, че е болна рибката, но няма никакви признаци, държи се нормално.
Някакви идеи  newsm78?!?


ПП: Ето такъв цвят е телескопа сега.


# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Хм, аз да опея нашия черен телескоп, който в деня на смъртта си беше станал бял. Да не те плаша, стар...
Останахме с една принцеса, но скоро ще и взема компания.

# 70
  • Мнения: 4 187
Лошо! VG , колко време преди да умре беше бял телескопа, бял или с цвят на златна
рибка?

# 71
  • Мнения: 2 111
Всичко е наред с малкото изключение, че катранено черният ми телескоп, стана златен Shocked. Вече от два месеца е така.
Първо си помислих, че е болна рибката, но няма никакви признаци, държи се нормално.
Някакви идеи  newsm78?!?
Знам,че  има храна за златни рибки от която черните телескопи стават златни  Grinning
Това не е нищо лошо.

# 72
  • Мнения: 4 187
Еха  erota , дано да е от това! Наистина не прилича на болна Grinning, но беше такава красавица в черно ...... Дано да е добре добичето  Heart Eyes.

 Дали е обратим процеса  newsm78? Като я гледам каква е светла,  не ми се вярва, ама !

# 73
  • Мнения: 2 111
За съжаление не знам дали е обратим процеса  Rolling Eyes
Важното е ,че е здрава рибката.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 383
А на мен точно от храната ми казаха, че им се засилват цветовете!
Star, побеля /точно като минат през белина - напълно безцветен/ същия ден, но като се замисля сега сякаш цвета и започна да се губи постепенно, но явно не съм обръщала такова внимание.
Приятелката и е златна принцеса - като последната ти снимка и при нея няма промяна. Дано при твоята няма фатален край.

Общи условия

Активация на акаунт