Кой мъж е смотаняк?

  • 14 109
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 884
Обидно ми е да приемам съпруга си за смотаняк.Аз жена за смотаняк ли съм?! А и децата ми не заслужават смотаняк за баща...Истината е , че се случва да направи нещо , което ме вбесява, някакви подобни идиотски постъпки като  тази  с Панадола от предишния пост.Ама аз в моменти на недоспиване или умора  ако знаете какво ми се е случвало-да хвърля мръси дрехи в коша за боклук, а не в коша за пране напр., и това изобщо не ме прави смотанячка.нали знаете обаче кой стои до рамото на всеки успял мъж? Предпочитам да се приемам в тази роля...
 А иначе , работя в магазин за авточасти. Влиза наистина смотан мъж-мижав, демодиран, леко прегърбен, свит, говори тихо и се притеснява видимо, че в момента в магазина няма мъж, за да се консултира с него. Търси някаква част, тя струва напр. 5лв, той излиза да викне жена си, щото парите стоят в нея и  накрая тя решава ще се купува ли резервната част. Влиза жената-да ви кажа от лични наблюдения-тези жени сякаш вървят по "петолевки", горди със себе се, и правилата в семейството... А аз не мога да разбера, що за мъж е този, който няма 5 лв в джоба си, и обикаля като кученце около жена си, ако иска да си купи нещо, или едно кафе да изпие...смотаняк, направо жал ми става в такива моменти.

# 16
  • Мнения: 103
За мене смотаняк е този мъж, който дреме по цял ден на компа, смятайки, че работата е за маймунките и никоя фирма не е достойна да използва знанията и уменията му. Смотаняк е този който по цял ден спи и лежи и чака жена си да се върне от работа и още преди да е събула високите обувки да я засили към кухнята защото цял ден не е ял / и как ще е ял като хладилника е в кухнята, а яденето е студено /. Е не всеки ден е така де, защото понякога обикновено в началото на месеца има пари за обяд в кръчмата. Детето е задължение на жената, защото като се наложи той да го гледа го гледа спейки, а то прави каквото си иска. Сметките и наема също са задължение на жената, иначе остават неплатени. Честта да мъкне торбите от пазара също се пада на жената, защото ако се случи мъжа да напазарува пари няма, а хладилника празен. Забравих да спомена че мобилния не слиза от ухото, макар че всеки месец сметките са  #Crazy Това е моята представа за мъж смотаняк.

# 17
  • Мнения: 139
Мъж, който не изкарва достатъчно, че семейството му да не се лишава от елементарни и обикновенни неща, е смотаняк.

# 18
  • Мнения: 679
Смотаняци много, за едни даден тип е смотаняк, за други - това е различен тип човек и така до края на света ...  Mr. Green
За мен смотаняк е този мъж, който не може да осигури на семейството си подходяща среда за живеене, не говоря за луксозно жилище и лукса като цяло, просто за елементарни условия, необходими за живот.
Смотаняк е този мъж, който в къщи е "под чехъл" и не може "гък" да каже, защото жена му ще скочи върху него, а като се събере с познати и приятели в момент, в койтожена му липсва се прави на най-великия, един вид има се за шефче, а когато всъщност си наясно, че в момента избива комплекси ти се вижда някак смешна ситуацията. Та такива са ми вижданията за смотаняците

# 19
  • Мнения: 884
Ная, този, който си описала, е направо щастлив тарикат, който си е намерил за жена смотанячка  да върши цялата тази работа, докато си почива, дето се казва...

# 20
  • Мнения: 1 491
Според мен Виолетката не е употребила точен термин, като определение за мъжа. По скоро говорим за някакъв тип инертност и незаинтересованост, а не точно за типа смотаняк, който ми изниква на мен в главата... И другото, което ми се иска да кажа, е че ако исках да си живея охолно без финансови притеснения щях да се омъжа по сметка, а не по любов...

# 21
  • Мнения: 4 733
Явно по инициативната си ти, но това не мисля че те превръща в глава на сем-вото. Не си ги набивай тия филми, защото накрая ще повярваш и ще е по-лошо за самата теб. За него навярно не е проблем, а може и да му е удобно. Като се запознахте не усети ли, че е такъв типаж...та чак сега?

# 22
#Crazy #Crazy #Crazy
Никога не съм мислила за мъжа ми като за смотаняк  Sick. Разбира се, че има кусури, разбира се, че правя компромиси. Но и не си мисля че аз съм на света цвета  newsm78.
А чуденката, дето съм почервенила, какво ти пречи на провериш  Whistling.
ПП: не се заяждам, просто съм потресена.
И как така хем сте хубаво семейство, хем мислиш  мъжа си (понякога) за смотаняк  #Crazy #Crazy #Crazy.
ПП2: мъжът ми не пуска прахосмучката, не хвърля боклука, не мие чинии, не ми помага в домакинството, заплатата му е по-малка от моята, не работи допълнително, и въпреки това е най-прекрасният човек, когото познавам.
[/quote]


Не бъди потресена и не се хващайте за думата:)) Завършвам поста си - уморени ли сте да сте глава на семейството,а не да сте омъжени за смотаняци?
И не всичко е просто черно и бяло. Да, хубаво семейство сме, но това не пречи да има неща, които дразнят.
А пък ти съвсем не си критерий явно щом оставяш да вършиш всичко в къщи и да твърдиш че мъжа ти е най-пркрасния? Кое му е прекрасното - че е оставил любимата жена да се гърчи с целия домакински труд?

# 23
Явно по инициативната си ти, но това не мисля че те превръща в глава на сем-вото. Не си ги набивай тия филми, защото накрая ще повярваш и ще е по-лошо за самата теб. За него навярно не е проблем, а може и да му е удобно. Като се запознахте не усети ли, че е такъв типаж...та чак сега?


Е, разбира се, че знаех. Но наистина и не очаквах 10 години да стои на една работа (няма лошо ако е хубава) без да направи нищо за да я смени щом не я харесва.
Пък и както описах в началото има си доста положителни качества човека, не искам ни най малко да се разделям с него, а някак си да го "пробудя" и да стане по-действен.
Прави каквото му кажа, но не се сеща сам.

# 24
  • Мнения: 4 733
а някак си да го "пробудя" и да стане по-действен.
Не мисля че е възможно честно казано. Ако на него самия така му е добре, малко трудно ще го промениш (предполагам е на зряла възраст ). Възможна е сякаш мимолетна промяна ако му намекнеш че ще ти е приятно за някои неща да те изненадва поеймайки И той инициативата, он не очаквай чудеса. Иначе те разбирам прекрасно. Когато човек е  амбициозен, саможив и все гледа ад върви нагоре, а партньора му е някак си в постоянен застой който на всичкото отгоре го и удовлетворява....е някак дразнещо. Обмисли все пак и варианта, че хората са различни и че природно се допълват. Ти си това, който той не е и обратното Peace
 

# 25
  • Мнения: 1 475
Изобщо не оправдавам жените, които мислят, че като са влюбени в някой мъж, трябва изцяло те да се загърбват със всички задължения вкъщи! Ами и за мен такъв тип мъж  е под всякаква критика - вие двамата сте едно семейство и така трябва и вкъщи по равно да си поделяте работа! Е не съм съгласна, само аз да чистя , а мъжа да си гледа тв-то- ще се, сърдя, тропам с крак,викам, като не се сеща да ми помогне- а на него като не му изнася да се намери такава дето ще му слугува и ще вика колко много го обича- Лежи се миличко пред Тв-то, пък аз ще те нахраня, ще изчистя, ще приспя детето!!!
 пО-добре лошата, отколкото жената за всичко!! Simple Smile

# 26
  • Мнения: 419
Не бъди потресена и не се хващайте за думата:)) Завършвам поста си - уморени ли сте да сте глава на семейството,а не да сте омъжени за смотаняци?
И не всичко е просто черно и бяло. Да, хубаво семейство сме, но това не пречи да има неща, които дразнят.
А пък ти съвсем не си критерий явно щом оставяш да вършиш всичко в къщи и да твърдиш че мъжа ти е най-пркрасния? Кое му е прекрасното - че е оставил любимата жена да се гърчи с целия домакински труд?
Изобщо не искам да съм никакъв критерий, най-малко за теб.
Кое му е прекрасното на моя мъж, и да ти кажа, ти няма да разбереш  Peace.

Желая ти дълъг и щастлив семеен живот със смотания ти съпруг.  Whistling

ПП: За мен домакинската работа не е гърчене и не ми тежи, не и когато е в полза на хората, които обичам.

# 27
  • Sf
  • Мнения: 978
Смотаняк е мъжа на жената смотанячка.  Wink

Много точно казано.  Laughing

Момичета, да ви имам проблемите. Що не си обичате мъжете такива, каквито са? Нали ви обичат, грижат се за вас - то това е най-важното! Като си намерите някой "активен" да не би да ви е по-добре? Да ви командори и да се налага за щяло и не щяло.

Идеални мъже няма - пък вашите са си ваши вече, толкова години сте изкарали заедно, нима е за пренебрегване? А че са бащи на децата ви?

Връзките могат да започват различно, но продължават еднакво - и от вас зависи, дали да почвате всеки път отначало или да положите усилия за подобряване на сегашната ви връзка.

# 28
  • Мнения: 1 425
...Момичета, да ви имам проблемите. Що не си обичате мъжете такива, каквито са? Нали ви обичат, грижат се за вас - то това е най-важното! Като си намерите някой "активен" да не би да ви е по-добре? Да ви командори и да се налага за щяло и не щяло.
Много точно казано. Wink
Освен да ви се налага може и просто да ви налага. Да не кажем че може "активно" да гони някоя друга/други. Ако ли пък много работи - веднага ще се намери някоя жена да ревне - ма той само за кариера и пари мисли, не ми обръща внимание. Ако мъжа решава всичко сам - той мен не ме слуша и не ме уважава.
Угодия няма  ooooh!
Човек трябва да оценява това което има, за съжаление повечето го оценяват чак когато го загубят.

# 29
  • Мнения: 3 092
да така е , няма аз нали това казах .... Stop

Общи условия

Активация на акаунт