Майчета за февруари в нова темичка събрани

  • 20 478
  • 295
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 356
Добре дошли на новите мами!!!!!!!Страхотно е когато се запълват редиците ни!

Някой питаше за изследванията.На мен ми пуснаха пълна кръвна картина,кръвна захар,токсоплазмоза,хепатити,васерман,спин,урина.Хламидия,цитонамазка,микробиология и кръвна група с резус фактор бяхме направили съвсем скоро и не ги повторихме.Аз съм с увеличени нива на НК клетки и правя всеки месец контроли.На лекар съм в понеделник.Стискайте палци бебо да се развива добре!

Толкова много сте изписали милички за един ден WinkИзпращам ви поздрави от морето!

# 211
  • Мнения: 45
Здравейте,мамита!Радвам се ,че вече лошите симптоми на повечето о т нас отшумяват!Наближава времето да се наслаждаваме на бременноста си.Честито на младоженките  :bouquet:Yanast хубава идея, ама май още ни е рано.Аз ще забравя какво сте подсказали до февр. EmbarassedИначе направо ме потресе с твоето кърмене-Аз баткото едвам го кърмих до 4 мес.,а така ми се искаше.На всичкото отгоре цял живот си нося големите цици и когато ми потрябваха-нищо.Умрях от яд. smile3511За курсовете не съм сигурна къде има в Пловдив иначе мога да пробвам.Ако някой знае?

# 212
  • Мнения: 1
Добре дошли на новите бремелинки! Желая ви лека и безпроблемна бременност!  Hug
RADKA 80 - ЧЕСТИТО!
За темичката нямам никакви претенции! Както ви хареса, така да бъде! Simple Smile
Аз бях на доктор в "ВИТА" и съм много доволна! Обаче е и много скъпо! Видяхме пак бебочко, чухме му сърчицето, измерихме тоновете и направихме снимки! Вече си имам снимки! УРА! Joy  Вземи секрет и каза, че имам някакви бактерии, които живеят без кислород и са много опасни! Каза, че като излязат резултатите ще ми назначи лечение! Няма да се дам на някакви си бактерии,я! Ще ги преборя тия гадини!  Изпрати ме на изследвания и ми каза, че няма да ми прави цитонамазка! А аз и това исках, защото ме е страх!  Embarassed Днес като видях само инструментите и ми прилоша! Трябва да се стегна!
Приятна вечер на всички и положителни емоции! Peace

# 213
  • Мнения: 46
Благодаря на всички за топлите думи.Много ми е хубавко и нежно пръстенчето,не мога да му се нарадвам.Днес разбрах,че не мога да си взема направление за ЖК преди 18.07,защото на 18.06 са ми дали за аг и не може по 2 за 1 специалист в рамките на 1 месец newsm12.Добре,че татко(бъдещия дядо) има време да отскочи до личния,че ми се намира на другия край на града.Не знам за вас,но мен всеки ден ми се ядат праскови-одеве изядох 6 и сега си купих 1 кг.и ще им се нахвърля след малко.Да ви питам може ли да се пие по малко  beer2,чух че е полезна за кърмата,но не това е въпроса,а дали е вредна за бебо? newsm78Лека вечер мамчета  Hug

# 214
  • Мнения: 409
Мацки, толкова ми е зле днес, че немога да спра да повръщам. Някой пробвал ли е вит. Б6 против повръщане?

# 215
  • Мнения: 32
Carbo благодаря за инфото за ранната морфология, моят термин е 01.02.2009.  Струва ми се, че направо 15с. ще ходя в Майчин дом за скрийнинга Weary

# 216
  • Мнения: 45
krassina77 нямам представа за какво е този вит.В6Дано да се оправиш. Rolling Eyes

# 217
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984

niunia , дано и при теб отшумят по-скоро неприятностите. Важното е, че бебче е добре. Как е бъдещата кака при баба и дядо? Вярно, като са около нас понякога дотежават, но пък като ги няма май по-зле?

Майчета, личат ли ви коремчетата?  Бях чела, че при втора бременност  проличават по-рано и при мен наистина е така. Не е нещо фрапиращо, но ако се загледаш си личи. Няма го вече плоския корем  Laughing


Да се похваля,кървенето вече спря.Надявам се да няма скоро пак такива перипетии.Каката се чувства много добре при баба и дядо.Дори и не иска да говори с нас по телефона.Едва казва по 2 приказки Sad.
По въпроса с коремчето,моето си е доста големко.По принцип съм си с коремче,и сега ми е доста издутичко - все едно съм 5и месец preggo.

За rh-,се оказа че дъщеря ми е взела моята кръвна група А- и не са ми слагали Анти Д.Когато тя беше на 6месеца обаче,правих аборт по желание и тогава нямам представа какво стана.Следващия път съм м/у 10 и 15.08. на консултация и тогава ще ми пусне изследване за антитела,както и биохимичния скрининг.

radka80,аз си пийвам биричка ,не мисля че е проблем.Доки ме пита дали пия алкохол и аз и казах,че пия 1-2 пъти в седмицата по 1-2 бирички и тя нищо не каза.За кърма не знам колко помага,тъй като страшно много я обичам и пия,а горкото ми детенце не можа и капка кърма да опита Misc Baby Bottle.

# 218
  • Мнения: 32
На мен сутрин ми е много лошо, докато не хапна въглехидрати. Като си хапна веднага ми минава. За закуска въглехидрат задължително - това е по лекарска препоръка  Sick

# 219
  • Мнения: 32
dideroncho и аз живея в София, но съм от Петрич beer

# 220
  • Мнения: 1
Pampam много се радвам, че има и от моя роден край мамчета! SWEETYLADY  също е от Сандански! Много е хубаво там! Да са ни живи и здрави бебочетата и да ходим там на чист въздух! Grinning

# 221
  • Мнения: 10
 GrinningДобре дошли на днес включилите се мамчета!Дано всичко си върви наред!Сандански е страхотен град.Аз се омъжих на 3 май.Имахме си медена седмичка-Гърция няколко дни,Сандански също.Направо много ми хареса там!
Вас болят ли ви коремчетата?Аз имам болки като при цикъл,когато се претоваря на работа.А там е доста  натоварено.Това ме притеснява.Явно трябва друго темпо,нищо,че от години съм свикнала на това.Утре ще се видя с лекаря.И си пия Но-шпа в такива случаи,нямам кървене.
И аз съм си с коремче,пълничка съм си по принцип,сега май ми е пораснало коремчето-панталона се закопчава по-трудно.За бирата-има една безалкохолна.Май беше немска в кутийки.Най-често от нея си взимам-1 или 2 пъти седмично.А и вино може би половин чаша съм пила до тук:)Иначе прочетох много различни мнения.Не мисля,че бирата е толкова фатална.
Хубава вечер!И сладки сънища!

# 222
  • Мнения: 89
Dideroncho,от 4-5 години поне по седмица в годината сме в Сандански в резиденцията.Много ми харесва...Значи нашият форум се заформя съвсем републикански Party
Аз да се оплача-от 2-3 дни ми дойде такъв апетит,че още тези дни отивам да си купя кантар...да не изпусна положението този път ooooh!
Имам и един такъв по-деликатен въпрос към вас-ходите ли или възнамерявате ли да ходите на кола маска по време на бременноста?Имам предвид кола маска на интимните зони...Аз преди 2 седмици имах прокървяване и сега ме е страх малко да отида на козметик(винаги си стягам корема инстинктивно по време на процедурата).Май трябва да се жертвам,знам ли...

# 223
  • Мнения: 409
Следобед се освестих малко, та попрочетох какво сте писали.
На Толо направо и завиждам за апетита. Иска ми се и аз да го имам.
Бори - ние с теб викам да си направим сливенски отбор, и аз съм от там.
ЛЕКО БРЕМЕНЕЕНЕ НА ВСИЧКИ.

# 224
  • Мнения: 234
Привет  bouquet
Относно КОРЕМЧЕ- деня в който трябваще да ми дойде бяхме на разходка с мъжо и детето и аз понеже съм си дребничка и слаба, винаги приличам на плондер преди цикъл. Този път обаче корема ми беше бая издут, тогава мъжо отбеляза, че трябва да съм бременна. ТА от него ден насам само се издувам по малко и ако трябва да се определя приличам на бременна в 4-5 месец. С първата бременност едва тогава ми се изду корема, амаа тази нали е втора и вече съм се разтегнала.... Crazy
ХАПКА_ПИЙКА - ям буквално през 30 минути, ако нямам нещо в устата си значи спя Joy
И мен ме боли корема като се натоваря и доакто не полегна не минава!!!

Общи условия

Активация на акаунт