ОКТОМВРИЙКА чака времето да мине, да вземе отпуск и да си почине!

  • 18 276
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 206
Привет неденишки и от мен!
Не мога и не мога да си поспя до късно Sad, все се каня и все по ранни зори се оцъклям, но в тези жеги май няма изгледи а подобрение на ситуацията - ще си кажа от сън спомен няма и това е Hug
Желая ви лек ден, да съберем силички за новата седмица Peace
Мненията ви за количките са много полезни продължавайте в същия дух, аз не вземам отношение, понеже нищо не отбирам, но с интерес следя вашите!
Сев - дай снимка на твоята количка Wink

# 46
  • Мнения: 899
Добро утро! Преди малко гледах интервю с Мазнейкова (красива жена). Говореше за неща, през които вече минахме, но все пак. Препоръча  през 22-24 г.с. ФМ, преглед с доплер при жените с хипертонии и бъбречни проблеми и задължително преглед на шийката на матката. Едно неприятно потвърждение на това, което лекарите ни препоръчват: Имам позната от Бургас, бременностите ни вървяха почти едновременно. Почти по едно и също време ходихме на ФМ ( 22 г.с.). При нормално протичаща бременност, без никакви усложнения още в Бургас са открили при прегледа нещо съмнително, пратиха я в Сф при Димитрова във Фемина и след лекарска комисия в Майчин Дом махнаха бебчето, имало някаква аномалия, несъвместима с живота. Дано не ви стресна, всички знаем, че се случва. Просто като научих се замислих, че тези платени прегледи не са глезотия ( такива мнения имаше край мен ), а са си необходимост, медицината напредва и е нормално да се възползваме от това. Това, че са платени и недостъпни за много майчета от по-малките градове и села дано скоро се поправи, т.е. Здравната каса да накупи апарати и да обучи повече специалисти. Тогава вече може и да ги включат по ЗК и всяка жена да ги прави. Мен лично док не ме информира, добре че бяхте вие и като цяло форума, за да мога сама да взема решение, че е хубаво да си направя ФМ   bouquet.
Пуканка, дай снимки да си поизплакнем очите  Mr. Green. И аз като много други момичета няма да имам специална стая за бебка и няма да изпитам удоволствието да обзавеждам  Cry. Имаме си само кухня, детска стая на баткото и хол, който превърнахме и в спалня, когато Дидо поотрасна. Тесничко ни е, бебка ще е при нас засега, а по-нататък ще мислим.
Хайде, лека почивка и приятни разходки днес  Hug

# 47
  • Мнения: 42
[sfkbfk]. имаш предвид, че количката е за седнало положение ли? За това ли не може малко бебче да се вози в нея? Ако е за това тя има и пълно легнало положение. Добре е, че ни казваш тези неща, защото не ми се иска да взема грешната количка! А за Cangaroo от няколко места чувам, че се чупели много и за това не съм ги и разглеждала. Ще потърся и други и ако си харесам модел ще го споделя с вас Simple Smile! Лек неделен ден на всички мами!   bouquet

# 48
  • Мнения: 817
Добро утро, сладурки! Голямо мотане падна вчера, то не било лесно да си избереш количка  ooooh! Бяхме тръгнали за Кенгуру, но си взехме Чиполино в крайна сметка, защото отговаряше на всички изискавания, които ми казаха близки приятелки, а т.е. сменящ се кош, за да бъде бебето с лице към майката, регулираща се височина на дръжките, покривало, дъждобран, кош за автомобил и т.н. Та, моделът е Пуки, единствено не успях да си взема неутрален цвят, както исках и затова ще е розова, във вторник ще пристигне. Ето и снимки

Иначе аз отдавна съм започнала да пазарувам, още от втори месец. Вчера си взех и един куп дребни работи като: четка за чише на Chicco , която ми се видя много твърда, дигитален термометър , комплект за маникюр , комплект четка + гребенче в синьо-зелено , аспиратор за нос на Chicco, едни буйки и комплект шапка, ръкавички и буйки, една хавлийка и една непромокаема подложка за креватче. И май е това  Blush

# 49
  • Мнения: 678
Здравейте и от мен.
Сев честити покупки  Peace Аз с баткото си бях взела четката и гребена на Чико и определено ми свършиха много добра работа, когато се появиха крустите по главичката, от комплекта за маникюр май единствено ползвах ножичката, че иначе при нас и без това е проблемч рязането на нокти  Mr. Green
За четките за шишета мисля, че всичките са такива. Аз затова съм доволна от шишетата на Авент, тъй като са с широк отвор и може спокойно да се мият с мека гъба, което предполага липсата на драскотини по пластмасата.
За количките не искам да пиша повече, тъй като всички сме различни, всички желаем най-доброто за бебето, но едновременно с това се съобразяваме и с цената, която можем да си позволим  Peace
Алис аз за Мазнейкова си имам специално мнение и отношение  Twisted Evil Права си, че най-добре ще е държавата да ги пусне тези изследвания и по ЗК, но реално погледнато ФМ се извършва на обикновен ехограф. 3Д си е наша глезотийка  Grinning Така, или иначе, като се замислим реално на никоя от нас не са издали касова бележка със сумата, която сме платили, а ако си я поискаш те гледат като луда. Реално ако сметнем какъв приход е това, на какъв минимален разход и пресметнем колко спестяват тези хора от данъци ще се окаже, че спокойно с тези пари, ако влязат в бюджета, могат да се купят солидно количество качествени ехографи.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Браво Севче. Ама то голям кеф било да разглеждаш покупки, а още понеже не сте много активни в това отношение, го изпитвам за първи път. Заедно с вас се вълнувам за покупките ви, и знаете ли, мисля, че това даже снощи ми се отрази на съня. Tired Сънувах ужасен сън, как съм родила бебчо преждевременно, напълно неподготвена, нямам дрешки и нищо.Наложи се да го пременям и нямам ни памперс, ни дрехи. накрая ми попадна едно старо скъсано одеяло и го завих милото с него. Cry Много гаден сън. За капак всичко това се развиваше в някакъв автобус и нямаше как да измия оаканото му дупе.  Дано не сънувам повече такива кошмари, че ревах през цялото време докато сънувам.
Дефакто аз съм вече напълно подготвена за Пуканчо, ама все ме е страх нещо да не пропусна, плаша се от този 6ти месец много, защото аз съм родена недоносена.  

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 723
Сев да ти е четита придобивката,да е полезна и приятни емоции само да ти носи Peace
Пуки ,душице ,мила обикновено лошите сънища са на добре!!!!! Hug
Довечара да пиеш чашка топло мляко и да спинкаш като къпано бебче!!!
Това е заповед,а не концерт пожелание! Heart Eyes
Шегата на страна всички изпадаме понякога в едни такива настроения и нормално е да прехвърлим всички тревоги на подсъзнателно ниво,така че мили майчета самоуспокуени му е майката!!!!Много ви Hug Hug Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 183
Пуки, мила, и аз съм сънувала, че бебка ни е сварила неподготвена и тъй като не мога да обикалям по магазините още на другия ден спретнах за мъжо списък с най-важните неща със съответните линкове към продуктите (да се ориентира какво да търси), че ако изпадна недай си боже в тази ситуация да можем да реагираме бързо. Дано на никой не се случва бебо да го изненада неподготвен. И аз с нетърпение чакам да свърши този 6-ти месец, поне в 7-мия да сме. Стискайте кълки и се пазете! Peace
Пуки, с нетърпение чакам снимки от детската стая. Честит джип! Гледай да не се подрусваш сега много много.

Сев, честити покупки! Наистина е много вдъхновяващо човек да ви гледа красотите, които избирате за малките си съкровища.  Simple Smile Пак предлагам всеки да си направи отделно албумче със снимки на покупките, защото ще стават все повече.

Вчера си премерих обиколката на корема в легнало положение - 90см. Не знам вашите колко са, но честно казано си мислех, че на този етап ще съм по-огромна. Майка ми е качила 22кг за цялата бременност като не се е спирала изобщо, а аз 4кг до тук с много лежане и ядене. Пък уж имаме една структура. Знам ли колко ще се окръгля до края  Laughing

Последна редакция: нд, 06 юли 2008, 12:26 от mylili

# 53
  • Мнения: 678
Пуки не ща да се караме или спориме на тази тема. Разбирам твойта гледна точка, тъй като си в сферата на частния бизнес, но също така съм се сблъскала с толкова сфери на икономиката и съм направила анализ на толкова фирми, че съм се убедила, че не всичко е едностранно  Wink А относно осигуровките аз си направих избора много отдавна, когато разбрах какво е да си болен един месец от пневмония и болничните да не стигат да си покриеш лекарствата, понеже работодателя е отказвал да те осигурвява на повече от мин. праг. НАистина плащам високи осигуровки, но си отгледах спокойно детето до 9-месечна възраст, без да съм зависима от никой.Върнах се на работа, тъй като ми предложиха по-висока длъжност и заплащане - съответно сега ще мога да си отглеждам спокойно и двете бебета, без да съм финансово притеснена  Wink
Не знам все ми се струва, че ако си промениме малко мисленето и започнем да мислим за утре, а не само за днес, страната ни ще тръгне на добре, защото си мисля че сме работлив народ, просто терикатлъка ни е малко в повече  Wink
За сънищата сънувам повечето пъти кошмари  Sad Опитвам се да не ги тълкувам и да не им обръщам внимание, че иначе ще изтерясам  Crazy

# 54
  • Мнения: 678
Хей мацки и аз чакам с нетърпение да вляза в 7 месец  Grinning Май тогава ще се поуспокоим всички  Praynig
За покупките предпочитам всичко да имам предварително, че още ми е като кошмар как един татко със свекървата бяха тръгнали да пазаруват, докато майката беше в болница и й звъняха непрекъснато по телефона - това ли да вземем, или другото  ooooh! А и свекървата искаше да купи креватчето, ама гледаше, ако може да е по-евтинкото - може би е нямала достатъчно пари жената, ама по-добре да ми дадат колкото са решили да заделят, пък аз ако реша ще си додам още, но да е това което съм избрала  Grinning

# 55
  • Мнения: 678
Сядам да пиша теми за държавен изпит, че мойто мъж има такъв на 16-ти  Grinning Стискайте палци да го вземе и да може после да ни отделя внимание само на нас  Grinning Пък аз ще се пробвам да ме запишат и мене в неговата диплома, та да си имам още едно в редицата  Wink

# 56
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравейте bowuu, честито на всички с новите покупки, аз изчаквам все още, защото просто нямам време кога да обикалям. Не мога да си взема отпуска, за да могат колежките ми от отдела да си починат това лято,пък и чакам всеки момент да изберат заместничката ми,която ще обучавам, тъй че плътно до 45-дневния болничен съм на работа
А почивните дни не са ми достатъчни, но много се радвам като пускате линкове и снимки на покупките ви, така се ориентирам и аз от какво имам нужда

Пуки-за съня ти, някоя мама написа, че всички лоши сънища са на хубаво и обратното-красив ли е съня, по-скоро вещае грижи. Не тълкувай, а просто го забрави Grinning

Искам да питам [sfkbfk]   за количките Graco-стори ми се,че веднъж беше пускала линк с такъв модел колички,които струваха някакви си 50$, имаш ли впечатления от тях? Ето това е една тяхна количка,която обмислям теоритично подходяща ли е за нашия случай.

Ето линк с подробно описание на модела
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /4451/language/bg

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Да, наистина аз гледам от моята си позиция и нещата с които ние сме се сблъсквали в дребния бизнес. Персонала ни е доволен и предоволен. Смятам че вземат много добри заплати, имат супер работно време, и не им пестим осигуровките. Факт е, че който е почнал работа при нас, не е напускал, значи е доволен. Пък и ние често ги питаме, има ли нещо което да не им харесва и да искат да коригираме. Аз се нервя от други работи, ама няма значение. Мананче, не съм изказала това за да те ядосвам.Ни най-малко целя това, и много си те харесвам и обичкам. Heart Eyes Просто лична позиция.
А сега ви оставям и отивам на вилата, че правим едни големи ремонти там  Whistling боядисваме, копаме, септични ями копаем и такива разни. Close

# 58
  • София
  • Мнения: 183
Димитрова, количката изглежда много добре уплътнена за през зимата. На мен ми харесва, защото ми прилича на количката, на която сме се спрели за сега  Wink Ето линк: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3474   
Виждала съм я на живо (племеника ми има такава, е не в розово) и не мога да изтъкна и един недостатък. Най-много ми харесва, че е лека, уютна за зимата. Това за отделните дръжки никога не ми е правило впечатление да е проблем. И явно е здрава.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Димитрова, количката изглежда много добре уплътнена за през зимата. На мен ми харесва, защото ми прилича на количката, на която сме се спрели за сега  Wink Ето линк: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3474   
mylili , Peg perego Pliko е също в списъка ми за наблюдение Wink, даже вече ми я демонстрираха в два магазина, разликата между двата модела на Пег Перего и Грако е ,че на Грако-то може да се обръща коша с лице към майката, Пег Перегото също имат такъв модел-Plico Switch и като пари го докарва пак към 780лв
Незнам доколко важно е това, бебето да е към майката,докато е съвсем малко.

Общи условия

Активация на акаунт