Отговори
# 15
  • Мнения: 183
От няколко години има изпълнително дело срещу мен заради нежеланието на детенце да посещава баща си.Ако мога да помогна на някой-насреща съм

# 16
А някоя от вас , тук пишещите замисляла ли се е , че има и бащи, които искат да виждат децата си, но са възпрепятствани от "майки", решили да отмъщават чрез децата си? Моят случай е такъв, и само и единствено благодарение на ЧСИ успявам да видя синът си. Майка му, или по точно биологичната му гледачка, както я наричам аз , до преди намесата на ЧСИ не ми беше позволила да го видя 9 месеца. Да ви питам вас, ако не ви дават да си видите детето 9 месеца как ще се чувствате?!?! Не съм изверг, нормален мъж съм, просто един ден осъзнах, че не искам точно тази жена, но за секунда не съм се отказвал от детето си. И ще я гоня до дупка, за да й взема правата. Никоя жена не може а се нарече "майка", когато водещото в животът й е собственият й егоизъм, а не доброто на детето й. И да ,  има вратички, но когато ги знаеш, знаеш и как да ги държиш заключени.
На тези от вас, които смятат , че бащите са изроди- може във вашият случай да е така, но вие сте ги избрали за бащи на децата ви, сега носите отговорност. А ако те наистина са чак толкова опасни , колкото ги описвате, има институции които да освидетелстват това и да преценят кое е най- добро за детето. Но внимавайте, същото може да се случи и на вас.

# 17
  • Мнения: 183
На тези от вас, които смятат , че бащите са изроди- може във вашият случай да е така, но вие сте ги избрали за бащи на децата ви, сега носите отговорност.

Нека не звучи заядливо,но......

# 18
Абсолютно подкрепям В.Генов ,наистина има много бащи в тази ситуация.Майката освен,че се опитва да отмъсти ,може да има и други подбуди /финансови например/ и тогава какъв е варианта бащата да види детето си?  Thinking

# 19
  • Мнения: 16
според мен тук основният въпрос е когато бащата отмъщава на майката......как майката да защити себе си и интересите на детето си

# 20
според мен тук основният въпрос е когато бащата отмъщава на майката......как майката да защити себе си и интересите на детето си

Да,но под предлог,че защитава интересите на детето,майката по някой път извършва неземни глупости /да си изразя по-меко/ и тогава как да се защитят бащите?

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Случаи има всякакви. Вършенето на "неземни глупости" не се определя от качеството майка/баща.

# 22
Случаи има всякакви. Вършенето на "неземни глупости" не се определя от качеството майка/баща.

 Майка/баща не са качество.Просто в някакъв момент човек решава,че иска да стане родител,но никой не му прави оценка доколко е годен за това.И когато единият/или и двамата/,не са достатъчно "качествени" се извършват "неземните глупости".
И в никакъв случай не съм съгласна,че бащата само,за да "отмъсти" на майката,прави всичко възможно да види детето си.

# 23
  • Мнения: 183
 
 И в никакъв случай не съм съгласна,че бащата само,за да "отмъсти" на майката,прави всичко възможно да види детето си.


Значи нищо не си видял/а!

# 24
[/b].


Значи нищо не си видял/а!
Напротив и точно заради това изказвам мнение.Познавам няколко случая около мен,в които майката прави какво ли не,за да прекъсне връзката между бащата и децата.Първо започват да им вменяват,че той ги е зарязал/децата/,после се започва "рекет",след това настройване с/у новия партньор и т.н.И всичко това продължава с години,докато не си намери мъж или просто не й омръзне.А какво се случва с децата през това време ?

# 25
  • Мнения: 62
Умишлено не пускам темата  в Родители отглеждащи сами децата си, защото мисля че темата е по-глобална.
Искам мнението на запознати с дейността и правомощията на , тази за мен нова структура Частен съдебен изпълнител. И съответно коментари на текста в чл. 528 от ГПК, за т.нар. доброволно предаване на дете.
Нашият конкретен случай е следният:
Сестра ми след постановено от съда решение, да дава детето на биологичния баща се сблъска със следната ситуация. БНД идва пиян и надрусан, не може да се държи на крака , но шофира, тя отказва да му даде детето и седмица по-късно получава покана от Частен съдебен изпълнител. В тази покана, уж благовидна на пръв поглед прочита, че е осъдена да предава детето, или на бащата доброволно, или ЧСИ може да го изведе от дома му , дори и без присъствието на другия родител. Ако майката не предаде детето , е задължена да заплати  400лв. глоба на ЧСИ. В прословутия чл.528 от ГПК е упоменато, че Соц. служби по закрила на детето съдействат на ЧСИ , да обяснят на майката , а ако се наложи и на детето , предимствата на доброволното предаване и санкциите , които следват ако то не се изпълнява.
Имам следните въпроси, що за институция е този ЧСИ, и що за правомощия са му дадени, след като , полиция, кмет и Социални служби съдействат едностранно на него и не мислите ли че текста от ГПК е дискриминативен???
Всички знаем колко трудно се отглежда едно дете и каква отговорност носи родителят , който го отглежда, за да може законодателят с лека ръка да предостави възможността , то да бъде отнето и предоставено на безотговорния, напуснал дома си и не полагащ никакви грижи, отделно застрашаващ живота и здравето на малкото създание, човек.

Нещо много не ми се връзва написаното от теб - пиян и надрусан...такова нещо няма.Защо не е извикала полиция, за да установи.То е ясно че всеки гледа от своята камбанария, ама такава глупост пиян и надрусан недей да я споменаваш вече.
Сестра ти при непредаване на детето още 2-3 пъти има сериозни проблеми.А санкциите са ясни - парични, пробация, присъда и отнемане на родителски права.

# 26
  • София
  • Мнения: 803
opiate след всичко през което премина семейството ми и близкото приятелско обкръжение , мога да кажа че наистина на много неща се нагледах като ангажираност и неангажираност на институциите.
Постът  ти ми изглежда доста незрял, да не кажа безхаберно хейтърски ....

# 27
  • Мнения: 62
opiate след всичко през което премина семейството ми и близкото приятелско обкръжение , мога да кажа че наистина на много неща се нагледах като ангажираност и неангажираност на институциите.
Постът  ти ми изглежда доста незрял, да не кажа безхаберно хейтърски ....

Просто още с думите "пиян и надрусан" си загубила наполовина борбата.
Я вземи и се пробвай да се надрусаш и после да се напиеш, а може и обратното - да се напиеш и после да се надрусаш.По-голяма глупост, като довод пред съд не мога да си представя.Успех.

# 28
  • София
  • Мнения: 803
От много време не съм влизала във форума, но като ти видях поста и ме ръчна , та да ти го рекна направо
НЕ`АМ НУЖДА НИ ДА СЕ ДРУСКАМ НИ ДА СЕ НАПИВАМ БЕЙБИ ТА ДА СЕ ПРОБВАМ ДА ГО ПРАВЯ
КОНСУЛТИРАЛА СЪМ СЕ СЪС СПЕЦИАЛИСТИ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ В ОБЛАСТТА , НЕ С НЕ`КВИ НЕЗРЕЛИ ОТВОРКОВЦИ, ТА ЧАК ПЪК ДА МИ ДАВАТ СЪВЕТИ ДА СЕ ПРОБВАМ
АЙДЕ ДА НЕМА НУЖДА  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт