Срещата със СЕПТЕМВРИйското човече вече не е толкова далече!!!

  • 11 806
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 79
Ееех на добро ще ни е тази темичка Hug!
И двете героини са добре, а едната и рожденничка.
 newsm59 Иринка да си жива и здрава и бебо в тебе да е добре Hug.
Радвам се, че така завърши тази одисея, не само с добри новини, но и с празнуване.
  bouquet

# 16
  • Мнения: 3 926
Иринче Hug Hug Hug Да си здрава, миличка, и ти, и мъжете ти! Да те гледат и на ръце да те носят, включаително и малкия сладък Нероденчо Hug Той да ти е най-големият подарък, когато му дойде времето Hug

С две думи - аз съм вече на софийска земя Confused Не, че ми е особено приятно от факта, но пък бебо ще трябва да се роди тук Wink Тъй де, единия ден на морето напарво си се бях запътила за болницата, ами добре, че бургаската болница не е най-привлекателното място, че стиснах зъби, полежах и контракциите и болките отидоха на кино Wink То всичко пак тръгна от бъбреците, ама нейсе. Не остана, дет се вика Grinning Ако слушам последния ехографски преглед вече трябва да съм в деветия месец, обаче мен вече машинките не могат ме излъга Grinning Гърмян заек съм - докато не излезе бебето не вярвам нито на размери, нито на килограми, дадени от машинките Naughty Живи и здрави като се появи ще видим какво, къде и колко Sunglasses
Хайде всички с контракции - ОПРАВЯЙТЕ СЕ! Още малко им трябва на бебковците и ще са готови да излизат, но все пак - колкото по-близо до термина, толкова по-добре. Тъй че - всички бебоци по местата, има време до старта Hug
Иначе почивката мина страхотно. В началото ни беше малко терсене, че всичко в комплекса е на френски и за французите, но пък аз отбирам от езика и накрая дори на представление ходихме и на френска караоке вечер Grinning По някое време като качи Иван снимките ще пусна малко снимчоци да видите син кит на плажа Mr. Green Единия ден се уцелихме с една друга бременюга на брега и се оказа, че сме с еднакви термини (доколкото си знам термина Mr. Green Wink) А на нея и първото й детенце е родено на 23 август. Като цяло беше пълно с бременни, при това повечето с втори или трети деца. На мен плажът ми понасяше най-вече след 17 часа следобед, затова нямам много тен, но пък си имам достатъчно по рождение, та не е беда Wink Честно казано стоенето в морето не ми понасяше на стомаха Confused Живите вълни лашкат, лашкат... и храната от ол инклузива започва да иска амнистия Wink Обаче организацията беше супер - сутрин Сияната с баща си на плаж, аз лежа в стаята. Следобед всички спим, в късния следобед си носим телесата до плажа този път комплект цялото семейство, после вечеряме и пийваме по нещо на бара... Последната вечер бебо се облажи с едно мохито и на следващата сутрин беше кротък Wink Само побутна да се обади, че е ОК и пак заспа Laughing абе почивка, ама с опашка. Хубаво беше, но за съжаление кратко. Замисляме като се роди дребото пак да спретнем нещичко, но да сме живи и здрави ще видим как ще се нагласим Grinning Praynig
Стига съм ви се обяснявала ooooh! Целувки и вече съм на линия - редовна и досадна Hug Hug Hug 0898 62 02 58 ми е телефонът. Може да го лепнете отпред Hug

# 17
  • Мнения: 400
Иринка- newsm59Да си жива и здрава,слънце HugРадвам се за добрите новини/и на Мерлинката също Peace
Елс-мерси за темата  bouquet
Сонче-ми да вземеш да се пробваш през устата да го изкараш,бе мила JoyМариам - тя,че нали от долу за нея-"мисията невъзможна" Laughing
Асе-добре дошла HugРадвам се,че сте си изкарали добре WinkЗнаехме,че си на почивка,ама и теб те мислехме,че с твоя объркан термин ooooh! Joy

# 18
# 19
  • София
  • Мнения: 3 114
Иринче, да си жива и здрава! Желая ти много радости с твоите мъже и винаги да бъдеш така усмихната и позитивна!  Hug


els, ще ти пратя на лични телефона си.  Peace Благодарско за темичката- заглавието звучи много окуражаващо.  Simple Smile

Да се разпиша и аз днес с един малък инцидент.  Sad  В кухнята имаме дървени сгъваеми столове. Сядам да обядваме и.....столът се разпада под мен, а аз се пльосвам на земята с гръм и трясък.  ooooh! От удара по дъното на таза се изпуснах и малко се напишках.  Embarassed В първия момент си помислих "Край, тръгнаха ми водите". Отидох до тоалетната, видях, че повече нищо не потече, пък и това, дето беше потекло, си миришеше на каквото си беше Wink..... Все пак доста се уплаших и дори се зачудих дали да не звънна за един спешен преглед, но после размислих и си легнах да поспя.  Simple Smile Да чукам на дърво, засега всичко изглежда нормално- нямам контракции, чувствам се добре, обаче си помислих как от едно никакво може да стане беля.... Sick

Относно помощта на свекървите- и аз съм от отбора на отказващите помощ.  Laughing Хубаво, че свекърва ми все пак пита дали искам да ми помага, та имам възможност любезно да отклоня. Присъствието й ме натоварва повече, отколкото ми помага, освен това постоянната й загриженост за бебето, непрестанните съвети за едно или друго, компетентното мнение за кърменето определено ми идват в повече. Навремето като млада майка е имала късмета веднага да й слезе много кърма, чак е давала и за едно друго бебе. Заради това изобилие е имала възможност веднага да сложи бебетата си на режим от 3 часа, което при моето оскъдно отделяне на кърма е просто немислимо, но тя продължава да настоява, че трябва да се създава режим от самото начало.  ooooh!

Асе, добре дошла!   bouquet И на мен познати ми докладват, че това лято има много бременушки по плажовете.  Wink

Иринке, радвам се, че опасенията ти се разсеяха. Хубаво да отпразнуваш днес!  Grinning

# 20
  • Варна
  • Мнения: 9
Ирина  newsm59
Пожелавам ти повече никакви проблеми до като дойде време да се ражда бебчето  Hug
Радвам се, че всички притеснения отпаднаха. Сега остава и Пате да си дойде от болницата добре и всичко ще е спокойно както си беше досега.
Ето и Асето и тя се отчете и се завърна в нашите редици Hug Вече може да дишаме по-спокойно  Grinning

# 21
  • Мнения: 133
ЕЕЕЕ, добре сте ми дошли всички   newsm51
Иринка, радвам се, че всичко е наред  Hug За рожденния ден  newsm67 много здраве ти желая, да си много обичана и обгрижвана от всички мъже в семейството и септември месец да посрещнеш едно хубаво и здраво подаръче   bouquet
Merlinkata дано всичко е наред  Hug Задължително да кажеш как е минало при док  Peace А защо не си вземеш почивка и не постоиш малко в вкъщи?
Асенцееееее добре дошла  Heart Eyes Чакаме снимки да видим  Hug
Чакайте сега да ви кажа за моята свекърва, която всъщност ще ми стане свеки след точно 14 дни  Crazy Тя историята е толкопва дълга, че и 15-те страници на отчетната тема няма да ми стигнат, но с две изречения ... жената беше толкова любезна, че ме покани да отидем двете на меден месец след като подпишем #Crazy. Няма такова емотиконче, което до опише реакцията ми в тая ситуация  #Shocked

# 22
  • Мнения: 3 926
Ооох, за свекърви ли ще си говорите ooooh! Сонче, твоята печели по точки с това предложение Wink Laughing Направо избива рибата. ooooh!
Моята е от средния калибър. Не се налага, но пък на моменти такива коментари хвърля, че... ама нормално е. Чужди хора са. Аз мъжа си, когото обичам и съм избрала не мога да трая на моменти, че какво остава за родителите му Confused
Нали сега бяхме при тях за малко. еми хората се чудят как да вземат детето, за да ни оставят за малко на саме Grinning Всичко ОК, обаче я возиха в колата си без да ни кажат, защото знаят, че нямам доверие на свекър ми като шофьор. Е, няма да ви казвам как се ядосах. В този натоварен трафик в Бургас в момента, те са я возили гушната на задната седалка. И да им обясняваш, че веднъж стават белите, все едно на стената говориш. И затова няма да им я оставя. Мислех да им я дам за седмица сега като свърши яслата, но няма да ги огрее. Защото и да им монтирам столчето пак няма да я возят в него. Затова - няма и да я гледат Crossing Arms
Нашите много са ми яли попарата по този въпрос. И сега вече слушат Mr. Green
Иначе ме пита жената какво да вземе за бебето. И аз, както се сещата казах - нищо. Защото всичко си имам от приятелки. Ще прегледам като пера дрешките и ще кажа от какво имам нужда евентуално. Иначе да знаете какви красоти купихме от Фокс Crazy Имат промоция - плащаш 2, взимаш 4 дрешки и купихме две за Сияната и две за малчо. Та дребния се сдоби с дънков гащеризон и риза с дълъг ръкав, а кака му с бял дънков гащеризон и страхотна туника Grinning Мнооого бях доволна от пазара Flutter

# 23
  • Мнения: 57
Асе добре дошла липсваше ни Hug Hug Hug радвам се че сте си изкарали добре. И ние тази седмица заминаваме за Бургас малко при нашите за 2 седмици пък и да се порадвам на родния си град Flutter
Сонче твоята свекърва наистина ме стъписа как така с вас на меден месец Shocked

# 24
  • Мнения: 7
Иринката Честит Рожден Ден,   newsm59 много здраве, щастие, живо и здраво бебенце през септември. Мъжете в къщи да те поглезят едно хубаво.
Мерлинка стискам палци всичко да се уталожи newsm10 .
Асе добре завърнала се wavey радвам се че си доволна от почивката.
Суити неприятно преживяване си имала и то на свой терен. Важното е че с беби сте добре.
Мирката при мен два дни бебка беше много мързелива и го раздаваше адски лежерно, помръдне едвам едвам и после пак отнесе плувката. Естествено аз много се бях стегнала от това и се чудех как да я активизирам...,е днес вече е в пълна форма. Явно тези диваненца си имат почивни дни, ама мен тези почивни дни направо ме скапват от притеснение. Та явно след бурна нощ и твоето бебенце си е взело почивка и сега нанунчи. Нема да се косиш.
При мен апетита расте експоненциално  newsm22 , вече не знам кво да ръфам  Animal Pig, кръста ме боли, кандилкам се като гъзззка  newsm57 , и като прочета как някои момичета не им се яде  ми иде да се гръмна  smile3511 ..все такива едни позитивни позитивни настроения...

# 25
  • Мнения: 3 926
Пееща, тя не е предложила да отиде с тях, а да отидат ДВЕТЕ със Сончето, докато мъжът й е на работа Rolling Eyes Което е още по-идиотското Shocked

# 26
  • Мнения: 133
Асенце, мила, ми то не е за вярване  Joy Затова на хората им е трудно да го разберат  Joy
BAE и аз съм тези дето все дъвчат нещо  Animal Pig Чак ме е срам от себе си  Embarassed Днес съм изяла около кило шоколад под формата на всякакви десертчета   261uu
Момичета, искам малко разяснение за седмиците и по точно да питам кога бебето се брои за преносено? Нали на термина започва 41-вата седмица  newsm78 От там нататък преносено ли е и колко дни след термина може да се чака  newsm78
п.с. Забравих да уточня, че говорим за случая, в който всичко с бебчето е наред (тонове, плацента и т.н.)

# 27
  • Мнения: 66
Честит празник, на Иринка и от мен!  baloni


Red_sonya, за преносването знам, че горе долу 2 седмици е нормално. Нещо ми се върти в главата, че малкият ми братовчед го преносиха доста повече от 2 седмици...но всичко си беше ок...

Току що ме огря следния въпрос (може и да се повтаря като тема,  newsm78), но все пак какво ви е мнението относно Крем за овлажняване на зърна (примерно тоя на Авент), който се прилага по време на бременността (може и след тва между храненията), за да се подготви кожата на зърната за кърмене и да се избегне разраняването на зърната????

# 28
  • Мнения: 3 926
Кремът на Авент е хубав. Дори много хубав. Друга възможност е да се вземе Лансинох, а ако ви е прекалено скъпо - обикновен ланолин или преварен зехтин Peace И няма нужда от подготовка. Просто при нужда се мажат зърната. Подготовката е добре да се състои в това да се изучат позите за кърмене и правилното поставяне на бебето Peace Така зърната няма да се разранят Grinning
Соничка, повече от 10 дни (всъщност, ако сме честни 7 дни) няма да те оставят да преносиш. ама ти сега не се навивай за преносване Hug
А що се отнася до моя объркан и побъркан термин аз си знам, че в месеца, в който забременях сме правили секс на 29-30-ти ноември и ден-два след това. Тъй че преди август бебочеството няма да се появи Naughty Дори смятам, че след 10-ти ще се появи Peace

# 29
  • Мнения: 934
Здравейте мамчета,  Hug
Аз чета редовно, но нямам много време за писане...гледаме се с малката, ама тя е решила  да ме изстиска като лимон преди раждането... #Crazy...не се спира на едно място и се чуди какво да измисли и каква беля да сътвори.... Mr. Green
ИРИНКААааа да си жива и здрава, мила!  party023  bigdance2  uraМного любов, късмет и хубаво бебенце след 2 месеца! Hug
Дано не се повтаря инцидента от петък!
Мерлинка, радвам се, че си по-добре! Hug Гледай повече да полежаваш, щом така ти е по-добре! Naughty
Аз ще си оставя телефона, на който решите, но не бих искала да го слагам на първа страница.
Лека вечер!!!

Общи условия

Активация на акаунт