КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" 10 - ПОДГОТОВКА ЗА СЛЕД 7 КЛАС

  • 34 191
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 263
Да дам и аз малко принос към темата. Peace

Школи обсъждани и повечето от тях препоръчани от мамите на 7-класници.

http://magnet-edu.com/
http://www.vedi.bg/
http://www.regalia6.com/
http://new.chiron-med.com/

Според мен печелившата комбинация е курс, към дадено училище / или школа/ и уроци, за доиглаждане на знанията. Но всичко зависи от детето.
Ако детето се справя добре и леко с материала, само курс може да се окаже достатъчен.
Мразя системата с уроци / освен когато наистина са необходими/. Пояснявам със следния пример за НГДЕК например тъй като единия изпит е устен, шанса да проникне дете, което не е било на частни уроци при някой от преподавателите е минимален. Не защото детето не знае или защото не е подходящо за училището, а защото не е внесло лептата си в частни уроци. Между преподавателите има нещо като негласно споразумение в смисъл като цяло не се закачат деца ходили на уроци при колега. И така дори едно дете да има енциклопедични познания по история и литература - трябва да ходи на уроци, защото иначе няма шанс! - Ето против това съм!
Скромния ни опит с кандидатстването на Боби/ макар и не 7-мо класник/ - ходи на курс към СМГ /където усвояваше основата/ и веднъж месечно втория срок ходеше на един вид уроци при наша приятелка математичка, за да доизглаждат неяснотите.
Племенницата ми 7-класничка тази година посещава съботно-неделни курсове в СМГ / комбинирани в два модула Математика и БЕЛ/.

# 16
  • Мнения: 4 877
Има ли доброволец да отиде до щаба на мамите с деца, сега кандидатстващи за гимназии и да ги покани на гости и в нашия Клуб?

Това е тяхната тема и горещо я препоръчвам
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=311240.0

В момента едва ли е удобно да се намесваме с въпроси в тяхната тема, така че нека ги поканим при нас и който желае да се включи със съвети.

# 17
  • Мнения: 7 263
Има ли доброволец да отиде до щаба на мамите с деца, сега кандидатстващи за гимназии и да ги покани на гости и в нашия Клуб?

В момента едва ли е удобно да се намесваме с въпроси в тяхната тема, така че нека ги поканим при нас и който желае да се включи със съвети.

"Познавам" една две мами ще им пиша, но наиситина нека не ги закачаме до 11.07 Wink, че сега им е най-напечено.
В нашата тема вече писаха Росс и Стела Мария и двете дадоха препоръки.
май Simple Smile и сега се сещам можеш ли да редактираш първия си пост и да сложиш там линкове към всичките ни теми досега / подредени хронологично и със заглавия да речем/, за да можем като търсим нещо по-лесно да ги откриваме  Hug Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 4 877

май Simple Smile и сега се сещам можеш ли да редактираш първия си пост и да сложиш там линкове към всичките ни теми досега / подредени хронологично и със заглавия да речем/, за да можем като търсим нещо по-лесно да ги откриваме  Hug Heart Eyes

Ехо, ами то си е така от памтивека.  Joy Joy Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 2 020
Здравейте, момичета!  Hug

Днес ми случват странни неща - ето, например, убедена съм, че сутринта се записах в темата, както и Милена беше писала, а сега ги няма постовете ни.  newsm78 Дани, можеш ли да ми разкриеш тази мистерия, че да не се главоблъскам повече?  Laughing В смисъл, ти трила ли си темата, за да я качваш наново, защото виждам и по-различно оформление?  Hug

Как я карате в жегите?

# 20
  • Мнения: 4 877
Здравейте, момичета!  Hug

Днес ми случват странни неща - ето, например, убедена съм, че сутринта се записах в темата, както и Милена беше писала, а сега ги няма постовете ни.  newsm78 можеш ли да ми разкриеш тази мистерия, че да не се главоблъскам повече?  Laughing В смисъл, ти трила ли си темата, за да я качваш наново, защото виждам и по-различно оформление?  Hug

Как я карате в жегите?

и аз съм убедена, че бяхме на 2 стр.
Аз нямам администраторски права и не мога да трия.

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 13:12 от май :)

# 21
  • София
  • Мнения: 2 020
Ясно, нечия метла ме е позамела най-вероятно!   Laughing clean

Сигурно са ни броили за спамърки и хайдееее!  smile3513

И за да не ме заметат пак, да не пропусна да кажа, че гласувах в анкетата - залагам на частните уроци.   Peace

# 22
  • Мнения: 4 447
Здравейте!
Поздравления за събраната информация за частното образование у нас и по света. Вярвам, че всеки ще намери каквото му е нужно в темата!
Аз май се оказвам част от клуба ви, макар да не съм си платила членския внос Laughing. Днес записваме големия син в АК, ще бъде 8 клас. Имам и малко момче, което наесен ще бъде в 3-ти.
Пожелавам ви приятен ден!  bouquet

# 23
  • Мнения: 7 263
камъче точно такива като теб търсихме Hug
Най-напред честито на теб и момчето ти!
Сподели къде и как се готви сина ти за АК?
Малкия къде учи?

Ехо, ами то си е така от памтивека.  Joy Joy Joy

Което и отговаря на въпроса на Софи, как я караме в жегите  Joy

# 24
  • Мнения: 4 877
Камъче и peaches,
ДОБРЕ ДОШЛИ ПРИ НАС!

В предишните теми има доста информация, събрана за АК. Надявам се да съберем в тази тема още.  Hug

Камъче, поздравления за успеха ви!  bouquet Браво на детето!  Grinning

# 25
  • Мнения: 967
Камъче, честито за голямото детенце и АК!

Знам аз, защо половината тема се изпари. Стана веднага след като помолих май да ме внедри първа. По този начин сме навредили времевия континиум и мненията преди моето са се изтрили  Embarassed Жалко! Обещавам, повече няма да правя така!!! Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 1 110
Как я карате в жегите?

На мен не ми се отразяват добре, видяхте ме на предната страница  hahaha Thinking

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И аз се чувствам зле в тия жеги. Добре, че не си подавам носа навън, като ходим да обядваме, се екипирам с шапка и очила и тичам бързо. Joy Вкъщи е много зле, защото сме южно изложение и без климатик.
А в работата не знам какво има, но към обяд започва да ме боли глава и до вечерта съм като пребита, нагълтала се с 1-2 аулина, вчера едва гледах в колата на връщане. Прокрадва ми се чак мисълта за напускане.  Tired

# 28
  • Мнения: 4 447
Много благодаря за топлия прием!
Май, Hug
Много е важна подготовката в 7 клас. Важна е, защото по принцим материалът в 7 клас е по-тежък, взимат се много нови неща по математика и БЕЛ, включват се дисциплини като химия и физика, които децата до този момент не са изучавали. И може би организацията на обучението е по-важна,отколкото самото учене.

Сега, за нашата подготовка.
Готвихме се по математика с курс в НПМГ. По БЕЛ - на частни уроци. И внимание - за АК не сме се готвили! Идеята за АК ми узряваше бавно в главата, а семето беше пуснато в темата за кандидатстване след 7 клас. Отидох на информационната среща и повече не ми беше нужно. Аз исках това у-ще, оставаше да убедя - кандидата и баща му! Laughing
Ще кажа и още нещо, дано не ми се разсърдите. Това, че синът ми е приет там , а не е взимал уроци,  не се дължи на случайност. Разбира се, може и деца, играещи на тото да са успели, но....гарантирам ви, и тези които са ходили на уроци са заложили на хазарта.  Laughing
Като казвам, че не е случайно, имам предвид това, че с това дете е работено много още от 1 клас. Ходило е на състезания, печелело е такива. Странно ми е да го казвам, но.....детето си го извоюва, а аз съм ...ужасно горда  с него. Blush
С други думи, изводите, които съм си направила за другото дете са следните: Хващам го здраво от сега (3-ти клас, малко го изтървах) - не задължително на курсове и уроци. Двамата, заедно, вярвам, че материалът няма да ми се опре  Wink(а как забавно бихме могли да го научим). После, за деца като моите, които са притеснителни, не обичат да се набиват на очи, даже са си будали, подходящи са частните уроци а не курсовете.

Малко объркано го написах (Чукча не писател, Чукча - читател), но...ще се постарая другия път повече.
Имам много да чета в темите!
Благодаря!

# 29
  • София
  • Мнения: 2 020
Знам аз, защо половината тема се изпари. Стана веднага след като помолих май да ме внедри първа. По този начин сме навредили времевия континиум и мненията преди моето са се изтрили  Embarassed Жалко! Обещавам, повече няма да правя така!!! Crazy


Аууу, Радмила, да ги нямаме повече такива връзкарски истории!  smile3503 smile3534 Другия път, моля, оставете времевия континиум на мира, та да не се чудя аз записах ли си или не се записах!  newsm62

Камъче, добре дошла и поздравления за детенце!  smile3525

Общи условия

Активация на акаунт