ЧДГ ЕЖКО БЕЖКО - в Драгалевци - не водете децата там!

  • 14 893
  • 142
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 877
Преди 5 години съм ходила в тази ЧДГ. Не я избрах, но много ми хареса. Беше нова и много хубава. Странно как за 5 години са вече в лоши хигиенни условия. Наистина и аз като се обадих на директорката отказа да ми каже таксата по телефона, но си имаше обяснение за това. Когато отидох (винаги обикалях с Наредбата за откриване на ЧДГ и си отмятах какво имат и какво не), тази жена имаше неверочтна документация. Дори и осигурителните книжки на персонала ми показа. А тогава масово се наемаха какички на изпитателен срок за 2-3 месеца без договор, да не говорим за осигуровки и май без заплати - нали ги обучават. Та тази жена си беше перфектна в това отношение. Тъй като бяха от малкото ЧДГ със собствена кухня и там прегледах разрешителните. "Ежко Бежко" ми беше от топ 3 на фаворитите. Отпадна, защото бяха нови, а аз държах и на доброто образование. Учителките бяха все млади момичета - какички (но поне легитимно наети), но - както мъжът ми каза "Перфектно за детски курорт". Избрахме друга. Но останах с добри впечатления от отношението.
Междудругото аз съм го споменавала в нашата тема - обиколих 20 ЧДГ и всичките си ги проверих с тази Наредба, не съм срещнала нежелание за съдействие.
Ако са стигнали до това дередже тази ЧДГ - наистина много жалко. Не познавам деца от там, за да ви кажа как са с образованието.

# 16
  • Мнения: 851
Ужааас! Габи тръгва на частна детска градина от другия месец и чак се чудя какво ли ще е там. То вярно че в държавните не им обръщат и наполовина толкова внимание, ама таксата е 40 лева. А в частните за 500 да не ти гледат детето някакси ми се вижда прекалено! И за капризните майки съм съгласна, но авторката ми се струва съвсем нормална жена и то реалист - тя не е искала чудеса, просто да мият дупето на детенцето и да му създават хигиенни навици като този да спи с пижамка - кое му е капризното??? Аз очаквам точно същите неща! Съчувствам за преживените неприятности и те съветвам да си търсиш правата.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз пък бих предпочела в тази жега детето ми да спи голичко и завито само с чаршафче - така и си спи вкъщи. Неизползвана пижама посред тия жеги не би ме навяла на мисълта, че детето спи с дрехите, а че спи голо. Разбира се, ако имаше комуникация, щеше да се разбере кое от двете е.
Повечето от негодуванията ми се струват пресилени, освен това за миенето на дупето, щом е чувствително, и за комуникацията.
Дано попаднете на място, където да сте щастливи и да не се получават недоразумения.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Разбира се, ако имаше комуникация, щеше да се разбере кое от двете е.
Повечето от негодуванията ми се струват пресилени, освен това за миенето на дупето, щом е чувствително, и за комуникацията.

Комуникацията за мен е много важна. Точно липсата на комуникация навява най различни мисли.

# 19
  • Мнения: 2 641
абе хора аз дадох дъщеря си веднъж на свекърва ми и за 4 часа и си я взех с адски червен задник чак се беше сцепила кожата около отвора дето пишка. какво пищене и реване не е истина. та вие искате от някав си персонал да мие задници. еми не става.

# 20
  • Мнения: 4 877
3.Храна от градината не се изнася. Плащаш я , но не може да я вземеш ако детето е болно или ти се налага да прибереш детето по-рано- следобедната закуска я губиш.
Рени

Ей това него разбрах. Доста време сме били по ЧДГ и ЧУ, доста съм претенциозна, ама да си кажа честно едва в твоя пост видях такова изискване. Дори и през ум не би ми минало да му искам храната, още повече ако е болно.
И още нещо - аз пък съм от майките, които не обичат други родители да се шляят я в двора, я в сградата на ЧДГ/ЧУ. Причини - всякакви. Да кажем дори само заради болести. Но повечето са още по-основателни.

Ако не си доволна, наистина е добре да избереш нещо друго. И аз съм го правила. Оказа се добър ход.

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 15:20 от май :)

# 21
  • Мнения: 576
аз пък не мога да разбера от какво сте потресени
моите уважения към авторката, може и да е права, но аз не прочетох нищо възмущаващо
Според нея хигиената не била на нужното ниво, с разликата, че тя не е ХЕИ и не определя нивото на хигиена в едно детско заведение.
После не било сменено детето и ползвана пижамката. И в това не виждам престъплението на века. Къде по-страшни и ужасни неща съм виждала, пък и чела тук.
Факт е, че детето е свикнало без проблеми, което наистина може да не е заслуга на персонала, а да са случили на сговорчиво хлапе.
Всяка история има две страни, казвам го, защото има майки способни с въздушните си претенции да те извадят извън нерви когато се мъчиш максимално да им угодиш. И ти писва и накрая започваш да въртиш очи както е писано в началото. Лично ми се случи тази седмица, въпросната госпожа сигурно ще напише някъде някога същото за мен, а аз съжалявам, че ме нямаше да я изгоня на място. Иначе е обиждала целия ми персонал, че за нищо не стават и е викала и крещяла за пълни абсурдни глупости, за които си е виновна единствено и само тя. Но беше човек, с който не можеш да се говори. Е на това нещо не можеш да угодиш.
Нямам нищо лично против авторката, възможно е да е права и сигурно е така, съжалявам за неприятните преживявания, но написах всичко това да кажа, че всяка ситуация има две страни и не сме чули втората.

Мила Каспър,
от поста ти личи, че имаш нещо общо с детските градини. Напълно разбирам и тезата ти да защитаваш ръководството на градината .
Не съм с въздушни претенции и човек, който не знае какво иска. Напротив! Аз искам най-доброто за детето си.
Записахме я в ЕЖКО БЕЖКО - естествено, защото и на мен ми хареса. Харесаха ми помещенията за децата, двора, внимателното отношение на директорката Божкова. Това е истина и не мога да го отрека. Но толкова.....
Дъщеря ми все още не говори, от нея не мога да получа никаква информация - а такава ми е необходима. Нямаше кой да ми я даде. В продължение на седмица  в началото аз търсех информация за детето си - спало ли е, яло ли е, плакало ли е..... неща, които е нормално да интересуват всяка майка. Е, честно казвам всяка вечер детето ми го изнасяше различна госпожа, която нямаше представа за отговорите които търсех.
След една седмица търпението ми се изчерпа и потърсих среща с госпожата която се грижи за Рая. Директорката ми отказа среща с нея - такава и била политиката. Обясни ми , че всичко е наред.
За смяната на памперсите - аз съм молила над 10 пъти директорката, да я мият. Кожата на детето е чувствителна. Не става с бърсане с мокри кърпи - трябва да се мие и да се сменят памперси редовно. Занесох в градината хавлиика, сапун... памперси / което е нормално, разбира се/. Ефекта беше нула.
Редовно Рая беше с червено дупе.... редовно почти всяка вечер плачеше когато я миех. Петък , събота и неделя-  тъкмо оправим дупето - в понеделник вечер пак е зачервено. Търпях достатъчно дълго - както казах посещаваме градината от 01.04., но търпението ми се изчерпа.
Никога не съм имала претенции относно това, че дрехите на детето ми са мръсни - а съм им дала дрехи за преобличане, че е яло и не е измито след това / редовно по лицето и имаше засъхнали сокове, млека и прочие/, че краката са и целите в рани - случва се деца са. Но да не смениш един памперс за деня - Уважаема Каспър - ми се струва направо немърливост.
От четри дни дъщеря ми е в ЧДГ НЕМО в Драгалевци. Адаптира се веднага. Не смея още да ги хваля, но разликата е огромна! Вече нямаме зачервено дупе. Всеки ден ми дават пълна информация за детето - без дори да я искам. Мога спокойно да влизам в градината - не, че това е най-важно. Но за сега съм доволна и вече съм спокойна.
А на теб мила Каспър искам да ти кажа, без да се обиждаш, че ако ти имаш частна градина или си директор в такава/ не знам професионалния ти статус /, и да коментираш, че ще изхвърлиш родител от градината си - значи и при теб има проблем. Нормално е да се полагат грижи за децата - за да крещи един родител по персонала, СЪС СИГУРНОСТ има проблем, пък било и то проблемче.
Да отглеждаш  чужди деца - е необходимо голям професионализъм, опит и любов. Не на всеки му се отдава - запомни го! А.... и дали персонала ти е толкова добър....... незнам, както казваш -  винаги има две страни!

Мили мами,
написах темата, не за да си изкарям яда - напротив - като предупреждение.
Искам да знаете... Да внимавате на кого поверявате децата си и да търсите правата си.
Не ми пука дали яслата струва на месец 40, 480 или 2500лв. Мога да си позволя и скъпа ясла - но това не гарантира по-добро гледане на децата, за съжаление.

Пожелавам на всички Ви вълшебен уикенд!

Рени

# 22
  • Мнения: 576
Аз пък бих предпочела в тази жега детето ми да спи голичко и завито само с чаршафче - така и си спи вкъщи. Неизползвана пижама посред тия жеги не би ме навяла на мисълта, че детето спи с дрехите, а че спи голо. Разбира се, ако имаше комуникация, щеше да се разбере кое от двете е.
Повечето от негодуванията ми се струват пресилени, освен това за миенето на дупето, щом е чувствително, и за комуникацията.
Дано попаднете на място, където да сте щастливи и да не се получават недоразумения.

На един родител - едни неща му правят впечатление, а други не и обратното. Всичко е въпрос на гледна точка.
Не знам за теб какво е пресилено или не, само ти пожелавам никога да не попада детето ти на такова място, за да не пишеш после по форумите като мен и да те обвиняват в претенциозна и недоволна майка.

# 23
  • Мнения: 6 206
Писах, писах, но коригирам
Нямам общо с никоя детска градина
Да, ти си правото си да смениш градината
Пожелавам ти успех в новата

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
На един родител - едни неща му правят впечатление, а други не и обратното. Всичко е въпрос на гледна точка.
Не знам за теб какво е пресилено или не, само ти пожелавам никога да не попада детето ти на такова място, за да не пишеш после по форумите като мен и да те обвиняват в претенциозна и недоволна майка.
Разбирам и затова казах, че за мен е пресилено - да се държи на пижамата в тази жега, да се изисква да се взима храната за вкъщи, особено пък когато детето е болно (с него ли ще ходиш до градината, ще го оставиш вкъщи или ще изискаш и да ти докарат храната?), да искаш да ти върнат парите при болест - освен ако не е регламентирано в договора, в противен случай е по желание на директора; от качеството на хигиената - тя се е променила от 1.4.08 насам (казваш, че преди да си дадеш детето в това заведение, то ти е харесало все пак)?
Има резон да си недоволна от лошите грижи за детето ти - за смяната на памперса, както и за липсата на комуникация м/у теб и учителката на дъщеря ти.
Съжалявам, че си приела моя отговор като упрек, наистина в някои неща според мен излишно си се вторачила, но имаш и достатъчен повод да си недоволна и да се решиш на промяна - все пак детето страда. А и в края на краищата какво ти пука, кой в какво те обвинява, важното е твоето семейство да е щастливо.

# 25
  • Мнения: 576
Между другото - въпросната госпожа Божкова има нова ЧДГ в кв. Левски - Г- информацията ми е от една мама от друг форум. Като науча нещо повече - ще пиша.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Радвам се , че сте попаднали в добра градина. Дано да са съвестни и всеотдайни учителките. От това по важно няма за отглеждането на нашите деца.

# 27
  • Мнения: 576
Привет на всички мами отново!
Какво ми се случи вчера. Влизам в един магазин на път за яслата на Рая и в него зад щанда стои една от госпожиците, от въпросната детска градина ЕЖКО БЕЖКО в Драгалевци. Бях изумена!!! Обясни ми, че е напуснала, защото директорката се държала много грубо с персонала, режела им от заплатите за щяло и нещяло и не им разрешавала платен отпуск. Много се зарадва, когато разбра, че съм я преместила в друга ясла. Каза ми, че детето ми много е плачело там. Никой не му е обръщал внимание.... памперси рядко се сменяли, а миене на дупета - никога. Много мъчно ми стана...... колко ли е страдало детето ми...
За храната ми каза, че масово са яли грис и кремчета - ПРЕДСТАВЯТЕ ЛИ СИ!!! Плодове и зеленчуци - НЕ СА ИМ ДАВАЛИ ВЪОБщЕ! Бясна съм и не знам какво да направя..... Нямам никакви доказателства......
Та искам да обобщя. Това, че дадена ЧДГ има собствена кухня  в случая ЧДГ ЕЖКО БЕЖКО в Драгалевци  - не означава, че готвят разнообразна храна на децата. Това, че се плащат огромни суми пари, за да се полагат по-добри грижи за децата ни - не значи нищо - всичко е бизнес.
Някои от вас могат да ме упрекнат, че въпросната госпожица ми е казала тези неща за отмъщение на директорката... аз лично и вярвам. А Вие - преценете сами!

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз да ти кажа, бих се ядосала повече на госпожицата! Ми да ти беше успокоявала тя детето и да му беше сменяла памперсите. Как може да ти казва такива неща, не са ли били това нейни задължения? (Или тя не е възпитателка?) Thinking

# 29
  • Мнения: 4 877
Reny@Raia, успокой се. Аз имах подобен случай с първата ЧДГ и избягахме. Също една госпожа изнесе инфо и аз просто не можех да си намеря място от притеснение. После някой се чуди защо изучих цялата Наредба за ЧДГ и ги проверявах 20 ЧДГ, докато си намеря нова.
На сайта на Инспектората по образование съм виждакла тел. и мейли. Ако искаш подай жалба. Какви доказателства искаш да имаш - те си знаят какво да проверяват. Поне така си мисля.

В нашата тема имаме подобен пост за тази ЧДГ .

Общи условия

Активация на акаунт