ЧДГ ЕЖКО БЕЖКО - в Драгалевци - не водете децата там!

  • 14 904
  • 142
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 576
Ами тя не е възпитателка на яслената група, но ми каза че много често е приспивала и успокоявала Рая. Сега може да се каже всичко -  след дъжд - качулка. А забравих да попитам нали в яслените групи перснала трябва да в медицински - защото изглежда , че там не е. Мисля, че имат само една мед. сестра на цялата градина.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Тогава можеш да се радваш само, че си преместила детето и всичко това е зад гърба ви!

# 32
Честно казано, не ви разбирам защитаващите въпросната градина. Как няма да имам претенции за 500 лева на месец, ама оправете се, моля ви се!!!!
Че аз в държавната градина влязох, дето говорим за мижава такса от 40 лева, лично ме посрещнаха и разведоха , а детето ми го взеха за ръчичка и му показаха шкафчета, занимални, спални.....играчки. Ай стига бе, толкова ли сте богати, че да хвърляте пари на вятъра???/  bouquet
На детегледачката си съм плащала по-малко от горепосочената сума, че тя ми е докладвала и за най-малкото нещо, което се е случвало със Станислав. К'ви са тия тайни помещения, тия топ сикрети?
П.С. За статистиката -Жозефина съм, но не ми се логва. Не питайте защо.

# 33
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Предлагам ви да изчакаме да видим какво ще напише въпросната госпожа-директор.
Не се съмнявам, че ще се включи.

# 34
  • Мнения: 4 877
Честно казано, не ви разбирам защитаващите въпросната градина. Как няма да имам претенции за 500 лева на месец, ама оправете се, моля ви се!!!!
Че аз в държавната градина влязох, дето говорим за мижава такса от 40 лева, лично ме посрещнаха и разведоха , а детето ми го взеха за ръчичка и му показаха шкафчета, занимални, спални.....играчки. Ай стига бе, толкова ли сте богати, че да хвърляте пари на вятъра???/  bouquet
На детегледачката си съм плащала по-малко от горепосочената сума, че тя ми е докладвала и за най-малкото нещо, което се е случвало със Станислав. К'ви са тия тайни помещения, тия топ сикрети?
П.С. За статистиката -Жозефина съм, но не ми се логва. Не питайте защо.

Абе, Жозефина, стресна ни. Мързелана с мързелана!

Ами на това ниво от развитие на случая не бих се хабила да се разправя с директорката, а бих си действала по описния по-горе от мен вариант.

Аз едно не мога да разбера обаче за тази ЧДГ, как от супер готина и страхотна, е стигнала дотук?
Reny@Raia, имаш ли си обяснение?
Аз още не мога да повярвам не на твоите думи, а как може да се случи това западане. Или просто има умисъл? newsm78

# 35
  • Мнения: 576
Аз също нямам обяснение. Много добре ми се представиха в началото........ а дефакто страхотно ме изиграха. И аз имах детегледачка и бях много доволна и за по-малко пари беше, обаче забременя..... и се наложи да спре работа.
И аз бих искала директорката нещо да понапише във форума, но сигурно много го е закъсала с персонала..... и няма време да се огледа.....

# 36
  • Earth
  • Мнения: 1 952
леле ужаааас  Sick
не мога да си представя какво си преживяла  ....


Благодаря за ценната информация ! Никога не бих записала детето си там  Naughty

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 589
Наши приятели са записали детето си там от 01.09.08г. То е на 1 год. и 4 месеца.
Бяха много доволни от огледа на детската градина, но направо не знам какво ги очаква... Thinking

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Това е една от градините, които посетих, когато търсех частна градина за Денис.
Беше ми препоръчана и много прехвалена. От две или три места.
Първото неприятно впечатление бе, че отказаха да ми съобщят каква е таксата за градината по телефона.На място ми я казаха. Но. Бях помолена от една позната, живуща в Щатите, да проверя дали би имало място и за нейното детенце. Е, цената за тях бе друга. Доста по-висока. Т.е. цената варираше според зависи. Кой кой е. Твърда цена очевидно нямаше.
Не ми хареса материалната база. Излющен парапет дървен на терасата, очевидно не виждал боя от петилетки. Рояща се мазилка. Уклончиви отговори от страна на директорката. Всъщност направи ми впечатление на меркантилна личност, лишена от професионализъм. Нито един категоричен отговор не можа да ми даде - нито за занятията, нито за допълнителните такива.
По-късно научих, че едните хора, които ми бяха препоръчали градината са останали безкрайно разочаровани в резултат на конкретна случка. Имало и  разправия и си отписаха детето. Не след дълго и другите познати също отписаха тяхното дете, но не зная подробности за техния случай.

Каспър, това е поредната тема в която се изказваш очевидно пристрастно в полза на заведение - градина или клуб, без да имаш лични наблюдения. Не прави добро впечатление.

# 39
  • Мнения: 3 161
Аз пък не мисля, че Каспър се изказва пристрастно и в защита на градината, а само напомня, че често се срещат родители с огромни претенции и нереалистични очаквания, които могат да те изкарат по-черен от дявола и да сринат реномето ти с няколко реда в бг-мамма. Силно съм склонна да й повярвам. В случая аз доста се съмнявам в трезвите преценки на майката, пуснала темата. Ако детето й е ревало толкова много, както е казала напусналата госпожа, то това не се ли вижда при оставяне и вземане на детето? Или точно тогава е спокойно и щастливо? Ако нямаш достъп до учителките на детето си, това трябва да те усъмни веднага и изобщо да не го оставяш там. Заплащането по време на отсъствие се договаря предварително (обикновено в договора) и не е предмет на оплаквания, ако си подписала. А да очакваш да ти върнат пълната такса, след като веднъж е влязла в касата... учудвам се, че и толкова са върнали. И други такива 'дребни' детайли. Иначе нямам никакво инфо от градината, може и да не е чак толкова лоша, а може и да е - но не бих се доверила на написаното в конкретния пост, защото е силно емоционално окрасено от случката и не е обективно, а освен това ми се струва злонамерено. Една проверка от ХЕИ може би ще даде по-точна преценка и ако аз имам дете там, а и ако съм директорката и прочета написаното тук, бих поискала такава, за да съм спокойна след прочетеното. 

# 40
  • Мнения: 4 877
Емем, аз мисля точно като теб в последното изречение. Не мисля, че проверките са нещо лошо за всяка от страните.


Само искам да добавя, че чета винаги с голямо удоволствие постовете на Каспър и макар, че не е от София, съм получавала ценни съвети за детските парти клубове от нея. Интересни са ми и всякакви постове на хора от "друга страна" в ЧО или клубовете.

А реално май много малко майки, които писаха в тази тема, са посещавяли тази ЧДГ. Аз съм я посещавала преди 5 г. и беше супер. За мен по-важно е сега да разбера защо не е супер.  Като евентуална тенденция и страхове.


Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 12:53 от май :)

# 41
  • София, център
  • Мнения: 3 455
То вярно че в държавните не им обръщат и наполовина толкова внимание

Айде без теория на общия лаф!

Кой ти каза, че в държавните не им се обръща и наполовина внимание? Или прочете У фоРОма?

# 42
  • Мнения: 576
Аз пък не мисля, че Каспър се изказва пристрастно и в защита на градината, а само напомня, че често се срещат родители с огромни претенции и нереалистични очаквания, които могат да те изкарат по-черен от дявола и да сринат реномето ти с няколко реда в бг-мамма. Силно съм склонна да й повярвам. В случая аз доста се съмнявам в трезвите преценки на майката, пуснала темата. Ако детето й е ревало толкова много, както е казала напусналата госпожа, то това не се ли вижда при оставяне и вземане на детето? Или точно тогава е спокойно и щастливо? Ако нямаш достъп до учителките на детето си, това трябва да те усъмни веднага и изобщо да не го оставяш там. Заплащането по време на отсъствие се договаря предварително (обикновено в договора) и не е предмет на оплаквания, ако си подписала. А да очакваш да ти върнат пълната такса, след като веднъж е влязла в касата... учудвам се, че и толкова са върнали. И други такива 'дребни' детайли. Иначе нямам никакво инфо от градината, може и да не е чак толкова лоша, а може и да е - но не бих се доверила на написаното в конкретния пост, защото е силно емоционално окрасено от случката и не е обективно, а освен това ми се струва злонамерено. Една проверка от ХЕИ може би ще даде по-точна преценка и ако аз имам дете там, а и ако съм директорката и прочета написаното тук, бих поискала такава, за да съм спокойна след прочетеното. 
Емем
много моля, да не даваш оценка - дали преценката ми е трезва или не. Не ме познаваш и е смешно да даваш квалификации. Дали съм емоционална - ами когато става дума за детето ми - ДА, емоционална съм. Със сигурност и ти би била такава при подобна ситуация.
Прочела си по нещо от постовете ми, но се вижда , че не си чела внимателно. Не съм искала да ми връщат цялата такса, а директорката първоначално ми отказа изобщо да ми върне пари. Скандала го започна тя, тя каза да си вземем детето но отказа да ми върне таксата, която предварително бяхме платили. В края на краищата върна пари, така, че това е "дребен" детаил. Да, взимала съм Рая със зачервени очи, но си обяснявах нещата по друг начин, защото винаги получавах отговор на вратата, че всичко е наред.
Дали съм обективна или не - всеки може сам за себе си да прецени. Ясно е, че написаното не може на всички да се хареса. Не гоня такива цели. Изобщо не съм злонамерена - писала съм по горе.<явно не си чела, твоя си работа>.
В края на краищата пуснах темата по две прчини:
1. За да могат повече родители да прочетат< да четат внимателно Емем>
2. За да прочете и директорката - и да помисли върху нещата които съм написала.
Ако щете ми вярвайте, но искам градината да подобри нивото си. Тя и с моето дете и без него ще продължи да съществува, но нека да няма недоволни родители, като мен, които после според някои от вас да пишат преднамерено , злобно и нетрезво.
Емем с поста си не можеш да ме обидиш, надявам се и аз да не съм те обидила.  bouquet Просто нещата стоят така!
Впрочем, ти имаш две деца на 5 и 2г. Ами запиши ги там. Там учат засилено английски, не знам подробности - не можахме да стигнем до това ниво. Успех! Пък после може и ти да пишеш....

# 43
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Чета темата и си мисля, тази въпросна директорка, (аз писах и по-напред) не може ли просто да пише тук и да обясни, да обори нещо.....знам ли, то така излиза, че главата си заравя в пясъка.

не знам какво мислите, не ви ли се иска да прочетете и другата страна?

това са сериозни обвинения, там сигурно ходят доста деца, и е добре да се види другата гледна точка.

# 44
  • Мнения: 4 877
Ами може и да не чете, а и защо да избира точно форума за трибуна за опровержение или дискусия. А честно не мисля, че е в нейна полза да се намесва тук. Дори и да е права (директорката), никой няма да й обърне внимание. Не, защото сме застанали твърдо зад позицията на нейната клиентка, а защото не е това мястото за разправии. За информация - да, ама за доуточнявае - не. Виж в темата за "Светлина", за "Ерих Кестнер" - какво стана. А има и още нещо - по правило човек запомня лошата информация, може би защитна реакция. Опитах се веднъж да се намеся за едно ЧУ, че инфото е злонамерено - познай какво стана.  Confused А аз знаех кой го е пуснал. (да уточня, че съм родител, дори ме бяха взели за собственик на ЧУ веднъж тук във форума)

Sorry за off-а.

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 15:11 от май :)

Общи условия

Активация на акаунт