Отговори
# 690
  • Мнения: 703
А мен д-р Стаменов ме спаси от колелото на мъченията с една простичка интервенция преди ин-витрото, но никъде другаде не ми я предложиха. Благодарение на него сега имам най-безпроблемната бременност. Е, вярно, че има още 3 месеца и всичко може да стане до тогава. За мен д-р Стаменов е един от най-големите ми късмети в живота и според мен и Бог има пръст в това в последния момент да стана негова пациентка.

# 691
  • Мнения: 603
2012 г. - 1 опит - клиника "Надежда" - отрицателен!
2013 г. - 2 опит - замразен трансфер "Надежда" отрицателен
.
2013 г. - август - 3-ти опит - замразен трансфер "Надежда" - за кратко положителен. Насочвам се към следващия!
Да допълня статистиката:
2014 г. - март - 4-ти опит - замразен трасфер "Надежда" - отрицателен. Обадиха ми се за получаване на заповед от фонда и продължавам напред.
5-ти опит месец септември къс протокол при д-р Персенска трансфер на пети ден успешен бременна съм в 17 седмица с близнаци.

# 692
  • Мнения: 118
Първи опит 2012г–АГ Варна при др.Александров,стимулация с Гонал–положителен тест,и веднага след това цикъл–неуспешен.
Втори опит 2013г –Репромед Плевен при др Пенков,биопсия на матката,поставяне на лекарство и лепило,стимулация с Пурегон–успешен(в момента малката ми 5месечна дъщеричка спи до мен.
Според мен проблема ми беше в задържането на плода,защото(2008г) имах и спонтанна бременност(завършила като първият опит),и ключът се оказа биопсията.

# 693
  • Мнения: 605
Женски тубарен фактор+лек мъжки - тератозооспермия.
1 опит ин витро - клиника Щерев - 7 яйцеклетки, 4 добри, оплодени 2 бр.икси и ин витро. Получени ембриони - 2бр. Резултат от опита-извънматочна
2 опит икси на ЕЦ - клиника Надежда - 1 яйцеклетка - не се оплоди.

Както каза Кобрата след нокаута-продължаваме напред! 

Скрит текст:
Опитът на ЕЦ ми помогна да стигна до следния важен извод за себе си. Има ли проблем с оплождането си го има и на ЕЦ и на стимулиран-т.е стимулацията не скапва яйцеклетките. Много важен извод за мен. И в чисто психологически план, винаги е по-добре да има повече за оплождане, отколкото само 1. Успех на всички!

# 694
  • Мнения: 289
Нека да се запиша и аз:
Първи опит февруари 2011г. Клиника Щерев - биохимична бременост.
Втори опит ЗЕТ април 2011 г. Клиника Щерев - неуспешен.
Трети опит юли 2011г. Клиника Щерев - мисед аборт.
Четвърти опит ЗЕТ ноември 2011 г. Клиника Щерев - неуспешен.
Пети опит март 2012г. Клиника Щерев - биохимична бременост.
Шести опит септември 2012г. АГ Селена - биохимична бременост.
Седми опит ЗЕТ март 2013г. АГ Селена - мисед аборт.
Да допълня
Осми опит ЗЕТ декември 2014 АГ Селена-отрицателен /след трансфера се разболях много лошо имах хрема и кашлица и незнам до колко това повлия на отрицателния опит/

Вече сам много ОТЧАЯНА и ОБЕЗВЕРЕНА незнам дали мога да се надявам на положителен резултат след толкова неуспехи,още повече че няма причина,всички изследвания са ми ок.

# 695
  • Мнения: 1 622
tachi-pa, съжалявам за всичко, през което си преминала и трябва пак да продължиш...  Hug

Имунологични, генетични изследвания имаш ли?

# 696
  • Мнения: 289
tachi-pa, съжалявам за всичко, през което си преминала и трябва пак да продължиш...  Hug

Имунологични, генетични изследвания имаш ли?
Да имам всичко и всички изследваня са идеални според докторите.

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
tachi-pa, кураж и сила ти пожелавам Hug Hug Hug мъчно ми е като чета случаи като твоя, аз също дерзах дълго, стискам ти палци и ти желая да достигнеш до подобен финал най-искрено Praynig Praynig Praynig Hug Hug понякога сякаш е просто въпрос на късмет, но човек не знае кога ще го споходи Rolling Eyes

# 698
  • Мнения: 494
Вече сам много ОТЧАЯНА и ОБЕЗВЕРЕНА незнам дали мога да се надявам на положителен резултат след толкова неуспехи,още повече че няма причина,всички изследвания са ми ок.

tachi-pa,

А имаш ли правени туморни маркери. (дори не знам как се казват, но знам че покриват евентуална предразположеност)

Не съм нито лекар, нито специалист, нито имам много опити зад гърба си, но при моя позната, която има вече почти 20 годишен син, това се оказа "разковничето" в борбата за второ детенце. За съжаление, не продължи с опитите, но поне намериха проблема.

Успех, дано намерите лекарят, който да сбъдне мечтата ви.

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
ох, нека не стигаме до такива предположения, това, че на познат се е случило нещо нищо не означава Rolling Eyes има си лекари, които да предположат какви изследвания да назначат Rolling Eyes стерилитетът не означава болест и е нелепо да са навежда някого към подобни помисли ooooh!

# 700
  • Мнения: 379
Мила, стисни зъби още веднъж и пробвай в чужбина. Мемориал в Турция много я хвалят. Опита излиза колкото в Бг. Никаква причина ли не се открива, съвсем никаква?

# 701
  • София
  • Мнения: 3 860
ПИД правили ли сте, имаше една съфорумка с подобен списък като твоя и те намериха отговора след ПИД Sad

# 702
  • Мнения: 2 153
Само  да добавя, че имаме и съфорумка, която беше с около 10тина опита и все неуспешни или биохимични бременности ставаха и перфектни изследвания както и добри резултати след предимплатационната диагностика...накрая забременя от раз с донорска яйцеклетка...та си мисля, че явно има и нещо в яйцеклетките, което остава скрито за лекарите понякога...

# 703
  • София
  • Мнения: 23 222
понякога пък всичко е наред и пак не се получават нещата.
ние сме с не особено тежък мъжки фактор и чак на 8 опит успяхме.
нито по-особени изследвания правихме, нито беше по-особен опита, просто един от всичките.
наскоро една друга съфорумка с много опити бепше написала за поредния неуспешен опит/няколко от тях дори в турция/, сега има близнаци.
понякога трябва само търпение, според мен.

# 704
  • София
  • Мнения: 16 691
Само, че има разлика между отрицателен тест и биохимични и миседи. При биохимични и миседи обикновено има причина и тя е или в сперматозоидити или в яйцеклетките. Това, в случай, че са изключени възпаления и аномалии в матката.
Предполагам tachi-pa има насоки за вероятната причина.

Общи условия

Активация на акаунт