Отговори
# 240
  • Мнения: 4 215
Аз бързах да направя поръчката, че вече няколко неща свършиха докато се наканя да поръчам.
Не е трудно да се поръча - аз не знам френски, но следвах инструкциите от темата за laredoute в На Пазар. Трябва карта Visa, Mastercard или American Express.

Това, което ми хрумва е - да поръчам 5 грейки за тези, които най-много искат. Могат да ми дадат парите когато дойдат грейките. Но трябва да съм сигурна, че наистина ще ги вземат, а не след това да остана с 5 грейки в повече и да се чудя какво да ги правя.
Доставката е 5 или 6 евро в зависимост от теглото на пакета. Има и малка такса обработка от сайта. В моята поръчка беше 1 и нещо евро.
Ако се поръчат 5-те грейки транспортните разходи ще се разпределят и ще излязат 1-2 евро отгоре. Или грейката ще излезе максимум 5 евро, което е 10 лева.

За мен по-добрия вариант е всеки да разгледа сайта и да си поръча. Има много хубави неща и доставката се избива от цените в намалението.  Аз поръчах пижама за баткото, чорапи за цялото семейство, анцузи - това, което в момента ни трябва. И цените бяха по 1-2 евро.
За мен това е най-лесния начин на пазаруване, тъй като купувам маркови дрехи и обувки на страхотни цени. В 95% съм супер доволна. Останалото  отива за подаръци или в продавалника.

# 241
  • Мнения: 506
Момичета,искам да ви попитам задължително ли е да си купувам помпа за кърма предварително?В смисъл-задължително ли се ползва?? newsm78
А ако имам по-малко кърма и бебето си изсуква всичко?? ThinkingОххх,не знам....Как да разбера дали е останало нещо за изцеждане или е задължително след всяко кърмене да се цедя?Ако е така значи трябва задължително да си взема помпа предварително.

# 242
  • Мнения: 79
Stryper, много щедро предложение!
Аз разглеждах темата, ама малко ме домързя да се уча... Blushсори, че съм толкоз искрена, пък и карта нямам и много сложно става.
Та ако поръчаш, ще ти изпратя парите предварително за да си спокойна и да знаеш, че съм точна.
А грейката ми харесва за мойта племенница, която ще се ражда месец след моя момък... Wink
penelopi, аз се цедях много по ефикасно на ръка.
И при двете раждания си купих помпа, но съм я използвала само по няколко пъти и сега съм решила да не купувам предварително.
Има и мами, на които помпата им е по удобна, но според мен цеденето на ръка е много по безболезнено и ефикасно Peace!

# 243
  • Мнения: 506
Благодаря,Мариам!
А след всяко кърмене ли се цедеше?И изобщо как разбираш,че има какво да цедиш? Embarassed newsm78
Моя приятелка ми каза,че никога не се е цедила,докато е кърмела-не е усещала напрежение и нужда да го прави...... Thinking
А мен много ме е страх да не ми се запушат каналите или да направя възпаление някакво,че съм чувала колко е страшно.... Shocked

# 244
  • Мнения: 571
Stryper предложението ти е много щедро наистина!!Не ми се ще да те притеснявам но и аз бих искала да се възползвам Embarassedщото то си е истинско възползване!!!Аз си харесах грейката само че другия цвят!!То може ли да си поискаш различни цветове и ли са сложени само да ги разглеждаш! newsm78
Пенелопи аз ще си взема помпа за всеки случай но няма да се изхвърлям с парите!Мъжо каза "Абе какво се чудиш дърпай една за ушите която си харесаш и това е"Много се очудих че е съгласен да дадем както каза "Колкото е нужно"за помпа за кърма!! ShockedМисля като родя да се интересувам надълбоко как ще се цедя/ако се налага/защото сега имам толкова неща за които да мисля-просто си ги степенувам иначе ще се побъркам!!!

# 245
  • София/Русе
  • Мнения: 83
-Stryper -, и аз искам със сигурност грейка, ще ти пратя или дам парите предварително, за да си спокойна наистина, защото 5 грейки няма какво да ги правиш Simple Smile само не знам размер какъв се взема, а сайта ще разгледам, ама като нямам карта плащането няма как да стане. Благодаря ти и аз като Мирка и Мириам Simple Smile

# 246
  • Мнения: 11 329
Ето една обява,просто zа сравнение http://cgi.ebay.de/Medizinische-Lammfell-Einlage-fuer-Kinderwage … dZ1QQcmdZViewItem
Но чувалчетата са скъпи.Не zнам,Нели какви цени беше написала?
Деси, ако ще купуваш такова, гледай да има шлицове за 5точковите колани, особено горните, дето минават над раменцата на детето. Аз имам такова още от щерката и съм много доволна.
Ако имаш нужда от такава грейка, дето Страйпър показа, мога да ти пратя. Тук му казват Winteroverall

# 247
  • Мнения: 79
penelopi , специалист по всички въпроси относно кърменето е Асето, та тя ще отговори най добре, аз от личен опит само казвам, че определено съм чувствала ясно и недвусмислено кога има нужда от изцеждане (чувстваш се като напращяла крава).
При мен не беше всеки път.
Има мами, които изцеждат след всяко кърмене с цел да си повишат кърмата, но може да се получи свръх лактация ако прекаляваш.
Аз се цедих и изхвърлях кърмата (за съжаление) заради антибиотици, които се наложи да вземам и няколко дни в началото може би 4-5 ден когато слиза първата  кърма.
Според мен за успешно кърмене е нужно да си добре информирана за да не допуснеш да бъдеш объркана от не информирани сестри или доктори, които при първите проблеми те съветват да минеш на АМ.
Да бъдеш уверена и спокойна, да си балансирана и да не позволяваш отплесването в страхове и тревоги без нужда Peace.

# 248
  • Мнения: 506
Мариам,мила,аз точно заради такива `специалисти` не можах да кърмя първото си дете!!!!Тя се роди с проблем-наложи се операция и след това я храниха само на системи,а на мен веднага след раждането ми дадоха хапчета за спиране на кърмата  Thinking Аз бях толкова притеснена за състоянието на дъщеря си,че честно казано това ми беше последния проблем,а и слушах докторите какво ми казват! ooooh!
В последствие педиатрите ,които се грижеха за дъщеря ми останаха изкрено учудени,че са бързали да ми спрат кърмата още в родилния дом! Shocked
можело е да се изцеждам,а в последствие,когато я захранваха да им нося кърма,а не да яде АМ!!! #Cussing out
НО........`специалисти` много!!!
 #Cussing out #Cussing out #Cussing outа
Та сега ми иска,ако имам възможност да направя всичко възможно да кърмя,а се чувствам адски неподготвена  Embarassed

# 249
  • Мнения: 571
Елена и аз се чудя какъв размер да взема newsm78В края на крайщата ще я ползваме зимата/ноември,декември януари/не зная колко ще порасне бебка до тогава newsm78А и не зная дали ако я облече ноември до януари няма да и е малка.....

# 250
  • Мнения: 11 329
Размер 68 ще бъде напълно достатъчен да изкара зимата с него.

# 251
  • София
  • Мнения: 7 673
Адиктче, и аз имам такива болки, и то не само при умора. Случва ми се и докато лежа. Когато се завърти бебчо и често ме приболва долу - една такава остра, пробождаща болка. АЗ още на предишната или по-предишната консултация го споделих с док, той не се притесни - каза, че било нормално. Което не ми пречи да се шашкам на моменти. А за броя на контракциите не знам. Май има противоречиви мнения. Thinking
Мариам, искам и аз на този басейн  Hug

# 252
  • Мнения: 571
Хмм и аз имам такава болка!!Както едно време бе наболяваше преди да ми дойде М!!!Когато повървя повече или се преуморя в чистенето но се случва и когато си лягам или ставам или сменям позиция в леглото #CrazyЗначи е нормално!!Моя лекар не съм питала че той всичко ми обяснява в растежа на матката  ooooh!

# 253
  • София
  • Мнения: 7 673
Хмм и аз имам такава болка!!Както едно време бе наболяваше преди да ми дойде М!!!Когато повървя повече или се преуморя в чистенето но се случва и когато си лягам или ставам или сменям позиция в леглото #CrazyЗначи е нормално!!Моя лекар не съм питала че той всичко ми обяснява в растежа на матката  ooooh!
Мире, дали е същото наистина? Това не е типичното място, където боли, преди да ти дойде. Мен ме боли точно срамната кост, между нея и клитора.

# 254
  • Мнения: 102
Ха добър вечер и от мен! Гледам много интересни теми сте подхванали и сте писали, писали както винаги...
Дидка много сладки нощнички и аз ще взема да си потърся. Направо получих отрезвение, аз само за бебо мисля а хич не съм се сетила за мен да приготвя туй онуй. Та и аз май трябва да стягам багажа.
Irinii и аз съм в чуденка за болниците?  newsm78 Предния път раждах в Шейново и сега искам пак същия доктор ама той вече изражда само в Св. София. Ама взех че прочетох разни отзиви за там и вече съвсем ме хвана шубето. Съвсем се обърках Rolling Eyes Я вие като сте в София може ли да ми кажете дали Св. София е добар избор, има ли доволни от там???
Stryper много ли ще е нахално ако и аз поискам грейка? Само че и на мен ми хареса по-светлия цвят. А те един размер ли са или не, че нещо не ми стана ясно от сайта?
А майчетата които лежат да вдигат главите. Знам от личен опит че е гадно и депресиращо, но мислете си за бебчетата и само хубави неща. И аз пия хапчета и почивам по-много, но съм благодарна на Бог че не е като миналия път-7мес. на легло.
Хайде че стана дъъълго.

Общи условия

Активация на акаунт