Гастроезофагеален рефлукс

  • 277 757
  • 784
  •   2
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 3 205
Детски гастроентеролог също е вариант, но трябва да е в голям център - София, Варна или Пловдив.

# 301
  • София
  • Мнения: 1 917
Детски гастроентеролог също е вариант, но трябва да е в голям център - София, Варна или Пловдив.
Благодаря Hug В София сме, ще търсим варианти Peace

# 302
  • Мнения: 438
За детски гастроентеролог в софия доктор Пантелеева в клиника Пантелеймон. Също при нас много добре се повлия адапхирано мляко ал110 на нестле. Вие също може би трябва доста да внимавате с какво се храните докато кърмите.

# 303
  • София
  • Мнения: 1 917
За детски гастроентеролог в софия доктор Пантелеева в клиника Пантелеймон. Също при нас много добре се повлия адапхирано мляко ал110 на нестле. Вие също може би трябва доста да внимавате с какво се храните докато кърмите.
благодаря, имате ли представа кои храни да избягвам, докато кърмя? А някой опитал с хомеопатия да облекчи рефлукса при бебе?

Последна редакция: ср, 21 сеп 2016, 19:07 от stelaartois

# 304
  • Мнения: 438
Писала съм и по горе. Това което помогна при нас беше пробиотик биокулт и капки колийф.

Пробиотиците на пръв поглед изглеждат еднакви, но вдъщност съдържат различни щамове от полезните бактерии. И просто трябва да намерите този който най добре влияе при вас..  капките колийф съдържат ензим който способства усвояването на млякото. И както пантелеева ми беше казала навремето , ако стовахмето не може поради някаква причина да усвои и приеме храната единственият начин е да я изхвърли през устата.

Та в този смисъл просто трябва да се помогне на стомахмето на бебето да усвоява храната. И колкото по рано толкова по добре, защото нещата могат да де усложнят вместо да отминат от самосебе си.просто всяко дете е различно и няма универсална рецепта.

Разбира се това се отнася до случаите в които няма някакъв вроден ананомичен проблем

# 305
  • Мнения: 1 498
Искам да споделя и нашия опит. След почти 2 години повръщане на храна и стомашен сок, повдигане и позии за повръщане, уригване и много въздух в стомашно-червния тракт, Нексиум малко повече от година с видимо подобрение, но не и напълно спиране на повръщането, най-после като че се реши проблема.

А той се реши като отрязахме подезичната връзка (юздичка), която беше къса и много ''напрегната'' (анкилоглосия). Сега малчугана глътва храната без да се задавя и да започва да кашля (мисля, че се е случвало не повече от 3-4 пъти последния месец) и не е повръщал изобщо откакто решихме въпроса с подезичната връзка (юздичка). Все още сме на безмлечна диета, но мислим да започнем леко да вкарваме млечни продукти да видим дали и там ще има подобрение.

# 306
  • Мнения: 438
Чудесна новина 💖 много се радвам за вас. Със сигурност и детенце се чувстава  много подобре.

И благодаря че го споделяш. При нас също имаше такова съмнение, но така и нищо не се направи по въпроса. Ще взема пак да се заема с това, че ние не повръщаме, но ди останаха трудностите с преглъщането

# 307
  • Мнения: 3
Здравейте,
да споделя и нашия опит. Ние вече сме на 6 месеца и за щастие израстваме рефлукса. При нас не беше само повръщане, а също така давене докато спи  и то час,два след хранене. Аз бях толкова тревожна, че дори се съгласихме да влезем в болница, което нищо не промени единствено ни боцкаха доста за всякакви изследвания и сега съжалявам. Педиатъра ни посъветва да спим на 45 градуса или най-добре на шезлонг, който е вдигнат на 45 градус. С таткото обаче на своя глава решихме да повдигнем матрака,но не на 45 градуса понеже детенце се свличаше и въобще не спеше. Мъчихме се с какво ли не, накрая купих антирефлуксна възглавница(такива има само на 15 градуса), един ограничител за да бъде обърната винаги настрани и така за щастие израстнахме проблема. Най-важното беше, че я хранех с точното количество, понеже нямах достатъчно кърма и беше на смесено хранене се изцеждах и дохранвах със Аптамил АР(това ни понесе), важно е детенце да не се прехранва,защото иначе следва фонтан. Също така след всякохранене давах Гастротус Бейби. Това е само период и се израства Simple Smile

# 308
  • София
  • Мнения: 1 917
въпрос към мамите, които кърмят- моля споделете вашия опит- дали с израстването на детето намалява рефлукса- като брой повръщания през деня и като количество? Горе- долу около кой месец рефлуксът изчезна? Моето бебе е на почти два месеца, като основно сме на кърма /в редки случаи давам Аптамил АР или НАН АР/, но ме притеснява, че с израстването детето става все по- подвижно Rolling Eyes Не знам какво ще правим, като започне да се обръща по корем, тогава сигурно няма да смогвам да изпирам всичко Rolling Eyes Доволна съм от антирефлуксните млека- от тях не повръща въобще, само тънка струйка се стича от ъгълчето на устата, но пък и идеята да отбия детето само заради този рефлукс също не е добра Thinking
Bnv,ти как даваш Гастротус,моята дъщеря го избутва с език навън newsm78

Последна редакция: чт, 27 окт 2016, 23:08 от stelaartois

# 309
  • Мнения: 3
въпрос към мамите, които кърмят- моля споделете вашия опит- дали с израстването на детето намалява рефлукса- като брой повръщания през деня и като количество? Горе- долу около кой месец рефлуксът изчезна? Моето бебе е на почти два месеца, като основно сме на кърма /в редки случаи давам Аптамил АР или НАН АР/, но ме притеснява, че с израстването детето става все по- подвижно Rolling Eyes Не знам какво ще правим, като започне да се обръща по корем, тогава сигурно няма да смогвам да изпирам всичко Rolling Eyes Доволна съм от антирефлуксните млека- от тях не повръща въобще, само тънка струйка се стича от ъгълчето на устата, но пък и идеята да отбия детето само заради този рефлукс също не е добра Thinking
Bnv,ти как даваш Гастротус,моята дъщеря го избутва с език навън newsm78

Давах го с лъжичка,малко по малко. Моята сладурка го израства все още, но вече далеч в по-нормални граници. Навремето старите хора казваха, щом повръщат значи растат и е точно така. Когато се свие малко повече или се напъне още си връща. но е нормално, няма как. А като започнеш захранването всичко се нормализира. Дръж я по нависочко главичката, когато спи, гледай да не я прехранваш и всичко ще е наред. Не я отбивай, от кърмата по-хубаво няма Simple Smile Намери начин да даваш гастротуса, той помага Simple Smile Търпение се иска

# 310
  • София
  • Мнения: 1 917
Благодаря bouquet

# 311
  • varna
  • Мнения: 78
Синът ми 6г е с диагноза ГЕРБ -2 степен. От два месеца пие Мепрезор , Мотилиум ,назначени от доцент Георгиева . Лекарставата не му помагат, вечер започва силна и дразнеща кашлица, едно дъвкане и премляскване в продължение на около час и половина ,повръща след  което се успокоява. От Варна съм и незнам при кой да го заведа .

# 312
  • Мнения: 410
Синът ми 6г е с диагноза ГЕРБ -2 степен. От два месеца пие Мепрезор , Мотилиум ,назначени от доцент Георгиева . Лекарставата не му помагат, вечер започва силна и дразнеща кашлица, едно дъвкане и премляскване в продължение на около час и половина ,повръща след  което се успокоява. От Варна съм и незнам при кой да го заведа .
Доц.Пантелеева в "Лисичкова" или доц.Ружа Панчева. За мен Георгиева е най- слабия гастроентеролог.

# 313
  • София
  • Мнения: 3 205
Синът ми 6г е с диагноза ГЕРБ -2 степен. От два месеца пие Мепрезор , Мотилиум ,назначени от доцент Георгиева . Лекарставата не му помагат, вечер започва силна и дразнеща кашлица, едно дъвкане и премляскване в продължение на около час и половина ,повръща след  което се успокоява. От Варна съм и незнам при кой да го заведа .

Познавам добре доц.Георгиева, не винаги я оценяват адекватно. Но това е нормално, същото е и с мен.
Все пак ми е интересно кой постави диагноза ГЕРБ-2 степен. Това е ехографска диагноза и не винаги се покрива с останалите основни методи на изследване. Аз също препоръчвам доц.Пантелеева, щом искате второ мнение. Освен това при тази възраст (6 год.) е нужна и консултация с детски хирург. Бих задал още много уточняващи въпроси, но е редно това да стане при директен преглед.

# 314
  • varna
  • Мнения: 78
Диагнозата ГЕРБ  се установи след направен ренген с бариева каша,в легнало положение се видя че връща течност.Синът ми се роди с атрезия на хранопровода,веднага му се направи операция и до сега не е имал проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт