Априлки, хайде на море, с Априлчета в ръце!

  • 9 879
  • 279
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 70
Абе кога почнаха да се обръщат бебоците??? Чета по малки от нас се обръщали, ние само на дъга се извиваме  newsm78 А, и правите ли гимнастика? И това ми каза лекраката че ни е рано,а си спомня че съм правила на другите бебоци???

И аз това се чудя. Дари още не се е обръщала и като че ли и опити не прави.


Бибо, стерилизират се чашите на Авент Peace
Аз започнах вчера точковата диета; ще видим докъде ще я докарам и нея Whistling

Благодаря ти  Hug защо ли не попитах по-рано.

# 226
  • Мнения: 54
Момичета, благодаря ви за диетата. Аз със сигурност ще си я направя, но може би малко ще изчакам докато спра да кърмя, защото определено доста храни не могат да се хапват, а това май няма да е добре за бебо. Аз едно голямо  кърмене правя, но все пак - макар и малко, по-добре да е качествено  Laughing

Вени-б, Боянчо е по-малък от Ива, на 2 месеца и 10 дни е, но докторката вчера ми каза да продължавам само с масажирането на мускулите, което е като по-енергично погалване и аз така процедирам - след баня като мажа кремчето за тяло.

Сисе, наистина прекрасни снимки  Hug

# 227
  • Мнения: 1 095
Doroty_d, тази на Рене Зелуегер ли дето е? Аз я правих след първото раждане и за 24 дни свалих 5кг.! Ама тъкмо имах да свалям само още 5кг. и пак забременях......  ooooh!
Ами не знам дали е на РенДето,ама само месо,зеленчуци и яйца. Като се има предвид,че яйца не обичам, май нямам кой знае какъв избор  Whistling

Аз правих тази - http://www.pudriera.com/index.php?mode=statii&id=189 - нея я водят безвъглехидратна!  Peace
Да ,мила,същата е, само забравих да спомена рибата и субпродуктите.  Grinning
Сисе, страхотни снимки !!! ИСкам и ааааз Simple Smile
Мамата ,която ти е помагала е фотограф или ги е обработвала на компа?

# 228
  • Мнения: 19
Magi  и ние имахме този проблем

не искаше да захапе гърдата и ревеше. пробвах различни пози за кърмене понякога се лъжеше понякога не.

А като й дам шишето веднага го захапва, но аз се изтарикатих, дам й шишето тя го засмуква лакомо , оставям я малко  да посуче и вадя го и вднага набутвам гърдата и така се лъжехме.

При нас този период беше 2 дена голям зор видях.

май това е т. нар кърмаческа стачка

# 229
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Невена си хапна доста добре - на обед от 14 до към 16  почти нон стоп ми беше на гърдата - и двете дремем, а то присуква от време на време.  Grinning Сега и вечерта си хапна, може от жегите да е нямала апетит предиобед.

sisee страхотни снимки. Искам и аз!!!

Alokazia  утре като ходиш при Радославова ще я попиташ ли дали ще има консултация на 29.07? Една приятелка ми спомена, че май щяла да отсъства нея седмица... После да не забравиш да кажеш как е минал прегледа.  Hug

за масажирането ние го правим от дъжд на вятър, но внимавайте да не е много силно. Невена така я бяхме посинили, вече й мина де, ама хич не се усетихме, че сме я стиснали по-силничко.

гимнастика специална не правим, но поне веднъж на ден я оставям гола на леглото или въху килимче на пода и имаме "час по физическо възпитание" - обръщаме се от гръб по корем (сама с малко помощ за изваждане на ръчичката), от корем по гръб (също почти сама), оставям я по корем да се мъчи да пълзи или я вдигам за ръчичките до изправено положение. Много й харесва,

veni-b 100мл ще ми свършат работа - две ще са горе долу едно хранене, а пък едно ще ползвам за разреждане на пюре. Ох, как ме мързи да се цедя, ама ще трябва да почна тези дни.

# 230
  • Варна
  • Мнения: 433
Ясмина, дано не забравя да попитам, че аз като отида, обикновено си намислям сто неща да я питам и като вляза забравям всичко. Ще ми пратиш ли координатите на ортопеда, при който ходи?

Утре едва ли ще имаме резултат, ще стане ясно като излязат резултатите от изследванията на акото, едното каза че чак в ХЕИ-то ще го пращат Cry, но по мненията на други мами с подобни проблеми, май имаме някаква бактерия #Cussing out

Ох, тази вечер пак имаше силен рев, започна още преди да сме влезли в коритото, имам чувството че се повтаря всяка вечер в един и същ час едва ли не, тази нощ закъсняхме малко с къпането и рева започна извън коритто. Какво му става по това време на това дете вече сме в пълна чуденка, досега многоооооооооооо рядко ми е плакала така newsm78 newsm78 newsm78

Яденето беше горе-долу...

Аз вече два пъти намирам Малвина сутринта по корем в леглото пъшкайки Grinning и чудейки се как да се обърна пак по гръб, голяма е скица...

# 231
  • Мнения: 6 713
Абе кога почнаха да се обръщат бебоците??? Чета по малки от нас се обръщали, ние само на дъга се извиваме  newsm78 А, и правите ли гимнастика? И това ми каза лекраката че ни е рано,а си спомня че съм правила на другите бебоци???

И ние само на дъга се извиваме, още самостоятелно не се е обръщала Simple Smile Гимнастика правя, ама май е по-силно от масаж Rolling Eyes Ще взема да понамаля интензитета Thinking Дано не съм й причинила нещо Praynig Praynig Praynig

Алокация, и при нас рева при къпане беше около седмица, после преминава, спокойно Peace Peace Даже си говорехме с мъжа ми, че сега комшиите ще кажат - тия пък не го къпат това бебе Mr. Green

За чашките на авент и аз се замислям да си взема и да събирам кърма за наесен докато има, че то един ден има, после може и да няма! Кърмата, която е замразена, докога е използваема? newsm78

# 232
  • Мнения: 130
Замразена в обикновен фризер (горна камера на хладилник, отделна камера)  кърма - 3 месеца - в специален фризер (задълбоко замразяване, само фризер) - 6 месеца годност. Така пише поне...
Аз при помпенето и замразяването изварявам помпата преди всяко цедени ) и се побърквам от жега де) - помпя, наливам в чашката(по около 20 мл) и така 6-7 пъти на ден и вечерта слагам събраното в чашката във фризера. Съшата вечер, а не на др ден!!!!

Абе мяй някой пита вече, ама в тази тъпа www.snimka.bg как се озаглавяват снимките???

Днес след консулт с детски дерматолог диагнозата ни е (както сами се досещате) - атопичен дерматит, който явно сама съм си докарала от всички "скъпи" козметики на Мустела, Себамед и Адерма и лекарката каза:" по-бедничките майки, които си мажат децата само с преварен зехтин, нямат атопичен дерматит!" и на мен ми стана малко криво...едва ли не че аз съм си докарала това не детето...
Айде лека!!!

# 233
  • Мнения: 1 095
Добро утро,мацки !!!
Един поздрав за супер ден !!! Simple Smile
http://www.vbox7.com/play:0645720a

# 234
  • Мнения: 534
Добро утро ,ние днес като сме се събудили с Габи в 6.00 нахраних я и няма заспиване .За сега при нас май нещата се поуспокоиха,защото Габи пак започна да суче    Ние вече сме много активни гукаме си на играчките,караме им се,мята ръчички и крачета абе големи сме образи особенно сутрин пада едно говорене а аз само се смея

Doroty_d мерси за поздрава

# 235
  • Мнения: 1 095
m_a_g_i_vs , няма за какво   bouquet
моята звездичка се мъчи да заспи сега. И тя се събуди в 6 . Ако заспи скоро, мятам се и аз пак да поспя Simple Smile

# 236
  • Мнения: 534
браво на вас ,ние пък така сме се ококорили Shocked че нямат затваряне на тези очи   Simple Smile и си гука и въобще не и пука на малката ми кукла че на майкай и се спи многоооооо

# 237
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Добро утро,

Ние по това време обикновено сме вече навън, но днес времето е  Sick  Прогнозите са цял ден да вали, дано да ни се отвори парашута за една малка раходчица, че ще ни се стегне душичката.

Doroty_d мерси за поздрава   bouquet

helenblondy ти в какви чашки замразяваш? Какво лечение на АД ви предписаха?


за надписването на снимките в www.snimka.bg Избирате "Организирай албума", след това натискате бутон "Опиши снимките" (оранжев бутон горе в дясно), избирате си снимката и пишете, после "Потвърди". СЪс същия бутон ("Опиши снимките") може да се превключва от подреждане към описание и обратно.  Peace

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 08:14 от Ясмина

# 238
  • Popovo
  • Мнения: 571
Добро утро   bouquet
И тук времето е отвратително, ще ни се размине излизането, дано поне след обяд да се постопли малко, че не се виждам цял ден в къщи.
Дороти, благодаря за поздрава   bouquet

# 239
  • Мнения: 319
Добро утро мацки!

Много се радвам,че и на вас се харесват снимките PeaceМомичето доколкото знам е любител фотограф,но по нищо не личи това / с професионален фотоапарат/ Тя не живее в България,но имахме възможността да се запознаем!Ние "се знаем" от друг форум от дълго време Wink а ако видите снимките на нейния син Heart Eyes ще се разтопите!!!Хората,които снимаха нашата сватба /фото и камера/ са ни познати и сериозно се замислям дали да не правим от време на време такива фото сесии на Дани.....ще го правим модел Mr. Green

Ние на 08.07 за първи път се обърнахме от гръб по корем сега го прави непрестанно  Peace Залъгалка вече не искаме,по вкусни са ни пръстите...само вадя ръцете от устата,че раничка му стана вече дето постоянно се плюнчи ooooh!

Аз днес ще си припомням бременни трепети от средата на бременността Heart Eyes Ще водя кумата при Давидков /трябва да си купя тапи за уши Wink/ да си види бебчето!Понеже в Лондон прегледите на УЗ са много рядко,тя иска да узнае пола и да го види на 4d Peace

И аз не съм доволна от обновяването на snimka.bg Naughtyстава мноооого бавно и изнервящо!
Да ви попитам знаете ли някой сайт където мога да си качвам снимките,НО да не могат да се копират от там newsm78Искам като си ги кача да не могат да се свалят от други хора,защото знам за такива случаи за "откраднати" снимки на бебенца от snimka.bg и с които разни хора участват по конкурси и печелят  Crossing Arms Май от всички бг. сайтове могат да се свалят newsm78

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 09:12 от sisee

Общи условия

Активация на акаунт