Отговори
# 255
Здравейте мамита много съм притеснена случвало ли се е на някоя от вас корема да стане твърд ,но не целия а само там дето е бебо става на камък и за секунди се отпуска и как во означава това ако може някоя от вас да ми каже ще и бъда много благодарна

# 256
  • Мнения: 255
Мила Мая, означава контракция!
Звъниш на твоя доктор, преглежда те , и си изписвате лекарства - като но-шпа, и препарати с магнезий (магнерич, магнерот мисля се казваха).

# 257
  • Бургас
  • Мнения: 326
От количките, които пробвах - всичките на Чиполино, Бертони, Кенгеро, само на Маг Игланд ми са добре на височина. Още не съм обиколила всичките магазини. Grinning
Може ли на лятна количка да се сложи зимен кош?
За книгите - майка ни е отгледала с брат ми по книгата на д-р Спок - "Грижа за бебето и малкото дете". Смятам да я прочета, но нищо друго няма да купувам, поне за сега.
Моя корем сутрин като се събудя е по-твърд, но предполагам че е заради червата. Имам навик сутрин след като се събудя да ходя по голяма нужда, имам и доста газове, понякога ме наболява корема от тях и предполагам че от това е твърд. Дали са контракции, незнам.
Аз, както писах, ходих на ехокардиография и покрай мен провериха и сърцето на бебо. Хубаво е, огледаха го, пуснаха му диаграмка и звук. Мисля, че един кардиолог по-добре ще огледа сърцето от лекаря на ФМ.

# 258
  • Мнения: 2 149
Мая, пий веднага 2 но-шпа и магнерод си вземи. Моят лекар ми е казал - 1 седмица магнерод 3 по 2 таблетки на ден и после започваш 3 по 1 таблетка, после може още по-малка доза. Каза ми, че в жегите се губи вода, а тя изхвърля магнезия. Магнезият е изключително полезен /така четох на няколко места/, за да са ти здрави костите и т.н., но и да не се получават контракции на матката! И няма никаква вреда и предозиране!
Иначе естествено, че се обаждаш на лекар, но ако не може да те види днес, пий но-шпа и полежи.

http://www.book.store.bg/cgi-bin/catalog.cgi#useropinions - тази е кинигата, за която ви бях говорила. Вчера Саш ме питаше защо цвиля така самодоволно, а аз си четях вечерта и се кефя адски много понеже самата авторка така описва нещата, че ми е все едно втора природа тази жена - точно като мен мисли.
 цитирам ви:

.....В дълбоката си същност това е паническият ужас, че ще бъдете в уязвима позиция, ще ви боли, ще лежите с разтворени крака, ще ви е страх от съществото, което напира да излезе от корема ви - И НЯМА ДА ИМА КОЙ ДА ВИ СПАСИ! Не си ли представяте съвсем ясно как едвам се завличате до болницата, терзана от съмнението, че че ви предстои да се изправите пред най-страшното изпитание в живота си, а сте въоръжена само с някакви жалки дихателни упражнения, касета на Яни и злополучен съпруг? Въобще не си представяте други варианти , тъй като блюстителите на бременността /особено оенези фашистки в подготвителния курс за бременни/ са ви внушили, че ще извършите голям грях, ако се отклоните от така предписаната рецепта. С цялото си уважение към познанията им искам да им кажа: ДРЪН-ДРЪН! Крайната цел на едно раждане е здрава майка и здраво бебе - независимо от средствата за постигането й.
Ние, вашите приятелки, искаме да споделим с вас една тайна. СЛЕД РАЖДАНЕТО НЯМА ЦЕРЕМОНИЯ ЗА ВРЪЧВАНЕ НА НАГРАДИ.. Не следва обявяване на победителките по радиоуредбата, не раздават медали на майките, които са успели да родят децата си без обезболяване, без писъци и без да изцапат родилния стол. Първо на първо, победителките в подобно състезание ще бъдат твърде малобройни. Второ, останалите майки в публиката ще замерят медалистките с възглавнички за страдащи от хемороиди. Вижте какво, момичета: епидуралната упойка е нещо гениално. Цезеровото сечение е животоспасяваща мярка и спестява ненужните страдания. НЕ СЪЩЕСТВУВА ТАКОВА НЕЩО КАТО ВТОРОКАЧЕСТВЕНО РАЖДАНЕ.Желанието да страдате и да изложите на опасност живота на своето дете и своя собствен живот, особено в момент, когато сте уплашена и изморена, е проява на съмнителна преценка, не на гериозъм.....


Има глави за прегледите, гинеколога, дрехите, секса и т.н., наистина е много хубава, но не става да се взираме за мм и показатели, които да сравняваме с нашите и да се паникьосваме Joy Тази книга е за душата на бреманната и живота й. Peace

Високите майчета - едната приятелка е бая висока и май добре й се отрази триколка на ТСМ - странното е, че предното й колело не се въртеше, обаче не бе трудна за местене - така е направена, че с лек натиск и можеш да изместваш посоката. С големи колела е, около 100 лв може да се намери. Нова при това Peace

Меря си талията - 99 см Crazy

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 18:03 от Чаено момиче

# 259
  • Мнения: 45
сега свалям и аз филмчето предложено от love  от замунда  -       Discovery.Ultimate.Guide.Pregnancy.2003    и  аз съм чувала че е много интересно.ако успее да го гледаме днес утре ще ви пиша как е.сега ви пожелавам лека и спокойна вечер мамчета.   Hug 

# 260
Благодаря ви за съветите

# 261
  • Мнения: 2 592
Хайде и аз да се запиша сред майчетата, които вече са направили първата покупка за бебо. Минах покрай Бенетон, гледам има 50% намаление. Викам си: я само да метна един поглед, ей така с изследователска цел, без да купувам. И излязох с едно много сладко боди и една хавлийка  Blush

Да ви ги покажа, че много им се радвам и ми се ще на всички да се похваля:
http://up.drun.net/files/Snimka0052.jpg

Ето и хавлийката:
http://up.drun.net/files/Snimka0056.jpg

# 262
  • Мнения: X
За количките и високите майки (и аз минавам за такава) - добро решение е количка с регулиращи се дръжки. Има такива колички с 2-3 позиции на дръжките на височина. От евтините - Кенгъро Даяна или Чиполино Пуки (абсолютно идентични модели), от по-скъпите - повечето модели с 2 дръжки на Пег Перего например. Мисля че и Джордани имаше няколко модела с регулиращи се дръжки.

Бутала съм Даяната на Кенгъро - изключително удобна и здрава количка за цената си. И лека, и маневрена и функционална. Е, има разлика с по-скъпите колички, но взе пак за количка под 200 лева е перфектна.
Имала съм и Маг - първата ми количка. С голям кеф се оттървах от нея. Наистина минава през всичко, но е тежка, тромава и трудна за майката. Не я препоръчвам на никой.

# 263
  • Мнения: 6 206
Каспър,тази количка е прекрасна http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 8/products_id/740,направо ми останаха очите!Обаче каква цифра е  ooooh!!
Да, наистина я харесах, макар че ми е компромисният вариант, на сърцето първо ми легна една Пег Перего, и беше още по-голяма цифра... Но ме разубедиха заради триколката. Тази знам, че със сигурност върши работа.
Не го гледам като толкова скъпа, защото ще я взема за 300 евро чистак нова, че и по-малко ще излезе.
После го гледам и кошницата, която ми е важна, защото е много удобно, а от Спасчо нямам останала. Хич да не е, хубава кошница е 200 лв. И накрая става, че пак 400 лв давам за количка, пък Кам си е Кам и въобще не може да се сравни с китайските изпълнения.

Хващал ли е някой вируса с повръщане и разстройство. Сестра ми е 12та седмица и го хвана, а толкова късно ми е неудобно да звъня на докторката. Взе само ентерол и смекта. Чудех се за Деган. Някой пил ли го е по лекарско предписание? Утре ще отида на доктор и ще питам, но чак следобяд.

# 264
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте и от мен. Аз днес не се стърпях и купих първите неща за бебето. Избрах си две шапчици (послушах мамите, които казаха, че това трябва да е първата покупка) и едни малки ританки. Това май за сега ще са покупките ми, по-нататък пак.....
Още не съм си избрала количка, но виждам доста интересни модели, от тези които показвате на различни марки. Ще оставя избора за след няколко месеца.  

# 265
  • Мнения: 2 149
Каспър, видяхте ли какво пише за Деган?http://www.framar.bg/product_review.php?id=05000656&page_spe … E3.+2+%EC%EB.+*+1
За Смекта не пише нищо, според мен е безобидна http://www.bda.bg/bdias/4843s.pdf
Обикновено търся листовка на пациента в нета, но за ентерол не мога да намеря такава. Пак ще търся.
П.П  ЕНТЕРОЛ http://www.bda.bg/bdias/231s.pdf
Мисля, че сега е добре да пие подсладен чай, със захар подсладен, за да не се обезводни. И диета, какво да се прави.
Препоръчват бабини лекове от сорта:
Гълташ 3 зрънца черен пипер. На следващия ден отново. При мен разстройството изчезва след тази хитринка.    Не знам на какъв принцип действа, но го бях прочела преди време, реших да пробвам - и при мен действа.  
Има един бабешки, то изключително ефикасен лек за разстройство - компот или отвара от дренки
Към другите съвети - печен банан, много запича, а и е вкусен!
----------------------------------------------------------------------------------------------
Зълвата се върна от Франция - има намаления. Не знам дали да ви казвам какво ми споделя, ама хайде, може и да знаете и няма да ви е яд за магазините в Бг.
Значи Бенетон блузи с надписчета и т.н. брокатчета по 3-7 Е, накупила е на бебаната.
Итам, също с намаления - бикини и прашки по 1-2 Е
Наф-наф, купила си е сандал с ток трепач, 13 Е
какво още....
Зара отново със смешни цени и някакви други фирми, вече незнайни за нас - блузки, много хубави блузки за по 1-2-3Е. Направоооо не е истина.
Аз се сдобих с чехли /джапанки/ на Адидас за 12 Е Heart Eyes Супер са ми, а тук никога цената им няма да е такава, да им се не види!
Представяте ли си за техния стандарт какво е да купиш на детето си блузи по 2-3 Е, или по 1 Е?! А ние тук за блузка на малкия трябва да дадем около 10-15-20 лв! Thinking

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 22:27 от Чаено момиче

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Това с Дегана чак звучи страшно , а като се сетя колко инжекции ми биха в болницата и след това за да спра да повръщам newsm78 newsm78 newsm78

# 267
  • Мнения: 6 206
Да, точно тази листовка четох и затова не го купих. Обаче наистина на колко много бременни дават Деган, като бонбонки. Затова питах... Може би като инжекция е по-безопасно. Защото гледам навсякъде пише инжекции.
Ентеролът не е страшен, защото са дрожди и ги дават дори за 2 месечни бебета.

Как да не знам за цените, знам всичко и че и без намаления е по-евтино. Пък намаленията хич не ща да ги чувам...
Въпросната моя прословута количка все още не е взета, защото от 1 август влиза на намаление и е възможно да изпитам нов потрес от разликата в цените. Как да си го обясня това, не знам.

# 268
  • Мнения: 1 131
Каспър,
от втория до четвъртия месец бах на деган ампули,но не инжекционно а през устата.Изписа ми ги АГ-то.
А и в болницата  ми го вливаха 2 дена,заради обезводняване от повръщането.
Синът ми е с този вирус в момента-повръщане,разстройство и температура.Водихме го при Джи-пи-то-казаха че е обезводнен,а за повръщането му изписа Вомитусхил-свещички,че той хапчета не ще да гълта.

Анели,много зле ми става от бромокриптина.Изобщо това неразположение ще отмине ли или ще си се влача като парцал до края?Говорих с ендокриноложката-тя каза "Да.Трудно се понася,но е по-добър от парлодела" newsm78

А за покупките-ще пазаря след резултата от амниоцентезата.Че още ми е свито сърцето.

# 269
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
 Не се шашкайте толкова от този Деган. Аз също в болницата бях на него, венозно, че после и хапчета. Ама това не означава, че лекарите са го предписвали ей така. Аз също се изненадох от листовката, но както виждате, толкова жени са го пили....поне за сега, да чукна на дърво, не съм чула за кофти случай.
 Вчера взех за приятеля ми шампоан на Ducray Anaphase. Разгледах листовката и се изумих, че не е подходящ за бременни. А предния път непрекъснато го използвах  Rolling Eyes Дали защото е силен препарат.
 След час и половина съм на преглед. Моля, пращайте позитивната си енергия. Обхванали са ме някакви притеснения, които до сега успявах да туширам. Обаче днес чак ми е зле, толкова ми е нервно  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт