Патладжанена тема

  • 27 489
  • 114
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 190
Аз правя понакога "залепен" така му казвам Laughing

Патладжана се нарязва на равни кръгчета /може и на дълго/, оставя се да се отцеди в тавичка, след това всяко паренце поотделно се запържва леко.
През това време се приготвя пълнежа, който се състой от: разбъркани яйца + сирене.
Когато всички парченца са запържени, взимате едно поръсвате отгоре от сместа, в/у нея залепяте сродно парченце, след това потапяте в приготвена смес от яйце с брашно, може и малко черен ппер и малко сол за вкус да се сложат и запържвате отново.
Става много вкусно, ние много ги обичаме приготвени по този начин Grinning

За малко да забравя, правим си и сос като за тиквички с мляко и чесън и когато са готови ги хапваме залети с него ммм

Добър апетит  chef

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 09:27 от Toni4ka

# 31
  • Мнения: 1 313
Рецепти с патладжан
Peace

Последна редакция: ср, 26 авг 2009, 17:29 от esy

# 32
  • Мнения: 4 358
Пепчо - ветрилото от Патладжан ми се вижда супер.Ще го пробвам в най скоро време Peace.
Супер идейки сте дали и другите момичета.Браво Hug

# 33
  • Ст.Загора
  • Мнения: 688
 И аз обожавам патладжан , най често се приготвя пържен с доматен сос или бюрек .  Пека патладжана  в чушкопек.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 817
Хайде и аз в темичката- обожавам патладжани. Днес приготвих тази вкусотия.

 - ред патладжани, върху тях лук, чушки, домати, чесън, копър, магданоз.

 - сложих тавата във фурната да се позапече.

 - след това залях със смес от яйца и сирене, поръсих с лют червен пипер.

   - Ето го и резултата.  Hug

# 35
  • Мнения: 293
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2271.msg64881.html#msg64881
Да    bouquet  bouquet  bouquet благодаря на авторката  за прекрасните  турски кюфтета !!!!Аз  малко промених  сложих картофи и моркови около  кюфтетата ,така имаше и гарнитура!

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 18:07 от nelii75

# 36
  • Мнения: 1 313
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2271.msg64881.html#msg64881
Да    bouquet  bouquet  bouquet благодаря на авторката  за прекрасните  турски кюфтета !!!!Аз  малко промених  сложих картофи и моркови около  кюфтетата ,така имаше и гарнитура!


Нели75, радвам се, че рецептата "Патладжан кюфте" е допаднала и на Вас Peace
Аз за гарнитура слагам домати и чушки, но всеки си е с предпочитанията PeaceИдеята за картофки и моркови е добра Peace


Гелева, вкусна запеканка си спретнала  bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 2 671
Линдита, тези патладжанени пици звучат чудесно, непременно ще пробвам!
Наистина бяха хубави:

# 38
  • София
  • Мнения: 4 294
Хайде и аз да се включа в патладжанената тема  Mr. Green

Ето какво спретнах:

4 средно големи патладжана
3-4 домата
4 скилидки чесън
100 гр. кашкавал
черен хляб
босилек, магданоз, олио

Патладжаните се белят, режат се на ивици. Осоляват се, поставят се в съд с вода за 10-20 минути.
След това се подсушават, нареждат се в намазнена тава, пекат се във загрята фурна.
След като поомекнат, отгоре се нареждат тънки филийки черен хляб, доматите нарязани на резени.
Поръсва се с босилек, магданоз и накрая с настърган кашкавал и пресован чесън.
Накрая се слагат малки парчета масло и се допича във фурната още около 20-30 минути.

 

# 39
  • Мнения: 800
запис,
обожаваме патладжани  Peace

# 40
  • Мнения: 6 051
Страхотни сте,  Peace  bouquet

# 41
  • Мнения: 774
Баща ми приготвя мариновани патладжани за директна консумация. Ето как:

Патладжаните нарязва на мнооого тънки кръгчета. Обработва ги, както си му е редът да пуснат гочивия си сок и ги изпържва във фритюрник. След това приготвя марината от сол, оцет, олио,  вода, пресован чесън  и много нарязан магданоз. Стават невероятно вкусни!

# 42
  • Мнения: 800
ягодка, а тези мариновани патладжани в буркани ли се затварят или не?  а колко време трябва да преседят в тази марина?

# 43
  • Мнения: 774
ягодка, а тези мариновани патладжани в буркани ли се затварят или не?  а колко време трябва да преседят в тази марина?

Не, не се затварят в буркани. Simple Smile Директно се хапват. Както например печени и белени чушки, мариновани по същия начин.

# 44
  • Мнения: 592
И аз харесвам този зеленчук. Страхотни рецепти виждам тук. Аз иначе съм голям фен на мусака с патладжан Peace - във всичките и вариаци - с кайма, постна.

Общи условия

Активация на акаунт