Патладжанена тема

  • 27 488
  • 114
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 341
сега се сетих друго лесно, вкусно и бързо с патладжани. 3-4 патладжана се изпичат цели (надупчени с вилица, за  да не гърмят) във фурна, не отнема мн време. Белят се, мачкат се да стане каша, добавя се нарязан чесън, копър, магданоз и опаковка майонеза.  Мн е вкусно на филийка  като салата и т.н   bowuu

Е, и аз ги правя така, само че настъргвам 1 домат - а през зимата слагам от консерва.

# 76
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 664
Сетих се сега, че в Грузински ресторант ядох едни страхотни рулца от патладжан. Представляваха нещо такова:
патладжанът е нарязан на тънки филийки и е изпържен и овкусен. Плънката беше (не съм много сигурна) от смляни орехи с мазнина - нещо като орехова паста. Навиват се рулца и се забождат с клечка.
Беше нещо невероятно. Ако някой е ходил и може да даде по-точно описание....

# 77
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 564
пържен патладжан с оцет и чесън
патладжанена торта  - слепени с чеснов сос и галета парчета паниран патладжан.

# 78
  • Мнения: 419
сега се сетих друго лесно, вкусно и бързо с патладжани. 3-4 патладжана се изпичат цели (надупчени с вилица, за  да не гърмят) във фурна, не отнема мн време. Белят се, мачкат се да стане каша, добавя се нарязан чесън, копър, магданоз и опаковка майонеза.  Мн е вкусно на филийка  като салата и т.н   bowuu
Това ще го пробвам днес. Горчивото от патладжана по време на печенето ли излиза  newsm78

# 79
  • Мнения: 580
Мами кулинарки,спешно се нуждая от съвет  Praynig
въпросът ми е : Достатъчно ли е да остава осолени патладжаните около 45 минути (нямам повече време ) ,за да ес махне горчилката или да се насоча към друго меню ? Rolling Eyes  bouquet

# 80
  • Мнения: 9 144
Достатъчно е, ако не ти е късен отговора ми  Grinning Посоли обилно, после измий и подсуши.

# 81
  • Мнения: 580
Достатъчно е, ако не ти е късен отговора ми  Grinning Посоли обилно, после измий и подсуши.
Благодаря за отговора ,аз така и направих и не горчаха . Grinning  bouquet

# 82
  • Мнения: 2 804
Ето и моята рецепта .
2-3 патладжана се измиват и се режат на кубчета , варят се в посолена вода докато омекнат .
Отцеждат се от водата и леко се запържват или задушават след което се добавя чесън на вкус , чер пипер , домати на ситно и магданоз . Оставя се да къкри на слаб огън до сгъстяване .
Да ви е сладко .

# 83
  • Мнения: 3 268
Най обичам патладжанени сандвичи - на дълги филийки, изпържени. Отделно правя доматен сос и редя: патладжан, пушено-топено сирене, заливам със сос и пак патладжан- правя го триетажно. Сосът и патладжаните е хубаво да са топли, за да се разтопи сиренцето.
Мммммм,страхотно звучи!Ще ги направя.

# 84
  • Мнения: 3 034
и ние много обичаме! най-често правя пържени с чушки и доматен сос; кьопоолу; мусака с тиквички и патладжан; пълнени лодки с кайма и домати; салата с пресни домати и черни маслини; разни видове паста с патладжани в доматения сос.

# 85
  • София
  • Мнения: 4 294
Ето моя вариант на патладжанените пици  Laughing

Изпържвам патладжаните във фритюрника.
Смесвам натрошено сирене, 1 с.л. кисело мляко, копър, чесън и черен пипер.
Нареждам патладжаните като върху всяко парче слагам обилно от сместа и отгоре покривам с още едно парче патладжан.


Нареждам ги в тавичка и отгоре слагам нарязаните обелени домати, запичам в МВ около 20-30 мин.[/color]

# 86
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Патладжанените пици са любимо ястие в къщи, вече само тях правя като имам патладжани.

# 87
  • Мнения: 791
Оф, айде на пазар за патладжан   nuts
Ама и аз съм една лакомия  Crazy , но и вие сте страхони изкусители

# 88
  • Мнения: 791
.

Последна редакция: пт, 15 авг 2008, 13:41 от contesa

# 89

Общи условия

Активация на акаунт