Работещи майки 2006 г. - тема 16

  • 18 712
  • 290
  •   1
Отговори
# 75
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Абе май работят... Отвреме навреме ви навестявам, ама бавничко ни върви темата този път...
Като диетата  Mr. Green

# 76
  • Мнения: 2 109
здрасти мацки!
завърнахме се, преуморени, 2 дни спим и двамата с Кайо да се възстановим от почивката.
Много хубаво беше, супер е на море по женски, непременно повтарям следващата година. Само че на втория ден се разболяхме и двамата и беше много уморително.
На Кайо много му хареса да е по цял ден навън с деца и да се забавлява постоянно. имаме много снимки, но почти нищо не съм качвала, освен няколко на сара и кайо тук:
http://www.flickr.com/photos/kalikayo/2715630901/

утре пак заминаваме, нямам никаква програма, никакви планове, не знам кога ще ходя на работа и изобщо.... много ми е странно.
мисля, че се наспах , много е странно усещането.

Азра как е?

оо.... благодаря за поздравите за Венци Simple Smile беше изненадан и поласкан

# 77
  • Мнения: 993
Oooo, невероятни са!  Heart Eyes Кали, чудя му се на моногамията на твоя син! Толкова млад и толкова ориентиран  Grinning На кого се е метнал?

# 78
  • Мнения: 2 109
хаха.. на баща си.... на мен не е Joy

# 79
  • Мнения: 1 584
Кали, много са сладки Heart Eyes

Аз минавам набързо, че свеки пристига след около 1-2ч. Поизчистих добре - да не би да си помисли, че не се справяме без нея и да реши да "помага" по-дълго ooooh!

# 80
  • Мнения: 1 138
Кали снимките са страхотни  Hug Heart Eyes

чудя се как стават, може ли кратък урок. Много ми се иска да успея да снимам и аз така Вики. От апарата ли зависи да хванеш така от близо детайлите или друга тайна има.

Още около 3 часа работа и съм отпуск - ура, цели две седмици. Ще си седя в къщи, ще ходим по градини и паркове с Вики.
Ако се наредят нещата може до морето да отидем, очаквам да ми се обадят от някъде за интервю. Очаквам да ми се обадят от фирмата в която ходих вече на интервю дали ме допускат до "втори кръг". Тук определено нещата все повече надолу отиват, увеличават ни осигурителния доход и съответно вместо очаквано увеличение за добре свършена работа имам намаление на заплатата.

до скоро момичета, пожелавам ви ако все още не сте си починали да го направите. всичко да е наред,
Роза да се оправи, Азра също Praynig
Катето да не се ядосва
Дю да се възстанови напълно
ако забравям някой моля да ме извините  Embarassed

# 81
  • Мнения: 2 109
за снимките, според мен апаратът има огромно значение, нищо, че някои велики фотографи и с лоша техника успяват. аз лично не бих могла. но е факт, че не е нужен велик апарат. просто с него става по-лесно.

въпреки това има няколко основни правила на композиция,които определено помагат. най-често срещаната грешка е да сложиш обекта в центъра на снимката.  НЕ трябва да е там.
ето как се определя правилното място:
разделяш мислено кадъра на 3 вертикални и 3 хоризонтални ивици. ако има линия (хоризонт, море-небе, поле и тн) трябва да минават по една от тези линии. обектът също трябва да е там. най-добре е да е на пресечните точки на линиите.
друга грешка... от край време си спомням, че хубави снимки стават ако има ярка слънчева светлина. НЕ е вярно. хубави снимки стават на обилна, но равномерна светлина, между 11 и 4 часа слънцето е много високо и прави едни много грозни сенки върху лицето, ако не е на сянка човека.

има във форума тема за фотография с много помагащи и добри в снимането мами и един татко.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=318894.0

в началото има разни линкове с уроци за снимане, хубави са за първо време.

# 82
  • Мнения: 1 584

Честит рожден ден, Дю!!! Бъди много обичана и щастлива!

# 83
  • Мнения: 1 668
Честит празник, Дю! Здраве, щастие и любов!

# 84
  • Мнения: 1 241
Благодаря ви за пожеланията!!!  Hug
Наздраве!


От снощи сме си в къщи, но утре пак изчвзваме за 3-4 дни. Последна седмица от отпуската ми е това и ще се възползвам до край.
Ще се включвам по-често от другата седмица.

# 85
  • Мнения: 2 109
дю, цунки !!!!!

мнооого щастлива

# 86
  • Мнения: 1 241
Успях до като спи Гергана да си свърша всичката работа и да кача малко снимки:
http://picasaweb.google.bg/rositsa.kelbecheva/2?authkey=DeW8TvlIeo4 - РД на Гергана
http://picasaweb.google.bg/rositsa.kelbecheva/rWgjTE?authkey=J-TA5I3VR10 - пак нейни
http://picasaweb.google.bg/rositsa.kelbecheva/mpTgZJ - тук вече ме има и мен

# 87
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 nbirthday Дю ! Много здраве и любов! Благодаря за диетичната почерпка! Ще пиша по-късно пак. Hug

# 88
  • Мнения: 1 584
Дю, много сте готини Heart Eyes



На мен Бог да ми е на помощ ако и малката е такава луда глава Crazy Crazy Crazy

# 89
  • Мнения: 1 668
Привет и от мен...
Запустя ни темичката, ама кво да правим - лято е, хората са полудели  Joy. При мен е пълна лудница. В петък не ходих на работа и си взех малкия от вилата и в понеделник имах 2 молби за напускане на бюрото  newsm78. Просто лудницата е пълна и повсемесна. Кученце продължава да ми е много зле и сега малкия гледаме да е максимално извън апартамента, че от неговата радост Азра ще вземе да получи втори инсулт. Вече е много горд, че си е вкъщи и на всеки се хвали как вече си бил в неговата стая, на неговото легло... Сутринта тичаше като луд да влезе в детската градина, сакън да не вземе някой да я открадне докато стигнем  Joy. Направо ни заряза с баща му и това е... Направо мъчно ми стана, че след 2 месеца прекъсване дори не се разтрои, че мама го оставя в градината, ама порасна си вече детенцето... Като си тръгвахме се бъзикахме как трябва скоро да направим второто, че иван вече няма особена нужда от нас и да има кого да мачкаме и гушкаме в следващите 2-3 години. Сега звънях - въобще не се е сещал за нас  Cry. Явно си му е добре с децата

Общи условия

Активация на акаунт