двурога матка

  • 4 483
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Според мен няма нищо притеснително.Моята кума е с двурога матка и не е имала никакви проблеми през бременноста си Simple Smile

# 16
  • Мнения: 239
Аз съм с обърната двурога матка също.За второто разбрах чак когато забременях.Не съм имала проблеми с това всичко беше ОК през бременността. Имах кървене в 13 и 15 г.с и лежах за задържане, но това не беше свързано с това,че имам двурога матка.Родих нормално.

Не се притеснявай, но потърси все пак второ мнение.
Успех и леко бременеене ти желая  bouquet Hug

# 17
  • Мнения: 304
И аз съм с двурога матка-установиха това във втория месец от бременността. Имах контракции от 4-я месец, скъсена шийка в 7-я и болки носко долу в 6-я месец. Бебето не можа да се обърне накрая-беше седалищно. Корема ми беше изцяло в дясно Party Родих секцио поради тези две причини.
Други проблеми не съм имала-бебето се роди 10дена преди термин 4кг
Успешна бременност и много почивка ти желая!
И най-сладкото бебче  Hug

# 18
  • Мнения: 2 807
Аз не съм с двурога матка, но имам 2 познати с такава (и двете посещаваха и родиха при един и същи лекар и са много доволни).
Бременностите им протекоха нормално, ражданията и на двете (едната с едно, другата с две деца) - със секцио.

По принцип бременността се води рискова, т.е има нужда от по-често наблюдение.
Моите бременности също се водеха рискови - с отрицателен резус фактор съм - но не съм имала проблеми с нито една от тях.

Лека и усмихната бременност ти желая!  Hug

# 19
  • Мнения: 152
Аз съм като по учебник,но родих 22 дни по-рано със секцио бебе3500г.,51 см.

# 20
  • Мнения: 479
Моята двурога матка (леко изразена- била просто като сърце) я установи единия ми АГ в седмия месец, когато се чудехме защо бебо въобще не се върти и си стои седалищно, а той беше си настанил главичката в единия рог. След това изведнъш изостана с 2,5седмици. Цялата ми бременност беше тежка, постоянно пиех лекарства за задържане. Родих преждевременно (спешно секцио) в края на 36 г. седмица- 2,5кг, 46см бебе, а още в 35г.с. ми "падна" тапата. Но пък забременях от първия път и имам един спонтанен аборт 2 години преди това. Все се надявам втората ми бременност да бъде по-лека.

Общи условия

Активация на акаунт