Примерно захранване

  • 11 172
  • 160
  •   1
Отговори
# 90
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
 smile3529 smile3523 Да се запиша и аз, че ни предстои да влезем във вашите редици след месец. Само да споделя, че за сега смятам да захраня в началото на 5 м (4ти навършен) и смятам да започна с оризова млечна каша (най- вероятно на Хип, че и АМ ни е Хип). Но до тогава има цял месец и имам време да помисля.

# 91
  • Мнения: 3 034
Искам да ви питам нещо.Вашите деца по колко АМ хапваха когато бяха на 2 седмици.На мен ми казаха да започна с 30мл.и като водя че не му стига да ги увелича.Сега съм му ги дигнала на 40мл.Питам ви защото  на кутията пише че трябва да изяда от 60мл-90мл.и ми стана много странно. Shocked

таблиците на кутиите за АМ са единствено и само ориентировъчни. бебето знае най-добре колко и кога може да изяде. най-доброто хранене на бебе, независимо дали е на кърма или на АМ, е на поискване.

# 92
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Аз пък да ви се оплача моята бебка не иска никакво пюре насила и давам. Все си иска млякото. Такова плюене и викане не съм виждала в моето кротко бебче. В чудо съм се видяла. Има ли и други с такъв проблем? Посъветвайте ме какво да правя?

# 93
  • Мнения: 3 034
да я оставиш да си яде млякото, което за нея е далеч по-ценно в момента от което и да било пюре. след седмица пробвай пак, ако не иска, изчакай още седмица и така. можеш да пробваш с друг вид пюрета. ако сега даваш плодови, пробвай зеленчук, примерно. или оризова каша с малко плодово пюре за вкус. при всички случаи е изключително неподходящо да я насилваш, защото ще намрази процедурата по яденето трайно.

# 94
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Симпли благодаря! И аз това си мислех да направя но ме беше страх. Аз наобяд и давах зеленчуково а след обяд плодово.

# 95
  • Мнения: 3 034
няма от какво да те е страх, всички бебета имат периоди, в които си искат само млякото. за тях то е важно, за развитието им. останалото е само гарнитура  Wink

# 96
  • Мнения: 583
След като дъщеря ми яде царевична каша, следващата каква трябва да бъде. Мислех си за ориз или ориз и царевица, но след 6 месец мога ли да включа бананова, ябълкова или нещо подобно. Мога ли да взема например Ориз и морков. От изброените коя трябва да бъде следващата? До този момент от царевичната каша използвам 1 или 2 лъжици сухо вещество + плодово пюре и АМ, за храненето в 16 ч. Благодаря.

# 97
  • София
  • Мнения: 3 688
Аз започнах с оризова каша и следващата която дадох беше ориз с банан.

# 98
  • Мнения: 3 034
аз нямам избор със смесени каши, те са за след 9 месеца. от 6-тия нататък мога да дам овесена и пшенична  Peace

# 99
  • Мнения: 583
Аз си отговорих бързо, бърза на въпроса с едночасов престой пред кашите в един магазин. Laughing Взех ориз и царевица на Хип. Банана и церевичната с плод , ще продължа да ги прехвърлям в шкафа, просто много обичам да пазарувам за малката и съм накупувала все неща, които не ни трябват точно сега. Та това ме подсети, броколите след 6 м. ли се даваха, че и с тях съм се запасила? Embarassed

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 529
Да се включа и аз Simple Smile.
Започнах да захранвам в петия месец по препоръка на педито. Със зеленчукови пюрета. Претърпях пълен провал. Успях да въведа морков, картоф, пащърнак, тиквички, но нямах заместено хранене, защото в началото тръгна добре, и малко по-малко - след около две седмици устата се затваряше демонстративно Crossing Arms и ако настоявах - започваше да реве ooooh!. Направих една пауза от 3-4 дни и реших да се захващам отново. Този път реших да "започна" с тиква. Получи се, не ми позволи да спра след 5-та лъжица, дадох и цялото пюренце (125 гр.) Embarassed. От там нататък всичко потръгна по-добре. Сега храня с пюрета на Bebevita, Semper, Sunval и Gerber. На Гербер яде всичко с удоволствие, което съм и предлагала, т.е. подходящо за нейната възраст. Има едно със сметана, а друго, с яйчен прах - тези не съм и ги давала. А за останалите марки - при всяка има само по 3-4 неща, които се харесаха. Но и това никак не е малко Peace.
Сега е на 7 месеца и графика на хранене и е горе-долу следния:
І. 8 ч. - АМ, 11-11.30 - малко плодово пюре,
ІІ. 12.30 - Зеленчуково или месно пюре,
ІІІ. 16.30 - Каша (вече и с глутен),
ІV. 20.30 - АМ.
Педката каза задължително да давам вместо сутрешното АМ - попара. Но аз съм категорично против, и без това ми се вижда малко млякото, което приема на ден. (Сутрин 170 мл, в кашата - около 100-150 мл и вечер 200-210 мл). То вярно, че в сиренето има мляко, но аз нещо не мога да се настроя за тая попара Naughty. Вие как мислите? Да я послушам ли?

# 101
  • Мнения: 14 504
аз например никога не съм яла попара като малка. не са ми правили такова нещо вкъщи никога, затова и самата мисъл за нея ми е отврат, пък какво остава да дам на детето си newsm78
кашата е нещо много по-полезно според мен, попарата не е ли накиснат хляб със сирене Sick

# 102
  • Мнения: 991
Захраних на четири месеца и половина. Започнах със зеленчукови пюрета -картофено, добавях адаптирано мляко. Един месец въвеждах зеленчуци, горе долу в такъв ред- моркови,  тиква, тиквичка, броколи, карфиол, пащърнак, спанак, грах и т.н. На пет месеца и половина започнах с плодови пюрета и оризова каша /въвеждах успоредно, тъй като синът ми вече беше ял ориз в пюретата/. На навършени шест месеца започнах да давам пресни плодове-банан, ябълки, круши, манго, авокадо. На седем месеца включих в менюто месо и сирене. Месните ги въведох доста агресивно, предвид това, че месото в готовите пюрета е 8 процента - давах за първи път по половин бурканче. След като въведох месните пюрета, престанах да добавям адаптирано мляко към обедното ядене и заместих цяло хранене.
valerie, в какво съотношение добавяше АМ към пюрето? Тук пюретата за 4 до 6 месеца са в бурканчета по 2.5 унции, което е около 70 гр. Идеята е да дадеш пюрето и после да дохранваш с АМ, но бебка след пюрето не иска АМ. От два дни смесвам пюрето с около 60 мл. АМ (тя по принцип яде към 160 мл АМ, ако яде само мляко), но става много рядко. Тя го яде с кеф, но много се омазваме. Мислех да го сгъстя с оризова каша. Или да отварям по две пюрета. Чудя се...

# 103
  • Мнения: 3 034
аз имам друго питане: като се замести обедното хранене, нали в него вече няма АМ? защото пюретата тук са по 105 грама и ако не дохранвам с АМ, това е много малко  Confused трябва по две да давам  newsm78
и още: ако бебето не иска междинно плодови пюрета, достатъчно ли е да ги слагам в кашата или трябва да ги яде отделно? тук ми казаха да слагам в кашата, но аз се чудя ако не яде чисти плодови, как ще свикне с вкуса на плодовете  newsm78

# 104
  • София
  • Мнения: 15 261
От два дни смесвам пюрето с около 60 мл. АМ (тя по принцип яде към 160 мл АМ, ако яде само мляко), но става много рядко.

Не разтваряй АМ в съотношението, посочено на кутията-бебето няма да го пие. Разтвори го в много малко вода, колкото да стане течно и да го разбъркаш по-лесно в пюрето. Ако самото пюре е рядко, може да добавиш АМ и на прах, стига да не става на бучици.

Общи условия

Активация на акаунт