Примерно захранване

  • 11 152
  • 160
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 034
защо? всъщност статистически погледнато случаите на реакция към пилешко и пуешко са в пъти по-малко спрямо зеленчуците. и двете меса са леки, засищащи и източник на желязо  Peace за телешкото - при мен е трето поред, също е подходящо. заешко тук нямам, но знам, че е супер за захранване. само че не смесено с нещо друго, а чисто месно пюре в собствен бульон.

# 121
  • Мнения: 5 940
Телешкото може да даде реакция при деца с АБКМ. За жълтъка съм категорично "против" толкова рано. Месо може, стига да не е част от някаква екстремна верига на захранване-например започнала си преди месец и вече си захранила със зеленчукови и плодови пюрета, добавила си и каши.

# 122
  • Мнения: 3 034
родителите няма ли вече да знаят, че детето има АБКМ до 6-7 месец, когато евентуално въвеждат месо (даже телешкото ще е по-късно)?

# 123
  • Мнения: 5 940
родителите няма ли вече да знаят, че детето има АБКМ до 6-7 месец, когато евентуално въвеждат месо (даже телешкото ще е по-късно)?
Би трябвало да знаят. Просто пояснявам, че то е единственият по-изявен алерген. Другите меса рядко дават реакция.

# 124
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Здравейте, момичета. Ние се захранихме вече, но имаме малък проблем с лъжичката. Все пак съм сигурна, че след известно време и търпение, ще се справим. Ползваме каши на Фризокрем и Хип, ама Хип не и харесват. Скоро ще вкарам и пюретата, първо зеленчуците!

# 125
  • Мнения: 583
Момичета от 2 дни въвеждам глутен с каша, струва ми се , че изпражненията на детето са по- воднисти. Имам ли повод за притеснение? Не ака често, но май съм се вманиачила на тема глутен, кисело мляко, захар и т.н.

# 126
  • Мнения: 14 503
аз също забелязах че на дъщеря ми изпражненията следобед са по-воднисти от преди, а съм започнала да въвеждам (т.е. все още не яде пълна доза) само безмлечна оризова каша newsm78

# 127
  • Мнения: 3 034
повод за притеснение е наличието на белезникава до плътна светла слуз и/или кървави нишки в изпражненията. иначе по време на захранването те ще се променят много пъти (според мен от един момент нататък противогаз е полезна придобивка). понякога са по-редки, понякога може да изглеждат дори като диария, но ако е инцидентно, не е повод за притеснение. понякога пък се втвърдяват. по-скоро промени в изпражненията + другите признаци, които бяхме писали могат да бъдат индикация за реакция към дадена храна - воднисти и/или зачервени очи; секрет от носа - от леко до тежко запушване и хрема; обриви - от няколко пъпки до зачервяване на цяла област и на лице, и по тяло; стомашен дискомфорт - газове (повече от обичайно), болки (реагират както при колики); подсичания - да, и това също, особено ярко изразено подсичане, което трудно минава въпреки грижите, може да е и зад ушите, подмишниците, на свивките на бедрата, зад колената; температура. в общи линии са много признаците и е трудничко. моят син даде реакция към жълт фасул - подсече се зад ушите + диария + на двете бузи му се появиха по 2-3 червени пъпки - това беше, но всички заедно.

# 128
  • Мнения: 583
simplyaven, за противогаза съм съгласна Mr. Green, другото ще го следя.

# 129
  • Мнения: 254
здравейте мили мами имам един въпрос,преди 1 месец захраних бебо за първи път и избрах да започна със зеленчуково пюре,но сега се чуде с какво да продължа колебая се между плодово пюре или месно,не искам още да давам сокчета ще изчакам с тях,а искам и кашата да поотложа защото нали се наддава доста интензивно от нея,да кажа че го кърмих един месец след което преминах на хипоалергенно мляко и до сега пие него,от както му дадох зеленчуково пюре ака на 3 дни и доста трудничко,много колебания с това захранване и ще съм благодарна на всички които ми отговорят

# 130
  • София
  • Мнения: 17 592
На 6 месеца трябва да започне да яде месо. Доста късничко си започнала, не знам кога и как ще въведеш плодовете и зърнените култури, яйцата (жълтъците)...  Crazy

# 131
  • Мнения: 3 034
здравейте мили мами имам един въпрос,преди 1 месец захраних бебо за първи път и избрах да започна със зеленчуково пюре,но сега се чуде с какво да продължа колебая се между плодово пюре или месно,не искам още да давам сокчета ще изчакам с тях,а искам и кашата да поотложа защото нали се наддава доста интензивно от нея,да кажа че го кърмих един месец след което преминах на хипоалергенно мляко и до сега пие него,от както му дадох зеленчуково пюре ака на 3 дни и доста трудничко,много колебания с това захранване и ще съм благодарна на всички които ми отговорят

не мога да разбера кой е източникът на тия глупости за кашите  ooooh! от кашата не се наддава интензивно. детето ми яде каши от 2 месеца и е под средната норма за килограми за неговия ръст. и ако избереш подходяща каша с про и/или пребиотици, тя ще улесни изхождането и регулира стомаха. след като се изхожда трудно, аз бих дала каша и плодови пюрета. при сина ми овесената върши чудна работа в тази насока, особено с 1-2 лъжици ябълково/крушово пюре.

и мисля, че захранваш навреме, имаш време да въвеждаш храни, няма за къде да бързаш. аз захраних с месо на 6 месеца, но тук схемата е друга. месото може също да стегне стомаха. в твоя случай мисля, че е е по-добре да изчакаш. що се отнася до жълтъка, тук се дава заедно със зеленчуковите пюрета още от 6-тия месец, не се чака повече, но разбира се в началото се пробва с няколко трохички.

# 132
  • Мнения: 6 713
здравейте мили мами имам един въпрос,преди 1 месец захраних бебо за първи път и избрах да започна със зеленчуково пюре,но сега се чуде с какво да продължа колебая се между плодово пюре или месно,не искам още да давам сокчета ще изчакам с тях,а искам и кашата да поотложа защото нали се наддава доста интензивно от нея,да кажа че го кърмих един месец след което преминах на хипоалергенно мляко и до сега пие него,от както му дадох зеленчуково пюре ака на 3 дни и доста трудничко,много колебания с това захранване и ще съм благодарна на всички които ми отговорят

Ние също започнахме със зеленчуково пюре. Педито тука ни каза после да почваме месото, след това плодовите пюрета Rolling Eyes Аз вече пробвах да й дам ябълка и круша и хич не й допадат! Не че много яде и зеленчукови де. Акането ни стана по-нередовно, като в първите седмици на захранването акаше на 4-5 дена.

# 133
  • Мнения: 3 034

Ние също започнахме със зеленчуково пюре. Педито тука ни каза после да почваме месото, след това плодовите пюрета Rolling Eyes Аз вече пробвах да й дам ябълка и круша и хич не й допадат! Не че много яде и зеленчукови де. Акането ни стана по-нередовно, като в първите седмици на захранването акаше на 4-5 дена.


защо се чудиш, кое те притеснява? тази схема с месото издърпано по-напред в захранването аз очаквам да се възприема все по-широко, защото колкото и да се плюе "американска" и т.н., тя е базирана на сериозни излседвания за нивата на желязо при 6-месечните бебета, и то без значение кърмени/некърмени. моят син си прие месото съвсем нормално. в началото наблегна на пилешкото, после и пуйка реши, че обича. сега ще му дам телешко и после жълтък. поне съм спокойна, че от млякото, кашата и месните пюрета приема достатъчно желязо. а плодовете да са накрая е логично, защото някои бебета харесват сладкия им вкус и после по-трудно приемат зеленчуци или каквото и да е друго. слушай педиатъра, човекът явно е с актуална информация  Peace

# 134
  • Мнения: 254
благодаря на всички отговорили ми,ами аз не се притеснявам че съм захранила късно така си бях решила така и направих,мисля че има време да вкарам едно по едно всичко просто не съм решила в какъв ред,този месец ще му пускат кръвни изследвания и по това какъв му е хемоглобина ще реша дали да дам първо месни или първо плодови,да права си за кашите но все пак се двуума,а колкото до жълтъка педиатърътни каза че е силен алерген и ще го въвеждаме доста по късно някъде към годинката

Общи условия

Активация на акаунт