Препоръчайте фирма за кухни по поръчка!

  • 345 437
  • 815
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 82

Уредите за вграждане, които трябва да са избрани предварително са: аспиратор, фурна и микровълнова.

И плота с котлоните и мивката - за да изрежат отворите на плота. И ако ще има вградени диспенсер под плот и нещо друго.

При нас всичко рязаха на място и затова не ни ги искаха. И аз се учудих, но си носеха доста сериозни машини и всички отвори на плота ги отразяха вкъщи, включително и отворите на гърба за контактите. Може би при техническия камък е друго, защото е по-сериозен материал. Термоплотът го срязоха като масло.

# 766
  • Мнения: 40 892
Да, логично обяснение. Термоплот не се реже трудно, докато камък си иска работа в цеха.

# 767
  • Мнения: 4 208
И у дома рязаха всичко на място. Дори няколко пъти обяснявах на консултантката как искам да е разположен плота, а тя всеки път ми казваше, че за нея това няма значение за проекта, но ще предаде на монтажната група.
Монтажната група се оказа само един монтажник, който за два дена оправи всичко. А за майтап разтоварващата група бяха сигурно 20 човека.
Не е необходимо уредите да са купени преди проекта, важното е да се знаят размерите. При нас свободни са само хладилника и пералнята. Не ги бяхме купили предварително, но бях избрала марките и моделите. Консултантката направи проверка за точните размери в сайтовете на фирмите и всичко си пасна идеално.
На нас ни казаха, че на уреди закупени през тях монтажът е безплатен, а на закупени от друго място - се заплаща на монтажната група.
Аз не съм плащала, защото и без това свободностоящите уреди ги закупихме по-късно, може би 2-3 мес. след монтажа на кухнята.

# 768
  • София
  • Мнения: 89
Благодаря много на всички! След коментарите започнахме да се замисляме и за разпределение, уреди..
Има още няколко месеца докато стане готов, но като знаем къде ще е кухнята, поне разпределението уреди/шкафове, цветовете и фирми за поръчка да набележим.
Толкова неща трябва да се измислят. Не знам откъде да започнем.
Също бих попитала дали се ползвали майстор в София и бихте ли препоръчали някой? Майстор за слагане на гранитогрес в кухнята, шпакловка, боя.. Може би не е за тук темата обаче.
Ползвали ли сте интериорен дизайнер?

# 769
  • Мнения: 4 208
Благодаря много на всички! След коментарите започнахме да се замисляме и за разпределение, уреди..
Има още няколко месеца докато стане готов, но като знаем къде ще е кухнята, поне разпределението уреди/шкафове, цветовете и фирми за поръчка да набележим.
Толкова неща трябва да се измислят. Не знам откъде да започнем.
Също бих попитала дали се ползвали майстор в София и бихте ли препоръчали някой? Майстор за слагане на гранитогрес в кухнята, шпакловка, боя.. Може би не е за тук темата обаче.
Ползвали ли сте интериорен дизайнер?
Оф, то си е цяло предизвикателство ремонтирането на кухнята. И гълта най-много пари.
Ключето е доброто проучване на всичко и дебненето на оферти (ЧП, Коледни, Великденски).
Не съм ползвала услугите на интериорен дизайнер, защото си падам по стандартни неща. Гледах доста темата за ремонт на кухни, много помагат момичетата там и разни снимки из нета...

# 770
  • София
  • Мнения: 8 280
Аа не е сигурно, това с цената на кухнята Joy, при мен интериорните врати бяха по-скъпи от кухнята, че даже пренасочих  средства от нея към вратите.

# 771
  • Мнения: 82
И аз не съм ползвала интериорен дизайнер, много скъпа услуга ми се вижда. Но със сигурност би се получило доста готино, ако се ползват услуги на професионалнист Simple Smile Имам приятели, които обзавеждаха с дизайнер. Личи си определено, но отидоха доста средства, защото всичките им мебели бяха по поръчка.
И у нас кухнята с уредите е най-скъпото нещо. Започваме малко по-малко да обзавеждаме и другите стаи, но ще си отнеме време.

# 772
  • Мнения: 4 208
Аа не е сигурно, това с цената на кухнята Joy, при мен интериорните врати бяха по-скъпи от кухнята, че даже пренасочих  средства от нея към вратите.
Аааа, то зависи колко врати имаш 7:) . За нас, в стандартните апартаменти, 3 бр.+ евентуално за банята (ако не е ПВЦ/алумин) мах 5к. Кухнята с ремонта на помещението, нова ВиК и ел.инсталация, мебелите и уредите - в много пъти повече.

# 773
  • София
  • Мнения: 89
delia, да, искаме да дебнем оферти, но пък и времето ще ни притиска, за да се изнесем по-бързо от квартирата :/ Иначе интериорен дизайнер по-скоро за холната част от стаята, която ще правим чак след като се нанесем, но като гледам, май и ние няма да се вълползваме от услугите на дизайнер.

zy_atanasova, и ние точно това сме намислили. Врати интериорни, кухня, баня и до там. Нанасяме се и малко по-малко останалите стаи.

delia, откъде си поръчвахте интериорните врати? Доволни ли сте? Като слушам за цените, радвам се, че направихме промени още по проекта за апартамента и махнахме едната врата.

# 774
  • София
  • Мнения: 8 280
Навсякъде сме с интериорните врати (и за WC и за банята) - 5 + входната, но кухнята заедно с уредите не успя да ди стигне. Спестих от MW, която бе по скъпа от фурната (свободно стояща + с механизъм blum вместо вградената почти осигури парите за една врата)

Макар и в темата за кухните, смятам, че вратите са по-трайна инвестиция от кухнята.
От 2013 досега сме с 2та пералня (още една имаше, но не я броя) и 2ри котлони и 2ра миялна (вградени), нарочила съм вече и хладилника.
(само фурната от любима марка оправда очакванията ми).
Замислям се за смяна на вратичките на шкафовете, сигурно само аз виждам проблем в тях, но ме дразнят, дано още се продава ПДЧто, от което са направени (някакво със синхронни пори бе)

FBID10205705445026494, ако мебелите в хола са в същия стил като кухнята, ще си решите част от проблема. Нашите ги прави фирма, която ни прави кухнята, но ние им казахме какво искаме.
Имат и дизайнери, но не сме се възползвали от тях.
Дадоха ни някои съвети, все пак имат опит (не същото като да си го нарисуваш), някои приехме, други не. 
Харесахме ги след като видях изпълнена тяхна кухня тук, проверих колко би струвало същия проект на още 1-2 места, пак знаех как работят.

# 775
  • Мнения: 4 208
Сори за спама...
Ние пък сме с втора врата на детската от как правихме ремонта преди 4-5 год.
Младежите бяха изпаднали в някакъв конфликт - единият затиска от вътре, другият се мъчи да избута вратата.
Е, каратиста се случи отвън и с един удар с крак заформи красива вдлъбнатина. Постоя така 1-2 год. за назидание, но след това я сменихме.
Няма да съм полезна с инфо за вратите, защото съм от Русе и са купувани от фирма на приятелка, поръчани и доставени от някаква чужбина...

# 776
  • София
  • Мнения: 89
Desem, откъде поръчахте вратите, би ли препоръчала?
Смятам ги 6 интериорните врати, като едната ще е към килер, но ми се иска пак да е същата като останалите.


delia, хахаха, интересна случка. И ние с брат ми имахме "случка с врата". Той също беше много палав като малък, с голяма разлика сме в годините. При една закачка с мен се затича (мислейки, че го гоня), бутна вратата на хола, скъклото се счупи и той мина през него и падна от другата страна. Беше си страшна гледна, но нищо му нямаше, само стрес за мен и майка ни. Grinning

Като цяло вратите не са особено интересни за разглеждане (в сравнение с кухни, спални, дивани...) и за момента не сме гледали, така че всякакви препоръки ще ни бъдат полезни.

# 777
  • София
  • Мнения: 8 280
Его стил на Ванком, модел Техно.
На Витошка са, в часта към Южния парка, малко след България .
За нещастие отидохме там за входната врата и след като видях интериорите им, не успях да харесам други, в резултат трябваше да преразпределя общия бюджет.

# 778
  • София
  • Мнения: 89
Desem, мерси много, ще отидем да разгледаме задължително.

Последна редакция: пт, 13 ное 2020, 10:05 от FBID10205705445026494

# 779
  • Мнения: 2 722
Много ми допаднаха Копанарски, изчистен  дизайн за кухня. Исам и един скрин да се преправи и пералнята да влезе там. Ще ги питам правят ли и такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт