Препоръчайте фирма за кухни по поръчка!

  • 345 631
  • 815
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 681
Скорощни отзиви за Диалог и за Копанарски?

# 751
  • София
  • Мнения: 89
Здравейте,

Предстои ни обзавеждане на жилище следващата година и започнахме вече да търсим и събираме информация.
Ще изчета темата и коментарите, но ще се радвам ако някой сподели скорошна информация за фирма по поръчка в София.
За момента съм разгледала само в Прего. Някой поръчвал ли е от тях, тъй като не открих много отзиви?
Кухнята ще е п-образна с бар плот, модерен стил (пиша го, тъй като стана много разпространен винтидж/ретро стила, а на мен той не ми харесва). За момента не съм избрала цветове и честно казано нямам идея какво искам, освен разположението Grinning
Ще съм благодарна също, ако някой сподели собствена такава кухня.

# 752
  • Мнения: 82
Моята кухня е от Prego. Нямам забележки, страхотна е. Моделът е Милано. Нещо средно между модерен и ретро стил е според мен Simple Smile, но беше в секция Модерни на сайта им. Изпълниха всичко, което поискахме: кухнята е по-висока от стандартните, за да може да се събере комбинираната пералня на AEG, която е 87см. Дизайнерката ни даде много добри съвети. За малкото място, с което разполагахме се получи чудна кухня. Съобразиха се с бюджета ни, спазиха си сроковете, даже 1 седмица по-рано ни се обадиха, че е готова. Определено ги препоръчвам с 2 ръце.
Скрит текст:

# 753
  • Мнения: 2 416
Зу Атанасова, а каква е цената на тази кухня?

# 754
  • Мнения: 82
Зу Атанасова, а каква е цената на тази кухня?

5200лв, в които са включени LED лента със сензор под шкафовете на мивката, поставка за чинии в шкафа над мивката за 25 чинии, Blum механизми среден клас, доставка и монтаж. Вратичките са MDF и са по-големи от стандартните, заради по-голяма височина на долния ред- височината им е 79 с цокъл 10см, вместо 15, колкото било стандартно. Плотът е термоплот, гърбът мисля, че е някакво обработено ПДЧ.

# 755
  • Мнения: 2 416
Благодаря!

# 756
  • Мнения: 4 210
И моята кухня е от Прего, но е на "Г".
Същите механизми и вратички МДФ. Термоплот, но гърбът не е от тях. От тях с включен монтаж са ми миялната, фурната, керамичния плот, абсорбатора, оганайзера за приборите, мивката и смесителя. Вече две години и половина я ползвам без проблем.
Само едно нещо изпуснах - вътрешното разпределение на шкафовете от горния ред. Наложи се да си купувам подрафтови кошници и допълнителни разделители. Сега, когато изтече гаранцията, обмислям да си добавя полици.
Да допълня, че Прего правят промоции. Ние се вредихме на една великденска -20%.

# 757
  • Мнения: 41
Някой поръгчал ли е от Моратомебел- като цена очаквам да е сходно с Прего, но като качество и обслужване?

# 758
  • Мнения: 82
Някой поръгчал ли е от Моратомебел- като цена очаквам да е сходно с Прего, но като качество и обслужване?

Гледах и техните модели, но коментарите за тях в Google ме отказаха:

# 759
  • София
  • Мнения: 89
Благодаря за снимките и отзивите!
Другите, които гледах, са кухни Диалог. Щяхме да ги посетим в събота, но се оказа, че работят до 3. За плот мислех да заложим на технически камък, но нямам идея кои предлагат и дали може общо всичко да се поръча и монтира.
zy_atanasova, вградените уреди директно от прего ли поръчахте?

# 760
  • Мнения: 82
Благодаря за снимките и отзивите!
Другите, които гледах, са кухни Диалог. Щяхме да ги посетим в събота, но се оказа, че работят до 3. За плот мислех да заложим на технически камък, но нямам идея кои предлагат и дали може общо всичко да се поръча и монтира.
zy_atanasova, вградените уреди директно от прего ли поръчахте?

Не, уредите ги купих от Вимакс, заедно с климатиците ни, а аспираторът от ЛексГруп, защото държах да е Faber, а само те го предлагат. За пълно вграждане е и мисля, че стои много добре като не се вижда металната лента на телескопичните. Монтажниците на Прего монтираха всичко без значение, че не са закупени от тях. Прего работят и с технически камък, но си е цифра и просто нямахме такава възможност на този етап.

# 761
  • София
  • Мнения: 89
zy_atanasova, мерси много. Това за уредите беше много полезно. Предварително ли закупихте уредите, за да им кажете размерите?  Пестим усилено, но нямам идея дали в крайна сметка ще успеем да си вземем каквото искаме.  В тази криза с короната...
Иначе плота е чудесен. Точно такъв дървесен мотив гледах и аз в магазина им в София, но беше с черни вратички, друг модел.
Като наближи момента ще поискаме оферта/проект. Пише, че проекта е безплатен. Предполагам се дава някакво капаро, в случай, че се откажеш.

# 762
  • Мнения: 41 079
Да, уредите се купуват по-рано за да знаят мебелистите как да им направят място. С всеки уред си вървят скица с размери или шаблон за изрязване на плота.

# 763
  • Мнения: 82
zy_atanasova, мерси много. Това за уредите беше много полезно. Предварително ли закупихте уредите, за да им кажете размерите?  Пестим усилено, но нямам идея дали в крайна сметка ще успеем да си вземем каквото искаме.  В тази криза с короната...
Иначе плота е чудесен. Точно такъв дървесен мотив гледах и аз в магазина им в София, но беше с черни вратички, друг модел.
Като наближи момента ще поискаме оферта/проект. Пише, че проекта е безплатен. Предполагам се дава някакво капаро, в случай, че се откажеш.

Проектът беше безплатен и необвързващ. Дават ти оферта и ти си преценяваш дали да я приемеш или не. Първата ни оферта беше висока за нас, но след 2-ро посещение попроменихме някои неща, които наистина не бяхме обмислили добре, и се вместихме напълно в бюджета ни. При даване на поръчка, т.е. всичко е уговорено, избрани са механизми, цветове, материал и т.н. се подписва договор при тях в магазина на Околовръстното и се плаща 50% от стойността на кухнята. Останалите 50% се плащат след като се обадят, че кухнята е готова и се уговаряте за ден за монтаж: това е след около 60 дни. Трябва да се преведат преди монтажа, на нас ни изпратиха проформа и платихме онлайн. Като си платил 50% почти няма вариант да се откажеш Simple Smile
Уредите за вграждане, които трябва да са избрани предварително са: аспиратор, фурна и микровълнова. Техните шкафове се правят по точни размери. Ако имате хладилник за вграждане също трябва да е избран предварително. При нас беше специфично и заради пералнята, заради по-голямата височина се наложи цялата кухня да е по-висока, но ако е стандартна също не мисля, че ги интересува. Готварски плот, мивка и съдомиялна не са ни карали да казваме предварително. Аз си избрах всичко и го поръчах, че някои от нещата се поръчваха от чужбина и се чакаха, но за деня на монтажа всичко беше строено вкъщи.

Последна редакция: ср, 11 ное 2020, 12:20 от zy_atanasova

# 764
  • Мнения: 41 079

Уредите за вграждане, които трябва да са избрани предварително са: аспиратор, фурна и микровълнова.

И плота с котлоните и мивката - за да изрежат отворите на плота. И ако ще има вградени диспенсер под плот и нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт