Момичета, колко време след кюретажа се изчистихте напълно?

  • 13 741
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Не зная дали въпросът ми е за тука, но се надявам модераторите да ме коригирират. Кюретажът ми беше направен в петък 11.07, сега е сряда и макар и истинското кървене с ясна кръв да свърши още в самия ден на кюретажа, все още имам едно много леко ръждиво зацапване. Това ок ли е или не? Как беше при вас?

# 1
  • Мнения: 651
Всичко е наред. Казват, че е нормалното кървенето да спре до 40-ия ден след процедурата.  Peace Съжалявам, че и ти си тук  Hug.

# 2
  • Мнения: 384
Мила, не се притеснявай, това е нормално. Ако искаш за собствено успокоение върви на лекар да те прегледа, но аз мисля че всичко е наред. 

# 3
  • Мнения: 230
Благодаря ви момичета, сега съм по-спокойна. И аз съжалявам, че съм тук. Бременноста  ми беше малка, но беше бременност и аз вече обичах малкото човече.Знам, че още ми е много рано, но не искам да го забравя и да продължа напред. Да, аз ще продължа защото такъв е животът, но винаги в сърцето ми ще са двете ми ( за сега  Praynig) дечица - Дани  и неговото братче или сестриче, което нямаше шанса да види очите на мама, както и тя неговите. Благодаря ви момичета още веднъж.

# 4
  • Мнения: 3 166
yo , съжалявам, че си преживяла това...
А относно кървенето, момичетата са прави - нормално е. Така или иначе като мине първият цикъл не е е лошо да те види доктор, за да  прецени как тече възстановяването ти, а и да прецените кога да започнете с опити за друго бебче.Ако си готова за това.

# 5
  • Мнения: 1 187
i az sleda tazi tema, do petak 25.07 sutrinta biah tolkova stastliva, a sega i men me valnuvat sastite vaprosi

# 6
  • Мнения: 3 166
dididid , съжалявам, че и ти си изгубила бебнцето си.  Sad Ако имаш нужда - винаги можеш да ни пишеш и да споделиш болката си.

Вярвам,че пак ще дойде ден,в който ще си така щастлива, както си била до петък. Peace

# 7
  • Мнения: 282
И аз незнам къде да пиша и какво да правя за да олекне поне малко на душата ми! И при мен бременността ми не беше много напред - 7 г.с но след кюртажа в мен остана празно. С всеки изминал ден болката расте ....
Синчето ми ме пита усещам ли неговото братче или сестриче, кога ще се роди и такива въпроси, а мен това ме натъжава още повече ...не му казвам, че сега бебе няма ....знам че след няколко месеца ще съм готова за втори опит ....но сега ....болката сега....
Иначе и аз не съм много наясно кога след кюртажа трябва да ми дойде например и куп други въпроси, за това лекаря ми каза да отида другата седмица при него, иначе кюртажа беше на 24.07 - никога няма да забравя тази дата....

# 8
  • Мнения: 1 187
съжалявам, svetla 81, моят беше на следващия ден  ,   - това може да ти е полезно, поне на мен е http://www.maichindom-varna.com/blog.php?id=5

# 9
  • София
  • Мнения: 679
съжалявам, svetla 81, моят беше на следващия ден  ,   - това може да ти е полезно, поне на мен е http://www.maichindom-varna.com/blog.php?id=5

Благодаря за материала, беше ми много полезен, на мен ми направиха кюртаж вчера бях бременна в 10г.с., бебето беше без сърдечна дейност според размерите от около 5 дни. На мен ми изписаха антибиотик за 5 дни и лекаря каза кървенето от 5 до 10 дни е нормално след това ако има да отида на преглед. При първия кюртаж след спонтанен аборт, кървях повече от 40 дни, нямах сили да се движа беше ужасно. Дано този път се възстановя по-бързо.

# 10
  • Мнения: 1 369
Вили, съжалявам, че те виждам да пишеш тук.................
нали всичко вървеше добре, нали тупкаше сърчицето, не е честно

 Hug Hug Hug

# 11
  • Мнения: 13 860
Здравей
Аз имам три такива и след всеки беше различно заради в разлика на гестационните седмици в които бях. Последния кюртаж беше на 01.07 в 11 г.с. и кървих 10 дена , след което ми дойде отново на 26.07. Гинеколожката каза че за първите два - три цикъла са нормални определени отклонения в регулярността.
Кураж мила
  bouquet

# 12
  • Мнения: 25
Да ви кажа при мен как беше, за да не изпадате в истерия като мен, когато ми се случи. Значи след самия кюртаж почти нямаше кръв, савсем малко по няколко какпи нещо розово и слузесто и така до 4 ден, след което започнаха много силни болки ниско долу и изкървях страшно силно, беше почти като кравоизлива преди кюртажа. Това се случи към 23 часа и аз едва дочаках другия ден да дотичам при доки. Оказа се че матката е била събрала кръв която не е изтекла. Болките са били спазми към шийката на матката от тази кръв. Та всичко било нормално. Кървях до 2 седмица след кюртажа, след което обаче получих гъбички от антибиотиците които ми биха и пих 14 дена, но.... това е друга тема  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 187
момичета, аз съм вече трета седмица след кюретажа и още имам едно кафяво зацапване. Мислех да отида на лекар, но в епикризата ми пише един месец без вагинални манипулации и затова се въздържам. Имам ли основание за притеснение или при мен просто е по-дълго.

# 14
  • Мнения: 13 860
Много си е нормално не се притеснявай, може да минат и 40 дена докато спреш да цапаш а после в един ден да ти дойде отново . Ще разбереш по обилието в кървенето. Отново повтарям че нямаш повод за притеснение и кураж, бързо възстановяване.

# 15
  • Мнения: 6
Да мила , при мен кърви два месеца
докато всички казваха че е нормално аз не вярвах на третата седмица се консултирах с друг доктор и се установи че съм направила хормонален дисбаланс защото освен първия кюретаж се оказа че задържам кръв и "голям специалист " ми направи втори за по сигурно .
Е там започнаха мъките  противозачатъчни по схема , ударни дози антибиотици перорално и мусколно ,
Попиляха ме направих спад в имунната система понижих хемоглобин и от там границите на кръвното ми бяха стигнали 70/50
Мислех си че умирам и нямах сили за нищо дори пренебрегвах съпругът и дъщеричката си .
За това мили майчета винаги е добре втори консулт при друк специалист защото може да се окаже че вторият ми отърва кожата .

# 16
  • Мнения: 432
 Здравейте!Малко съм притеснена и искам да питам нещо.Спрях да кървя на другия ден след кюретажа но вече 40-ти ден нямам цикъл.То и преди това ми беше 35-38 дни но все пак ми казаха че е нормално да ми дойде 21 до 40 дни. Мисля да отида на преглед но четох че било най-добре след  първия цикъл и аз чакам... newsm78

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 419
При мен кюретажа беше на 22.05.2008г. (по едно гадно стечение на обстоятелствата - рожденния ден на брат ми), плода беше в 16гс, без сърдечна дейност поне от 10 дена - въобще гадна история. Чистенето след това продължи някъде около 30-40 дена. Лекарите ме посъветваха да започна да пия противозачатъчни веднага след кюретажа, за да могат да си починат яйчниците. И след 5-месечна почивка, ние отново започваме с опитите - надявам се съвсем скоро да се получат нещата и този път да завършат по различен начин. Момичета, бъдете силни - ако паднете духом няма да постигнете нищо. Гледайте от друга страна - имало е някаква основателна причина този плод да не се задържи.Така че - горе главата и не спирайте опитите.  Hug

# 18
  • Варна
  • Мнения: 756
и при мен се случи за съжаление.мислех си ,че вече съм влезла в 12 г.с. но уви. една вечер просто прокървих без никакви други симптоми и когато отидох на доктор казаха ,че бебето няма тонове.и също че плода не отговарям на тези седмици които казвам.за всеки случай на другия ден се консултирах с още един доктор за да постави и той страшната диагноза missed.беше точно преди нова година.беше най ужасната година ,която някога съм изпращала.сега се надявам всичко занапред да наред.може би тук във форума няма момиче или жена,която да не го е преживяла.наистина е ужасно и дано да не се случва никога повече на никого.успех на всички.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 756
мисля ,че все още се чистя.тече ми много слабо. но е нормално.ще чакам да ми дойде към края на месеца.и след това при доктора.

# 20
  • Мнения: 329
 Hug  Sad съжалявам че ти се е случило това!!! При беше същото но края на октомври. След кюретажа имах кървене 10 дни и на 30-я ден ми дойде цикъл.
А при теб кога беше кюретажа? Момичетата по-горе също споделят как е било при тях, но ако имаш притеснения питай доки..
Успех

# 21
  • Мнения: 7
момичета здравейте! и тук да попитам:
Онзи ден беше аборта по обяд... след това имах кървене до вчера сутрин. Вчера и днес-по превръзките няма нищо! Това нормално ли е? Колко дена трябва да имам кървене след манипулацията? Разбрах за следващия цикъл- от 20 до 40 дни е нормално. Предварително ви благодаря Simple Smile

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Contessa_fiamma, не се притеснявай. Аз кървях около 20-30 дни. Това, че няма нищо по превръзките, може да е само временно. Така че, недей да махаш превръзките си поне 20-тина дена. Ще се оправиш! Горе главата и гледай напред!  Hug

# 23
  • Мнения: 7
ginbey,
благодаря за бързия отговор и подкрепата. При теб 20 дена непрекъснато ли беше? защото аз 2ри ден нямам ама абсолютно нищо- даже и розово няма... излиза че кървенето ми е било всичко на всичко 4-5 часа? след 2 седмици съм на контролен преглед, а ме е страх да чакам в неведение дотогава.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 419
бъди спокойна. аз имах прекъсвания в кървенето 3-4 дни и след това изведнъж пак прокървяваше доста силно. при всеки е много индивидуално. в кой месец направи аборта?

# 25
  • Мнения: 7
6 г.с. - не по желание... доктора ми е много добър специалист и това ме успокоява донякъде, а и изчетох доста неща... но все пак..знае ли се?..... благодаря ти... ще си изчакам спокойно контролния преглед пък ще видим. Каза ми че след 2-3 месеца спокойно можем да пробваме пак без да има поводи за притеснение,което си е успокоително имайки впредвид, че в някои случаи поне 6 месеца е противопоказно!

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 419
това е все още ранна седмица. твърде е възможно кървенето наистина да ти трае доста по-малко, по очевидната причина, че лигавицата на матката все още не е била много голяма. и да, при това положение наистина след 2-3 месеца можете да започнете наново с опитите. при мен аборта беше в 16гс, и наистина ни казаха, че е почти задължително да се пазим 6 месеца. сега се надяваме отново - уверена съм, че скоро ще мога да се похваля.
но това са съвсем нормални неща за всяка жена.

# 27
  • Мнения: 7
Дано скоро и двете да можем да се похвалим и то в др теми... тогава ще обменяме информация за кърмене, памперси и бебета Wink

# 28
  • Варна
  • Мнения: 756
моят миссед беше в 10 седмица някъде. Praynig дано наистина всичко приключи с  EFP

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 419
всички в този форум това искаме  Hug Praynig

# 30
  • Варна
  • Мнения: 756
да се похваля аз.мина ми първия цикъл и ходих на доктор.много добре се възстановявам.живот и здраве още малко и почваме с опитите.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Щом сме тръгнали да се хвалим, след 3-месечни опити, не сме много сигурни все още, но аз май ще съм вече за друга тем  Laughing

# 32
  • Варна
  • Мнения: 756
ginbay стискам ти палци мила,  да си за друга тема. Praynig дано се похвалиш скоро.

# 33
  • Мнения: 432
Стискам всички възможни палци мила! Praynig Praynig Praynig

# 34
  • Варна
  • Мнения: 756
ginbay мила, има ли щастливи новини? нищо не казваш, потайна си  Simple Smile

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Чакайте малко  Hug, днес съм на лекар за окончателно потвърждение. Ще казвам новини по-късно следобед. Въоръжете се с търпение. Hug

# 36
  • Варна
  • Мнения: 756
ок ще чакаме да съобщиш радостната новина   bouquet

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 419
ето ме  Laughing съобщавам радостната новина - потвърдена от УЗИ. Grinning Успех и на всички останали.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 756
 smile3501 smile3501 smile3501 много се радвам за теб.нека всички скоро да се похвалим с такава новина.

# 39
  • Мнения: 432
Това е страхотно!Вярвай в това че сега всичко ще мине успешно и ще се случи!Всички тук ще  Praynig за теб и бебчо нали момичета?

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Благодаря ви много. По принцип не съм човек, който пада лесно духом, така че силно вярвам, че октомври месец ще гушкам едно сладурче.

# 41
  • Мнения: 7
Много си е нормално не се притеснявай, може да минат и 40 дена докато спреш да цапаш а после в един ден да ти дойде отново . Ще разбереш по обилието в кървенето. Отново повтарям че нямаш повод за притеснение и кураж, бързо възстановяване.

# 42
  • Мнения: 432
Момичета много съм притеснена.Днес ми е 44 ден от МЦ ,а още не ми е дошло.Това трябва да е 3-тия след кюретажа.На гинеколог мога да отида чак другата седмица.За всеки случай си направих тест  EFN.Нормално ли е още да не се е регулирал?Предишните два също бяха нерегулярни, ама до кога ще е така  newsm78

# 43
  • Варна
  • Мнения: 756
нормално, е докато ти се регулират хормоните.на мен ми дойде на 26-тия ден.както си ми идваше и преди.но сега трябва да ми дойде за втори път и ми закъснява.ще се регулира след 3-4 месеца.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Здравейте, аз също започнах да се притеснявам - на 16.01 ми правиха кюретаж,загубих бебчо в 14г.с  но все още нямам цикъл, обадих се на гинеколожката още преди две седмици, но тя каза след като мине първия цикъл тогава да отида, до преди десетина дни все още се чистех, но сега имам много слабо някакво кафеникаво зацапване и то не постоянно. Няколко дни след кюретажа пих АБ защото бях със много тежък синузит, сега се притеснявам обаче дали пък нямам гъбички и това слабо течение да е от това. Май ще трябва пак да й се обадя или да изчакам още няколко дни.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 756
Априлска мама и аз винаги хващам гъбички след прием на антибиотик.изписаха ми микомакс 150mg.И клотримазол вагинално.

# 46
  • Мнения: 3
Здравеите и от мен.Искам да ви раскажа и моята тажна история.Бях бремена с близнаци с двурога матка сам.В 20 г.с ми казаха че нямам околоплодни води изчезнаха не са истичли никои ни6то незнае и се наложи да ги махна.Направиха ми аборт.И сега не знам колко време е нормално да карвя колко време трябва да мине преди да започна да спортувам.

# 47
  • Мнения: 32
Здравей Вени Сън, съжелявам много за случилото ти се. При мен също, макар и при по-различни обстоятелства се стигна до кюртаж. Кървенето продължи някъде около месец, а що се отнася до спорта, лекарите ми препоръчаха да изчакам поне 2 месеца, за да избегна евентуални вътрешни кръвоизливи.

# 48
  • Мнения: 329
veni_sun , много съжалявам , мила, за това което се е случило  Hug Hug Hug
И аз мисля като MikiSt  поне 2 месеца трябва да изчакаш за да се възстанови организма, но най-добре направи консултация с лекаря си. Аз лично толкова изчаках, но моя кюретаж беше в 10г.с. А за кървенето при всеки е различно - от 5 до 20 дни май е нормално.
Мила дано бързо за възстановиш  Praynig Hug

# 49
  • Мнения: 3
Здравеите и от мен.Искам да ви раскажа и моята тажна история.Бях бремена с близнаци с двурога матка сам.В 20 г.с ми казаха че нямам околоплодни води изчезнаха не са истичли никои ни6то незнае и се наложи да ги махна.Направиха ми аборт.И сега не знам колко време е нормално да карвя колко време трябва да мине преди да започна да спортувам.
.A нормално ли е да  ми текат сасиреци.

# 50
  • Мнения: 170
Здравеите и от мен.Искам да ви раскажа и моята тажна история.Бях бремена с близнаци с двурога матка сам.В 20 г.с ми казаха че нямам околоплодни води изчезнаха не са истичли никои ни6то незнае и се наложи да ги махна.Направиха ми аборт.И сега не знам колко време е нормално да карвя колко време трябва да мине преди да започна да спортувам.
.A нормално ли е да  ми текат сасиреци.
На мен доктора ми каза, че не би трябвало да има съсиреци и ако има съсиреци да му се обадя или направо да отида на преглед.
Кървих около месец, за цялото това време имах 2 или 3 съсирека, но много малки, затова не съм звъняла на док. Не мога да кажа дали това е нормално или не, може би при всеки човек е различно, но ако нещо те притеснява, по-добре се консултирай с лекар.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравейте и от мен,искам да попитам за цикъла след кюретаж Sad,моя беше в 7 г.с. на 25.03 след инвитро, та появи ми се на 35-я ден някакво супер малко и предимно кафяво,отколкото червено,продължи два дена и спря,аз мисля да го смятам за цикъл,на някой случвало ли се е така и още нещо-четох из нета че лигавицата е изтъргана при кюретажа и да попитам на вас предписали ли ли са ви някакви  лекарства,витамини за подпомагане на възстановяването й,след няколко дни ще съм на първи преглед,ще питам и доктора за тези работи но ще се радвам да разбера и вие как се възстановявате.
Успех на всички. Hug

# 52
  • Мнения: 337
Абе момичета пишете че не би трябвало да има съсиреци и доста се притесних. Бях бременна след ин-витро с близнаци в 9-та сдмица. Изчистиха ме с вакум прдеи 23 дни. Кървенето продължи около десеттина дни. Вчера обаче пак ми зацапа една такава много тъмна кръв и ми изпаднаха няколко съсирека. Опитъх се да се свържа с доктора си защото доста се поуплаших, но неможах да го открия. Днес вече нямам нищо. Дали да търся доктора или да си изчакам прегледа. Разбрахме се да отида след първия цикъл.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 756
Рея ,мила не се плаши. Да ти кажа, че и аз след аборта имах такива съсиреци. Мисля, че е нормално.Нали трябва да се изчистят боклуците ,които са останали по маткат.Аз даже пих Метергин ,по бързо да се махнат.Доктора ми ги изписа разбира се.Не се притеснявай но пак си търси доктора. Hug Hug Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 2 908
Рея,нормални са тези съсиреци,и при мен ги имаше,аз се обадих  тогава на Доктора и попитах каза че е нормално и да не се плаша и че и хапчетата които ми бяха изписани и те спомагат за това. Hug

# 55
  • Мнения: 32
При мен продължиха около месец, лекарят казваше, че е ок, но все пак имах постоянни консултайций с него - всяка седмица в продължение на 2 месеца. 3 седмици след аборта ми направиха кръвен тест за бременност, за да установят дали наистина всичко е добре изчистено. тъй че най-добре говори с лекаря си

# 56
  • Мнения: 319
Искам да попитам – защо всички говорят за кюртаж, включително и лекарите? Аз избрах вакуум, защото го смятам за много по-щадяща процедура, а и времето за забременяване след това се съкращава. Имам един аборт пожелание преди години и тогава се чувствах като изкормена седмици наред и спомена ми е отвратителен, а сега след вакуума имах около час леки болки - като менструални и се чувствах перфектно още същия ден. Реално от процедура, която сама по себе си е изключително неприятна аз останах много доволна и не усетих нищо. Защо тогава лекарите винаги заговарят първо за кюртаж?

# 57
  • Мнения: 32
Честно казано при мен беше вакум. Всъщност ме оставиха 3 дни организма да се изчисти сам и после ми направиха вакум, за да са сигурни, че всичко е изчистено добре, та по тази причина нямах и материал за хистологията... Просто май лекарите си го наричат кюртаж.... и аз не зная точно поради каква причина

Общи условия

Активация на акаунт