Момичета, колко време след кюретажа се изчистихте напълно?

  • 13 720
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Да мила , при мен кърви два месеца
докато всички казваха че е нормално аз не вярвах на третата седмица се консултирах с друг доктор и се установи че съм направила хормонален дисбаланс защото освен първия кюретаж се оказа че задържам кръв и "голям специалист " ми направи втори за по сигурно .
Е там започнаха мъките  противозачатъчни по схема , ударни дози антибиотици перорално и мусколно ,
Попиляха ме направих спад в имунната система понижих хемоглобин и от там границите на кръвното ми бяха стигнали 70/50
Мислех си че умирам и нямах сили за нищо дори пренебрегвах съпругът и дъщеричката си .
За това мили майчета винаги е добре втори консулт при друк специалист защото може да се окаже че вторият ми отърва кожата .

# 16
  • Мнения: 432
 Здравейте!Малко съм притеснена и искам да питам нещо.Спрях да кървя на другия ден след кюретажа но вече 40-ти ден нямам цикъл.То и преди това ми беше 35-38 дни но все пак ми казаха че е нормално да ми дойде 21 до 40 дни. Мисля да отида на преглед но четох че било най-добре след  първия цикъл и аз чакам... newsm78

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 419
При мен кюретажа беше на 22.05.2008г. (по едно гадно стечение на обстоятелствата - рожденния ден на брат ми), плода беше в 16гс, без сърдечна дейност поне от 10 дена - въобще гадна история. Чистенето след това продължи някъде около 30-40 дена. Лекарите ме посъветваха да започна да пия противозачатъчни веднага след кюретажа, за да могат да си починат яйчниците. И след 5-месечна почивка, ние отново започваме с опитите - надявам се съвсем скоро да се получат нещата и този път да завършат по различен начин. Момичета, бъдете силни - ако паднете духом няма да постигнете нищо. Гледайте от друга страна - имало е някаква основателна причина този плод да не се задържи.Така че - горе главата и не спирайте опитите.  Hug

# 18
  • Варна
  • Мнения: 756
и при мен се случи за съжаление.мислех си ,че вече съм влезла в 12 г.с. но уви. една вечер просто прокървих без никакви други симптоми и когато отидох на доктор казаха ,че бебето няма тонове.и също че плода не отговарям на тези седмици които казвам.за всеки случай на другия ден се консултирах с още един доктор за да постави и той страшната диагноза missed.беше точно преди нова година.беше най ужасната година ,която някога съм изпращала.сега се надявам всичко занапред да наред.може би тук във форума няма момиче или жена,която да не го е преживяла.наистина е ужасно и дано да не се случва никога повече на никого.успех на всички.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 756
мисля ,че все още се чистя.тече ми много слабо. но е нормално.ще чакам да ми дойде към края на месеца.и след това при доктора.

# 20
  • Мнения: 329
 Hug  Sad съжалявам че ти се е случило това!!! При беше същото но края на октомври. След кюретажа имах кървене 10 дни и на 30-я ден ми дойде цикъл.
А при теб кога беше кюретажа? Момичетата по-горе също споделят как е било при тях, но ако имаш притеснения питай доки..
Успех

# 21
  • Мнения: 7
момичета здравейте! и тук да попитам:
Онзи ден беше аборта по обяд... след това имах кървене до вчера сутрин. Вчера и днес-по превръзките няма нищо! Това нормално ли е? Колко дена трябва да имам кървене след манипулацията? Разбрах за следващия цикъл- от 20 до 40 дни е нормално. Предварително ви благодаря Simple Smile

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Contessa_fiamma, не се притеснявай. Аз кървях около 20-30 дни. Това, че няма нищо по превръзките, може да е само временно. Така че, недей да махаш превръзките си поне 20-тина дена. Ще се оправиш! Горе главата и гледай напред!  Hug

# 23
  • Мнения: 7
ginbey,
благодаря за бързия отговор и подкрепата. При теб 20 дена непрекъснато ли беше? защото аз 2ри ден нямам ама абсолютно нищо- даже и розово няма... излиза че кървенето ми е било всичко на всичко 4-5 часа? след 2 седмици съм на контролен преглед, а ме е страх да чакам в неведение дотогава.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 419
бъди спокойна. аз имах прекъсвания в кървенето 3-4 дни и след това изведнъж пак прокървяваше доста силно. при всеки е много индивидуално. в кой месец направи аборта?

# 25
  • Мнения: 7
6 г.с. - не по желание... доктора ми е много добър специалист и това ме успокоява донякъде, а и изчетох доста неща... но все пак..знае ли се?..... благодаря ти... ще си изчакам спокойно контролния преглед пък ще видим. Каза ми че след 2-3 месеца спокойно можем да пробваме пак без да има поводи за притеснение,което си е успокоително имайки впредвид, че в някои случаи поне 6 месеца е противопоказно!

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 419
това е все още ранна седмица. твърде е възможно кървенето наистина да ти трае доста по-малко, по очевидната причина, че лигавицата на матката все още не е била много голяма. и да, при това положение наистина след 2-3 месеца можете да започнете наново с опитите. при мен аборта беше в 16гс, и наистина ни казаха, че е почти задължително да се пазим 6 месеца. сега се надяваме отново - уверена съм, че скоро ще мога да се похваля.
но това са съвсем нормални неща за всяка жена.

# 27
  • Мнения: 7
Дано скоро и двете да можем да се похвалим и то в др теми... тогава ще обменяме информация за кърмене, памперси и бебета Wink

# 28
  • Варна
  • Мнения: 756
моят миссед беше в 10 седмица някъде. Praynig дано наистина всичко приключи с  EFP

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 419
всички в този форум това искаме  Hug Praynig

Общи условия

Активация на акаунт