Царевица в тенджера под налягане

  • 17 610
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 208
И аз така я варях до скоро, но в микровълнова става много по-бързо. Нареждам я както за тенджера под налягане с листа отгоре, наливам една чаша вода и за 15мин. е готова Peace
О з вчера даже я правих само увита в хартия за печене и за 5-6 мин. е готова. Два кочана едновременно бяха готови за около 8-9 мин., но това зависи от мощността на фурната предполагам.  chef

# 16
Може ли да ми обясните как точно се вари царевица, тъй като за пръв път ще го правя и си нямам и понятие как става. Благодаря предварително.

# 17
  • Мнения: 6 017
Може ли да ми обясните как точно се вари царевица, тъй като за пръв път ще го правя и си нямам и понятие как става. Благодаря предварително.
Бели се от шумата май му викат. Трябва да остане чиста. След това част от шумата се слага на дъното на тенджерата, слагат се кочаните, а отгоре се слага още малко от шумата. Така я правя поне аз.
Но вече отмина времето на царевицата... Не става за варене, освен такава, която е сята късно, но едва ли има такава. По принцип вече е презряла.  Peace

# 18
# 19
  • Мнения: 5 001
[Но вече отмина времето на царевицата... Не става за варене, освен такава, която е сята късно, но едва ли има такава. По принцип вече е презряла.  Peace[/b][/color]
Не е отминала още царевицата.На пазара има разкошна,млечна.Снощи и аз варих.Стана страхотна!

Общи условия

Активация на акаунт