НОЕМВРИ идва, наближава, коремчето на мама расте, а тя все повече надебелява!

  • 12 259
  • 300
  •   1
Отговори
# 15
  • Попово
  • Мнения: 687
mila_78 Hug  Praynig
аз смятам да си раждам както каже док- секцио секцио... вагинално вагинално, нямам претенции по принцип  Crazy стига всичко да е наред  Praynig и дай Боже по живо по здраво  Praynig

# 16
  • Мнения: 31
Лейди Бейби, браво за новата тема  Hug Hug Hug
Мила, не си мисли за лоши неща стой си в леглото и следвай инструкциите на доктора ние сме с теб и ще стискаме палци всичко да е наред.
Относно раждането и аз съм на мнение като Пепена, каквото доктора каже.
Приятна вечер мили момичета.

# 17
  • Мнения: 158
Не може да бъде за първи път и аз на първа страница  smile3521
относно раждането бих искала да не нормално не ако се наложи секцио ... това ще да е

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 130
Здравейте!
Мила само спокойствие! Почивай си и не се притеснявай щом лекарите са ти казали, че нещата са ОК - трябва да им вярваш! Убедена съм, че всичко ще бъде наред с теб и бебчо! Praynig Hug!
Относно рисковете на 6-ти месец, ами да лично мое обяснение е, че все-пак бебето вече е живо и оформено, но не достатъчно укрепнало и голямо за да има наистина реални шансове да оцелее(не, че не се случва, но да не дава Господ раждане в 6-ти месец!)!
За начина на раждане - лично аз държа на секциото, но ще видим какво ще кажат лекарите, като се изтърся септември в София за да си уредя нещата! Стискайте ми палци!

# 19
  • Мнения: 81
Имам въпросче към мамите с опит...секциото не е ли сериозна операция ,и при това коремна,би трябвало въстановяването да е доста по-бавно  Thinking?Чувала съм ,че след секцио поне месец след това неможеш да се радваш на бебо по чисто физически причини -вярно ли е ?

# 20
  • Мнения: 1 209
Записчеееее...

Аз съм твърдо секцио  Crazy

shoppy-мими малко е пресилено това, което са ти казали за секциото. Нормална операция е, коремна е, но е непосредствено над триъгълника. Възтановяването е за няколко дни. И от нормално раждае може да се възтановяваш един месец.
Всичко е индивидуално, аз на втория ден след секиото бях ОК.

# 21
  • Мнения: 827
За раждането аз съм , което е най- добре за беба- бих предпочела нормално но... ако трябва ще съм секцио.Имам едно нормално раждане и определено мисля че всичко е много пресилено - аз лично мисля че не е болка за умиране.

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 00:00 от ladybebi

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 130
shoppy аз нямам опит със секциото, но имам правена коремна операция, което според мен е едно и също! Разбира се, че всяка коремна операция е изключително сериозна интервенция и крие рискове! За възстановяването - какво да ти кажа всичко е индивидуално- при някои бързо при други бавно, но ако при нормално раждане се учат на шев и кройка върху теб не смятам че възстановяването ще е по-бързо! Аз се възстанових за 4-5 дни, но се разхождах още на първата сутрин след операцията!
А относно това да се радваш на бебето - не знам как смяташ да го правиш през първият месец newsm53 по простата причина, че бебето горе-долу само спи, плаче и яде и още не знае на кой свят се намира (не можеш да си играеш с него имам предвид), а никъде не пише че след операция не можеш да носиш 3-4 килограма, така че спокойно за мен и 2-та варианта на раждане си имат добрите и лоши страни newsm10!

# 23
  • Попово
  • Мнения: 687
дубрутру  Hug
желая ви хубава седмица, мноооого положителни емоции и по- хладно време  4470

# 24
  • София
  • Мнения: 587
Добро утро! Запис и от мен. Желая ви лек и приятен ден - и да се пазите от слънцето...

# 25
  • Мнения: 8 536
Добро утро, МАМЧЕТА!
Mila 78 не се притесняваи, повече почивка и никакви притеснения.Важното е че няма отлепяне на плацентата.
Мен напоследък едни страхове и притеснения ме гонят, дали всичко е наред с бебето, дали изследванията ми са добри и т.н.? Като ходих до д-р Даскалов неговия видеозон изкара бебка 460гр. 21г.с., а другата седмица в АГ видеозона изкара бебка 415гр. в 22г.с.  Shocked, мен това честно казано ме притесни, на вас случвало ли ви се е така?
Относно раждането първото ми беше нормално, от секцио много ме е страх, но ако се наложи, ще лягам под ножа, важното е бебчето да се роди живичко и здравичко.
Моето бебче беше по активно с ритниците и направо щъкаше 20-21г.с, сега пак ме подритва но по-лекичко и аз на моменти  чуствам ритничетата като туптене.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 130
Добро утро на всички!
vita - изобщо не се притеснявай, че са ти дали някакви различни данни 2 различни видеозона! Приеми, че са 2 различни кантара, които дават различно отклонение! Щом лекарите са казали, че всичко е ОК- значи е така! Лек и спокоен ден ти желая!  bouquet Hug

# 27
  • Мнения: 690
Добро утро и от мен!

За срещата и мен ме бройте. Само дано таткото не е командировка, че ще разваля женското парти като доведа малкия ми голям мъж  Mr. Green Нека обаче да е след 17.30, че ходя на работа, а трябва да взема малкия от ясла.

Mimeto mss, за това туптене в корема, което чувстваш - може бебето да хълца. Калоян беше така, хълцаше нон-стоп и ме побъркваше и като се роди си беше такъв  ooooh! Laughing

Mila 78, стискам палци всичко да е наред.   Praynig Hug И аз знам, че 6тия месец е рисков, ама не си спомням защо

За раждането - предпочитам нормално, но тъй като имам диоптър и киста може и да ме срежат.

vita, показанията на ехографите се базират на средностатистически данни според размера на бебето и колкото повече напредва бремеността, толкова по-голям е процента на грашка. В деветия месец например грашката може да е 1кг. Това съм го чела още първата бременност, но не си спомням къде. Иначе и на мен ми се е случвала през два дни да има голяма разлика в теглото и размерите на бебето. Не се притеснявай, ехографите са само ориентация, като се роди бебто ще видиш колко е голямо  Heart Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 293
Добро утро  Hug
Прекрасна седмица ви желая Grinning
Бройте ме за среща  Peace

# 29
  • Мнения: 3 818
Добро утро Simple Smile

Вита, не се притеснявай от показателите, нормално е да са различни, измерването зависи до голяма степен от самия измерващ, когато той му задава параметрите, един мм неточност може да доведе до отклонение в грамовете и седмицата.

За раждането - ако всичко е наред, смятам да е нормално. Първото ми раждане беше нормално и много леко, въобще нямам причина да предпочитам секциото. 

Шопи, има една декларация, която се подписва при секцио - не знам дали винаги или само при секцио по желание. В нея много хубаво са изброени предимствата и недостатъците на двата вида раждания. Сега ще я изровя и ще ти я дам.
Иначе, индивидуалните мнения са много измамни - за едни възстановяването е било лесно, за други - трудно, всичко си е до организъм. Simple Smile

Редактирам се и пускам декларацията, открих я Simple Smile

Цък

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 10:03 от Fairy

Общи условия

Активация на акаунт