Говорите ли с мъжете/жените си?

  • 11 948
  • 135
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 26
Зависи.Понякога си говорим доста,например вечер пред телевизора чак децата се събуждат.Говорим си за неща които са ни се случили през деня,за децата и тяхните лудории Laughing
Има и случай когато разменяме по някоя дума,като ''аз ще взема детето от градината'',''как си?(най-редовно се питаме)''.Иначе не сме от много бъбривите.За девет години заедно мога да кажа,че сме на добро ниво в разговорите.

# 121
  • Мнения: 212
Говорим си,и то много Wink
Особено когато излезем някъде...или сутрин ако успеем да се намрим будни. Тоест докато аз пия кафе,той седи и ми бърбори,аз му отговарям-разсъмваме се взаимно Wink
По-често,аз съм бъбривката,все имам за какво да говоря Wink

# 122
  • Мнения: 613
Да, говорим си . За какво - за всичко.

# 123
  • Мнения: 2 163
Зависи.Понякога нямам сили да си отворя устата,но обичам да разговаряме.

# 124
  • Мнения: 924
Сега като искам да ми купи тенджери за Коледа, много трудно разговарям с него  Crossing Arms ама като иска нещо за колата е много добричък  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 125
  • Мнения: 0
много ще ми е странно ако някой отговори с "не"  Rolling Eyes

Не  Mr. Green

# 126
  • Мнения: 800
И ние не сме от най приказливите.

# 127
  • Мнения: 37
С бившия ми определено не вървяха разговорите. Ако се опитвах да започна разговор го приемаше като разпит. И скоро нещата се обръщаха в спор или скандал.
Сега имам приятел с който водя страхотни ,дълги и много приятни разговори.

# 128
  • Мнения: 59
Все по-малко общуваме и разговаряме пълноценно.
Това ми се отразява зле.
А трите най-големи проблеми в семействата са именно
пари,общуване и секс.

# 129
  • Мнения: 2 474
Говорим си по-малко отколкото ми се иска и повече отколкото на него му се иска.Но брака ни учудващо върви добре,въпреки че сме се събрали бъбривка и мълчаливец.

# 130
  • Мнения: 562
Сега като искам да ми купи тенджери за Коледа, много трудно разговарям с него  Crossing Arms ама като иска нещо за колата е много добричък  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Ама вие сте с уникални подаръци - хем са практични и от нужда ЗА СЕМЕЙСТВОТО, хем се стреляте.  Joy

Аз пък, като не смятам тенджерите за мой личен подарък (и съответно не ги приемам за такъв) и като смятам частите по колата необходими и за мен самата, и за детето, а не само за него, какво да правим???  Joy

Защо така бе, хора - жената с тенджерите, мъжа с колата???  Rolling Eyes

# 131
  • Мнения: 800
Сложи тенджерите в графа "подарък за дома" и си готова. Аз си имам традиция на Коледа да има подарък и за дома - това, което има нужда, даже понякога е нащо символично, но да има нещо новичко.
А по темата говорим си, но понякога на различни езици. Все по-рядко успяваме да намерим време за разговор (не за описване на как е минал деня и кое от децата какво е направило днес и какво трябва да купим утре), а за разговорите, които водихме досреднощ преди да имаме деца, за мечтите, за плановете, за живота ... Липсва ми понякога, когато имам сили и време да помисля ... но май в забързания ни живот, пропускаме важни неща (поне за мен е така).

# 132
  • Мнения: 562
Е да де - аз ги слагам в графа "подарък за дома" или не подарък, ами направо - консуматив. Същото е с храната с разликата, че са за многократна употреба. Но за празник, за който ми се иска личен подарък, не бих приела като "подарък" тенджери.  Laughing  Вижте - някаква джиджавка за колата бих приела за личен подарък, но не и тенджери.  Naughty  Да си подарява тенджери на самия себе си, като толкова иска да са подарък, обаче не и на мен.  Crossing Arms Grinning

П. С. Извинете ме за спама.  Blush

# 133
  • Мнения: 1 175
Говорим много и за всичко. Най-много обичаме да обсъждаме световните новини, научни открития, готварски теми, езици, култури и какво ли не. И за брака и за бъдещите деца говорим, и когато възникне проблем говорим, разрешаваме, прощаваме и продължаваме. Говоренето е най-полезното нещо, защото никой не знае какво се крие в главата на другия, а незнанието води до ситуации "от мухата слон" и всевъзможни ненужни нерви и кавги.

# 134
  • Мнения: 36
При нас беше повечето монолог. Мъжа ми никога не подхваща сам теми освен за здравето и времето, а когато аз говоря се страхува от момента, в който ще го питам какво мисли. Той обича само на себе си да споделя  Sad

Когато не ми издържат нервите и започна истерична тирада, че така не може да продължава, той се решава да промълви нещо и косата ми настръхва... В смисъл, че осъзнавам как е лъгал и мазал, само и само да няма конфликти, а вътрешно ...

Осъзнах, че да си говоря свободно и откровено на всякакви теми с мъжа ми ми е прекалено важно и днес стартирах процедура по развод.

Мъжа ми само успя да ме контраобвини - за какви откровени и свободни разговори ставало въпрос като не съм давала да ми чете зад гърба докато пиша в скайпа и паролата за личния си лаптоп не съм му казвала. Ето го и началото на края...

Общи условия

Активация на акаунт