Късметлийчета са всички, на мама милите душички!

  • 19 307
  • 305
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 6 604
Здравейте. Дундурела-ние пием мулти Саностол. Днес в аптеката ни казаха ,че се давали преди ядене и даже засилвали апетита Praynig. На мен много много не ми се вярва,ама ако има ефект задължително ще се похваля Heart Eyes.  Иначе с яденето на пюрета нещо май сме много зле. Дайте идеи с какво да го бъркам ,за да не водим война всеки път. А иначе днес Мария е направо  #Cussing out Иска само на ръце и не ми дава да я оставя сама изобщо. а не беше такава Sad. Ама дано е само период ,който надявам се  Praynig скоро ще отмине. Ако нещо случайно я болеше щеше да плаче и като я вдигна нали newsm78. Ама стига съм си вкарвала витамини в главата само. А с тези зъби направо ще откача. Бута в устата всичко ,до което се докопа. И как го гризка-с такова настървение  #Crazy Телефона ми вече на нищо не прилича-все едно имаме кученце  Laughing И айде да оздравяват вече дечицата ни  Praynig Целувки

# 256
p4eli4ka_maia аз на моята щерка месното пюре го давам с малко захар , а зеленчуковото с малко каша. Така ги хапва и затова продължавам като намалявам постепено захарта и кашата. Ако искаш пробвай, може да се получи и при вас. Ние пием ензими за по-добро усвояване на храната и витамини за имунната система. Малката започна да наддава по 300-400 гр. на месец. 

# 257
  • Мнения: 6 604
Ама аз по-точно искам да питам примерно на пюре на Хип от 125 гр. колко захар и съответно каша слагаш? Че аз пробвах по-рано вариант с АМ и тя още повече се отврати от него. Може би нещо обърках пропорциите newsm78? А относно витамините-няма ли опасност да се натрупат много в организма й? В смисъл-аз питах неонатоложката в София и тя потвърди,че се пият 1 месец,после седмица почивка и после пак 1 месец. Та това ме навява на мисълта-има ли вариант,в който вместо да й помогнат витамините могат да й навредят newsm78? Говоря по принцип-трябва ли да даваме витамини бз консултация с лекар?

# 258
  • София
  • Мнения: 39 881
 

И отново почерпка по хубав повод Simple Smile Алекс стана на 3м и има имен ден Simple Smile
Не съм наясно с църковните празници. Май и на 23ти ноември има имен ден.

Да са живи и здрави всички празнуващи днес   bouquet

# 259
  • Мнения: 1 685
Така е !Днес е Александровден Peace.честита месечивка на Алекс Hug Hugи честит Имен, Ден!!!  party006 baloni  party006

# 260
  • София,
  • Мнения: 4 267
Честита месечинка и честит имен ден на Алекс и от нас!   bouquet  Party Time  Party Time  Party Time

ВИтамините наистина не трябва да се дават постоянно, аз ги давам десет дни после почивка десет дни и после отново и така. А Мулти саностола е хубав, аз съм го давала на баткото и наистина имаше ефект от него, че имаше апетит, та се чудя дали и на малката да не и взема от него.
Мимче, а ти какви ензими и какъв имуностимулатор и даваш, сподели, то и аз трябва да питам педи да и давам нещо  newsm78. Преди я бях питала ама тя каза, че е малка още, сега тези витамини дето ги пием ни ги изписа друг лекар, ама аз не виждам някакъв ефект от тях.

# 261
Честито на Алекс- да ви е жив и здрав.
 p4eli4ka_maia аз и слагам по 1 чаена лъжичка захар, дори и по-малко и малката хапва.
Dundurela аз й давам ензими Креон преди всяко ядене и витамини Инфант Формула- 10 дни по 0,5 мл на ден 10 дни , после 20 дни почивка и пак така.

# 262
  • Мнения: 1 685
А как е Вики днес?Viki_76 ,как сте?Аз давах преди време на Жоро витамини(Саностол)и смея да твърдя ,че при нас имаше ефект.

# 263
  • Варна
  • Мнения: 965
Честита месечинка и имен ден на Алекс!   bouquet
Вики вече не вдига температура, но лекинко покашля - не мога да разбера дали не го прави нарочно.
AnMary, именно на ехографа се видяха възпаленията и цистита. В изследването на урината има само 5-6 левкоцита и педиатърката ни въобще не се притесни от тях. Докато според другата лекарка, която прави ехографията и назначи рентгена, възпалението е сериозно и май не е от скоро. Ако не се лекува коректно можело да стане голяма беля. Яд ме е, защото отдавна имах съмнение, че нещо не е наред с бъбреците и мислех да го водя на частно, но така и не се наканих да го направя. Предполагам, че това възпаление допълнително му е свалило имунитета и затова последните месеци боледува толкова много. Важното сега е да се излекува. Благодаря ви за съпричастността.  Hug
 Dundurela, тук условията в болниците са ужасни - наслушала съм се на случаи в които майките не издържат и буквално избягват от болницата, а ходят само на инжекции. Обикновено като се влезе там, детето изкарвало де що има болести на другите от отделението. А с никаквата имунна система на Вики за мен това е голям проблем. Да не говорим, че Вики е много палав и ми е бедна фантазията как ще го удържам там. За мен това е наистина краен вариант - нямам нищо против да ходя да му бият инжекции ако само това е разликата в лечението.
Гери, мъжа ми се прибира нощта между неделя и понеделник  newsm68. Сега ми е интересно как ли ще се спогодят - Вики последните дни спи при мен, а се чудя дали няма и да ревнува, че вече няма цялото ми внимание да е върху него и белите му.

# 264
  • Мнения: 1 685
Е,Viki_76,поне няма да ви мисля толкова вече-щом мъжа ти, се е прибрал у дома HugАз ,от няколко дни чувствам нещо ,което не ми харесва.Понякога нещо като, че ли се движи в корема ми и се чудя newsm78,какво ще да е?Дали да не ида на ехограф? какво мислите?

# 265
  • Варна
  • Мнения: 965
Гери, още не се е прибрал, но вече е слязъл от кораба. Може би в момента лети (не съм сигурна - няма обхват).
За начало може да си направиш един тест  Heart Eyes. Пиши резултата, че ще се пръсна от любопитство.  Hug

# 266
  • София,
  • Мнения: 4 267
Вики дано се оправи бързо малкият, а това с болницата наистина е краен вариант, и си права че е по вероятно вместо да оздравеят децата там да лепнат някой друг вирус.
ГЕри, а ти как си с цикъла, да не ни се похвалиш в скоро време, а?
Аз чакам Вероника да се събуди и пак да ходим при педи да я преслуша.

Пали дай моля те координати, ако имаш възможност на Мустаков и кажи моля те как мина прегледа, ако искаш на лични. И аз ще те послушам и ще отидем и ние веднага при него, защото и при нас нещата не вървят на добре. Ето вече три, даже четири дни, хремата не спира, кашлицата е суха и лаеща, а отвреме навреме се овлажнява съвсем леко и то от инхалациите. Да ама не може вечно с тези инхалации. Педи само вдига рамене и недоумява, още не свиркала драбавете били чисти, въпрос на време и не мога да разбера сега какво чакаме пак ли да се задръсти и да не може да диша! Решила съм и на САндански да я заведа, та ще започна да движа нещата ако може да отидем сега през септември или началото на октомври.

# 267
  • Мнения: 1 685
Гледай ги тииии Closeма не съм бременна бе, моля ви!Аз мисля ,че съм болна ,преди години оперираха баба ми от тения и помня как ,тя все се оплакваше ,че нещо" шавало" в корема и ,та за това се плаша аз.цикалът си ми е редовен както винаги Mr. Greenдаааааа smile3534

Последна редакция: сб, 30 авг 2008, 16:58 от GERI844

# 268
  • Мнения: 729
Здравейте момичета  Hug

AnMary, честита месечинка и имен ден на Алекс. Да ти е жив и здрав.

Момичета, гледам че пак много болни дечица има. Коментирате липсата на апетит у децата и ако мога да помогна със съвет...ще се радвам. Давала съм на баткото "Апетон" - български продукт за стимулиране на апетита с витамини и пчелно млечице. Бях много доволна, но не си спомням от каква възраст се дава.
Viki_76, много съжалявам, че Вики пак е болен. Миличкият, май много му се струпа напоследък. Казваш, че пиете Зинат, той е добър антибиотик, но даваш ли още нещо за подсилване на имунната система? От нашата педиатърка знам, че винаги когато се пие антибиотик, успоредно с него се дава и нещо за имунната система. Изписваше предимно Esberitox N /Есберитокс разтвор, на капки, защото има и на таблетки/. А възможно ли е вашата педиатърка да ви препрати с направление за консултация с друг педиатър? Нашата въднъж постъпи точно така и бях по-спокойна.
Момичета, ако искате потърсете информация за Апетона и Есберитокса в Google-то. Може би знаете за тях, но исках да помогна...



# 269
  • Варна
  • Мнения: 965
Ей, Гери - аз веднага за най-хубавата причина се сетих.   Joy За тения въобще нямаше и да ми хрумне.  Laughing По-скоро това усещане е от червата. И на мен ми се е случвало. Но ако те притеснява, питай личната си - сигурно има начин да се установи има ли гадинка.
tanita, доскоро не ни изписваха никакъв имуностимулатор. При предишното боледуване ни изписаха изопринозин. Сега ни изписаха имунобор кидс, но като стана ясен проблема с бъбреците го сменихме с имунобор уро.

Общи условия

Активация на акаунт