И от любов умира всеки ден, макар че от любов не се умира...

  • 7 750
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 17 409
И аз като Флор Grinning

# 61
  • Мнения: 10 692
От любов се умира на 20. На 30 би трябвало урокът да е научен и подобни грешки да не се допускат. Не умирам от любов. Приоритетите са ми други.
И аз така. Внимавам вече кого допускам в сърцето си. Дори не искам да се влюбвам повече безпаметно и болезнено. Стига ми семейната, упорита, остаряла любов...

# 62
  • Мнения: 2 478
Мислех си,че се умира от любов.Но не.Преживява се.Мъчно,гадно,тежко е,но не се умира.
Затова сега знам,че мога и без него,няма да умра.

# 63
  • Мнения: 167
Вече разбрах, че любовта е хубава, когато е съзидателна. Истинската любов не убива, не руши, тя твори. И не го казвам с излишен патос, казвам го с ежедневната ми днешна представа за любов.
Peace

Ето нещо което написах, когато си мислех, че съм умряла от Любов. А истината е, че Любовта не умира, тя винаги живее в нас и боли, когато не може да се осъществи.

В притихналия мрак,
ще бъда сянката на твоето преди,
превърнала се в черен прах,
оставила забравени следи.

Ще бъда тихо и послушно минало,
което ти за мен си сътворил,
ще нося тихо само времето,
което в себе си си заличил.

Ще бъда няма песнопойна птица,
дошла от приказка една,
която Снежната Кралица,
остави със замръзнала душа.

Премръзнала, омръзнала - ще бъда свита
във спомените топли от преди,
ще бъда малка гаснеща звездица,
която утрото ще заличи.

Аз ще съм Малката Русалка,
а принцът, влюбен в друга, ще си ти,
за мене приказка прощална,
ще ти разкажат морските вълни.

С гласът им тъжен аз ще ти попея
за моето изстинало сърце,
което аз опитах се да сгрея,
със две замръзнали ръце.

В притихналия мрак
ръцете няма да ги има вече,
превърнали се в морски прах
ще те прегръщат отдалече.
...

P.S.
В притихналия мрак се чува крясък,
това е моят вик - нагълтал пясък,
но още имащ сили да ти каже,
че оцелях без теб и пак обичам даже...

Послеслова го написах след повече от година, когато разбрах, че не съм загубила способността си да обичам.
Аз мисля, че от Любов се умира само веднъж преди да разбереш, че всъщност не можеш да умреш Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 62 595
Умира се. Душата е като в кома, на границата между миналото и бъдещето. Ако се преживее се поема по нов път.

# 65
  • Мнения: 2 478

P.S.
В притихналия мрак се чува крясък,
това е моят вик - нагълтал пясък,
но още имащ сили да ти каже,
че оцелях без теб и пак обичам даже...


Ели,Р.S. е най-хубавото нещо в цялото стихотворение.
Не ме разбирай погрешно,то цялото е прекрасно,но болезнено прекрасно.
А в послеслова е искрицата живот.
Ето не се умира,само си мислим че ще умрем,но времето лекува и това.
И нагълтали се с пясък се съживяваме.
И така до другия път.Но тогава вече,знаем че ще оцелеем.

# 66
  • Мнения: 12 674
От любов се умира на 20. На 30 би трябвало урокът да е научен и подобни грешки да не се допускат. Не умирам от любов. Приоритетите са ми други.
И аз така. Внимавам вече кого допускам в сърцето си. Дори не искам да се влюбвам повече безпаметно и болезнено. Стига ми семейната, упорита, остаряла любов...

Вие любовта да не я планирате като седмичното меню.

# 67
  • Мнения: 2 448


Вие любовта да не я планирате като седмичното меню.



Един зрял човек винаги може да си сложи спирачка на чувствата.Те не бликват ей така, виждаш някой и хоп, безпаметно влюбен, че и за умиране да мисля.
Ако всички бяха така и не мислеха,ами само се чудеха как да се потопят в бушуващите си страсти и чувства, то колко брака щяха изобщо да изкарат. newsm78
Ако някой ми каже, че не си слага никакви спирачки и се отдава  така на поривите си цял живот...  ooooh!
За мен това не би бил повод за гордост,а си е чиста  безотговорност.

# 68
  • София
  • Мнения: 62 595
Веднъж като има създадено семейство е друго нещо. Може би в общия случай партньорите имат поне малко размисъл преди да направят едно или друго нещо. Но от друга страна, ако хората не се впускаха най-ирационално в любовните трепети нямаше да има изневери и разрушени семейства. Има изневери по стечение на обстоятелствата, но има и такива заради влюбване.

# 69
  • Мнения: 12 674

Ако всички бяха така и не мислеха,ами само се чудеха как да се потопят в бушуващите си страсти и чувства, то колко брака щяха изобщо да изкарат. newsm78
Ако някой ми каже, че не си слага никакви спирачки и се отдава  така на поривите си цял живот...  ooooh!

Много точно си отговаряш сама. Това, че си женен, не значи, че не може да изпиташ бушуващи чувства. А дали ще се поддадеш е друг въпрос. И за мен Ами влюбих се в друг... е най-нелепото оправдание.

# 70
  • Мнения: 1 165
От любов се умира на 20. На 30 би трябвало урокът да е научен и подобни грешки да не се допускат. Не умирам от любов. Приоритетите са ми други.
И аз така. Внимавам вече кого допускам в сърцето си. Дори не искам да се влюбвам повече безпаметно и болезнено. Стига ми семейната, упорита, остаряла любов...
Животът е непредсказуем. Винаги може да дойде момент, в който да задгърбим принципите си/че дори и морала/ и да се впуснем в нещо непресъщо за нас.Да, исрено се надявам да има сили да преживея такива силни моменти и да запазя живота си непроменен, но все пак любовта за това е любов- защото е стихийна,защото е непредсказуема, защото е неподвластна на всякакви ограничения  /като възраст напр. Wink., защото е единствена...

# 71
  • Мнения: 830
Любов....тя е красива като падаща звезда нощем на небосклона,тя е болезнена и като нокти забити до кръв по тялото....,тя оставя ярка диря в живата на всеки. Запазим ли тези спомени тази любов ще е винаги жива,някъде дълбоко в нас,но плюем ле на всичко не остава нищо...просто звезден прах.
От любов не се умира,но определено боли.Както казват старите хора- времето лекува всичко. Определено от любов не бих омряла,но и мъжете които съм обичала истински са единици....

# 72
  • Мнения: 130
Ето нещо което написах, когато си мислех, че съм умряла от Любов. А истината е, че Любовта не умира, тя винаги живее в нас и боли, когато не може да се осъществи.

Ели, страхотни стихове!
Разплака ме пред компютъра на работното място!

# 73
  • Мнения: 301
От любов не съм умирала - късметлийка съм един вид  Mr. Green, защото истински съм се влюбвала само два пъти - първия някaк във времето и в пространството (географски погледнато) премина в приятелство с припламвания при директен контакт, втория път - направо се бракувахме. Трети път незнам дали ще има. Може би ще се само-опровергая съвсем скоро.  Mr. Green
За любовта хем съм съгласна с вас, хем не съвсем - истинската любов, тази която не можеш да формулираш, идва изневиделица и никакви спирачки не помагат, може би само отлагат изхода във времето. Това е за мен положението. Ако можеш да се спреш, значи не е голямата, истинската, опустошително прекрасна. А само тя е любовта, за която си заслужава да се умре, даже и само за малко.
Надявам се да не съм права за това, но за тази любов семейство и обмисляне не важат, мисля си, че би трябвало да е по- ... от всичко, поне моите две бяха такива. Надявам се да бъркам, ако ме очаква и трета.

# 74
  • Мнения: 167
Le Soleil, разбрала си ме много точно Simple Smile
Mimmi, мерси много , радост е за мен да ги споделя.
 Hug

Искам да кажа,че един зрял, човек дори да слага спирачка на своите чувства, пак може да умира от любов. Това, че няма да го покаже или ще го преживее по-бързо не означава, че е имунизиран.

Ето нещо, което е свързано с темата http://margaritta.dir.bg/07slovo01.htm

Общи условия

Активация на акаунт