Аз ще съм Януарска мама, а пупата ми вече е доста голяма

  • 15 216
  • 299
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 276
Лено,айрянче със сол ми помага на мен за кръвното.Сутрин още щом стана си правя по една кана Peace


Peace  Точно...и ако ти е "безвкусно" може да си настържеш краставица и то си става таратор.
Хем ефикасно, хем полезно!

# 256
  • Мнения: 3 861
Сладурки, привет!!!
Доня коприваНа мен ми се случи същата ненормална случка-с прилеп!......А да знаете момичета,казвали са ми че бременните жени небива да гонят от дома си котки-проклиняли лошо #Cussing outтова за суеверните, като моя милост!

Лелееее, добре, че не го метнах от прозореца  лудия котарак Laughing

Гледам обсъждате Правителствена болница. За там съм чувала много хубави неща. Моя близка обаче с много връзки и пари се уреди да ражда там и беше страшно недоволна. Това, което искам да кажа е, че и за най доброто място винаги можеш да се чуят и лоши неща или да се объркат или усложнят нещата не дай боже. Затова мислете позитивно, а като си дойде момента каквото има да се случи ще се случи, повярвайте ми и тогава хич няма да ви е до битовите неуредици.
Не се шашкайте отсега, майната им и на условия и на всичко. ПО скоро ли намерете лекар, на който да се доверите за да мине самото раждане по спокойно за вас, а ако толкова ви притесняват условията ами отидете във ВИП стая, плащате си  и сте при перфектни условия. Мисля, че вече всяка болница предлага тази  екстра.
Момичета, колкото и да се опитвате да се подготвите за това докато не ви се случи

Petinka82, ще те махна от списъка
митковатамайка , а теб ще те добавя с термин като правя новата тема
Алина,  да те добавям ли в списъка ни и ако да с каква дата?

Кокосче, оправих ти имената в албумчето

Вчера моят мъж си остана в къщи, заряза ремонта защото много го болеше крака. Излязохме през деня за два часа за да купим някои необходими материали и след това ходихме да поливаме цветя у свеки.
Майка ми ме направи на салата, че не сме отишли на лекар и благополучно към 8 часа той склони. Отидохме в един мед. център до нас, боцнаха го против тетанус и му дадоха картбланш в следващите 6 месеца смело да се бори с Тими(котарака). Седнахме навън да вечеряме, много беше приятно, хубавоо  време, леко прхладно, без дете, без ангажименти, в къщи лудница, но не ми пукаше въобще, спомнихме си ергенските години.
Вечерта вдигна малко температура, но сега няма и спи. Котаракът врещи, че е е гладен, а мен продължава да ме е страх да излизам при него.
Едното ми куче нещо не е добре и майка ми в момента е в клиниката с него на рентген, стискайте палци да не е нещо сериозно, че той ми е малко кекавичък Sad

Лорини, питаш защо доня КОПРИВА???
Ами аз всъщност пиша във форума от от близо 5 години и оригиналния ми ник е Lilly.  Преди година и половина някъде нещо бях полудяла, бях в такъв период, в който нищичко не ми спореше, водех война с всички и за всичко, просто беше ад и тогава много често се проявяваше злият близнак в мен  Laughing . Междувременно ми беше писнало и от това Lilly, а мъжът ми има такава регистрация  на няколко места дон Коприва, откъде идва не знам, той все ги измисля такива едни странни  hahaha  и аз реших, че жената на дон Коприва спокойно може да е доня КОПРИВА още повече и отговаряше на моментното ми "окопривено" настроение. Сложих го уж за малко, но ми хареса и реших да не го махам и така станах доня КОПРИВА  Mr. Green

# 257
  • Мнения: 3 861
Между другото си мисля защо не си организираме една бремелинска срещичка, но нека свърши отпускарския сезон, всички да се приберат, някъде в началото на септември???

Какво ще кажете?

Едно време организирахме ежемесечни форумски срещи и се събирахме някакви луди женски компании, които вилнееха в столичните заведения, едно време, когато форума беше по уютно местенце лишено от толкова много предрасъдъци. Събирали сме се по 200 луди жени. Леле колко беше весело, липсват ми тези времена
Сега останаха 1-2 пъти годишно, както и коледния маскарад, незнам дали тази година ще има, на мен лично ми писна вече да се занимавам с организацията им, прекалено много нерви се хабят и започна да ми идва малко в повече, но наши си срещички спокойно можем да си спретваме и да си мерим тумбаците

# 258
  • Мнения: 30
Petinka82  да ти кажа, моят термин досега са ми го изчислявали между 30.12.2009 и 02.01.2009, но тъй като първата докторка при която отидох ми го изчисли на 01.01, та аз си реших, че ще е тогава и така си го смятам и така си се присъединих към този форум. Така че хич не си мисли, че като са ти казали вчера, че ще е 01.02 са познали. То всичко е Божа работа. А пък като ходих на ФМ при Мазнейкова, тя пък ми каза термин 21.12.2008, ама като се изчислява от УЗ. А тези изчисления особено в по-напреднала бременност са с отклонение от 10-14 дни и даже си го пише на УЗ.
Например на мен в 17-та седмица и 2 дни, ми казаха че бебето по големина е 18 и 4 дни, но отстрани пише + или - 10 дни. Казвам го това да не се шашкате като го мерят, че то бебето било по-голямо или по-малко.

Лено и аз имам проблеми с кръвното, въпреки че пия по 4-5 литра течности на ден. Доктора ми каза или кафе с мляко, или кола, или айран със сол, че само с вода не ставал. Аз пък Кола не понасям, кафе - трудно откакто забременях, та само с айранчета. Вече понясям мляко с малко нес-кафе  newsm44.

Еййй, за сбирката - супер идея  smile3501 smile3501 smile3501



# 259
  • Мнения: 211
Здравейте и от мен! Доня Коприва , и аз от известно време си мислех да си организираме някоя среща. Радвам се, че предложи Simple Smile Пишете ме първа Simple Smile Пък до септември ще са попораснали тумбаците и наистина ще има какво да мерим.

Аз малко да се оплача. Снощи сънувах кошмар. Едни бебета в едни нещо като басейни с нещо като течност и реват ли реват, а аз се опитвам да ги извадя , но успях само едно. Сепнах се и ревнах и аз и едвам заспах след това  Cry Още се чувствам потиснато, хем е нереално и все пак  Cry
 

# 260
  • Мнения: 387
И аз съм за среща..другото ми море ще е началото на септември, така че след това като се приберм всички може да се организираме...много ще  е хубаво....
и за термина и на мен последния път ми показа 16.01 но на мен 20.01 си ми харесва...пък си ми е и първата дата...и ми е специална...
само да кажа, че моя приятелка, която по термин трябваше да е родила на 2.08.2008г. все още си чака...А АЗ ПОВЕЧЕ И ОТ НЕЯ...аз се побърквам, за нея не знам...вървяло бебето с едан седмица назад...това зависи от овулацията...
важното е че годината ще ни тръгне на хубаво...с бебета  newsm44 newsm44 newsm44
аз се прибрах вкъщи и вече нямам кошмари, пък и все си намирам какво да правя и си лягам много късно и затова не се и будя нощно време...ураааааааааа

# 261
  • Мнения: 1 341
а бе момичета половината, които пишем тук в януари, ще родим през декември. Какъв е смисъла да се местим от тема в тема? Ще си пиша с вас 9 месеца, ще ви опозная и ако взема да родя по-рано да се записвам в декемврийската, където никой не познавам  Naughty Пиша си тук и не ме интересува повече термина.

Хайде аз също съм навита за среща. Но като се знам как стрясками  и се затварям в себе си (поне в началото)
Сега обмислям вариантда отида на преглед при Мазнейкова. Много искам да го видя това бебе какво ще да е.

# 262
  • Мнения: 387
Аз нали ви казах че през повечето време на деня съм с вас...затова да ви споделя...ходих сутринта до МД за БХС...правят му ремонт на МД и се качвах по едни асансьори, после по едни стълби, после пак асансьори...и така до 14 етаж...щото няма кой да напише долу на първия етаж, че само определени асансьори ходят до 14ет...та така де, взеха ми кръв, после ходих до ОББ да внасям някви вноски...и всичко ме заболя в тая кола, не си е работа да се кара в задръствания...сега съм си вирнала краката на високо и ще си говоря с вас, ако няма с кой сама... Joy Joy Joy няма да ми е за първи път...
и още нещо...продаваме си старото обзавеждане за спалнята и сега ще публикувма насам натам обяви по интернет, дано някой се навие, че то си е запазено, а няма къде да складираме...та в тази връзка да ви питам, някой знае ли магазин в койот изкупуват стари мебели

# 263
  • Мнения: 1 341
Лорини, така е като си нямате вила  Mr. Green (всъщност не знам дали нямате Grinning) Майка ми  и баща ми са я превърнали в склад на вехтории. Много им се ядосвам. Аз сега също купувам само нови неща за новото жилище, а старите ще ги оставя на старото място. Пробвай в продавалника. Все ще се намери някой, особено ако дадеш хубава цена.

# 264
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Жени-точно така е!Поне половината ще родим през декември.Аз сега се зачетох из темичките на миналогодишните януарки/т.е.те са си тазгодишни/-първото им бебче се е родило на 13.11 #Crazyама това не значи,че ще се местим из темите.Той и моя термин варира между 25.01 и 02.02,обаче на мен 27.01 си ми харесва/това беше рожденния ден на майка ми/и вас много си ви харесвам Hugи няма да се местя!
Лорини-и аз като теб,по цял ден съм с този форум и ми е много приятно.

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 13:10 от kali-m-g

# 265
  • Мнения: 387
аз и коко живеем в един квартал, като той е в апартамент, а аз във къща...и там ще отидат за сега старите неща, ма немога все там да ги държа...затова търсиме на кой да ги продадем...търся сега, пък дано някой се навие...

Да кажа и още нещо, сложих си в албума снимка, на която м исе вижда TATTO-са да ми го видите..искам още един, но май ще поизчакам с него

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=264542&pid=6813298&lp=-810

# 266
  • Мнения: 30
Evjeni според мен ако ти е любопитно за пола на бебето, можеш да отидеш, при който и да е на УЗ. То в 17-та седмица, ако се покаже всеки гинеколог може да го види. Иначе Мазнейкова ще ти вземе 80 лв. за това удоволствие освен ако нямаш някакви отстъпки от Здравна каса или нещо такова. На мен лично ми взе толкова, като каза, че ми е правила ФМ, а то си беше най обикновен УЗ преглед. Честно да си призная вчера като ходих на обикновен УЗ преглед, доктора ми обясни доста повече неща от Мазнейкова. Това си е мое мнение все пак.



# 267
  • Мнения: 1 341
sladur4esta  ,
аз уж знам пола, но искам да ми го потвърдят. А при Мазнейкова ходех с първата си бременост и имам добри впечатления от нея. Чета за доста лоши мнения спрямо отношението й, ама аз съм останала с друго впечатление. А искам да си имам клипче и да го пакажа на каката. Нали ще ме гледа и на 3Д за тези 80лв? А в тях включена и е цената на диска?

# 268
  • Мнения: 30
Evjeni на мен Мазнейкова нито диск ми даде, нито ме гледа на 3D, а ми взе 80 лв. Не мога да ти кажа дали със всички е така, аз ходих 17 седмица и 2 дни и само където ми каза да отида пак в 28-ма седмица. Това беше, но ти пък се пробвай ако искаш, при теб може и да не е така. 


# 269
  • София
  • Мнения: 3 249
То като говорите за термини...моя е официално началото на януари, но аз си знам, че ще родя през януари и затова директно си се цопнах тук. А и термина е един-друг е въпроса кога бебчо е решил да излезе Joy Тъй че не го мислете много Simple Smile
За никовете - да моя си ми е името, че другия който ползвам беше зает. Пък името не е от най-разпространените и имах късмет Simple Smile
Алина, радвам се, че се престраши да се разпишеш тук. Ееех, 3 септемврийски мами ще сме и януарски дай Боже догодина.
 За срещи аз съм за. Да знаете какви срещи си организираме със септемврийските мами - е преди по-често, че вече много почнаха работа. На пикник на Витоша сме водили бебоците, общи рожденни дни, Коледи...Голям купон - миналата година се бяхме събрали десетина майки с колички пред Народния театър и един чичко попита да няма някакъв протест на майки hahaha Свеки все се бъзикаше, че ще викне телевизията да ни снима. Това са едни хубави спомени, които се надявам да имаме и с вас Simple Smile
Като споменахте айрян...ще взема и аз да си направя един, че съм като парцал. И едни кошмари сънувах нощес - ама пълни глупсти(несвързани с бебета слава богу)
Айде нали сме в края на тази тема - другата ще започна да я спретвам, че днес като гледам ще има нужда hahaha
Лориниии, кога ще пием по кафе - да те подготвим с Хриси какво те чака hahaha

Общи условия

Активация на акаунт