Априлчета 2009 !!!

  • 14 711
  • 306
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 343
Благодаря ти law, като малка съм боледувала от дребна шарка. Този обрив не беше изобщо съпътстван със сърбеж или подути лимфни възли. Въпреки това ще е необходимо да си направя доста изследвания. Помниш ли твоите какви бяха?

Rastina дано всичко е добре при теб.

# 256
  • Мнения: 330
atlantica, на мен тогава ми взеха кръв за рубеола, защото това беше най-лошото, което можеше да бъде. Иначе другите лекари само ми гледаха обрива и ми опипваха лимфните възли, не са ми правили някакви други изследвания. Накрая заради възпалението пих антибиотик Аугментин и така. На теб какви изследвания ще ти правят, за алергии ли?

# 257
  • Мнения: 364
Привет от мен!
Аз си тръгнах по-рано от работа днес. Минах през фризьорския салон и ме постригаха. После се прибрах в къщи. Сега чакам таткото да ме вземе и да отиваме на лекар. Малко ми е притеснено. И ми е смешно,че тревогите ми са все едно никога не съм била бременна. Laughing После трябва да приберем децата от бабата. Още не сме им казали. Ще има припаднали сигурно. Rolling Eyes Laughing
Растина, стискам палци всичко да е наред с точицата!  bouquet
Аз се справям с умората със сок от портокал (от кутия), като в чашата си изцеждам половин лимон. Киселото ми действа освежаващо и ободрително. А от време на време си правя и вода с лимон. Помага ми и като ми се гади.
Law, и ние сме три деца, имам две сестри. В къщи винаги е било много весело.
Atlantica, направо ме засрами.  Embarassed Толкова съм мързелива напоследък. Мъжът ми от една година ме навива да ходя с него на фитнес ще взема да се съглася. Мисля си, че някакви леки упражнения и ходене по пътеката ще ми подействат добре.

# 258
  • Мнения: 343
Току -що се върнахме от първия си преглед. Докторът потвърди бременността ми и бебчето е в 7г.с. Видях сърчицето.
А за фитнеса д-ра беше категоричен да се спра, но аз като съм свикнала всеки ден да ходя!!!! Смятам да продължа, но с аеробни упражненийца - колело, пътека, ски слалом и такива нещица.

Rali благородно ти завиждам с такова многолюдно семейство. А и да се решиш на трето дете си е геройство според мен.  bouquet

# 259
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Atlantica, браво Simple Smile

По принцип знам, че за редовно спортуващи жени няма проблем да продължат с заниманията, но с поолекотен вариант, но чак пък да спрат  newsm78

Ох, ако знаете как съм се притеснила - незнам защо, но джипи-то тук като му казах, че планираме бременност ми предписа фолиева киселина 4 мг. В аптеката питах и те потвърдиха, че мога да я вземам. Но никакви изследвания не са ми правили, че да назначат толкова висока доза! Вярно е, че преди да почна да я вземам правих 2 курса с много силни антибиотици...Като ходих на цитонамазка и рутинни изследвания за инфекции при гинеколога, му показах опаковката и той каза "ОК". Но нещо много се спекох тази седмица, че съм вземала много повече от препоръчителната дневна доза...Четох, четох, не видях никъде да пише че може да увреди плода, понеже се изхвърля с урината. Ох, незнам! На 05.09. съм пак на преглед и пак ще питам.
Някой знае ли нещо повече?

# 260
  • Мнения: 12
спокойно, аз работя в аптека и редовна идват притеснени жени , ти в какви дози я взимаш тази фолиева кисела , до 4 таблетки се изписва в някои случаи , от предозиране няма да се притесняваш   Peace smile3521

# 261
  • Мнения: 343
В аптеката питах и те потвърдиха, че мога да я вземам. Но никакви изследвания не са ми правили, че да назначат толкова висока доза! Вярно е, че преди да почна да я вземам правих 2 курса с много силни антибиотици...Някой знае ли нещо повече?

Честно да ти кажа и аз вземам фолиева киселина без лекарско предписание, но знам, че тя е напълно безвредна и се изхвърля излишъка с урината. На моята кутийка 1 хапче е 400 mcg, това означава ли, че вземаш по 10 броя?

# 262
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Радост_мк, пия 1 хапче по 4 мг. Изписва се на жени с доказана неусвоимост на витамин В12 (или 9)...Аз не съм от тях обаче!!!

Атлантика, има опаковки, в които 1 хапче е 4 мг.

Ами незнам защо така ми шатна тази доза, честно!!!

# 263
  • Мнения: 12
1 хапче е 4 микрогама или 4 милиграма, и в двата случая няма проблеми , щом си имала някаква инфекция долу , за да предпазят плода  са изписали най- вероятно тази доза ,няма да се случи нищо на бебчо , със сигурност , напротив , по- добре ,но незнам докога ще пиеш това , абе не е лекарство  не се притеснявай , newsm53 dance

# 264
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
4 милиграма! Инфекцията не беше във влагалището, а в гърлото. Когато ми я изписаха не бях още бременна, а планирахме бременност. Т.е. пила съм я 5 месеца. От вчера взех 0,4 милиграма.
Уф, и аз не намерих нищо за предозиране...Само че тази доза се дава и на жени, които вече имат дете със спина бифида, а аз също не съм от тях...

Незнам защо ме обзема тази параноя! От бременността ще е  Embarassed

# 265
  • Мнения: 143
След толкова години чакане е малко трудно да асимилирам всичко...., но все пак съвсем тихичко да се включа и аз.Току-що се върнах от лекар, който потвърди 6-7 г.с. Калкулаторът изчислява - 14,04,2009г.Първа бременност.

# 266
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
След толкова години чакане е малко трудно да асимилирам всичко...., но все пак съвсем тихичко да се включа и аз.Току-що се върнах от лекар, който потвърди 6-7 г.с. Калкулаторът изчислява - 14,04,2009г.Първа бременност.

Честито!!! Лека и безпроблемна бременност ти желая!!! И едно здраво бебе на финала, разбира се Simple Smile

# 267
  • Мнения: 110
Здравейте момичета, вчера и аз ходих на лекар . Видях си точицата с тупкащо сърце. Определиха ми термин 12 .04.2009г. Живот и здраве на пролет всички да гушкаме бебчета. Пуснаха ми всички изследвания, но в болницата  е под  критика всичко, но ще стискаме със зъби в името на малките човечета.

# 268
  • Мнения: 343
Rdimitrova и ola честито момичета.Радвам се, че бъдещите априлски майчета се увеличават. Лека и безпроблемна бременност ви желая на всички.
Аз още не съм си пускала изследвания.Има време според мен.

# 269
  • Мнения: 86
Привет от едно новоизлюпена априлска бременелка  EFP Grinning
По изчисленията на калкулатора терминът ми е 25 април 2009   stork-boy
Имаме си момиченце на 7 годинки и чакаме този момент от много време. Тайно се надявам щъркелът да донесе  синьо вързопче  Blush. Още не съм ходила на лекар, но и това ще стане. Чувствам се добре, като изключим гаденето, което засега е в рамките на приемливото. Коремът ми беше подут и усещах придърпвания и леки болки преди няколко дни, но сега всичко е наред - даже и се прибра  Thinking. Ще ми е приятно да си пишем и споделяме. Леко бременеене на всички!   bouquet  Heart Eyes preggo

Общи условия

Активация на акаунт