Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 44

  • 55 678
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 747
Момичета, ще напиша тука рецепти за маслен крем, защото в другата тема се прояви интерес. Аз не следя темата редовно и за това не знам дали не са давани, ако са давани, моля да ме извините.

Най- подходящия маслен крем за шприцоване

Варен маслен крем

кр. масло 250гр (обезателно висококачествено масло, не и маргарин!)
захар - 250гр
глюкоза 50гр
вода - 75гр
ванилия - 1бр

Кипване на водата и захарта. Прибавя се глюкозата. После има 2 варианта - маслото се избива до пухкавост и към него се прибавя сиропа или маслото се прибавя към топлия сироп, бърка се до стопяването му, охлажда се и се избива до пухкавост. Ароматизира се с ванилията.
Крема трябва да се избие добре. Да се внимава да не се пресече. Трябва да се получи гладък, мек, изключително подходящ за шприцоване.


Крем Роял

прясно мляко - 250гр
кристална захар - 250гр
белтъци - 2 бр
кр. масло - 250гр
пудра захар - 30гр
ванилия - 1бр

Загряват се белтъците, захарта и пр. мляко до сгъстяването им при не много висока температура. Трябва да се внимава да не се пресече белтъка. Сместа се прецежда (задължително) и се охлажда до 18*. Кр. масло се избива до пухкавост с пудрата захар (първо без захарта, после се добавя леко) и към него се добавя охладената смес. Ароматизира се с ванилията. Крема трябва да се получи бял, фин, гладък и подходящ за шприцоване.

Сиропа или сместа, каквото и да е, се прибавя към маслото на малки порции, на тънка струйка, абе много внимателно!

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 22:04 от pina

# 31
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Да се похваля  Hug Намерих си глюкоза и днес направих фондана който бях пуснала в предната темочка. Стана чуден но трябва да престои една вечер и за утре ще майсторя  Party. Избрах си бат но нещо не знам кой крем да си направя  newsm78. Дайте идеи, кой крем за торта ви харесва най- много  Praynig

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, едно огромно БЛАГОДАРЯ от мен. Много се извинявам, че не е поименно, а ще спомена само някои, но в нас е пълен хаос и искам поне малко да оправя преди да си легна.
Ванче, мога да ти кажа откъде заимствахме с майката идеята за тортата и там не са маргаритки а някакви цветчета. Подобни на цветята от ТАЗИ торта. Тогава нямах никакви джаджи. Правени са с формичка за сладки и то кръгла и една капковидна. така че да се получи като листенце остро и от двете страни. Обаче хамалогията е голяма. Надявам се ме разбра, че малко криво го обясних без онагледяване  ooooh!
А идеята е от оттук, но с промени от срана на рожденничката и майката.
asti, много готина мадамата бе. Секс-бомба.
Бъни, сега като се освободя ще продължа по линковете стъпка по стъпка, че ги зарязах на 30-та тема, та ще ги включим, спокойно Wink
Момичета, цените постепенно ги вдигам. Не мога от раз, но и до по-добра ще стигна Wink

# 33
  • у дома
  • Мнения: 1 581
asti hahaha Joy уникална е  smile3501 _Пепи_, много ми допада и последната ти тортичка  Hug благодаря за тревичката   bouquet (аз щях да си питам, докато намериш време да ми отговориш  Mr. Green )

имам отзиви за щъркЪ, многооооо им е харесала тортата, а щъркела и шампанското ще си ги запазят за кадем  Laughing утре се надявам да ви покажа и разрез  Peace

сега отивам да спя, че мнооооого се уморихме от детския РД на който ходихме  ooooh!

natalyna, радвам се, че вече ще си на линия   bouquet

# 34
  • Мнения: 1 965
Пепи, много ти благодаря. Тази торта е адски оригинална и лесно разгадаема откъм цветенца. Разбрах те прекрасно, споко!!!!   bouquet
Радвам се, че дебата с фигурките продължава. Така си насъбрах мнения за друг път. Аз си ги харесвам и трите. Нали аз съм си ги измисляла..... hahaha, но друго си е да чуеш още мнения. Всъщност те бяха 5 вида, но другите 2 нещо..... newsm78, не ги одобрих.
Ето, за най-нетърпеливите какво се получи. Много съм доволна. Много стилен изглежда комплекта. Конете обаче са на паша.... и ще се появят по-късно..... някой ден....
.
И ОЩЕ.  Шоколада е 100 гр. Долче-то и  1 бр. от ТОЗИ. За първи път го ползвам..... И на вкус и на миризма е ... Шанел 5. Затова го смесих... Но стана перфектен на тесто. Смесен, стана вкусно. Децата изядоха всички остатъци..... а не обичат "Шанелки" по принцип....Белия е ..... последните 2 от запасите КАТУ...... newsm45. Вече се оглеждам за заместител.

# 35
  • Мнения: 11 747
Ванче, много, много са красиви!  Peace Днес като гледах и ми се прищя и на мен да правя торта шах!  Crazy

# 36
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
asti от каква моделираща маса е косата? Страшна торта е - няма как да не я харесат.

van444eto фигурите са много готини - давай обаче и конете да видим за да е пълна тръпката. Аз така ако почна от днес до към 2010 може и да направя фигурките за един шах ... при това добре разкривени. Дай моля и пропорциите за шоколадовото тесто - много добре изглежда - и да кажеш за колко време съхне.


И да питам нещо - някой знае ли какви са съставките на шоколадовия кувертюр? Ако сте заменяли някъде школадов кувертюр с шоколад - има ли някакви пропорции за да стане това и някакви правила?

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 22:48 от shemet_neveroiaten

# 37
  • Мнения: 1 965
shemet_neveroiaten -кои пропорции имаш впредвид?И изобщо не  е трудно. За няма  и два часа са готови... ама без "коньовете". Само коневръзите..... Joy
Точно ти ровя  и търся за "кувертюрата" - Засега виж това: Ще намеря и още технически данни и съдържание: ХОПаляяя
Леле!!! И закон имало за това: ЕЙ ГО
 Shocked Shocked Shocked - И малко влязох в чужд двор..... голяма изненада - ХОП. Скоро не съм си говорила с МЕТРО по телефончето....  Rolling Eyes Добре че им ги пазя..... Утре ги нападам.... #2gunfire Само дано младежа да не ме познае след последната изцепка с геловите бои.... че сигурно ще ми затвори и ще избяга.....

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 23:14 от van444eto

# 38
  • Мнения: 200
shemet_neveroiaten -от бързо съхнеща

# 39
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777

Сега вече здравейте за по-сериозно!

Извинявам се, че чак сега, но до сега бяхме на семейно събиране по случай 85 г. на дядото на мъжа ми! И познайте какво стана? Както си пишех следобед тук и идва бабата на мъжа ми - Моля те ти да украсиш тортата (а бяхме се разбрали свеки да я прави, 'щото аз правих и Тирамису и Покрив и един бърз ягодов сладкиш, че и помагах на бабето с едни тортички-полумесеци). Ами сега - буквално за 30мин. успях да направя нещо набързо, но за толкова време - толкова. Ръката вече ме болеше накрая от стискане на тубичката(за пръв път използвах готов айсинг за писане). Добре че имах и готов млечен марципан.... Резултата е, че имам пълен хладилник с торти и не знам кога ще ги изядем. Но бабето си поръча толкова неща, не съм си измисляла аз. Верно бяхме 15 човека и с децата, но пак остана много! само да видите за какво говоря:

а ето и Тирамису - 

Иначе ето тортата цяла:

   и   

Ванче, фигурките са съвършени! Шапка ти свалям за търпението и прецизността!  bouquet  аз съм много зле с фигурите!

Ласкова, благодаря за линковете - вече ги копирах във файл и ще ги прибавя към библиотеката , а сега виждам и рецепти от Пина - ще сложа и тях!

Сега на спокойствие отивам да разглеждам и коментирам Предизвикателството! Hug Heart Eyes

ПС. О Боже, сега погледнах на предишната страница - Пепи, Асти - невероятни торти!  bouquet

Пипи страхотна разцъфнала градина си направила! Браво на теб - отличничка както винаги! Hug

Асти, а за твоята хард торта нямам думи - много оригинална и добре изпипана! Страхотна идея! Heart Eyes

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 23:52 от natalyna

# 40
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
van444eto утепа ме ... аз си мислех че като любител на шоколада знам много за него ... ама тия избиха рибата в морето ... а закона е трепач просто нямам думи  Shocked  но пък ми светнаха много работи   bouquet   благодаря много   bouquet

# 41
  • Мнения: 373
Да се похваля  Hug Намерих си глюкоза и днес направих фондана който бях пуснала в предната темочка. Стана чуден но трябва да престои една вечер и за утре ще майсторя  Party. Избрах си бат но нещо не знам кой крем да си направя  newsm78. Дайте идеи, кой крем за торта ви харесва най- много  Praynig
Мегита, и аз го правих тоя фондан още като го пусна и докладвах даже, на моя хич не стана еластичен, за моделиране е пИрфектен, но за покриване не питай.....Твоя еластичен ли стана?

# 42
  • София
  • Мнения: 2 113
Хора, вие милост и умора нямате ли? Цял ден нямах възможност да се добера до компютъра, сега посреднощ трябва да се съсредоточа и да кажа по нещо на всички ви....трудна задача:)

Покахонтас, много щастие и здраве на момченцето ти! Никога да не съжалява, че именно той е на този свят и много гордост и радост да ви носи!

Ванче, този шах - искам го....нищо от шах не разбирам, само имената на фигурките знам, но искам гиииии, така, строени - много са готини...На кого да направя такава торта....?

Пепи, обичам тази торта последната ти....silrai ли писа - гледам и все така съвършена....Хм...Започвам да се замислям да дам обет, да не украсявам крива торта....Но никога не мога да обещая такава прецизност при изработката на "n" на брой еднакли елемента, като маркаритки или други...еми, писва ми...

Аталанта, с нетърпение чакам огромната торта, сигурна съм, че за мен ще е огромно удоволствие да я видя:)))

Наталина, вчера щях да питам тук някой "виждал" ли те е и какво се случва всъщност, но ето какво - кой да пълни хладилника с вкусотии...Толкова лека ръка имаш за тези класически красиви заврънтулки.....А за библиотеката - благодаря много, чакам я:)))

Пина, Ласкова - благодаря ви за споделеното - запазих си го:)

Асти, нямах представа, че прототипът ще получи тортата:)))Много смело от твоя страна, но тортата наистина изглежда добре, не е само чувството за хумор:)))

# 43
  • София
  • Мнения: 2 113
И малко влязох в чужд двор..... голяма изненада - ХОП. Скоро не съм си говорила с МЕТРО по телефончето....  Rolling Eyes Добре че им ги пазя..... Утре ги нападам.... #2gunfire Само дано младежа да не ме познае след последната изцепка с геловите бои.... че сигурно ще ми затвори и ще избяга.....

Този кувертюр го има и тук

# 44
  • Мнения: 29
Здравейте момичета! чета ви от време на време и се вдъхновявам:) НАй-накрая намерих повод да спретна и аз една торта следвайки вашите рецепти. Имах РД вчера, и много се постарах да сътворя нещо прилично:

ето още малко снимки ако ви е интересно:
http://media.snimka.bg/0240/006734998-big.jpg
http://media.snimka.bg/0241/006737058-big.jpg
http://media.snimka.bg/0245/006744939-big.jpg

Общи условия

Активация на акаунт